Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sam1312

Wymiana płyty głównej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam następujący problem: padła mi płyta główna. Takiej samej już nie dostanę, więc chciałem zapytać czy jeżeli znajdę inną, ale z takim samym chipsetem, lub bardzo podobnym to zdeaktywuje mi się na niej system (Vista 32bit)?

Zainwestowałem w oryginalny system i co mogę z tym teraz zrobić? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padła płyta - serwis musi to potwierdzić,wysłać wiadomość do microsoftu,microsoft "uwalnia" kod od starej płyty,instalujesz na nowej płycie.Tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e jak nie będzie sie chciało zaktywować o w 99% przypadkach wystarcza telefon do microsoftu gdzie otrzymujesz nowy kod aktywacyjny - choć fakt nie jest to zgodne z licencja no ale cóż , dla mnie to troche chore , w koło wszyscy piraty a ty kupisz oryginał i jeszcze potem utrudniają

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żaden problem dzwonisz do microsoft, łączysz sie z konsultantem i podajesz przyczyne wymiana płyty z powodu awarii, wygenerują tobie nowy klucz i po sprawie, możesz tak w nieskończonosć robić!! a dlaczego utrudniaja bo masz wersje oem a nie box w boxie nie miał byś tego problemu, nietsety wersja box jest 3 razy droższa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, w takim razie będę dzwonił jak zdecyduję się na jakąś nową płytę.

Czy po wygenerowaniu przez nich tego nowego numeru będę mógł wymienic tylko płytę gł. czy też cały komputer? :hmm:

I gdzie znajdę numer do nich :question:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o lol, pierwsze słyszę o czymś takim, ktoś może mi to bardziej wyjaśnić? oryginalny system "wgryza" się w płyte? :E

 

i jaka w tym wypadku jest różnica między oem a box?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to bardzo proste podczas aktywacji systemu dany klucz jest przypisywany do danej konfiguracji chodzi o płyte i procesor,podczas kolejnych reinstalek pamieta tą konfiguracje, gdy zmienisz którąś z tych cześci podczas aktywacji nie zgadza sie konfiguracja i odrzuca klucz, wtedy trzeba wybrać obcje aktywacji przez telefon, klikając tą opcje i zaznaczajac polska pojawi sie nr telefonu do microsoft, podczas połaczenia trzeba ignorować komunikaty, gdy nie wybierzemy zadnej z opcji podanych przez automat dwukrotnie połączy się z knsultantem, któremu trzeba podać klucz 30-40 cyfrowy nie pamiętam dokładnie, który system wygeneruje nam na ekranie, wazna sprawa by powiedzieć ze system jest zainstalowany na jednym komputerze, po tym konsultant przełączy nas do automatu który przez telefon poda nam ciag szescio cyfrowych

kolumn które trzeba wpisać w odpowiednie miejsca ( zalecam zapisać na kartce bo dość szybko podaje, choć mozna powtórzyć) po takiej operacji klikamy dalej i system się aktywuje i kolejnym razem już przy uzyciu naszego starego klucza mozna aktywować system przy reinstalce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale oni podobno pierw sprawdzają czy płyta jest rzeczywiście zepsuta pytając serwis...Jest inaczej?Już ktoś bez problemu to załatwił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pyta serwisu kolego.Zrób tak jak ci wszyscy mówią.Dzwonisz podajesz kod który ci się wyświetla i dostajesz nowy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o lol, pierwsze słyszę o czymś takim, ktoś może mi to bardziej wyjaśnić? oryginalny system "wgryza" się w płyte? :E
Dodam jeszcze czego nikt tu nie napisał że ważne są także pamięci. Jak ktoś ma oryg. Windows i np. 2x2GB lub 2x1GB - niech sobie wyjmie jedną kostkę (albo dołoży). Wysjoczy komunikat o zmianach w systemie i też trzeba aktywować. :D

 

i jaka w tym wypadku jest różnica między oem a box?
No taka że w przypadku BOX-a możesz sobie zmieniać w kompie albo w ogóle kompy ile ci sie zachce - muszą takiego Windowsa aktywowac, bo wersję BOX mozna przenosić między róznymi kompami (oczywiście może być zainstalowana tylko jedna kopia) a wersja OEM teoretycznie jest przypisana do płyty/dysku/pamięci na której została po raz pierwszy zainstalowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z pamięciami i procesorem się nie zgodzę: u mnie wymiana pamięci z 1,5GB na 2GB, później na 1 GB i z powrotem na 2 przebiegła bezproblemowo, podobnie z procesorem. Jednak przy wymianie karty graficznej aktywację licho wzięło. Chyba, że Winda przypisuje się do dwóch komponentów: płyty i proca/pamięci/grafiki/dysku czy nie wiadomo jeszcze czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze

 

Dezaktywacja - usuwanie substancji powodujących skażenie promieniotwórcze terenu, wody, żywności, sprzętu, uzbrojenia, itp. Procesy dezaktywacji świadczone są przez specjalistyczne służby DDD.

 

po drugie

 

zmieniałem płytę 3 razy. Począwszy od P965, poprzez P31 skończywszy na P35. Za każdym razem jedna i ta sama Vista. Za każdym razem nie było najmniejszych problemów z instalacją Windowsa. Ale to BOX

 

Z tego co wiem... a golimy tego od groma, jeśli miałeś OEM przypisany do sprzętu, i padło Ci mobo to jesteś w czarnej, kaczej du... Musisz po prostu kupić nowy sys. Kilka razy mieliśmy takie przypadki i nawet rozmowy z opiekunem handlowym MS nie przynosiły skutku. Możesz dzwonić, może Ci się uda ale wątpię.

Z tego też powodu jeśli kupuje się OS to BOX. Wtedy możesz sobie instalować ile razy chcesz gdzie chcesz... oczywiście nie jednoczesnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego system mam już 3 lata i jest to wersja OEM przes ten czas zmieniałem sprzęt z 50 razy, dzwoniłem do microsoftu i za kazdym razem ten sam system mi aktywowali, więc nie opowiadaj tu bzdur ze trzeba kupić nowy system. mało tego bierzesz klucz od wersji 32bit, wpisujesz do wersji 64bit dzwonisz i już bez problemowo masz system x64, obecnie mam viste z laptopa wersje x32 home premium, aktywowaną na visye home premium x64 na komputerze stacjonarnym :D, jak by było tego mało można klucz z np. angielskiej wersji visty wpisac podczas instalacji do polskiej i bez problemowo mamy np. na laptopie kupionym za granicą legalny polski system operacyjny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...