Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

daro788

podanie o umorzenie mandatu

Rekomendowane odpowiedzi

Nie komornik, a urząd skarbowy (bo to egzekucja administracyjna) i nie odsetki a koszty postępowania egzekucyjnego. W praktyce wychodzi jednak na to samo.

No a od postępowania i egzekucji masz odsetki poza tym komornik też ściąga swoją dole za którą też sobie nalicza stosowne odsetki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam raz jeszcze: nie odsetki, a koszty egzekucji. A że obliczane jako określony % od kwoty za daną czynność to inna sprawa ;) No i żaden komornik, a urząd skarbowy - komornik prowadzi egzekucję w postępowaniu cywilnym, należności z mandatów egzekwowane są w drodze administracyjnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heyeczka wszystkim :)

mialam na weekend malutki ekscesik wyprzedzalam ciezaroweczke na liczniku 1,5 paczki no i pech chcial ze z naprzeciwka wyskoczylo autko , no i w ostatgniej chwili ten nieszczesny kierowca zjechal na pobocze bym wyprzedzila te ciezarowke po czym po kilku minutach patrze w lusterko a tam niebieskie swiatelko i nieszczesny samochodzik za mna . Okazalo sie ze na czoloweczke z nieoznakowanym zlotym mondeo sie wbilam. Pan Policjan ladnie mnie poinformowal ze moge nie przyjac mandatu ale wzielam bo wina jest 100% moja dostalam 500zl i 6 pkt, powiedzcie bo na cam tego raczej nie maja bo mi nie pokazywali hehe ale czy moge ubiegac sie o obnienie mandatu o 100zl jesli tak to gdzie uderzyc z pismem. pozdrawiam :)))

nawet nie prosilam o nizszy bo odrazu Pan powiedzial ze nie dolicza mi za predkosc bo bym miala 1000zl i 16pkt :) wiec sie nawet nie odzywalam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heyeczka wszystkim :)

mialam na weekend malutki ekscesik wyprzedzalam ciezaroweczke na liczniku 1,5 paczki no i pech chcial ze z naprzeciwka wyskoczylo autko , no i w ostatgniej chwili ten nieszczesny kierowca zjechal na pobocze bym wyprzedzila te ciezarowke po czym po kilku minutach patrze w lusterko a tam niebieskie swiatelko i nieszczesny samochodzik za mna . Okazalo sie ze na czoloweczke z nieoznakowanym zlotym mondeo sie wbilam. Pan Policjan ladnie mnie poinformowal ze moge nie przyjac mandatu ale wzielam bo wina jest 100% moja dostalam 500zl i 6 pkt, powiedzcie bo na cam tego raczej nie maja bo mi nie pokazywali hehe ale czy moge ubiegac sie o obnienie mandatu o 100zl jesli tak to gdzie uderzyc z pismem. pozdrawiam :)))

nawet nie prosilam o nizszy bo odrazu Pan powiedzial ze nie dolicza mi za predkosc bo bym miala 1000zl i 16pkt :) wiec sie nawet nie odzywalam :)

Za takie przewinienie wątpie żeby zmniejszyli mandat. Możesz jedynie spłacać go w ratach, które sobie sama ustalisz.Nigdy się do tego nie czepiali z tego co wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za takie przewinienie wątpie żeby zmniejszyli mandat. Możesz jedynie spłacać go w ratach, które sobie sama ustalisz.Nigdy się do tego nie czepiali z tego co wiem

 

 

tyle widzisz on powiedzial ,ze moge go na raty rozlozyc ,ale mam to gdzies zglosic a tego tez nie mam pojecia gdzie... coz zawsze moge napisac o umorzenie chociaz 1/5 mandatu jak nie przyznadza to napisze o rozlozenie na raty.

Super bylo by gdys powiedzial gdzie to wyslac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS.

Jakoś do mnie to nie przemawia tekst ''biedny studencik'' który ma kase na auto i na benzyne czy tam rope która kosztuje 5zl za litr.

 

"Jestem biednym studentem, jem tylko chleb z keczupem i tankuję LPG" :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Super bylo by gdys powiedzial gdzie to wyslac :)

Z tego co się orientuje to do urzędu wojewódzkiego , ale to musisz się liczyc z dodatkowymi kosztami skarbowymi.

