Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

robus1974

dżwięk na MSI X58 Eclipse

Rekomendowane odpowiedzi

Instaluje własnie dżwięk na tej płycie i cholera mnie bierze,niezależnie w który slot włożę tę kartę dżwiękową to mi przy próbie uruchomienia pisze że ,w skrócie "device not found" lub coś w tym stylu,a w menadżerze urządzeń ciągle mi pokazuje że sterowniki nie są zainstalowane.ściągłem nawet ze strony msi sterownik żeby nie instalowac tego z cd i ciągle to samo "no supported device found".Może ta dżwiękówka padnięta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod xpekiem dalej mi ten dżwięk nie działa,więc chciałem zainstalowac viste a tu zonk,podczas instalacji visty bluescreeny,miał ktoś może podobny problem z tą płytą.Sam już nie wiem co robic,może ten cholerny kontroler ICH10R się przegrzewa i dlatego się tak dzieje?jest cieplejszy od radka 4870.w biosie mam wszystko na domyślnych ustawieniach,kombinowałem już ze wszystkim,szlag mnie trafia to już druga płyta z tym chipsetem która mi nawala,najpierw miałem gigabyte ex58 extreme po miesiącu zdechła i to bez żadnego podkręcania,mieli wymieni na nową ale już nie mieli ich w ofercie to wziąłem w komputroniku w promocji tego msi i znowu coś nie tak.oddac ją na gwarancje?tylko jak opisac objawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pod xpekiem dalej mi ten dżwięk nie działa,więc chciałem zainstalowac viste a tu zonk,podczas instalacji visty bluescreeny,miał ktoś może podobny problem z tą płytą.Sam już nie wiem co robic,może ten cholerny kontroler ICH10R się przegrzewa i dlatego się tak dzieje?jest cieplejszy od radka 4870.w biosie mam wszystko na domyślnych ustawieniach,kombinowałem już ze wszystkim,szlag mnie trafia to już druga płyta z tym chipsetem która mi nawala,najpierw miałem gigabyte ex58 extreme po miesiącu zdechła i to bez żadnego podkręcania,mieli wymieni na nową ale już nie mieli ich w ofercie to wziąłem w komputroniku w promocji tego msi i znowu coś nie tak.oddac ją na gwarancje?tylko jak opisac objawy?

sprawdziłeś w biosie czy jest właczone urządzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pod xpekiem dalej mi ten dżwięk nie działa,więc chciałem zainstalowac viste a tu zonk,podczas instalacji visty bluescreeny,miał ktoś może podobny problem z tą płytą.Sam już nie wiem co robic,może ten cholerny kontroler ICH10R się przegrzewa i dlatego się tak dzieje?jest cieplejszy od radka 4870.w biosie mam wszystko na domyślnych ustawieniach,kombinowałem już ze wszystkim,szlag mnie trafia to już druga płyta z tym chipsetem która mi nawala,najpierw miałem gigabyte ex58 extreme po miesiącu zdechła i to bez żadnego podkręcania,mieli wymieni na nową ale już nie mieli ich w ofercie to wziąłem w komputroniku w promocji tego msi i znowu coś nie tak.oddac ją na gwarancje?tylko jak opisac objawy?

dżwięk jest na złączu pci-e x1 więc nie włącza się go w biosie,sprawdziłem chyba wszystko i ręce mi opadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dżwięk jest na złączu pci-e x1 więc nie włącza się go w biosie,sprawdziłem chyba wszystko i ręce mi opadają.

najlepiej było by sprawdzić tą karte muzyczną na innym kompie

to zwykłe pci-e więc powinna działać w każdym złączu pci-e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najlepiej było by sprawdzić tą karte muzyczną na innym kompie

nie mam jej jak sprawdzic,na innym złączu też nie działa,tak po prawdzie w d---e mam ten dźwięk ale chodzi o to że vista podczas instalacji wywala mi BSOD-y i podejrzewam że to od płyty głównej(pierwszy raz tak mam nigdy żaden system nie wywalał mi BSOD-ów podczas instacji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie mam jej jak sprawdzic,na innym złączu też nie działa,tak po prawdzie w d---e mam ten dźwięk ale chodzi o to że vista podczas instalacji wywala mi BSOD-y i podejrzewam że to od płyty głównej(pierwszy raz tak mam nigdy żaden system nie wywalał mi BSOD-ów podczas instacji).

sprawdź jakie ustawienia są w biosie, może QPI lub ramki mają za małe napięcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdź jakie ustawienia są w biosie, może QPI lub ramki mają za małe napięcie

w biosie nic nie grzebie,zrobiłem load defaults i nic nie ruszam,siedzę nad tym od tygodnia i nie wiem co myślec(nic nie podkręcam nic nie ruszam)system musi ci się zainstalowac na domyślnych ustawieniach biosu,to nie jest jakaś płyta głowna z NASA,to jest sprzęt dla zwykłych ludzi wkładasz wtyczki i załączasz i działa,dopiero potem podkręcasz i próbujez siudmych potów,to ma normalnie dopalic i normalnie sie ma na tym zainstalowac system(nie jestem jakimś "serwisantem" ale złożyłem tego badziewia już ze 100kg do kupy i nigdy nie miałem takich problemów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w biosie nic nie grzebie,zrobiłem load defaults i nic nie ruszam,siedzę nad tym od tygodnia i nie wiem co myślec(nic nie podkręcam nic nie ruszam)system musi ci się zainstalowac na domyślnych ustawieniach biosu,to nie jest jakaś płyta głowna z NASA,to jest sprzęt dla zwykłych ludzi wkładasz wtyczki i załączasz i działa,dopiero potem podkręcasz i próbujez siudmych potów,to ma normalnie dopalic i normalnie sie ma na tym zainstalowac system(nie jestem jakimś "serwisantem" ale złożyłem tego badziewia już ze 100kg do kupy i nigdy nie miałem takich problemów).

