Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Marc_1_n

Chopper/Cruiser jako pierwszy motor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W tygodniu następnym zamierzam robić kurs na prawo jazdy kat A. Kat B już mam, ale stwierdziłem, że mieć uprawnienia na A też się przyda i umiejętności do poruszania się motorem. Może jestem nietypowy, ale jednak motory sportowe ciągną mnie tylko wyglądem, jednak mam przed nimi strach. Crossy odkładam na za 1-2 lata, gdyż na dobrą sprawę z jednośladem z silnikiem poruszać się nigdy nie umiałem a wole mieć jakieś pojęcie zanim zacznę latać po lesie. Wg mojego gustu i informacji(czyli wygodny, nie za szybki, nie za drogi, dość wytrzymały)postanowiłem rozglądać się za czymś co na allegro jest określane jako kategoria chopper/cruiser. No i do rzeczy:

- Jako, że to pierwszy motor to planuje coś 125-250ccm, ale chciałbym, zebym wyglądał jak człowiek na takim motorze(mam 182cm) i żeby nie było, że jest za mały. A właśnie takich nisko-pojemnościowych motorów jest mało.

- Cena to 3500PLN ok, generalnie mam te pieniądze, a nie chciałbym zbytnio jechać po kieszeniach rodziców i dokładać jeszcze, no chyba, że naprawde warto, że warto.

- Z tego co patrzyłem to najbardziej pasuje mi Kawasaki EL 250, pod względem designu i w tej cenie idzie znaleźć modele. Generalnie eliminatory z tego co wiem są dość polecane i uważane za ciekawe motory.

Więc pytanie do was:

Jakie z waszej strony typy oraz uwagi nt kupowania motorka, jakiego itd możecie mi przekazać? Każda informacja będzie cenna

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś mieliśmy z tatą Daelim'a VS 125 sprowadzonego z niemiec i sprawował się bardzo dobrze pomimo sporego przebiegu . Sprzedaliśmy go za 3,500 .

Pomyśl może jeszcze nad Suzuki Marauder 125 tylko nie wiem czy dostaniesz w tych pieniądzach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także robię już niedługo prawo jazdy na A, widze, że gusta mamy podobne :). Z kasą to póki co krucho, ale plany są. Z tańszych to może Yamaha Virago bądź Honda Rebel 125/250.

Popatrz także nad Hondą Shadow 125. Moje małe (taaa małe :P) marzenie to Honda Shadow vt600 (ale to juz koszty 6/7k :().

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
marzenie to Honda Shadow vt600 (ale to juz koszty 6/7k :().

10-12k..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10-12k..

Ceny są różne, miałem na myśli "starsze" roczniki :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak myślałem, że 125ccm może być małe nie tylko ze względu na silnik ale na bude.

Od ilu się zaczynają normalne wielkościowo motory?

Eliminator jest ogólnie mały, czy ten model? Super mi się podoba jego wygląd musze powiedzieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale dobry na początek i dość spory w wymiarach - a na tym takze zalezy autorowi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomniane motory wydają się być OKi. IMO mająć większą widzę nt. motorów (tj. jeżeli potrafimy sami wiele zrobić) skłonił bym się ku czemuś starszemu np. Virago.

 

Nawet na początek szukałbym czegoś większego niż 125 tj. od 250...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie narazie najbardziej optycznie i cenowo pasuje mi EL 250 (jakoś lubie Kawasaki jako firme :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Suzuki Savage bądź Kawasaki EN ? :)

W pełni popieram wypowiedź Spookiego :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...