 

Co do umorzenia to nie ma takiej możliwości, było trzeba nie przyjmować mandatu.

 

Najpewniej to się dowiedz na swojej komendzie , tam dostaniesz rzetelniejsze informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje to do urzędu wojewódzkiego , ale to musisz się liczyc z dodatkowymi kosztami skarbowymi.

 

Co do umorzenia to nie ma takiej możliwości, było trzeba nie przyjmować mandatu.

 

Najpewniej to się dowiedz na swojej komendzie , tam dostaniesz rzetelniejsze informacje

wlasnie dzwonilam hahaha powiedzieli ze nie ma czegos takiego jak rozlozenie na raty mandatu ...

zadzownilam do ZG na komende tam pani mnie poinformowala ze do 7 wydzialu karnego sadu rejonowego wiec teraz cholera do urzedu czy do sadu?

OMG jaka procedura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Madzia, do sądu to tylko jak chcesz umorzyć , ale oni ci tego nie umorzą bo nie mają do tego podstawy. Mogą tylko umorzyć w okolicznościach gdyby był nie sprawiedliwie mandat nałożony, a tak to tylko obciążysz się dodatkowymi kosztami sądowymi, a mandat i tak będziesz musiała zapłacić.

 

To w takim razie jak na policji nic nie wiedzą to zadzwoń do urzędu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro zadzwonie dzieki wielkie :):P

 

a co do sprawiedliwosci to i tak byl dla mnie policjant mily i na tyle na ile mogl wporzadku dal 500 i 6pkt a jak by dal tyle ile powinien to bym miala 1000zl i po prawku bo jakies punkty juz mam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wyprzedzasz i nie widzisz, że lecisz na czołówkę ? A jakby ten drugi nie zjechał to co ? Jakby to nie była policja tylko rodzina jadąca na wczasy np kierowca zmęczony nie zjechałby bo jechałaś sobie 150 nie zdążył by zaregować i co wtedy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Garlic, nie moralizuj, daj spokój ;)

Madzia - oczywiście że jest coś takiego jak rozłożenie na raty (urząd wojewódzki), bądź pismo o umorzenie (po przyjęciu mandatu - bez przyjęcia jest droga w stronę sądu, z tego co wiem tutaj różnica polega na tym iż zgadzasz się z opinią prewencji i nałożonym przezeń mandatem, lecz mając specjalne okoliczności, które uwzględniasz w piśmie o umorzenie - a muszą być na prawdę przekonujące - możesz PRÓBOWAĆ szczęścia w umarzaniu/pomniejszeniu kwoty mandatu - jeżeli oczekujesz tego drugiego, zawrzyj to oczywiście w piśmie). W Katowicach wiem że opłaty za skarbowy było coś koło 10-20zł i w sumie na tym się zamykały dodatkowe koszta w takiej procedurze; a w takiej sprawie to warto po prostu się wybrać osobiście, przeć, napierać, pytać o ile się nie ma jakoś daleko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wyprzedzasz i nie widzisz, że lecisz na czołówkę ? A jakby ten drugi nie zjechał to co ? Jakby to nie była policja tylko rodzina jadąca na wczasy np kierowca zmęczony nie zjechałby bo jechałaś sobie 150 nie zdążył by zaregować i co wtedy ?

 

akurat droga taka szeroka ze dalo by rade ja nie mialam jak zjechac i gdzie uciekac a jak napisalam auto sie pojawilo jak zaczynalam wyrzedzac to go nie bylo czytaj ze zrozumieniem ,

i jak masz pisac w ten sposob to wogole nie pisz , bo nic nie wnosiszz do tematu... stalo ie to sie stalo i proste dostalam mandat i nie placze ,za twoje tez nie place i ciebie nie narazilam wiec wyloozuj , zas druga sprawa jak sie jest zmeczonym to sie za kolko nie wsiada nawet tom tom mowi ze jedziesz tyle i tyle i ze czas na odpoczynek

 

Madzia - oczywiście że jest coś takiego jak rozłożenie na raty (urząd wojewódzki), bądź pismo o umorzenie (po przyjęciu mandatu - bez przyjęcia jest droga w stronę sądu, z tego co wiem tutaj różnica polega na tym iż zgadzasz się z opinią prewencji i nałożonym przezeń mandatem, lecz mając specjalne okoliczności, które uwzględniasz w piśmie o umorzenie - a muszą być na prawdę przekonujące - możesz PRÓBOWAĆ szczęścia w umarzaniu/pomniejszeniu kwoty mandatu - jeżeli oczekujesz tego drugiego, zawrzyj to oczywiście w piśmie). W Katowicach wiem że opłaty za skarbowy było coś koło 10-20zł i w sumie na tym się zamykały dodatkowe koszta w takiej procedurze; a w takiej sprawie to warto po prostu się wybrać osobiście, przeć, napierać, pytać o ile się nie ma jakoś daleko.

