Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Nataq

Emulator Xbox 360 gamepad

Rekomendowane odpowiedzi

Nie prościej kupić sobie pada od Xboxa i nie kombinować ? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej kupić sobie pada od Xboxa i nie kombinować ? :hmm:

 

A jak już ktoś ma jakiegoś przyzwoitego pada? Po co mu kolejny... poza tym jak działa to myślę że warto pokombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy sprawdzał ktoś czy najnowsza wersja działa z Gears of War ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepszym emulatorem pada xbox'a 360 jest:Xbox 360 Controller Emulator 2.0.0.1 by Evaldas Jocys + pliki "dinput8.dll" i "xinput9_1_0.dll" z emulatora XBOX360 Controller Emulator v3.0 (do poprawnego działania np. w grze Darksiders).Dużą zaletą X360 emu by Evaldas Jocys jest łatwa możliwość konfiguracji dzięki graficznemu interfejsowi i opcji nagrywania przycisków pada, można łatwo ustalić jaki button odpowiada za każdy przycisk, co również może być przydatne do poprawnej konfiguracji emulatora x360 v3.0 ( znając poprawne nazwy przycisków można łatwo je wpisać do pliku konfiguracyjnego xbox360cemu.ini)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakieś sposób na skonfigurowanie spustów na jednej osi? niby ta x360ce vibmod 3.1.0.4 BETA3wersja obsługuje te spusty jednoosiowe ale u mnie coś nie działa więc może komuś z was się udało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam taki problem, sciagnalem ten program, odrazu przetestowalem na grze Operation Flashpoint, no i powiedzmy ze dziala, ale prawa galka jakos nietypowo, zarowno w grze jak i w testerze

jak daje w gore czy w dol to nie reaguje, jak dalej w lewo to idzie w gore, a jak daje w prawo to idzie w dol,

w rozszerzonej wersji programu w zakladce DirectInput w miejscu gdzie wyswietlane sa wartosci U/V A jak daje w gore wartosci spadaja do 0 a jak daje w dol to rosna, w tabelce na przecieciu R i Z wartosci sie zmieniaja przy ruchach w prawo i lewo stad wnioskuje ze nie jest to uszkodzenie a kwestia konfiguracji

jesli sie ktos zna na tym, prosilbym o pomoc w konfiguracji

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że w fifie 11 demo gdy biegnę to mogę biec tylko w kilku kierunkach, czy emulator pomoże? Mój pad to TRACER TRJ-301.

 

FIFA 11 DEMO

 

Wrzuciłem film, oceńcie, czy to jest 360* (czasami musiałem na bramkarza i na auty uważać, żeby piłka nie wyleciała)

 

http://www.youtube.com/watch?v=ps1phKmwMk4

 

Jeśli nie jest to 360* to Emulator XBOX PADA na PC pomoże, jak ustawić 360*, stery do pada wgrane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zakupiłem właśnie sobie pada Speedlink 360 Style (SL-6555-SBK)XEOX i już pluje sobie w brodę.

 

Miałem nadzieję na relaksujące pocinanie w Wiedźmina 2 a tymczasem póki co mam już z nim nerwicę. Win go widzi (Vista 32), kontrolka się pali ale żeby jakaś gra raczyła go zauważyć musiałem użyć emulatora (tego podanego na poprzednich stronach).

 

Ale i tak kiszka. Gra go widzi ale działanie to juz porażka. Krzyżak i lewa "gałka" pracują normalnie - tzn. jak dla mnie normalnie czyli np. jak naciskam krzyżak do góry to postac idzie do przodu, jak w lewo to idzie w lewo itp.

 

Ale reszta... Prawa gałka sterująca kamerą - pochylam ją w lewo to kamera idzie w górę, pochylam do przodu to kamera w prawo itp. no zupełnie od czapy. Z przyciskami to samo. Spusty z przodu dwa nie działają, dwa działają ale nie jako spusty (w sensie "dac ognia" czy w przypadku Wiedźmaka mieczem w łeb) - tylko np. jako menu broni albo eliksirów.

 

Użyłem tego programiku XinputTest i wykrywa mi pada - ale tu to samo - krzyżak i lewa gałka ok - czyli jak wychylam je w daną stronę to ta zielona kropka też idzie w tę stronę. Ale prawa gałka i przyciski już nie. Jak wychylam prawą gałkę np. w lewo to na teście zielona kulka idzie np. w górę, jak wychylam prawo to w dół. Przyciski też pomieszanie z porąbaniem - naciskam np. zielony to pokazuje że naciskam czerwony, naciskam czerwony to pokazuje że naciskam niebieski itp. Same spusty zero reakcji a jak naciskam przyciski opisane 7 i 8 (takie przy znaczku Speedlink) to wtedy mi pokazuje że naciskam jedne ze spustów. Tak jest w trybie analogowym bo w cyfrowym to już w ogóle nic nie działa dobrze.

