Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

daro788

podanie o umorzenie mandatu

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

niedawno zostałem złapany przez fotoradar, i teraz przyszło mi zapłacić 200zł, ale dobiegły mnie słuchy że jeżeli jest się studentem i nie posiadam własnych dochodów to moge złożyć podanie o uchylenie lub umorzenie mandatu... ale nie wiem jak to ma wygladać :kwasny:

 

ktoś wie jak ma wyglądac takie podanie??? coś juz naskrobałem ale nie wiem czy jest to dobrze napisane :kwasny:

 

prosze o szybką odpowiedź bo dzisiaj jeszcze musze złożyć to podanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to, że jesteś studentem nie ma akurat znaczenia, natomiast jeśli już mandat przyjąłeś, możesz pisać do właściwego terytorialnie Sądu Rejonowego o anulowanie mandatu, Sąd anuluje mandat tylko i wyłącznie wtedy, gdy był wpisany za czyn, który nie spełniał znamion żadnego wykroczenia, w Twoim wypadku jest to daremny trud, bo Twoje zachowanie, czyli przekroczenie dop. prędkości nie budzi wątpliwości i zostało zarejestrowane, możesz co najwyżej zwrócić się do Urzędu Marszałkowskiego województwa w którym mieszkasz o rozłożenie płatności na raty

 

i tyle,

 

ps albo olać sprawę, że komornik zapomni o Tobie, niektórym udaje się przetrwać tak i kilka lat :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
możesz co najwyżej zwrócić się do Urzędu Marszałkowskiego województwa w którym mieszkasz o rozłożenie płatności na raty

nie musi pisać o raty żadnego podania...wystarczy robić wpłaty jak się nam żywnie podoba wpisując na przelewie RATA 1, RATA 2 etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie musi pisać o raty żadnego podania...wystarczy robić wpłaty jak się nam żywnie podoba wpisując na przelewie RATA 1, RATA 2 etc...

Na pewno? Jeśli tak to dobrze wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na pewno? Jeśli tak to dobrze wiedzieć.

 

trochę dziwne prawda ? to taki mandacik można rozłożyć na 10 lat co daję ~0,056 zł na dzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sie składa że kolega który też jest studentem , także został złapany na fotoradar, napisał takie podanie i z 200 złotych umorzyli mu na 100, pisał tam że jest studentem i nie ma własnych dochodów, jak wyjdzie w moim przypadku , zaraz zobacze bo właśnie ide na komisariat złożyć to podanie , więc jakby cos to napisze co i jak :)

 

edit :

 

a tak pozatym to nawet jeśli nie rozpatrzą pozytywnie, to wydłuży m mie sie termin zapłaty :P

 

edit 2:

 

sory za błędy :P już poprawione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UmoRZyć.

Bardzo proszę, pisz poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Umorzyć znaczy anulować, a nie zmniejszyć. Na pewno nie umorzą. Co do zmniejszenia, to też nei jestem pewien, w końcu po coś jest taryfikator. I nie ma znaczenia czy jedziesz Mercedesem klasy C, Astonem Martinem czy Polonezem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie musi pisać o raty żadnego podania...wystarczy robić wpłaty jak się nam żywnie podoba wpisując na przelewie RATA 1, RATA 2 etc...

 

ja pisałem o drodze oficjalnej, ale jeśli zrobi się tak, jak napisałeś, to pod warunkiem, że w końcu zapłaci całą kwotę, to nikt mu krzywdy nie zrobi

 

Umorzyć znaczy anulować, a nie zmniejszyć. Na pewno nie umorzą. Co do zmniejszenia, to też nei jestem pewien, w końcu po coś jest taryfikator. I nie ma znaczenia czy jedziesz Mercedesem klasy C, Astonem Martinem czy Polonezem.

 

co do umorzenia, to masz rację, co do kwoty mandatu, to można się starać o jej zmniejszenie, zaś taryfikator obowiązuje jedynie funkcjonariuszy Policji, gdyż jest on wewnętrznym aktem prawnym w tej instytucji, Sądy tudzież inne uprawnione ograny (nie wiem jakie poza Sądami, ale powiedzmy, że takie są) mogą zmniejszyć kwotę mandatu, a także ją podnieść

 

