Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ilear

MSI Eclipse vs Gigabyte EX58-UD5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pierw chcialem do i920 kupowac Eclipsa, bo ma dobra karte dzwiekowa zintegrowana, nie musialbym wydawac dodatkowej kasy na nia, ale teraz patrze w specyfikacje i widze, ze ona obsluguje czestotliwosci szyny pamieci tylko 1066 i 1333, natomiast Gigabyte EX58-UD5 ma pelen zakres (tak esc widze podaje) i teraz moje pytanie. Czy to bedzie mialo wplyw na wydajnosc przy pracy z pamieciami 1600/2000 jakbym do Eclipsa wsadzil? Mysle nad zmiana pamieci z tej co w syg na 6GB 1600MHz OCZ Platinum i mnie zastanowilo to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do MSI Eclipse 1600 na pewno włożysz. CHIP mówi, że ma 6 podziałek, a max. to 2133MHz. (800, 1066, 1333, 1600, 1800/1866[nie wiem], 2133)

 

A ja właśnie też mam taki sam problem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no fakt chyba w sklepie niedali pelnych informacji :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wejsc na strone producenta/wyslac im maila z zapytaniem i miec 100% pewnosci.

Wg producenta MSI Eclipse

? Współpraca z 4 modułami DIMM niebuforowanej pamięci DIMM DDR2 800/1066/1333/1600* (OC) SDRAM zasilanej napięciem 1,5 V, maksymalnie 24 GB

@down: racja, na 'globalnej' stronie MSI jest juz raczej poprawnie:

? Supports six unbuffered DIMM of 1.5 Volt DDR3 800/1066/1333/1600* (OC) SDRAM, 24GB Max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Eclipse features six memory slots that can be populated with up to 24GB of system memory in a tri-channel configuration at speeds of 1333/1066/800MHz.

 

zrodlo

 

 

Pclab pisze: Nowe płyty mają sześć slotów pamięci RAM (DDR3-1333/1600) z obsługą technologii trójkanałowej (Triple Channel)

 

wez tu badz madry :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ku tej wyzej sie sklaniam. Narazie nie planuje SLI ale jesli wystarczy bios zmienic, i bedzie dzialac to tylko sie cieszyc :). Jeszcze poczytam o niej troche recenzji, jak dodam do niej x-fi gamer to cenowo akurat z Eclipse sie powinno zgrac :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Gigabyte GA-EX58-UD4P i wgrać BIOS z obsługą SLI.

Ta płytka obsługuje standardowo SLI :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jak na ud4 lub na eclipse pojedziesz na ramach 2000

przy procesorze który się kończy na 1,53V na qpi ?

wiadomo że te płyty potrzebują do 2000mhz

wysokiego qpi na poziomie 1,65V

owszem do testów może być

ale na codzień nie polecam oczywiście jak

procek da radę

nie od dziś wiadomo że niskie qpi osiągniesz na dfi ,foxconnie ,Biostarze i evga (nowej)

a zalecane qpi przez intela 1,35V zalecane przez producentów ramu (2000) 1,55V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawi mnie jak na ud4 lub na eclipse pojedziesz na ramach 2000

przy procesorze który się kończy na 1,53V na qpi ?

wiadomo że te płyty potrzebują do 2000mhz

wysokiego qpi na poziomie 1,65V

 

Ale z tego co wiem to QPI jest tylko między Procesorem a mostkiem północnym, a nie pamięcią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale z tego co wiem to QPI jest tylko między Procesorem a mostkiem północnym, a nie pamięcią.

Dobrze by było ;)

Qpi (inaczej Vtt) jest zależne od taktów pamięci i wielkości cl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze watek powyzej dotyczy wzmianki o obslugdze przz ud4p pamieci 2000. Ja chyba zmienie 1333 na 1600, czy do tego bede takze musial sie bawic w zmienianie napiec etc? Nigdy tegto nie robilem :D troche mnie to przeraza hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, poprawka z mojej strony - chodziło o to mobo, co do niedawna jej nie miało. Ale pewnie już i tak ma. Ale te BIOS-y lecą :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamiętajcie że podnąsząc napiecie QPI wzrasta temperatura cpu, miałem ocz 1333 xmp napięcie na QPI przy 3.95GHz było 1.22v na ramkach 1.54v, teraz mam 1600 platinum i na QPI mam 1.35v, na ram 1.6v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie mialem sie Ciebie pytac o to na prv , bo widzialem ze w innym temacie tez wzmianke o tym dales. Mialem sie zbytnio nie bawic w OC ale w sumie z tego co sobie tu i tam czytam, spokojnie 920 moge do 3.4-3.6 podkrecic do pracy 24/7 przy scythe mugenie 2, duzo by mi skoczyly tempy jak bym wzial pamieci zamiast 1333 co w sygu, takie same ocz cl7 1600? i czy 1333 pamieci ud4p odczyta jako 1333? czy jako 1066 i bede musial zmieniac napiecia? (bo 1600 to juz wiem ze bym na pewno musial :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pamiętajcie że podnąsząc napiecie QPI wzrasta temperatura cpu, miałem ocz 1333 xmp napięcie na QPI przy 3.95GHz było 1.22v na ramkach 1.54v, teraz mam 1600 platinum i na QPI mam 1.35v, na ram 1.6v

Normalne i teraz tylko zależy jakiego qpi potrzeba np na ramy 2000 cl7?

ale z tego co widzę to UD5 podobnie jak asus RE2 będzie potrzebował 1,55V-1,65V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie mialem sie Ciebie pytac o to na prv , bo widzialem ze w innym temacie tez wzmianke o tym dales. Mialem sie zbytnio nie bawic w OC ale w sumie z tego co sobie tu i tam czytam, spokojnie 920 moge do 3.4-3.6 podkrecic do pracy 24/7 przy scythe mugenie 2, duzo by mi skoczyly tempy jak bym wzial pamieci zamiast 1333 co w sygu, takie same ocz cl7 1600? i czy 1333 pamieci ud4p odczyta jako 1333? czy jako 1066 i bede musial zmieniac napiecia? (bo 1600 to juz wiem ze bym na pewno musial :) )

prawdopodobnie odczyta tobie x8 czyli 1333, by widział 1600 będziesz musiał zmienić na x10 ram i unicore na x20, będziesz też musiął podnieść napięcie vram na 1.6v i QPI w zależności jak bedzie stabilnie

 

Normalne i teraz tylko zależy jakiego qpi potrzeba np na ramy 2000 cl7?

ale z tego co widzę to UD5 podobnie jak asus RE2 będzie potrzebował 1,55V-1,65V

to zależy jak duze bedzie oc, przy odblokowanym mnozniku, można zmniejszyć bclk i podnieść mnoznik cpu tym samym zmniejszajac QPI i zarazem jego zapotrzebowanie na prąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prawdopodobnie odczyta tobie x8 czyli 1333, by widział 1600 będziesz musiał zmienić na x10 ram i unicore na x20, będziesz też musiął podnieść napięcie vram na 1.6v i QPI w zależności jak bedzie stabilnie

 

 

to zależy jak duze bedzie oc, przy odblokowanym mnozniku, można zmniejszyć bclk i podnieść mnoznik cpu tym samym zmniejszajac QPI i zarazem jego zapotrzebowanie na prąd

Tu się zgadzam a z doświadczenia mojego wynika że nawet nie kręcąc procem a samym ramem na 2000cl7 potrzebne będzie 1,55-1,65V na qpi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp, to jednak nie bede celowal w 1600 :) Co jak co ale za prad rachunki wcale wysokie nie musza byc :D a z moim zestawie troszke poboru mocy bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...