 

No normalnie ręce opadają. Generalnie czytałem o tym padzie że nie ma problemów i sam się ładnie instaluje i działa a tu zonk. Już nie wiem czy to może pad jest popsuty?

 

Qrde lepiej mi było kupić oryginał XBOX'a i byłoby zero problemów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam mały problem nie ogarniam za bardzo tego pliku xbox360cemu a chciałbym przestawić prawego analoga ponieważ na prawym analogu prawo lewo to góra dół, a góra dół to prawo lewo trochę to irytujące teraz ustawione mam tak:

 

Index=0 #controller index in game controllers list; 0 is first; -1 to ignore this pad

Left Analog X=1 #axis index; use - to invert; precede with 's' for a slider eg; s-1; 7 to disable

Left Analog Y=-2 #axis index; use - to invert; precede with 's' for a slider eg; s-1; 7 to disable

Right Analog X=3 #axis index; use - to invert; precede with 's' for a slider eg; s-1; 7 to disable

Right Analog Y=-6 #axis index; use - to invert; precede with 's' for a slider eg; s-1; 7 to

disable

Left Analog X Linear=0 #-100 to +100 raise this number to increase sensitivity near center

Left Analog Y Linear=0 #-100 to +100 raise this number to increase sensitivity near center

Right Analog X Linear=0 #-100 to +100 raise this number to increase sensitivity near center

Right Analog Y Linear=0 #-100 to +100 raise this number to increase sensitivity near center

Left Analog X+ Button=0 #button id; 0 to disable

Left Analog X- Button=0 #button id; 0 to disable

Left Analog Y+ Button=0 #button id; 0 to disable

Left Analog Y- Button=0 #button id; 0 to disable

Right Analog X+ Button=0 #button id; 0 to disable

Right Analog X- Button=0 #button id; 0 to disable

Right Analog Y+ Button=0 #button id; 0 to disable

Right Analog Y- Button=0 #button id; 0 to disable

 

jeśli ktoś potrafi to przestawić to z góry dzięki za pomoc ;]

 

 

 

sorki już sobie poradziłem ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze pady w historii miały DreamCast i Xbox 1 oraz X60! Amigowe dżojstiki to też był szajs! Emuluję na Xbox 1 giereczki z przejściówką na Dual Shock 2 i miażdży ten padzik iksboksowego! Pegasus już miał pasy super! Z podrabianej Segi Maga Dribe / Genesis działały pady w amidze o zgrozo! Szajsowatych podróbek na allegro jest wszędzie od groma, a POlicja tego nawet nie ściga!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanie, otóż próbowałem skonfigurować w jakiś sposób swojego Pada (Saitek PS2700) pod TDU, ogarnąłem jedną oś trigerów w teście Xinput, natomiast nie działa mi to i tak w TDU - brak zgodności? Wyświetla tylko tyle, że nie mogę jednocześnie wciskać kilku osi/przycisków. Generalnie mam problem jak ogarnąć fakt, że włącznie z Triggerem uruchamia się przycisk, odpowiednio B7 i B8.

 

Ktoś wie jak pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozpoznaje bo właśnie być może głupieje przez zbyt dużą ilość akcji umieszczonych w jednym przycisku. Jak znam życie coś dodałeś zamiast zamienić. Skopiuj treść oryginalnego pliku .ini (bez zmian) i prześlij mi na PM z dokładnym opisem jak się zachowują poszczególne przyciski, triggery i gałki w teście Xinput. Jeżeli wyrobisz się z tym do jutra to spróbuję ci pomóc. Później mnie nie ma do piątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam mały problem nie ogarniam za bardzo tego pliku xbox360cemu a chciałbym przestawić prawego analoga ponieważ na prawym analogu prawo lewo to góra dół, a góra dół to prawo lewo trochę to irytujące teraz ustawione mam tak:

 

Index=0 #controller index in game controllers list; 0 is first; -1 to ignore this pad

Left Analog X=1 #axis index; use - to invert; precede with 's' for a slider eg; s-1; 7 to disable

Left Analog Y=-2 #axis index; use - to invert; precede with 's' for a slider eg; s-1; 7 to disable

Right Analog X=3 #axis index; use - to invert; precede with 's' for a slider eg; s-1; 7 to disable

Right Analog Y=-6 #axis index; use - to invert; precede with 's' for a slider eg; s-1; 7 to

disable

Left Analog X Linear=0 #-100 to +100 raise this number to increase sensitivity near center

Left Analog Y Linear=0 #-100 to +100 raise this number to increase sensitivity near center

Right Analog X Linear=0 #-100 to +100 raise this number to increase sensitivity near center

Right Analog Y Linear=0 #-100 to +100 raise this number to increase sensitivity near center