Dziekuje Bekon sprobuje cos wykombinowac akurat do urzedu mam 120km ale zadzwonie jutro i sie dowiem co i jak:))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

auto sie pojawilo jak zaczynalam wyrzedzac to go nie bylo

 

Czyli jeszcze wyprzedzałaś w niedozwolonym miejscu? Auto się nagle nie pojawia, na prostej widać z daleka, a na zakręcie się nie wyprzedza. Przez takich jak Ty ludzie tracą życie, a Ty masz jeszcze czelność się tym chwalić "wyprzedzalam ciezaroweczke na liczniku 1,5 paczki"? Powinnaś dostać taki mandat, żeby do końca życia nie mieć na maszynki do golenia nóg, może byś zmądrzała. I zamiast szarżować lepiej poczytaj książkę, może się podstawowych zasad pisowni nauczysz. Gotuje się we mnie jak widzę taki idiotyzm :mad2: Nie życzę ci, żebyś kogoś straciła w ten sposób, ale postaw się na miejscu takich ludzi i zastanów jak brzmi to co mówisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeszcze wyprzedzałaś w niedozwolonym miejscu? Auto się nagle nie pojawia, na prostej widać z daleka, a na zakręcie się nie wyprzedza. Przez takich jak Ty ludzie tracą życie, a Ty masz jeszcze czelność się tym chwalić "wyprzedzalam ciezaroweczke na liczniku 1,5 paczki"? Powinnaś dostać taki mandat, żeby do końca życia nie mieć na maszynki do golenia nóg, może byś zmądrzała. I zamiast szarżować lepiej poczytaj książkę, może się podstawowych zasad pisowni nauczysz. Gotuje się we mnie jak widzę taki idiotyzm :mad2: Nie życzę ci, żebyś kogoś straciła w ten sposób, ale postaw się na miejscu takich ludzi i zastanów jak brzmi to co mówisz.

jasne chcialbys!

linia byla przerywana wiec dozwolone wypredzanie z obu stron ,a policja to co jedzi przepisowe 90km/h na nieoznakowanym aucie prosze cie jak zapierdzielaja to ponad 1,5 paczki minimum...wiec nie dramatzuj a co do pisowni to jak juz tak piszesz to " Nie życzę ci'" Ci z duzej powinno byc panie nauczyciel!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy masz do drugiej osoby szacunek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy masz do drugiej osoby szacunek.

wczesniej jakos miales piszac Ty uzywajac duzej litery ale co mnie to z reszta obchodzi :)

off

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Madzia nie ma się co spierać , ale chłopaki mają racje, zachowałaś się bardzo nie odpowiedzialnie i powinnaś się na tym na prawdę zastanowić bo mogło się to skończyć całkiem inaczej , a nie tylko mandatem.Wiem że nie przyszłaś tu słuchać prawienia morałów, ale czasem lepiej wysłuchać pokornie umoralnień niż słuchać kazania w kościele podczas ostatniej drogi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko tak offem pojadę przepraszam, ale nie pisz zdrobnieniami bo to strasznie komicznie i zarazem niepoważnie wygląda. Nie wiedziałem, czy piszesz poważnie, czy to jakaś prowokacja 15 latka kolejnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Madzia nie ma się co spierać , ale chłopaki mają racje, zachowałaś się bardzo nie odpowiedzialnie i powinnaś się na tym na prawdę zastanowić bo mogło się to skończyć całkiem inaczej , a nie tylko mandatem.Wiem że nie przyszłaś tu słuchać prawienia morałów, ale czasem lepiej wysłuchać pokornie umoralnień niż słuchać kazania w kościele podczas ostatniej drogi .

