Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ariko

Subwoofer a jednostka centrala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ... Mam zamiar dzisiaj zakupic głosniki Logitech x-540 i mam "mały" problem, subwoofer byłby oddalony od jednoski centralnej o ok.3cm. I mam pytanie czy były by jakies problemy ze sprzetem (komputerem) ?? (chodzi o magnez zamatowany w głosniku).

 

Aha głosniki maja "ekranowanie magnetyczne" ale niewiem co to jest ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ... Mam zamiar dzisiaj zakupic głosniki Logitech x-540 i mam "mały" problem, subwoofer byłby oddalony od jednoski centralnej o ok.3cm. I mam pytanie czy były by jakies problemy ze sprzetem (komputerem) ?? (chodzi o magnez zamatowany w głosniku).

 

Aha głosniki maja "ekranowanie magnetyczne" ale niewiem co to jest ^^

Nic się nie powinno dziać z PC.

Ekranowanie magnetyczne ma za zadanie zapobiegać oddziaływaniu pola magnetycznego głośnika na inne urządzenia.

 

PS: wyszukiwarka odpowiedziałaby ci na pytania dużo szybciej :P

PS2: Te Logitechy nie grają za ciekawie. Proponowałbym Geniusy 5.1 w "drewnie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ... Mam zamiar dzisiaj zakupic głosniki Logitech x-540 i mam "mały" problem, subwoofer byłby oddalony od jednoski centralnej o ok.3cm. I mam pytanie czy były by jakies problemy ze sprzetem (komputerem) ?? (chodzi o magnez zamatowany w głosniku).

Nic nie bedzie, u mnie za jednostka centralną stał jakis czas sub od Logitechów Z-2300 ,któy jest jednak sporo mocniejszy i nic nie bylo.

 

BTW jak tam znajdziesz gdzies Magnez to jestes master.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nic się nie powinno dziać z PC.

Ekranowanie magnetyczne ma za zadanie zapobiegać oddziaływaniu pola magnetycznego głośnika na inne urządzenia.

A tutaj nie chodzi o pole elektromagnetyczne? Bo po co są ekranowane przewody skoro one za magnes nie robią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nikt nie zna odpowiedzi na moje pytanie czy jak?

 

Prąd również wytwarza pole magnetyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym że kable są osobno ekranowane ,a sam głośnik osobno więc w takim razie i jedna i druga teza jest prawidlowa. Magnes mocnego suba mógłby jakoś wpływać na PC`a ,ale dzięki temu nei robi. A kable są ekranowane ldatego ,że płynie w nich prąd elektryczny, a gdzie prąd tam się tworzy pole magnetyczne. Nie pamietam dokladnie, wiem ,że fale pola magnetycznego są prostopadłe do kiedunku przepływu prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się tam bardziej martwił drganiami przenoszonymi z suba na obudowe (i np HDD) a nie falami EM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem nie masz co się martwić o magnes. Bardziej bym się martwił drganiami jak mówił kolega wyżej.

taki sub ine jest wystarczająco mocny ,żeby wpłynąc jakoś znacząco na jednostke centralną drganiami, szczegolnie przy normalnym sluchaniu muyzki i graniu, a nie na maxa. Poza tym tu duzo zalezy jaka ma obudowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie? Ja mam jakieś kijowe 6.1 od Creativa (T6100 zdaje się) stojące w takiej "wnęce" pod biurkiem, więc między subem a kompem jest niby scianka działowa biurka i czuję dudnienia suba na podzespołach kompa. Może nie na tyle żeby coś zepsuć na HDD, ale na pewno pewne drgania wyraźnie czuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak to nie? Ja mam jakieś kijowe 6.1 od Creativa (T6100 zdaje się) stojące w takiej "wnęce" pod biurkiem, więc między subem a kompem jest niby scianka działowa biurka i czuję dudnienia suba na podzespołach kompa. Może nie na tyle żeby coś zepsuć na HDD, ale na pewno pewne drgania wyraźnie czuć.

drgania bedą, bo jest cisnienie, fala dźwiękowa o niskiej częstotliwosci (najtrudniejsze do wyciszenia, eliminacji) i w dodatku kiedy sub stoi we wnęce moze ona pełnic role pudła rezonansowego i wzmacniac efekt dzialania suba, do tego zniekształca dźwięk i jest on wtedy duzo gorszej jakosci. Poza tym te drgania o ktorych mowisz wynikają z `uderzeń` suba, a te w swoim przypadku wyczuwam pitero nizej po drugiej stornie domu jak rozkrece glosniki, ale nie ma to wiekszego wplywu na PC`a ponieważ częstotliwosc drgan jest zbyt mała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym się tam bardziej martwił drganiami przenoszonymi z suba na obudowe (i np HDD) a nie falami EM :)

 

Dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...