Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Nataq

Emulator Xbox 360 gamepad

Rekomendowane odpowiedzi

download link - http://www.tocaedit.com/IB/index.php?autom...&showfile=4

homepage - http://www.tocaedit.com/IB/index.php?act=home

 

Program jest swietny, 100x lepszy od Xpaddera ( w grach na PC ktore sa optymalizowane pod pada z x360 jak np GTA 4 ) poniewaz Xpadder nie potrafi obslugiwac analogowych triggerow i analogowych gałek ( np pod galke podpisuje sie WSAD i w assassins creed to juz by nie pozwolilo na skalowanie predkosci chodzenia przy uzyciu galki ), ten emulator gamepada x360 to potrafi w 100%, poprostu system mysli ze twoj gamepad to pad od x360 i tez tak samo działa jakby to był pad z x360.

 

Instrukcje:

Skopiuj pliki do katalogu z dowolna gra, samo sie jakos wymusi ze gra bedzie uzywac tych .dll'ek

 

klawisze/triggery/galki sie ustawia w pliku xbox360cemu.ini, dobrze by bylo zebyscie sobie wpierw skonfigurowali pod swojego pada, do testowania w paczce jest dolaczony program XInputTest ktory w prosty sposob pozwala przetestowac konfiguracje pada czy wszystko dziala tak jak powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam spory problem z tym emulatorem. Gdy to instaluje pad owszem działa, ale spadek fps w grach jest tak drastyczny że całkowicie uniemożliwia grę. Wiecie co może być tego powodem??

 

edit;

Już sobie poradziłem :D. Wystarczyło wyłączyć wibracje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Instrukcje:

Skopiuj pliki do katalogu z dowolna gra, samo sie jakos wymusi ze gra bedzie uzywac tych .dll'ek

 

Czy wiesz, co mże być powodem, że gra kane & lynch nie rozpoznaje podaczonego pada, jako xbox'owego.

 

Skonfigurowałem obydwa pady i program testujący je rozpoznaje i działają prawidowo.

 

Czy potrzeba cos jeszcze w systemie zainstaowąc oprócz tych .dll'ek, jak naprzykład sterowniki do xboxa?

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ustawić tego pada w gridzie? Jak to w ogóle zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak ustawić tego pada w gridzie? Jak to w ogóle zrobić.

To znaczy nie rozpoznaje ci go w grze? Czy chodzi ci o instrukcję obsługi do emulatora? Bo nie czaję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam te pliki powrzucać ,co tam pozmieniać.

Jak to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A będzie działać w Batman:Arkham Asylum lub Gears of War ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś wersja z tego roku ? Najnowszą jaką znalazłem była z grudnia 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Gears of War nie działa ;[ Da się coś zrobić żeby działało ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Batman:Arkham Asylum działa.

Proponuje zrobić listę działających gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A da się coś zrobić żeby działało Gears of War ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A da się coś zrobić żeby działało Gears of War ???

Działa. To zależy od pada :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Ja mam pada od psx ;] Da się zrobić żeby działało ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak. A podłączałeś go już do kompa przez przejściówkę? Jak Panel sterowania go wykrywa oraz sam emulator (nie ważne czy przyciski poprawnie są przypisane czy nie) to już się możesz cieszyć bo od grania dzieli cię tylko konfiguracja samego emulatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W innych grach emulator działa bez problemu ;] Tylko w Gears'ach jak wrzucę te pliki do folderu z grą to nawet gra się nie chce włączyć ;[ Pisze,że muszę je usunąć lub reinstalować grę ;[ Chyba,że wrzucam pliki nie do tego folderu......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wrzucasz pliki do folderu z plikiem exe gry to wszystko powinno działać. Pamiętaj że nie zawsze folder z tym plikiem to jest główny folder gry. Czasem folder z tym exekiem nazywa się np. "bin". Druga sprawa: jeżeli gra posiada plik startowy z którego uruchamiane jest pierwsze menu z którego dopiero uruchamia się grę to też nie chodzi o starter. Zazwyczaj starter i plik exe gry są w tym samym folderze ale są też wyjątki.

 

Możesz też zrobić dość delikatny "myk". Zamiast wrzucać pliki konfiguracyjne (pamiętaj że są zawsze 3) do folderu z grą możesz wrzucić je do c:\windows\system32. Wtedy emulator będzie działał dla każdej gry. Jednak trzeba wcześniej zrobić kopie bezpieczeństwa 2 oryginalnych plików *.dll które będą zastąpione plikami konfiguracyjnymi emulatora. Nie pamiętam ich nazw ale znajdziesz je patrząc na owe pliki emulatora. Samą operację kopiowania trzeba zrobić z prawami administracyjnymi. Czyli folder system32 trzeba kliknąć PPM i wybrać opcję "Uruchom jako admin". Będzie system krzyczał że będzie podmiana plików systemowych itp ale zgódź się na wszystko. Ów sposób podziałał w moim przypadku gdy gra Mini Ninjas nie chciała współpracować z emulatorem w którym miałem skonfigurowanego Saiteka P580. Jeszcze raz tylko przypomnę że musisz zrobić kopie bezpieczeństwa plików!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To możesz dokładnie powiedzieć,które pliki wrzucić do tego folderu system32,a których zrobić pliki zapasowe ???

Są takie pliki:

-dinput8 (plik DLL)

-xinput1_3 (plik DLL)

-xinput9_1_0 (plik DLL)

-xbox360cemu (dok. tekstowy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba proste. Wejdź do system32 i szukaj po kolei plików które tutaj wymieniłeś. Jak na któryś się natkniesz skopiuj go w bezpieczne miejsce. Nie podam ci o jakie pliki chodziło bo w tej chwili nie mam dostępu do swojego laptopa. Najlepiej też wyłącz ukrywanie rozszerzeń plików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...