Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Nataq

Emulator Xbox 360 gamepad

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuj wybrać pierwszy z listy czyli "Controller (Xbox 360 wireless...)" i go załadować (wcisnąć LOAD). Zobacz jak teraz wygląda sterowanie.

 

Chwilowo nie dam rady się dokopać do pada bo prawdopodobnie jest on w szafce zastawionej przez regał i szafę. Po nowym roku spróbuję go stamtąd wygrzebać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doman - jest prawie że idealnie, ale znów brakują ułamki .... słuchaj, jedyna opcja która jest najbliżej sukcesu to jest Saitek rumble pad 2, te ustawienia załadowałem i kapke pozmieniałem. Pada pierwszego z góry xbox windows w ogóle mi niechce załadować .... Krzyżak działa, YXAB działa, spusty na wskazujący wszyskie cztery chodzą należycie, naciskanie gałek analogowych chodzi, lewa gałka analogowa chodzi poprawnie - jedynie są sprzeczności w prawych gałkach - na esperanzie jak daje w górę prawą gałke to przyciska się automatycznie Y i nie widać przesuwu gałki, a w xbox padzie jest przesuw prawej gałki widoczny i żaden klawisz się nie wciska razem z góra dół, lewo prawo .... tak jak w esperanzie, prawa gałka w góre ->wciska się Y, w dół A, prawo B, lewo X ....... i wydaje mi się że to właśnie ma wpływ na całokształt bo testowałem teraz fife 2013 i inaczej poruszają się oba pady po boisku. Jakie mają być oryginalne ustawienia tego pada od xboxa w ogóle ??? Takie że przesuwając prawą gałką automatycznie włączają się klawisze góra dół lewo prawo czy ma być tylko widoczny przesuw gałki i z niczym nie ma współpracować ???? Troche namieszałem ale jeszcze mnie trzyma od wczoraj, w ogóle to do siego roku wszystkim, doman odpisz mi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dokopałem się do pada , podłączyłem a emulator od razu zapytał czy chcę ustawienia ściągnąć z sieci. Zgodziłem się i od razu załadował się poprawny profil. Prawdopodobnie ty też możesz to zrobić w tej karcie.

 

emu2.jpg

 

Pamiętaj tylko żeby wybrać odpowiednie urządzenie z sekcji Controller/Device. Później z listy wyświetlonych jak powyżej (zakładka Global Settings) wybierz jakiś profil i 2 razy kliknij lewym. Wątpię że dla esperanzy znajdziesz tu profil ale przynajmniej nie będziesz się męczył z ręcznymi ustawieniami dla Xpada

 

 

A jeżeli jednak coś ci tam nie zagra i zechcesz ręcznie się pomęczyć to tak wyglądają moje ustawienia

 

emu1.jpg

 

Kliknij na listę rozwijalną przy dowolnym przycisku/osi i tam dla osi masz Axes a dla przycisków Buttons

IAxis to Inverted Axis a IHAxis to Inverted Half Axis. Numery już sam odczytasz.

 

Jak coś mocno nabroisz to po prostu wyjdź z emulatora i skasuj w jego katalogu wszystko oprócz pliku exe. Jak go jeszcze raz uruchomisz to zapyta cię o ustawienia dla każdego z urządzeń.

 

 

Co do tej Esperanzy to musisz mi wkleić skreena z konfiguracją wtedy prędzej będę mógł coś poradzić. Bo z opisu mniej więcej wiem o co chodzi ale muszę konkretnie widzieć jakie są przypisania.

 

