Forum PCLab.pl: podanie o umorzenie mandatu - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (5 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

podanie o umorzenie mandatu Oceń temat: -----

#21 Gość_Gordon Lameman_*

• Grupa: Goście

Napisany 23 Kwiecień 2009 - 09:50

Na takiej bryce raczej nikt Ci mandatu nie zmniejszy. I nie przy tak dużym przekroczeniu.

#22 Użytkownik jest niedostępny   Qóba Ikona

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 23 Kwiecień 2009 - 10:50

Jakiej "takiej" bryczce?
Jechałem na starym ZXR'erze, to żadne Ducati czy MV Agusta nie była :P

#23 Użytkownik jest niedostępny   toomay Ikona

• *<]:->
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Kwiecień 2009 - 11:14

Zobacz postjan dzban, o 3 Kwiecień 2009, 13:02, napisał(a):

Na pewno? Jeśli tak to dobrze wiedzieć.

Nie jest to prawda, kolega chyba nie świadomie was w błąd wprowadza.

Edit:

Zobacz postbielas, o 3 Kwiecień 2009, 19:07, napisał(a):

na przyszłość pamiętaj, że każda osoba, która proponuje nałożenie na Ciebie MKK powinna Cię pouczyć o prawie do odmowy przyjęcia mandatu i w następstwie skierowaniu p - ko Tobie wniosku o ukaranie do właściwego terytorialnie Sądu Rejonowego, przedłuża to procedurę, ale daje prawo do obrony, natomiast przyjęcie MKK (własnoręczne złożenie na nim podpisu) jest różnoznaczne z przyznaniem się do popełnionego wykroczenia i w związku z tym do rezygnacji z prawa do obrony, tudzież wpływania na wymiar kary

To że trzeba pouczyć to fakt ale odmowa czyli sprawa w sądzie grodzkim na ogół działa na niekorzyść osoby która popełniła wykroczenie, bo raz że f-szy na ogól jest dwóch i udowodnią wykroczenie bez problemu a dwa jeżeli dana osoba zostanie w sądzie uznana za winną to do mandatu dolicza się jeszcze koszta rozprawy. W tym przypadku dowód jest oczywisty i niepodważalny także gdyby odmówił przyjęcia mkk to wyszedł by na tym gorzej.

Edit 2:

Zobacz postdocxxx, o 23 Kwiecień 2009, 12:22, napisał(a):

Aha, podpisales mandat? To nie ma mozliwosci odwolania. Podpisujac mowisz: "jestem glupi i zgadzam sie na wszystko co powidzial Pan policjant". A przeciez mozna odmowic i w ciagu 7 dni zastanowic sie na spokojnie w domu, czy wymierzyli mi stosowna kare i jak kurna mozna sie wymigac.

Coś pomyliłeś. Nie ma czegoś takiego jak odmowa przyjęcia mandatu po to żeby "przez 7 dni zastanowić się na spokojnie w domu". Z chwilą odmowy przyjęcia mandatu, zostaje kierowany wniosek o ukaranie do sądu. A 7 dni to TEORETYCZNIE masz na opłatę mandatu na poczcie po jego przyjęciu.

Ten post był edytowany przez toomay dnia: 23 Kwiecień 2009 - 11:27

#24 Użytkownik jest niedostępny   docxxx Ikona

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Kwiecień 2009 - 11:22

Jest mozliwosc rozlozenia na raty, do 5 rat. Trzeba wypelnic wniosek, ktory jest na stronie... (kurde, zapomnialem gdzie, czy to UM czy Urzad Wojewodzki) i wyslac. Czeka sie na odpowiedz 2-3 tygodnie. Oczywiscie do tego czasu nie placi sie mandatu, a czeka. A potem pokornie idziemy na poczcie i przyjmujemy na siebie ten "zal mi ciebie chlopie" wzrok Pani z okienka, gdy przeczyta "Tytulem wplaty: Mandat nr. rata x/y".

