Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

HDR'o

Superfetch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcę dać viście 64 bit ostatnią szansę więc ją zainstaluję. Miałem 2 powody powrotnego przejścia na xp. Pierwszym było niedziałanie kilku starszych gier i programów. Zainstaluje virtualboxa a w nim xpeka tylko z tym co mi nie działało i problem mam z głowy :D Drugim (i najważniejszym) problemem visty było ciągłe mielenie dysku (co chwilę trza było wyłączać ukryte svhosty). Mieliło nawet jak nic się nie robiło i to na 4 gb ram co było dla mnie chore. Dziś poczytałem troszq o tym i jak się okazało, za mulenie dysku odpowiada funkcja Superfetch. Czy da się to wyłączyć ? Jeśli tak to jak no i najważniejsze - czy polecacie w ogóle to wyłączać ? Deframgmentowanie dysku nic nie daje :> Może indeksowanie coś da ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się to wyłączyć. To jedna z usług i po polsku nazywa się wstępne ładowanie do pamieci i tak nazywa sie ta usługa, którą trzeba wyłączyć i dysk przestanie mielić. Według mnie czy jest to włączone czy nie, to wszystko działa tak samo, ale jak sie to wyłączy, to dysk przestaje mielić. Indeksowanie tez wyłącz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PenrynHD

Superfetch'a absolutnie nie wyłączaj, czytałem o tym i to zwiększa wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to głupie pytanie, ale gdzie jest indeksowanie ? :E:red:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...