Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

czesiokomar

Tonil Zeus czy logitech z 5500 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Teraz posiadam głośniki logitech z 2300 ale bass mi się znudził i grają za cicho, mam 2000zł i zastanawiam się co kupić.

Lepiej Tonsil zeus + jakiś wzmacniacz czy logitech z 5500 i dobra karta dźwiękowa ?

Zestaw oczywiście do muzyki, pokój 12m2.

Co wybrać ?

Pilnie proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku chcesz wsadzić zeusy do 12m2 ??

one maja po 2x300mm na niskotonówce jedynie co tym można robić w takiej kubaturze to meble przestawiać

Co do z-5500 to sam posiadam mam je w jakiś 20m2 i jeszcze nie odpaliłem ich więcej niż na 50-60% mocy ponieważ nie mam takiej potrzeby a sub jest skręcony mniej więcej do połowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 12m2 to tylko podstawkowe + wzmak...

Z-5500 czy Zeusy w takiej kubaturze... Dudnić to będzie - nic więcej.

 

Jakie źródło dźwięku? PC/Integra? CD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta dźwiękowa - Sound Blaster Audigy SE zmodowana na x-fi

chcę je podpiąć do PC

Edit:

Wolałbym Zeusy ponieważ lubię głośno posłuchać muzyki, dodam jeszcze że kolumny co jakiś czas będę zabierał do kolegi na małą imprę on ma 20 m2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet na 20m2 są zbyt potężne na pewno nie zagrają poprawnie i w pełni swoich możliwości

W swoim pokoju na nich nie będziesz słyszał nic więcej niż łomotu tak jak wspomniał kolega powyżej a gdzie tam dopiero żeby rozwinęły skrzydła i pokazały swoje możliwości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokoik masz malutki wiec bron Boze ladowac tam Zeusy! Chlopie ty bys w tym pokoiku przy zwyklych altusach nie wysiedzial a co dopiero przy tych bydlakach. Nie jestem zwolennikiem wynalazkow 80000.1 i wole porzadne 2.0 wiec z 5500 Ci nie polece. Jezeli bedziesz sluchal mp3 to chocbys wydal i 100000mln zl to dobrego basu i wysokich nie bedziesz mial. Powiedz w jakim formacie bedziesz sluchal muzyki to wtedy dopiero cos bedzie mozna wymodzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie hce robić nowego tematu to przykleję

Teraz mam logitech z 2300 i słucham mp3 a i tak jest duży bass.

W jakich formatach jest jeszcze większy bass niż w mp3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wave? mp3 z tego co pamietam <ale jezeli sie myle to mnie poprawcie> odtwarza dzwieki od 40hz do ok 16khz. Chcesz miec pelna palete dzwiekow to sluchaj w formacie Audio na wiezy czy tam kompie badz w Wavie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro sluchasz mp3 to po co Ci glosnki ktore przetwarzaja pasmo takie, ktorego i tak mp3 nie potrafia wygenerowac? imo wydawac 2000 na glosniki do mp3 to jakies nieporozumienie ale jezeli chcesz tracic pieniadze to Twoja sprawa. Wez sobie jakies altusy 150 i z palcem w d... wystarczy. Ja tez slucham mp3 a w moim pokoju ok 5x5m mam tonsile zg40c (z powodu mocniejszego wzmaczniacza wlozylem do nich tonsilowskie 80 watowe glosniki bo nominalnie mialy 40 wat) i musze powiedziec ze juz przy tych 40 watach w pokoju bylo milo. Przy obecnej mocy ciezko przy moich 25m2 wysiedziec wiec przy zeusach bys po prostu ogluchl. Wiec altus 150 lub 300 (ale 300 to tylko jezeli chcesz wyburzac sciany). Podejzewam ze i te altusy bylyby zbyt mocne do Twojego pokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • z GPU może być jeszcze PowerColor RX 7900 XT Hellhound Spectral White (biale lub niebieskie ledy)
    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...