Left Analog X+ Button=0 #button id; 0 to disable

Left Analog X- Button=0 #button id; 0 to disable

Left Analog Y+ Button=0 #button id; 0 to disable

Left Analog Y- Button=0 #button id; 0 to disable

Right Analog X+ Button=0 #button id; 0 to disable

Right Analog X- Button=0 #button id; 0 to disable

Right Analog Y+ Button=0 #button id; 0 to disable

Right Analog Y- Button=0 #button id; 0 to disable

 

jeśli ktoś potrafi to przestawić to z góry dzięki za pomoc ;]

 

 

 

sorki już sobie poradziłem ;p

 

 

 

Witam. Mam taki sam problem... Jak sobie z tym poradzic? Jak i co poprzestawiac? jak na razie (w fifie 12) wszystko smiga ok tylko wlasnie kierunki na prawym analogu nie hulaja... NIE wlaczalem na razie zadnego emulatora... Co robic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego pada masz?

 

 

 

Pad nazywa sie: e5... jest do playstation 1 i 2 ale mam przejsciowke do kompa. Jak sie z tym uporac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w panelu sterowania nie ma opcji zmiany bindowania (a najprawdopodobniej nie ma) to tylko emulator wchodzi w grę. Oprócz emulacji umożliwia dowolną zmianę przypisań przycisków na padzie. Nie wiem jak się zgrywa z fifą ale możesz spróbować. Ewentualnie radziłbym zajrzeć na forum fify bo tam też mogą pomóc. Z tego co wiem fifa ma swoje własne pliki konfiguracyjne dla padów co umożliwia jej względną kompatybilność z większością z nich bez względu na interfejs. Właśnie w nich może być lekarstwo na ewentualne przypadłości wszelkich padów. Ja osobiście w Fifę nie gram i nie mam jak sprawdzić tych plików. Chyba że ktoś życzliwy podrzuci mi kopię fify i pada na direct input :P

 

Tak przy okazji na przyszłość...

Na pewno nie kupujemy padów firm Manta, Dragonplus, Warez, Esperanza,E5 i wszelkich innych do 30zł a szczególnie kopii dualshocków czy logitechów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w panelu sterowania nie ma opcji zmiany bindowania (a najprawdopodobniej nie ma) to tylko emulator wchodzi w grę. Oprócz emulacji umożliwia dowolną zmianę przypisań przycisków na padzie. Nie wiem jak się zgrywa z fifą ale możesz spróbować. Ewentualnie radziłbym zajrzeć na forum fify bo tam też mogą pomóc. Z tego co wiem fifa ma swoje własne pliki konfiguracyjne dla padów co umożliwia jej względną kompatybilność z większością z nich bez względu na interfejs. Właśnie w nich może być lekarstwo na ewentualne przypadłości wszelkich padów. Ja osobiście w Fifę nie gram i nie mam jak sprawdzić tych plików. Chyba że ktoś życzliwy podrzuci mi kopię fify i pada na direct input :P

 

Tak przy okazji na przyszłość...

 

 

 

Nie znam sie za bardzo na padach, używam tylko do fify wiec nie widze sensu wydawac 150 pln na jakiegos dobrego... A odnosnie mojego problemu: wszystko dziala, kazdy przycisk tylko wlasnie ten prawy analog inaczej odbiera kierunki... chce skierowac zawodnika do przodu a ten leci w bok ;)... Rozumie, że trzeba cos z tym emulatorem zrobic tylko wlasnie CO DOKLADNIE? Bo w tym temacie jestem zupelnie zielony a ktos tu juz mial ten sam problem... Gdzie, co i jak trzeba to poprzestawiac? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z tym programikiem - otoz wykrywa mi on tylko jednego pada na raz ... Czy mozna cos z tym zrobic tak aby kazdy podpiety controller byl emulowany przez niego ?

 

Ok nie istotne, juz sobie poradzilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z tym programikiem - otoz wykrywa mi on tylko jednego pada na raz ... Czy mozna cos z tym zrobic tak aby kazdy podpiety controller byl emulowany przez niego ?

 

Ok nie istotne, juz sobie poradzilem

 

a mogl bys powiedziec jak sobie poradziles ?? bo kurcze mi wlasnie wykrywa tylko jednego pada, uzywam przejsciowki do padow od ps2, podlaczam pod USB i mam rozgaleznik na 2 pady ale program wykrywa tylko controller 1 drugi mam "not connected". Myslalem ze to moze wina ze rozgaleznik jest na 2 pady ale kiedy podlacze normalnego pada pod usb to i tak program wykrywa tylko controller 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pliku .ini trzeba zmienic wartosc indexu dla drugiego pada z -1 na 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, jestem nieszczęsnym posiadaczem pada od esperanzy za 20 zł. Żaden z tych emulatorów nie widzi pada. Jest dla mnie jakaś nadzieja? Emulator znalazł mi kierowicę Logitech Racing Wheel, lecz i tak nie mogę w Blura na splicie zagrać. Nie mówiąc już o tym, że i tak wszystkie ustawienia z emu diabli wzięli, bo wszystko jest tam gdzie nie trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...