Aha, podpisales mandat? To nie ma mozliwosci odwolania. Podpisujac mowisz: "jestem glupi i zgadzam sie na wszystko co powidzial Pan policjant". A przeciez mozna odmowic i w ciagu 7 dni zastanowic sie na spokojnie w domu, czy wymierzyli mi stosowna kare i jak kurna mozna sie wymigac.

#25 Użytkownik jest niedostępny   Mglisty Ikona

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Kwiecień 2009 - 11:24

Motocyklistów gliny nie lubią, nie licz na cokolwiek... To że wszyscy przekraczają nic nie znaczy - wtedy najlepiej przyklej się za kogoś i jedź by trafili tego przed tobą :D

#26 Użytkownik jest niedostępny   docxxx Ikona

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Kwiecień 2009 - 11:30

Zobacz posttoomay, o 23 Kwiecień 2009, 12:14, napisał(a):

Coś pomyliłeś. Nie ma czegoś takiego jak odmowa przyjęcia mandatu po to żeby "przez 7 dni zastanowić się na spokojnie w domu". Z chwilą odmowy przyjęcia mandatu, zostaje kierowany wniosek o ukaranie do sądu. A 7 dni to TEORETYCZNIE masz na opłatę mandatu na poczcie po jego przyjęciu.

Prawo jedno, a zycie do drugie. Jestes studentem, dostales mandat. Nie przyjmujesz i piszesz do sadu grockiego pismo (w skrocie): "jestem biedny, przyznaje sie do bledu, ale nie mam pincet i zaplace stowe". W 90% przypadkow od razu sie zgadzaja, bo nie chca prowadzic sprawy no i mysla, ze zalujesz za grzechy.

#27 Użytkownik jest niedostępny   Qóba Ikona

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 23 Kwiecień 2009 - 11:39

docxxx, ale teraz jak już mam podpisany mandat w domu to jest po grzybach?
Gdzie mogę napisać jakiekolwiek pismo z prośbą o rozłożenie na raty albo o zmniejszenie czy coś takiego?
Czy nie płacąc i idąc w zaparte, że nie mam kasy sprawa trafi do Sądu Grodzkiego?

Pozdr.

#28 Użytkownik jest niedostępny   Krootki Ikona

• TYLKO LECHIA!
  • Ikona
  • Grupa: Moderatorzy

Napisany 23 Kwiecień 2009 - 11:48

Zobacz postQóba, o 23 Kwiecień 2009, 12:39, napisał(a):

Czy nie płacąc i idąc w zaparte, że nie mam kasy sprawa trafi do Sądu Grodzkiego?

Pozdr.

Do żadnego sądu. Nie zapłacisz to zostanie wystawiony tytuł egzekucyjny i ściąganiem należności zajmie się poborca skarbowy. Prawdopodobnie nic nie będzie robił (może zostawi jakiś świstek w skrzynce, albo zadzwoni jak zdobędzie numer), a potem (za rok, albo za dwa) ściągną Ci ten mandat wraz z kosztami egzekucji ze zwrotu podatku (jeśli taki będziesz miał). Koszty egzekucji to kilka złotych.

#29 Użytkownik jest niedostępny   docxxx Ikona

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Kwiecień 2009 - 13:10

Zobacz postQóba, o 23 Kwiecień 2009, 12:39, napisał(a):

docxxx, ale teraz jak już mam podpisany mandat w domu to jest po grzybach?
Gdzie mogę napisać jakiekolwiek pismo z prośbą o rozłożenie na raty albo o zmniejszenie czy coś takiego?

Pozdr.

Zadzwon do UM i zapytaj. Juz nie pamietam, gdzie pisalem (wydalo sie :P Jedno wiem: jest do tego specjalny formularz: sciagasz, drukujesz, wypelniasz i poleconym wysylasz.

A co do sadu grodzkiego, to nie powiem dokladnie. Zapytaj po prostu jak wyglada sprawa i co mozna zrobic.