 

co do autora tematu, to po co zanosisz swoje pismo na komisariat, jak tam nie ma nikogo wyposażonego w kompetencje potrzebne do załatwienia Twojej sprawy, poza tym uważam, że deko histeryzujesz, to jest tylko mandat, na dodatek tylko 200 zeta - po kompie z sigu wnioskuję, że raczej na bidnego nie trafiło, a jak ma się ciężkie kopyto i ciężko się myśli, to należałoby zabulić :E

 

nie masz pola do popisu, z fotoradarem niewielu wygrało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na kompa z sigu pracowałem 3 miesiące, poświęciłem na niego całe wakacje, dla niektórych 200 złotych to jest nic, ale dla niektórych 200 złotych jest to opłata za akademik/życie w akademiku przez 3 tygodnie, więc jesli myślicie że na biednego nie trafiło to się grubo mylicie ( nie znacie mnie i nie wiecie jaką mam sytuacje rodzinną(o której nie mam zamiaru pisać ))

 

co do pisma to kolega składał do tego samego komisariatu, i powiedział że trzeba złożyć w komisariacie w którym odbierało się mandat, i dla ludzi którzy nie umią czytać

Z 200 ZŁOTYCH ZMNIEJSZYLI MU DO 100 więc jest o co walczyć...

 

co do mojej prędkości to przyznaje pocisnąłem troche, droga była pusta, nawierchnia równa, więc sie fajnie jechało, ale skoro mam już płacić to czemu nie spróbować zapłacić mniej skoro można???

 

p.s.

na komisariacie byłem , ale nikogo nie zastałem, niedługo jade drugi raz ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to nikogo na komisariacie nie zastałeś, a dyżurny, przecież komisariat to jednostka całodobowa, możliwe, że mylisz komisariat z posterunkiem

 

posterunek to wydzielona, terenowa "komórka" :E komendy powiatowej/miejskiej/rejonowej i tam faktycznie nie pełni się służby całodobowo

 

co do czepiania się możliwości finansowych, no to sorki, moja gafa (ostatnio w mojej okolicy pirat drogowy zabił 14 - latkę, prawidłowo poruszającą się lewym poboczem i mam deko nerwa)

 

edit: literówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie wróciłem z posterunku(tak to jest posterunek, kiedyś był komisariat i mi się ciągle myli, za co przepraszam), da sie zmniejszyć kwote mandatu, ale poprzez podanie do sądu grodzkiego, na komisariacie nic sie nie składa(tak jak pisał bielas( wieczorem będzie mój kumpel i musze sobie z nim porozmawiać o tym , bo mi źle powiedział....wrrr....)), jednak w moim przypadku juz nic nie zrobie, bo termin składania wynosi 7 dni, dzisiaj upływa dzień 7, więc jestem juz w czarnej du***... :mad2: trudno trzeba będzie zapłacić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekordzista.jpg

 

Proszę o zmniejszenie kwoty mandatu, jestem biednym studentem, ciągle głoduje, na zdjęciu powyżej spieszyłem się właśnie do sklepu po chińską zupkę ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na przyszłość pamiętaj, że każda osoba, która proponuje nałożenie na Ciebie MKK powinna Cię pouczyć o prawie do odmowy przyjęcia mandatu i w następstwie skierowaniu p - ko Tobie wniosku o ukaranie do właściwego terytorialnie Sądu Rejonowego, przedłuża to procedurę, ale daje prawo do obrony, natomiast przyjęcie MKK (własnoręczne złożenie na nim podpisu) jest różnoznaczne z przyznaniem się do popełnionego wykroczenia i w związku z tym do rezygnacji z prawa do obrony, tudzież wpływania na wymiar kary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na pewno? Jeśli tak to dobrze wiedzieć.

mozna :)

ba, jesli jestes studentem to bardzo latwo jest sprawic, by postepowanie egzekucyjne zostalo umozone. Wazne by kwota nie byla wieksza niz 200zl.

 

sam mialem nie oplacone 2 mandaty za picie w miejscu publicznym...plus postepowanie egzekucyjne mialem 2 miesiace temu na sesji :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rekordzista.jpg

 

Proszę o zmniejszenie kwoty mandatu, jestem biednym studentem, ciągle głoduje, na zdjęciu powyżej spieszyłem się właśnie do sklepu po chińską zupkę ...

Są gdzieś takie zdjęcia zrobione przez fotoradary? :E chciałbym zobaczyć jak wyglądają fotki strzelone w Bydgoszczy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

No i ja wyłapałem mandat dzisiaj, jadąc na motocyklu - 10 pkt. karnych i 500 zł.

Gdzie skierować wniosek/prośbę o zmniejszenie mandatu?