//EDIT

A tak na marginesie. Dzisiaj jakby co po 15 mnie nie będzie (idę z żonką na Hobbita ^^) więc na ewentualne posty odpiszę dopiero późno wieczorem (po 21) lub jutro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz ten emulator ??? ściągłeś inną wersję .... nie mam u siebie tej zakładki Settings Database. Mam identyczne ustawienia tego pada z microsoftu tak jak u ciebie Pad nr1 ale są sprzeczności właśnie te o których ci wyżej pisałem czyli prawa gałka analogowa a przyciski XBAY ... w xbox padzie przesuwa się sama gałka w każdą stronę a w esperanzie w którą strone daje gałke to ten klawisz się włącza na równo z ruchem gałki hmmmmmmmmmmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emulator ściągnąłem ze strony projektu czyli TUTAJ. Ściągnij najnowszą wersję x360ce.App-2.0.2.163.zip i rozpakuj. Masz tam tylko plik exe ale jak tylko go uruchomisz program zapyta czy utworzyć plik ini i dll dla ciebie oraz jeżeli jesteś połączony do internetu zapyta cię czy ściągnąć poprawny profil. Spróbuj z tą wersją bo być może starsza ciut inaczej rozpoznaje osie albo nie zawiera jakiegoś wpisu który jest potrzebny dla emulacji padów xinputowych. Jeżeli nowsza wersja emulatora też nic nie da wtedy przeczytam jeszcze raz twój opis problemu i spróbujemy ustawić to jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest dobrze ustawione tylko chce wiedzieć jak jest oryginalnie w padzie od xboxa - przesuwając prawą gałką mają się włączać przyciski XBAY bez widocznego ruchu gałki w emulatorze czy poprostu ma być widoczny ruch gałki tak jak jest w lewej bez żadnych przycisków ??? Odpaliłem oba pady w fifie 2013 i różnią się nieco tempem - wydaje mi się że esperanza jest dobrze ustawiona czyli gałka prawa ma włączać przyciski XBYA ..... w takim bądz razie jak ustawić ostatnią rzecz tą gałke żeby się zachowywała tak samo jak w padzie od esperanzy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emulator to emulator. Jeżeli dobrze jest ustawiony powinien działać dokładnie tak jak oryginalny pad. Czyli jak ruszasz gałką to widać jak się rusza światełko na gałce. Jak wciskasz przycisk to podświetla się przycisk. Mówiąc wprost, jak ruszasz tą prawą gałką to powinien tak jak na lewej ruszać się zielony wskaźnik w obrębie pola gałki. Nie powinny się podświetlać żadne inne przyciski. Przynajmniej ja tak mam. Dlatego właśnie radzę ci zainstalować nowszą wersję tego emulatora. Nic cię to nie kosztuję bo po prostu wypakowujesz gdzieś w folderze plik i go odpalasz. Jak się okaże że jest dobrze to wtedy wywalisz z gry starego emulatora i wrzucisz pliki nowego. Jak nie jest dobrze no to nie kopiujesz nic tylko dalej walczysz ze starym. Spróbuj, na bank nic w sterownikach nie pomieszasz bo emulator nic w domyślnych sterownikach nie zmienia.

 

No chyba że emulator ci pokazuje ruch gałki jako XZAB a w samej grze jest dobrze czyli XABY jest osobno a prawy analog jest osobno. To wtedy najlepiej nic nie zmieniaj.

 

O ile wiem w fifie prawym robi się triki, więc w żadnym wypadku nie powinien on włączać przycisków XABY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest kurde chore, niemam już sił. W nowym emulatorze w ogóle mi nie wykrywa drugiego urządzenia, pad od xboxa jest jako 1 tym razem i te pierwsze ustawienia działają windows xbox bla bla bla bla ....... Dwa pady wykryło jak dałem najlepsze i najbardziej zbliżone ustawienia jak w poprzednim emulatorze czyli saitek rumble pad 2, dałem dla obu padów te same ustawienia i co ....... I TO ŻE NADAL ZAMIAST RUCHU PRAWEJ GAŁKI W ESPERANZIE WCISKAJĄ SIĘ KLAWISZE XBAY ......... a w xbox padzie jest ruch gałki, nic z tym niezrobimy - trzeba tą esperanze spalić chyba i będzie najlepiej, ale co mi to da jak dokupie drugiego pada od xboxa albo logitecha f710 to będzie ten sam problem......... Tragedia. Na starym emulatorze tak jak pisałem wcześniej grałem w fife, nawet przed chwilą jeszcze i jest jakaś kurde komplikacja tj (esperanza) ruch prawej gałki .... podanie, podanie prostopadłe, strzał, wrzutka ...... poza tym wszystko chodzi idealnie. Pad xboxa ruch prawej gałki - chwilowe podbiegnięcie po czym zatrzymanie się w każdą stronę, poza tym jakiś chory błąd w analogach .... sprint prawy dolny analog + lewy dolny analog - powinno być przytrzymanie piłki blisko nogi tak jak w esperanzie....... a jest troche inny większy ruch testowałem i sprawdzałem z emulatorem i bez. W street Fighter tekken jest wszystko ok, oba pady chodzą dobrze - ale i tak coś jest nie na miejscu bo niemają idealnie takich samych ustawień oba pady :( ja wysiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest kurde chore, niemam już sił. W nowym emulatorze w ogóle mi nie wykrywa drugiego urządzenia, pad od xboxa jest jako 1 tym razem i te pierwsze ustawienia działają windows xbox bla bla bla bla ....... Dwa pady wykryło jak dałem najlepsze i najbardziej zbliżone ustawienia jak w poprzednim emulatorze czyli saitek rumble pad 2, dałem dla obu padów te same ustawienia i co ....... I TO ŻE NADAL ZAMIAST RUCHU PRAWEJ GAŁKI W ESPERANZIE WCISKAJĄ SIĘ KLAWISZE XBAY ......... a w xbox padzie jest ruch gałki, nic z tym niezrobimy - trzeba tą esperanze spalić chyba i będzie najlepiej, ale co mi to da jak dokupie drugiego pada od xboxa albo logitecha f710 to będzie ten sam problem......... Tragedia. Na starym emulatorze tak jak pisałem wcześniej grałem w fife, nawet przed chwilą jeszcze i jest jakaś kurde komplikacja tj (esperanza) ruch prawej gałki .... podanie, podanie prostopadłe, strzał, wrzutka ...... poza tym wszystko chodzi idealnie. pad xboxa ruch prawej gałki - chwilowe podbiegnięcie po czym zatrzymanie się w każdą stronę, poza tym jakiś chory błąd w analogach .... sprint prawy dolny analog + lewy dolny analog - powinno być przytrzymanie piłki blisko nogi tak jak w esperanzie....... a jest troche inny większy ruch testowałem i sprawdzałem z emulatorem i bez. W street Fighter tekken jest wszystko ok, oba pady chodzą dobrze - ale i tak coś jest nie na miejscu bo niemają idealnie takich samych ustawień oba pady ja wysiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani w tekkena ani w fife w życiu nie grałem więc to że tam jakieś wrzutki robi to nic mi to nie mówi. Musiałbym mieć ten sprzęt, tzn taką esperanzę i wtedy z moim xpadem mógłbym na emulatorze eksperymentować. A tak nawet nie zabardzo sobie wyobrażam o co tak właściwie chodzi. Na tyle ile zrozumiałem to poradziłem, reszty nie czaję, chyba musiałbym to na filmiku zobaczyć (ustawienia w panelu sterowania, w emulatorze i same ruchy gałkami) żeby jeszcze pokombinować. U mnie zadziałało od razu, w emulatorze ustawiło się wszystko, nawet nie musiałem nic ręcznie zmieniać. Więc ciężko mi sobie wyobrazić co tam u ciebie jeszcze nie gra. Co najwyżej mogę poradzić to że jeżeli bez emulatora xpad chodzi dobrze a espera ma pomieszane to w opcjach gry próbuj ustawić ją dobrze.