#30 Użytkownik jest niedostępny   Qóba Ikona

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 23 Kwiecień 2009 - 15:15

To chyba zrobię tak jak Krootki pisze :)

Jak pójdę do pracy to na pewno nie zarobię na tyle dużo, że będę miał zwrot podatku 500zł, więc niech sobie ściągają, a ja będę liczył, że się przedawni :)

#31 Użytkownik jest niedostępny   toomay Ikona

• PipPipPipPipPip

Napisany 23 Kwiecień 2009 - 16:19

Zobacz postQóba, o 23 Kwiecień 2009, 16:15, napisał(a):

To chyba zrobię tak jak Krootki pisze :)

Jak pójdę do pracy to na pewno nie zarobię na tyle dużo, że będę miał zwrot podatku 500zł, więc niech sobie ściągają, a ja będę liczył, że się przedawni :)

Obyś się potem nie obudził z ręką w nocniku że z 200zł zrobi się nagle 1200zł. Nie pamiętam kto ale ktoś z forum niedawno opisywał podobną sytuację, tyle że dostał mandat zdaje się za jazdę bez biletu (oczywiście nie od policji).

#32 Użytkownik jest niedostępny   Qóba Ikona

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 23 Kwiecień 2009 - 19:14

Tam są firmy windykacyjne, które mają chore odsetki.
W przypadku mandatów ściąganych przez US jest inaczej, więc spoko ;)

#33 Użytkownik jest niedostępny   toomay Ikona

• PipPipPipPipPip

Napisany 23 Kwiecień 2009 - 19:19

Zobacz postQóba, o 23 Kwiecień 2009, 19:14, napisał(a):

Tam są firmy windykacyjne, które mają chore odsetki.
W przypadku mandatów ściąganych przez US jest inaczej, więc spoko ;)

Być może ale z opowiadania tego usera raczej nie wynikało że tam miała udział jakaś firma windykacyjna.

#34 Użytkownik jest niedostępny   Krootki Ikona

• TYLKO LECHIA!
  • Ikona
  • Grupa: Moderatorzy

Napisany 23 Kwiecień 2009 - 20:54

Zobacz posttoomay, o 23 Kwiecień 2009, 17:19, napisał(a):

Obyś się potem nie obudził z ręką w nocniku że z 200zł zrobi się nagle 1200zł. Nie pamiętam kto ale ktoś z forum niedawno opisywał podobną sytuację, tyle że dostał mandat zdaje się za jazdę bez biletu (oczywiście nie od policji).

Od mandatów wystawionych przez Policję nie ma odsetek.

#35 Użytkownik jest niedostępny   protos Ikona

• Małomówny
  • Pip

Napisany 08 Maj 2011 - 13:27

dzis w drodze do szkoly z kolegami zjechalemn na nie ten pas i polowa samochodu przejechalem po ciaglej linii przy skrzyzowaniu, zaraz po tym wyhaczyla mnie policja i dostalem mandat 350zł i 6 pkt karnych. jakby tego bylo malo trafila mi sie jakas sluzbistka i nie dalo sie nawet pogadac zeby dala upomnienie czy cos bo jade na zajecia jestem biednym studentem ze pomylilem pasy itp itd w dostatku sprawdzala dokladnie samochod szukajac nastepnego powodu do mandatu. do tego wzieli tez ode mnie dowod osobisty wiec pytanie czy w ogole moga? bo w koncu wszystkie dane sa na prawku a dowod to chyba tylko po to zeby mogli dodatkowo mnie spisac. jest jakis sposob zeby mi umorzyli ten mandat? o ratach juz pisalem ale czy da sie jakims podaniem czy cos go zlikwidowac? jesli tak to gdzie i jak?
pozdro

#36 Użytkownik jest niedostępny   Petlik Ikona

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 08 Maj 2011 - 13:36

Zobacz postQóba, o 22 Kwiecień 2009 - 22:59, napisał(a):

Cześć.

