Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

WojtasRed

GA-MA790X-DS4 i Phenom II 720

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mogę zainstalować do tego zestawu SCYTHE ZIPANG SCZP-1000?

Mam to chłodzenie przy phenomie 9850 na tej płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro działa na obecnej konfiguracji, to dlaczego nie ma działać i chłodzić nowego procesora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie podejrzenie, ale wolałem się upewnić.

 

Czy 720 jest lepszy od 9850?

Według tego serwisu jest:

http://www.bit-tech.net/hardware/cpus/2009/02/11/amd-phenom-820-810-720-710-am3-cpus/5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9850 na tym mobo (bez SB750) pójdzie na 3GHz. Nie wiem na ile poszło u Ciebie, ale pewnie maks w te okolice.

Phenom II 720 pójdzie na luzie na 3,7GHz na niższym napięciu. Do tego zegar w zegar jest wyraźnie szybszy m.in. dzięki szybszemu NB i przede wszystkim 6MB cache L3 (Phenom 9850 ma ledwie 2MB i to na 4 rdzenie).

Więc można powiedzieć, że te 3 rdzenie po OC mają moc obliczeniową Phenoma 9850 @3GHz. Choć oczywiście są aplikacje, w których procesor 4-rdzeniowy poradzi sobie lepiej, ale nie ma ich zbyt wiele.

W grach 720-tka rozwala 9850. W kwestii poboru mocy - w idle'u 720-tka pobiera kilkadziesiąt W mniej (bierze tyle, co nic), pod obciążeniem i OC również wyraźnie mniej niż 9850 po OC (będzie znów kilkadziesiąt W). Więc wybór jest to naprawdę dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tyle procesor daje radę;p Choć na mojej płycie idzie tylko 3.2ghz potem już du** nawet jak zwiększe na 1,5v nie idzie;/ muszę zmienić płytę choć to 3.2ghz mi w zupełności narazie starczy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem tyle procesor daje radę;p Choć na mojej płycie idzie tylko 3.2ghz potem już du** nawet jak zwiększe na 1,5v nie idzie;/ muszę zmienić płytę choć to 3.2ghz mi w zupełności narazie starczy;)

 

Co myślisz o płycie GIGABYTE GA-M720-US3?

Czy SCYTHE ZIPANG SCZP-1000 będzie z nią kompatybilny?

Scythe-Zipang-Accessory.jpg

14jq61v.jpg

 

Czy jest lepsza od GA-MA790X-DS4?

 

przypomnę, że chcę zainstalować, do którejś z tej płyt phenom`a II 720.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, nie miałem z nią styczności, co do chłodzenia to raczej będzie pasowało tam jest podstawka AM2 to tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem tyle procesor daje radę;p Choć na mojej płycie idzie tylko 3.2ghz potem już du** nawet jak zwiększe na 1,5v nie idzie;/ muszę zmienić płytę choć to 3.2ghz mi w zupełności narazie starczy;)

Wiesz, najprawdopodobniej coś źle ustawiasz a nie płyta daje radę. Bo jeżeli zmiana aż o tyle napęć w niczym nie pomaga oznacza to że:

1) pamięci nie wyrabiają - zabawa napięciami, timingami, dzielnikami

2)NB nie wyrabia - zmiana dzielnika, zwiększenie napięć

3)ogólnie coś żle ustawiłeś, np. masz właczone spread spectrum lub coś innego.

 

co do płyty - procesory jak i wszystkie chłodzenia pasujące na am2, am2+ i am3 będą pasować

Najlepsze płyty ud4, ud3h, ds3h... w te celuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej procesor padaka, przecież na pewno podkręcał samym mnożnikiem. Ogólnie Phenom II jest procesorem lepszym. Gdyby jednak miał pójść tylko na 3,2GHz, to bym czterordzeniowca na trzyrdzeniowca nie zamieniał. Ale, jak mówiłem, podejrzewam że ten problem z oc leży po stronie procka, padaki się niestety zdarzają, choć są raczej wyjątkiem, a nie regułą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż ale to padaka by pewnie nie wstała na 3,7ghz, a mi windows się ładuje tylko jest niestabilnie

 

Loofah powiedz jakie rzeczy mogą mi blokować to podkręcanie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój E5200 to zdecydowanie padaka, ale na 4GHz wstaje (tylko co mu z tego...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale są pewne minima. Po prostu dolna granica podkręcania jest niejako wyznaczona przez normy produkcyjne. Phenomy II praktycznie zawsze kręcą się na 3,6-3,8GHz. To 1. raz jak słyszę, że komuś nie udało się 3,5GHz osiągnąć.

Sądzę, że kolega ma zwalony BIOS (i trzeba wgrać nowy albo reset CMOS) albo źle zamontowane chłodzenie, albo coś źle ustawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ustawiłem tylko mnożnik np x17 potem ustawiłem mnożnik pamięci ram na stałe 800mhz, i zabawa orthosem podnoszenie v procka

 

Na procku temperatura 38stopni, chłodzenie ok, myślę, że NB nie wyrabia, ale to moja opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GA-MA780G-UD3H i Phenom II 720 zamiast GA-MA-790X DS4 i Phenom`a 9850. Czy to dobra zamiana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WojtasRed - tak

 

 

KaRnaS - a wyłączyłeś wszystkie zbędne rzeczy (np. u mnie spread spectrum który ogranicza OC) - najlepiej jakbyś zarzucił mi zdjeciami biosu, lub znalazł coś w necie bym mógł zobaczyć bios to pewnie by się wszystko wyjaśniło.

No ale NB się nie zwiększa podczas zmiany mnożnikiem. Próbuj jeszcze podkręcać normalnie rzpez szynę - może wedy będzie lepiej, ale wpierw lepiej sprawdz dokładnie bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogą być porównywalne. UD3H ma SB700 co winno lekko powiększyć możliwości o/c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
GA-MA780G-UD3H i Phenom II 720 zamiast GA-MA-790X DS4 i Phenom`a 9850. Czy to dobra zamiana?

Może być, zależy od dopłaty, wzrost wydajności będzie, ale nie wszędzie i nie jakiś ogromny. Z wymianą płyty w ogóle bym się wstrzymał do czasu przetestowania PII 720 na 790X DS4 (no chyba że masz wolne transfery SATA, USB czy za mało złącz - innych powodów pochopnej zmiany nie widzę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może być, zależy od dopłaty, wzrost wydajności będzie, ale nie wszędzie i nie jakiś ogromny. Z wymianą płyty w ogóle bym się wstrzymał do czasu przetestowania PII 720 na 790X DS4 (no chyba że masz wolne transfery SATA, USB czy za mało złącz - innych powodów pochopnej zmiany nie widzę).

 

Tak, jak napisałeś, płyty nie będę wymieniał. Dopłata wyniesie nie więcej niż 110 zeta. Więc warto? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...