Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

majkkali

Headset i klawiatura...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Oto specyfikacje mojego PC:

 

* OS: Windows Vista Home Premium 32-bit

* Procesor: Intel Core 2 Quad CPU Q6600 @ 2.44GHz

* RAM: 3GB (3072MB)

* Dysk Twardy: 492 GB

* Karta graficzna: nVidia GeForce EVGA 8800 GT 512MB GDDR3 (KO OverClocked 675/1675/975)

* Karta dźwiękowa: Onboard (Realtek High Definition Audio)

* Monitor: HP w1907 Wide LCD Monitor

* Myszka: Razer Lachesis Banshee Blue

* Podkładka: Razer Destructor

* Klawiatura: HP wireless

* Głośniki: Tracer 5.1 system

 

Do tej pory uzywalem headseta Creative Fatal1ty Gaming Headset, ktorego kupilem jakies 9 miesiecy temu za ok. 100zl. Jakis juz czas temu zepsul mi sie w nim mikrofon (kable sie troche porwaly), wiec uzywalem oddzielnego mikrofonu. Niestety wczoraj totalnie zepsul sie caly headset. Kabel przerwal sie na pol (kolo regulacji glosnosci). Moje pytanie: Czy myslicie ze to sie da naprawic (zlutowac, skrecic, cokolwiek)? Przeczytalem tez ze moj produkt ma wazna gwarancje na 12 miesecy od czasu zakupu, wiec moja gwarancja jest jeszcze wazna. Na stronie Creative'a, doczytalem sie, ze do wypelnienia gwarancji potrzeba paragonu oraz numeru seryjnego. Mam paragon, ale pudelko po headsecie wyrzucilem. Czy na tym pudelku byl numer seryjny, czy jest on na paragonie? Czy w ogole takie zepsucie sprzetu podlega wymianie gwarancyjnej badz tez serwisowi gwarancyjnemu?

 

Planowalem kupic nowa klawiature. Moja jest juz dosc stara, przydalaby sie jakas dobra do grania. No, ale teraz powstal nowy problem z headsetem. Jezeli nie da sie go naprawic, lub poddac gwarancji, chyba bede musial kupic nowy. Pytanie: Powiedzmy ze mam okolo 240 - 270 zl na kupienie nowego sprzetu. Lepiej kupic dobra klawiature i slabszy headset czy lepszy headset i slabsza klawiature (albo zostawic stara klawiature - HP bezprzewodowa). Prosilbym tez o porade jaki sprzet konkretnie kupic.

 

Z gory dziekuje za wszelka pomoc. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co dałeś na swoją konfiguracje kompa?!

Jeśli chciałeś się nim pochwalić to ci powiem że jest on dziadowy... :)

 

 

W sumie to jest problem i go nie ma zarazem :P

 

Dlaczego, jak twój headset zaczął już nawalać, nie oddałeś go na gwarancje, tylko dopiero potem, jak rozleciał się kompletnie?

Raczej powinni przyjąć, choć ja na ich miejscu, widząc przecięty kabel i niedziałający mikrofon raczej bym tego nie przyjął :P

 

Oczywiście że lepiej jest kupić lepszy Headset niż lepszą klawiaturę. IMO klawa droższa niż 120 PLN, to klawiatura szpanerska, takie jest moje zdanie. Niektórzy to grają nawet na tej za 8 PLN z logiem Apollo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po co dałeś na swoją konfiguracje kompa?!

Jeśli chciałeś się nim pochwalić to ci powiem że jest on dziadowy... :)

 

Dalem konfiguracje po to zeby ktos mi powiedzial co bedzie najlepsze do tego sprzetu. Powiem Ci ze sie nie znasz. :) Moj komp jest bardzo dobry. Wiekszosc nowych gier na MAXYMALNYCH ustawieniach z FPSem wyzszym niz 40.

 

Kabelki popsuly sie niedawno jak napisalem. Czytaj ze zrozumieniem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dalem konfiguracje po to zeby ktos mi powiedzial co bedzie najlepsze do tego sprzetu. Powiem Ci ze sie nie znasz. :) Moj komp jest bardzo dobry. Wiekszosc nowych gier na MAXYMALNYCH ustawieniach z FPSem wyzszym niz 40.

 

Kabelki popsuly sie niedawno jak napisalem. Czytaj ze zrozumieniem :)

 

To mnie rozśmieszyłeś... wyjaśnij mi, w jaki sposób klawiatura czy słuchawki w tak znacznym stopniu uzależnione są do konfiguracji komputera? Rozumiem, że do słuchawek za 500 PLN pasuje mieć już dobra kartę dź. np Xonara... ale z tego co napisałeś że ten przedział cenowy omijasz szerokim lukiem. A już w kwesti dobrej klawy, to tutaj nie ma żadnej zależności....

 

 

40 FPS to żaden wyczyn......

 

 

Radze rozglądnąć się za jakimiś dobrymi słuchawkami, niż pchać się w drogie klawiatury, które przeważnie oprócz "fajowego" wyglądu nic więcej nie oferują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może podał config kompa żeby było wiadome że nie ma ( :E ) karty dźwiękowej ;)

 

Wracając do tematu, klawiaturę weź TAKĄ za 25 zł i do tego specjalna do grania :) Co do headsetu, gdy nie uda ci się z nim nic zrobić (tzn. naprawić) to kup jeszcze raz taki sam :)

 

* OS: Windows Vista Home Premium 32-bit

* Procesor: Intel Core 2 Quad CPU Q6600 @ 2.44GHz

* RAM: 3GB (3072MB)

* Dysk Twardy: 492 GB

* Karta graficzna: nVidia GeForce EVGA 8800 GT 512MB GDDR3 (KO OverClocked 675/1675/975)

* Karta dźwiękowa: Onboard (Realtek High Definition Audio)

* Monitor: HP w1907 Wide LCD Monitor

* Myszka: Razer Lachesis Banshee Blue

* Podkładka: Razer Destructor

* Klawiatura: HP wireless

* Głośniki: Tracer 5.1 system

 

najważniejsze :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słuchawki do gier nie sprawdzają się przy słuchaniu muzyki ale te przeznaczone do muzyki do gier sprawdzają się jak najbardziej. Problem w tym, że dobre słuchawki zwykle są pozbawione mikrofonu. Proponuje kupić go oddzielnie na klipsie i doczepić do kabla. Konkretne modele AKG k44 lub k77, Sennheiser 201 a jak bez headsetu po prostu żyć nie potrafisz to Koss sb45.

PS. nie ten dział na takie dywagacje ;)

Z klawiaturą bym poczekał lub kupił coś taniego na przeczekanie aż uzbierasz troszkę więcej mamony, bo do słuchawek przyda się dobra karta muzyczna min. audigy 2.

 

 

Wiekszosc nowych gier na MAXYMALNYCH ustawieniach z FPSem wyzszym niz 40.
A jak chodzi GTA 4?

PS: Edytuj pierwszy post bo nie jest nam potrzebna pełna konfiguracja. Możesz ją sobie w estetyczny sposób wkleić w sygnaturkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...