No i ja wyłapałem mandat dzisiaj, jadąc na motocyklu - 10 pkt. karnych i 500 zł.
Gdzie skierować wniosek/prośbę o zmniejszenie mandatu?

Złapano mnie w Sopocie, jestem zameldowany w Sopocie.

Proszę o rady!

Pozdr.

Czyżby wlot do Gdyni? Chyba nie leciałeś przez miasto 120?

#37 Użytkownik jest niedostępny   Camello Ikona

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 08 Maj 2011 - 13:38

Zobacz postprotos, o 08 Maj 2011 - 14:27, napisał(a):

dzis w drodze do szkoly z kolegami zjechalemn na nie ten pas i polowa samochodu przejechalem po ciaglej linii przy skrzyzowaniu, zaraz po tym wyhaczyla mnie policja i dostalem mandat 350zł i 6 pkt karnych. jakby tego bylo malo trafila mi sie jakas sluzbistka i nie dalo sie nawet pogadac zeby dala upomnienie czy cos bo jade na zajecia jestem biednym studentem ze pomylilem pasy itp itd w dostatku sprawdzala dokladnie samochod szukajac nastepnego powodu do mandatu. do tego wzieli tez ode mnie dowod osobisty wiec pytanie czy w ogole moga? bo w koncu wszystkie dane sa na prawku a dowod to chyba tylko po to zeby mogli dodatkowo mnie spisac. jest jakis sposob zeby mi umorzyli ten mandat? o ratach juz pisalem ale czy da sie jakims podaniem czy cos go zlikwidowac? jesli tak to gdzie i jak?
pozdro

Miałeś okazje nie przyjąć mandatu i swoje prośby kierował byś do Sądu, a teraz jak już przyjąłeś mandat......

PS.
Jakoś do mnie to nie przemawia tekst ''biedny studencik'' który ma kase na auto i na benzyne czy tam rope która kosztuje 5zl za litr.

Ten post był edytowany przez Camello dnia: 08 Maj 2011 - 13:38

#38 Użytkownik jest niedostępny   Camis Ikona

• Android Fan
  • PipPipPipPipPip

Napisany 08 Maj 2011 - 13:54

Zobacz postCamello, o 08 Maj 2011 - 13:38, napisał(a):

PS.
Jakoś do mnie to nie przemawia tekst ''biedny studencik'' który ma kase na auto i na benzyne czy tam rope która kosztuje 5zl za litr.

To samo chcialem napisac...

#39 Użytkownik jest niedostępny   Assassin Ikona

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 08 Maj 2011 - 13:55

Generalnie jest szansa na wywinięcie się od tego mandatu na etapie jego egzekucji. Jeśli nie masz żadnych dochodów ani mienia to szanse są bardzo wysokie. Można do nich pisać po zawiadomieniu o wszczęciu egzekucji administracyjnej o umorzenie należności w całości lub w części albo rozłożenie na raty, można też nic nie robić i czekać na przedawnienie. W końcu nie da się prowadzić egzekucji gdy ktoś nie ma żadnego mienia. O ile mnie pamięć nie myli tego typu mandaty przedawniają się po 3 latach.

#40 Użytkownik jest niedostępny   Camello Ikona

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 08 Maj 2011 - 14:01

Zobacz postAssassin, o 08 Maj 2011 - 14:55, napisał(a):

W końcu nie da się prowadzić egzekucji gdy ktoś nie ma żadnego mienia.

Ma samochód, no ale to nie wiadomo na kogo ono jest.Są zwroty z podatku które komornik może zająć na rzecz mandatów.
W wykroczeniach drogowych ciężko o umorzenie mandatu jeżeli się go przyjęło , może jeszcze punkty karne mają mu umorzyć?

Ten post był edytowany przez Camello dnia: 08 Maj 2011 - 14:02

• (5 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ostania »