 

Złapano mnie w Sopocie, jestem zameldowany w Sopocie.

 

Proszę o rady!

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mandat został przyznany zgodnie z taryfikatorem, więc nie kombinuj, złamałeś przepisy to zapłać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć.

 

No i ja wyłapałem mandat dzisiaj, jadąc na motocyklu - 10 pkt. karnych i 500 zł.

Gdzie skierować wniosek/prośbę o zmniejszenie mandatu?

 

Złapano mnie w Sopocie, jestem zameldowany w Sopocie.

 

Proszę o rady!

 

Pozdr.

To co ty robiłeś na tym motorze ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekroczyłem o 73 km/h ... Takie miejsce było, że wszyscy przekraczają, no a mnie złapali :(

Nie ważne :]

 

Zapłacę, ale jak jest możliwość zmniejszenia albo rozłożenia na raty to skorzystam chętnie.

Gdzie można takie podanie wysłać?

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Na takiej bryce raczej nikt Ci mandatu nie zmniejszy. I nie przy tak dużym przekroczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej "takiej" bryczce?

Jechałem na starym ZXR'erze, to żadne Ducati czy MV Agusta nie była :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na pewno? Jeśli tak to dobrze wiedzieć.

Nie jest to prawda, kolega chyba nie świadomie was w błąd wprowadza.

 

Edit:

na przyszłość pamiętaj, że każda osoba, która proponuje nałożenie na Ciebie MKK powinna Cię pouczyć o prawie do odmowy przyjęcia mandatu i w następstwie skierowaniu p - ko Tobie wniosku o ukaranie do właściwego terytorialnie Sądu Rejonowego, przedłuża to procedurę, ale daje prawo do obrony, natomiast przyjęcie MKK (własnoręczne złożenie na nim podpisu) jest różnoznaczne z przyznaniem się do popełnionego wykroczenia i w związku z tym do rezygnacji z prawa do obrony, tudzież wpływania na wymiar kary

To że trzeba pouczyć to fakt ale odmowa czyli sprawa w sądzie grodzkim na ogół działa na niekorzyść osoby która popełniła wykroczenie, bo raz że f-szy na ogól jest dwóch i udowodnią wykroczenie bez problemu a dwa jeżeli dana osoba zostanie w sądzie uznana za winną to do mandatu dolicza się jeszcze koszta rozprawy. W tym przypadku dowód jest oczywisty i niepodważalny także gdyby odmówił przyjęcia mkk to wyszedł by na tym gorzej.

 

Edit 2:

Aha, podpisales mandat? To nie ma mozliwosci odwolania. Podpisujac mowisz: "jestem glupi i zgadzam sie na wszystko co powidzial Pan policjant". A przeciez mozna odmowic i w ciagu 7 dni zastanowic sie na spokojnie w domu, czy wymierzyli mi stosowna kare i jak kurna mozna sie wymigac.

Coś pomyliłeś. Nie ma czegoś takiego jak odmowa przyjęcia mandatu po to żeby "przez 7 dni zastanowić się na spokojnie w domu". Z chwilą odmowy przyjęcia mandatu, zostaje kierowany wniosek o ukaranie do sądu. A 7 dni to TEORETYCZNIE masz na opłatę mandatu na poczcie po jego przyjęciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest mozliwosc rozlozenia na raty, do 5 rat. Trzeba wypelnic wniosek, ktory jest na stronie... (kurde, zapomnialem gdzie, czy to UM czy Urzad Wojewodzki) i wyslac. Czeka sie na odpowiedz 2-3 tygodnie. Oczywiscie do tego czasu nie placi sie mandatu, a czeka. A potem pokornie idziemy na poczcie i przyjmujemy na siebie ten "zal mi ciebie chlopie" wzrok Pani z okienka, gdy przeczyta "Tytulem wplaty: Mandat nr. rata x/y".

 

Aha, podpisales mandat? To nie ma mozliwosci odwolania. Podpisujac mowisz: "jestem glupi i zgadzam sie na wszystko co powidzial Pan policjant". A przeciez mozna odmowic i w ciagu 7 dni zastanowic sie na spokojnie w domu, czy wymierzyli mi stosowna kare i jak kurna mozna sie wymigac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motocyklistów gliny nie lubią, nie licz na cokolwiek... To że wszyscy przekraczają nic nie znaczy - wtedy najlepiej przyklej się za kogoś i jedź by trafili tego przed tobą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...