Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Matthew1

laptop nie działa na samym zasilaniu bez baterii

Rekomendowane odpowiedzi

witam. sprawa dla jednych może się wydać oczywista ale ja sie spotykam z czymś takim pierwszy raz... mianowicie kupiłem laptopa acer extensa 5200 i mam taki mały ale jak bardzo irytujący problem. wiec do sedna

gdy pracuje na laptopie i działa on na samej baterii podłączam do niego kabel zasilania i bateria sie ładuje. gdy zamknę system i na wyłączonym lapku podpinam zasilanie to nie ładuje. muszę wcisnąć przycisk power żeby laptop się włączył, ale co najlepsze nie ładuje. podczas pracy baterii muszę podpiąć zasilanie i dopiero zaskoczy ładowanie. gdy wyjmę baterie i chce go włączyć to tez nie startuje. aby pracować na samym zasilaniu trzeba podczas ładowania baterii po prostu ja wyjąc.... nie wiem co z tym zrobić. może jakieś pomysły? czyżby zasilacz był za słaby aby na nim tylko odpalić lapka? może jakieś ustawienia w biosie?

 

 

a i bateria jest oryginalna ale nosi na sobie ślady otwierania. zasilacz jest oryginalny LITEON wychodzące z niego napięcie to 19V- 3.42A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalne to nie jest i stawiam, że szlak trafił jakiś element zasilający, albo nie mam innego pomysłu.

Po prostu coś jest nie tak i to bardziej wewnątrz lapka niż w zasilaczy, bo ten jednak ładuje i daje radę przy pracującym systemie na dodatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś podobnego w moim Dellu, po jakimś czasie lap w ogóle przestał się włączać; okazało się że padła jakaś przetwornica na płycie. Ogólnie było z tym dużo zamieszania bo nie mogli znaleźć tego elementu, ale teraz lap działa, choć czasami, rzadko bo rzadko, sprawia problemy przy włączaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...