 

Nic innego nie przychodzi mi już do głowy. Myślałem że ktoś jeszcze się odezwie ale widać nikt nie używa 2 różnych padów lub po prostu nie miał z nimi takich problemów.

 

PS. Nie bumpuj postów dublując je, możesz na pm napisać że czekasz na odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam gamepada speed link sl-4446-bk, lecz mam problem, w dwóch grach (mirror's edge i grid) gamepad nie został znaleziony, a w grze x-blades gamepad działa w 100%, czy ktoś może mi pomóc w rozwiązaniu tego problemu? Byłbym wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak skonfigurować ten emulator w sytuacji gdy mamy oryginalny pad do x360(wireless) i drugi pad który ma być emulowany jako x360 (w moim przypadku jest to esperanza eg102).

Gdy w programie mam skonfigurowany pad esperanza (utworzone pliki i wrzucone do folderu exe z grą) i podłączony też (bez konfiguracji w emulatorze) pad od x360 to w grach oba pady widziane są jako jeden (np. w Mortal Kombat).

 

Gdy próbuję skonfigurować oba pady w programie to po podłączeniu oryginalnego (nie ważne czy jako pierwszy czy drugi) w programie przy padzie x360 pojawia się czerwone kołeczku (przy espranzie mam zielone) przy nazwie pada i nie da się ustawić tego dla obu padów.

 

Ma ktoś jakieś rozwiązanie? Może jakiś inny program?

Gdy próbuję grac tylko jednym padem (esperanza) jest OK, problem pojaiwa się przy 2 padach podłączonych jednocześnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

Ma ktoś jakieś rozwiązanie? Może jakiś inny program?

Gdy próbuję grac tylko jednym padem (esperanza) jest OK, problem pojaiwa się przy 2 padach podłączonych jednocześnie.

MK9 obsługuje oba interfejsy, czyli nie potrzeba żadnych emulatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ,że obsługuje tego pada ale wyświetlają się opisy przycisków jako 1,2,3,4,5,6.... a chciałbym mieć jak w X360 X,Y,A,B,RB,RT itp

 

Ponawiam więc pytanie:

 

Jak skonfigurować ten emulator w sytuacji gdy mamy oryginalny pad do x360(wireless) i drugi pad który ma być emulowany jako x360 (w moim przypadku jest to esperanza eg102).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam więc pytanie:

Jak skonfigurować ten emulator w sytuacji gdy mamy oryginalny pad do x360(wireless) i drugi pad który ma być emulowany jako x360 (w moim przypadku jest to esperanza eg102).