ja rozumiem , z gory na poczatku napisalam ,ze zasluzylam na ten mandat bo wiem jak postapilam , wkurza mnie jak ktos probuje mnie umoralniac badz pouczac, wiem co zrobilam i nie napisalam ,ze nie slusznie , ale ze sprawiedliwie ,ze zostalam uukarana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o matko; czy to tak ciezko wpoic sobie do glowy? Przecinek stawia sie po literze, pozniej spacja! Kropka tak samo! Skoncz z abstrakcja w postach! I nie rob inaczej, powyzszy post to jakis koszmar, wszystkie kombinacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również niezbyt komfortowo czyta się teksty bez polskich znaków. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również niezbyt komfortowo czyta się teksty bez polskich znaków. :)

po pierwsze bez polskich znakow bo moja klawiatura ich nie posiada i jest ustawiona na angielska klawiature poniewaz nie uzywam polskiej czesto , w pl jestem na wakacjach , od kilkunatu lat nie mieszkam w polsce wiec zanim cos napiszecie warto wziasc to pod uwage!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne wytłumaczenie. Polska klawiatura niczym się fizycznie nie różni od angielskiej. Wystarczy parę kliknięć w ustawieniach. To nie cyrylica...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wystroi się w drogie i przepłacone rzeczy za nakradzione pieniądze, złamie przy tym prawo, zhańbi stanowisko i jeszcze się tym pochwali do kamery w swojej próżności i głupocie. 
    • Nasze pieniądze poszły na smycz dla psa i ubranie Gucciego  Ukraina jak lewica wystarczy dać im mówić, ruscy nie muszą nawet siać propagandy 
    • Nie przesadzam  za 3 lata jak dobrze kojarzę płaciłem jakieś 130 zł, no ale to kilka ładnych lat wstecz było   
    • https://mojaolesnica.pl/57266,637577,napastowal-kobiete-kolo-olesnickiego-lidla-wezwano-policje Ale rasiści z tych Polaków 
    • Cdkeys nawet według ich własnego regulaminu niczego nie sprzedaje CDKeys.com’s Terms and Conditions 2. About CDKeys.com and Online Shop 2.1 CDKeys.com is an online/internet platform that connects Buyers with Sellers to facilitate the sale and purchase of various Programs. The Online Shop provides access to a variety of Programs and facilitates the transaction between Sellers and Buyers. 2.2 You understand and agree that CDKeys.com acts as an intermediary between Buyers and Sellers and that any offer and/or  sale performed through the Online Shop are made between particular Seller and Buyer while CDKeys.com only facilitates such transactions by means of establishing and maintaining the Online Shop’s functionalities and providing certain Services to the Users aimed at improving safety, speed and certainty of the transactions. 2.3 Buyers understand, agree and acknowledge that any transaction and/or agreement entered into with a Seller, as a result of your use of the Services whether oral or written, is between you and the Seller only, and CDKeys.com is not a party thereto. Notwithstanding these Terms and Conditions, Buyers may be required to enter into contractual agreements with Sellers and/or accept the Seller’s terms and conditions in order to purchase a Program. In such an instance, CDKeys.com shall not be a party to the Seller Agreement and shall not be responsible for performing the obligations of the Seller Agreement between Buyers and Sellers. CDKeys.com disclaims all liability arising from or related to any such Seller Agreement. 2.4 You agree and acknowledge that CDKeys.com does not own, sell, resell, furnish, provide, rent, re-rent, and/or host any Program and/or Seller Services and that Sellers shall solely be responsible for Seller Services and/or Programs. 2.5 CDKeys.com provides Buyers with its Services free of charge. CDKeys.com may however charge a fee to Sellers in relation to each Product following the successful payment of the Program Price. 2.6 CDKeys.com does not endorse any Seller over another to service a Buyer. While we try our best to verify Seller’s information, conducting a due diligence and useing commercially reasonable efforts to confirm that Sellers are licensed and  maintain the required governmental approvals to provide Seller Services, we do not make any warranty, guarantee, or representation as to the licensing, ability, competence, compliance, or qualifications of any Seller. 2.7 Although CDKeys.com requires Sellers to provide accurate information about themselves and Programs, we do not confirm, and shall not be responsible for, any Program details or any Seller’s purported identity. Buyers agree to independently research and evaluate the Programs and Sellers.   Czyli w razie czego będzie, "ja tu tylko sprzątam i udostępniam teren".
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...