no właśnie ze nie bardzo masz ramki 1600 mhz które mogą robić problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no właśnie ze nie bardzo masz ramki 1600 mhz które mogą robić problem

ramy są ustawione na 1333,kurde czemu by miałby problem?na gigabycie extreme nie był żadnych problemów!na ile mam je ustawic?co za poje---e to MSI.miałem kiedyś płytę MSI i była ekstra super a teraz jakieś pie------e gó--o!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na gigabyte wszystkie ramki się uruchamiają bez problemu, na asusie już jest problem, na msi może być podobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na gigabyte wszystkie ramki się uruchamiają bez problemu, na asusie już jest problem, na msi może być podobnie

to na ile mam je ustawic żeby nie było problemów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znam biosu msi, musisz sprawdzić jak są ustawione wszystkie mnożniki itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie znam biosu msi, musisz sprawdzić jak są ustawione wszystkie mnożniki itp

powiem ci że nie próbowałem ustawic tej pamięci na 1066,tylko ustawiałem ją na 1333 bo na 1600 nie chce chodzic(przynajmniej na razie)ale powiem szczerze że nie sądzę żeby to miało wpływ na instalacje visty,skoro xp sie zinstalował a to dużo starszy system,obym się mylił,ale dzisiaj to już pie----e bo piję wódkę i nie chce mi się bawic,ale jak zadziała zmniejszenie taktowania do 1066 to wysmaruje taki list do MSI że im się serwery popalą!!ha,ha,ha...i te ich całe eclipse(zacmienie)naprawde ich zacmi,kurde a chciałem z powrotem wziąc gigabyte ale już nie mieli i sie skusiłem na pie------ą promocję niech to ch-j strzeli!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiem ci że nie próbowałem ustawic tej pamięci na 1066,tylko ustawiałem ją na 1333 bo na 1600 nie chce chodzic(przynajmniej na razie)ale powiem szczerze że nie sądzę żeby to miało wpływ na instalacje visty,skoro xp sie zinstalował a to dużo starszy system,obym się mylił,ale dzisiaj to już pie----e bo piję wódkę i nie chce mi się bawic,ale jak zadziała zmniejszenie taktowania do 1066 to wysmaruje taki list do MSI że im się serwery popalą!!ha,ha,ha...i te ich całe eclipse(zacmienie)naprawde ich zacmi,kurde a chciałem z powrotem wziąc gigabyte ale już nie mieli i sie skusiłem na pie------ą promocję niech to ch-j strzeli!!!

sprawdze jak wygląda bios msi i jak chcesz to napisz do mnie jutro na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdze jak wygląda bios msi i jak chcesz to napisz do mnie jutro na PW

jak mi nie nie puszczą nerwy i nie zapomnę to spróbuję coś skreslic i dam ci znac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak mi nie nie puszczą nerwy i nie zapomnę to spróbuję coś skreslic i dam ci znac.

właśnie instalowałem u kolegi tego xp i też nie idzie zainstalować dźwięku na laptopie,spróbuje jutro zainstlować coś innego i dam znać,nie sądziłem że może być jakaś instalka windy spieprzona że nie ma dźwięku,no syf jest wszechobecny aż sie wierzyć nie chce,i niech nikt mi nie pieprzy że trza mieć oryginalne oprogramowanie bo sie obsmarkam,he,he,he...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No poczyniłem pewne postępy,obniżyłem ramy na 1066 i skończyły restarty,dźwięk na viście łazi więc mam problem z xp ale chyba wiem już gdzie tkwi problem(przerabiana winda w nlite i chyba coś popieprzone w trakcie).Chyba wymienię ramy na takie z listy producenta i będę walczył dalej,myślę też nad chłodzeniem chipsetu.Dzięki wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie do użytkowników tych płyt jakie macie ramy i na jakich ustawieniach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze jedno pytanie do użytkowników tych płyt jakie macie ramy i na jakich ustawieniach?

w twoim przypadku wziął bym ramki z dopiskiem XMP dedykowane do i7, bios je wykrywa i sam ustawia optymalne wartości!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w twoim przypadku wziął bym ramki z dopiskiem XMP dedykowane do i7, bios je wykrywa i sam ustawia optymalne wartości!!

trochę się rozejrzałem i tak chyba zrobię,tylko że teraz muszę sprzedać te które mam i tak wstępnie patrząc będę co najmniej dwie stóy w plecy :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze jedno pytanie do użytkowników tych płyt jakie macie ramy i na jakich ustawieniach?

Ramy są ok 1,6V latają jak się patrzy na 1600

przy qpi 1,3V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...