Też mam problem z pewną grą. I nic nie pomaga: zmiana plików do ładowania (różne nazwy xinput dll), trybu hook, konfiguracja przycisków. Żeby pad był widziany przez grę, musisz tak program ustawić, aby pady były podświetlone na zielono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wiem skąd wynika problem.

Gdy próbuję ustawić Pada od x360 w programie muszę skorzystać z opcji "Pass throught" (zakładka Advanced). Chodzi o to, że bez tej opcji triggery wciśnięte jednocześnie nie działają (w nowym Mortal Kombat jest to niezbędne). Są one na jednej osi i gdy nie mamy tej opcji zaznaczonej to jednoczesne wciśniecie obu triggerów wyświetlane jest jakby nic nie było wciśnięte.

 

 

Gdy podłączony jest tylko pad od x360 to emulator wyświetla na zielono pada i wszystko działa prawidłowo po wrzucenie pliku z konfigiem do folderu z grą.

Gdy tylko podłączymy drugiego pada (esperanza) to ten od x360 wyświetlany jest na czerwono i nie da się nic zmienić, przyciski i osie znikają na liście a pad wyświetla się jako wyszarzony.

 

Jeśli ktoś ma propozycję rozwiązania proszę o info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś pomoże bo już wychodze z siebie.Próbuje ustawić pada do Tomb Raidera,mam x360ce i wszystko działa oprócz prawej gałki,która wariuje masakrycznie,albo sama się rusza albo działa tylko góra i dół lub działa tylko lewo prawo,próbowałem już wszelkich kombinacji przy ustawianiu "axisów" i nie ma żadnej reguły,po prostu prawa gałka działać nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka mam problem posiadam pada vakoss GP-3321

praktycznie wszystko śmiga jak powinno ale gdy rusze prawym analogiem w dół to emulator jednocześnie naciska lewy trigerer

w grach nie wymagających emulatora pad działa idelanie

 

ok już sobie poradziłem wystarczylo urzyć x360ce vibmod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewnien kłopot z emulatorem x360 do padów. Mam zwykłego, taniego pada. W internecie trafiłem na ten emulator i skonfigurowałem, wkleiłem potrzebne pliki do folderu z grą i byłem zachwycony, ponieważ pad działał. Jednak euforia nie trwała zbyt długo... Miałem grać z bratem, a więc w grę wchodzi klawiatura i mysz, jednak ustawiłem w emulatorze pada na kontroler 1, zamieniając tym samym klawiaturę. Gdy chcę ustawić na kontroler 2 pada nic nie mogę zrobić.

 

Może wy wiecie jak skonfigurować pada po kontroler 2? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odkopuje.

 

Kupilem sobie w swieta AC3.. uradowany ze pogram.. wydalem prawie 100 i co ? pierwszy AC ktory nie dziala z moim padem :/ ... sciaganlem emulator i ustawilem, w emu wsyzstko działa. Wrzucam w gre i co ? gra sie wykrzacza jak tylko wybiore opcje sterowania padem :/ wciaz moge grac tylko na klaw+ myszka. Ktos mial podobny problem ? da sie to rozwiazac ? czy wywalilem prawie 100 pln w bloto ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jakby to był Saitek, Logitech, pad od Xboxa albo przynajmniej Speedlink to byłoby warto powalczyć. Nawet Tracery czy Mediatechy rokują jakieś nadzieje. Natomiast z padami takich firm jak Vakoss Esperanza czy tak jak twój Manta to jest tyle możliwości co może być nie tak że bez fizycznego kontaktu z urządzeniem nikłe są szanse na jakąkolwiek pomoc. Właśnie dlatego w spisie gamepadów wymieniłem te firmy jako NIEPOLECANE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pada Black Horns (jakieś dziadostwo) ale zawsze działał idealnie z emulatorem TOCA Edit 2.0.2.158 Beta 2. Ostatnio emulator nie wykrywa tego pada z niewiadomych względów (tzn. pad niby zostaje wykryty ale światełko przy zakładce "controller 1" jest czerwone a powinno być zielone i rysunek pada jest wyszarzony, emulator też nie pobiera automatycznie ustawień dla mojego pada, a powinien). W grach niewymagających emulacji pad działa idealnie. Co się mogło stać ?

 

Edit:

Pobrałem inną wersję tego emulatora - 2.1.2.191 Beta 2 - w ogóle nie chce się włączyć - "Program X360 controller emulator przestał działać".

Na Wondows XP emulator działa bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...