Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

gawlik_17

podkrecanie Q6600 na plycie ga-p31-ds3l

Rekomendowane odpowiedzi

Moja plyta jak w temacie GA-P31-DS3L

Procek Q6600 rewizja G0

 

Plyta ma czestotliwosc szyny FSB 1333Mhz, procesor na standardowych ustawieniach zegara na 2,4Ghz pracuje na 1066Mhz. zabralem sie do OC procka do 3Ghz wedlug tego filmiku

 

majac stabilne 3Ghz czestotliwosc szyny podniosla sie do 1333Mhz, czy to znaczy ze nie moge krecic procka wyzej niz 3Ghz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bo sie boje ze cos zepsuje( jestem dosc slaby w te klocki) i wole sie 10 razy spytac niz robic cos pochopnie i zepsuc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
majac stabilne 3Ghz czestotliwosc szyny podniosla sie do 1333Mhz, czy to znaczy ze nie moge krecic procka wyzej niz 3Ghz?

Bo procek ma mnożnik 9, fsb 333(qpb 1333 mhz właśnie), 9x333=2997, czyli 3 ghz ;O

 

Możesz kręcić dopóki będzie stabilny przy sensownych napięciach i temperatury nie będą szalone;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze procek z dobrym chlodzeniem dosc sporo potrafi ale ja sie martwie czy nie zniszcze plyty glownej (to pytanie nurtuje mnie najbardziej)

 

EDIT:

czy jak podnise go do 3,2Ghz to automatycznie zmieni mi sie czestotliwosc szyny FSB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy jak podnise go do 3,2Ghz to automatycznie zmieni mi sie czestotliwosc szyny FSB?

żeby go podnieść do 3.2 ghz musisz zmienić częstotliwość szyny fsb, na tym to polega ; o

 

I żeby spalić płytę musiałbyś wysoko kręcić + mieć pecha, jeśli proc na danym napięciu będzie stabilny pod orthosem to znaczy że wszystko śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha a jezeli chodzi o temperatury to w jakich granicach powinny sie zamykac

 

narazie na BOXie mam w spoczynku 36-37 a w stresie 63 testowane prime95 przez ok 20 minut

 

p.s moje pytania wynikaja z tego ze chce zmienic chlodzenie na procek a jezeli nie moge go podniec wyzej niz 3Ghz to mi sie nie oplaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz kręcić dalej i zapewniam Cie, że nic nie wybuchnie :E

 

Ewentualnie jakby nie chciał wstać, albo był niestabilny to poprostu podnieś napięcie na procku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta niby jest solidna ale ma 3 fazy i kręcić na tym Quada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytale duzo o tej plycie ale nie wiem dlaczego nie zajrzalem na strone producenta....wszedzie gdzie pokazywli dane techniczne plyty FSB pisalo 1333/1066/800 tylko na stronie GIGABYTE pisze 1600 OC.

 

A tak w ogole o co chodzi z 3 fazowym napieciem albo jakos tak bo tego nie rozumiem?

 

ps.jak juz wspominalem jestem slaby w te klocki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czytale duzo o tej plycie ale nie wiem dlaczego nie zajrzalem na strone producenta....wszedzie gdzie pokazywli dane techniczne plyty FSB pisalo 1333/1066/800 tylko na stronie GIGABYTE pisze 1600 OC.

 

A tak w ogole o co chodzi z 3 fazowym napieciem albo jakos tak bo tego nie rozumiem?

 

ps.jak juz wspominalem jestem slaby w te klocki

 

Chodzi mi o sekcję zasilania [takie małe kondenstory wogól socketu przy procku] która w twojej płycie ma tylko 3 fazy [dla porówanania np. moja Gigabyte P35 DS3 z siga ma tych faz już 6].

 

W związku z tym - po OC możesz mieć [ale też nie musisz] problemy ze stabilnościa kompa po tym właśnie OC. Choć tu też dużą rolę odrgywa dobry, względnie mocny i stabilny w napięciach zasilacz.

 

Ja zawsze uważam do do dobrego OC Quada 65nm to trzeba 6 normalnych faz albo mocne 4.

 

Do Quada 45nm takie 3 fazy już by były lepsze tzn. bardziej bezpieczniejsze choć ja upieram sie przy opcji 4 lub optymalnie 6 faz i więcej. Ale jednak Quady 65nm wiecej prądu biorą i sie grzeją od 45nm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wyjasnienie

 

wczoraj zalozylem chlodzenie pentagram karakorum...troche sie nameczylem ale dalem rade i jestem bardzo zadowolony z temperatur

 

na BOX'ie w idle mialem 39-34-32-35 stres:67-63-61-62

teraz mam w idle 31-28-25-27 a w stresie(z czego jestem bardzo happy) 48-45-44-46

 

niestety jest maly prblem bo wiatrak caly czas chodzi na full obrotach(do zestawu jest dolaczony kontroler obrotow ale nie chce u mnie dzialac jak go podpinam to wentylator sie nie kreci tylko komp piszczy ze cos mu nie pasuje a jak podepne wentyl od razu do plyty to wszystko gra tylko chodzi full-GDYBY KTOS ZNAL ROZWIAZANIE BYLBYM WDZIECZNY)

 

zabieram sie do krecenie ale chyba tylko do 3Ghz zobaczymy jakie beda temperaturki i czy bedzie stabilny moze z czasem pojde dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podkrecilem na 3ghz i temperatury sie praktycznie nie zmienily teraz w idle 32-28-26-30 a stres 50-47-45-48 moze to dlatego zenie podnioslem mu napiecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podkrecilem na 3ghz i temperatury sie praktycznie nie zmienily teraz w idle 32-28-26-30 a stres 50-47-45-48 moze to dlatego zenie podnioslem mu napiecia

 

To napewno.

Podnoszenie napięcia zwiększa temperaturę procesora bardziej niz samo podnoszenie zegara w górę - to stwierdzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy jezeli chcialbym krecic na 3.2Ghz to musze juz podnosic napiecie?

 

Ta trza podnieść :P ale coś odważnie podchodzisz do OC na BOX, ja podkręcałem, ale olałem to, kupiłem sobie fajne chłodzenie i będę kręcił do 3,6 GHz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz nie mam BOX'a kupilem KARAKORUM:)

 

ale nie wiem juz sam czy krecic dalej...mam 3Ghz i jakos boje sie przejsc te granice bo moja plyta ma FSB 1600 (ta inforacja widnieje tylko na stronie gigabyte wszedzie indziej pisze tylko 1333-i to tez mnie martwi) ale MA TYLKO 3 FAZY...nie ukrywam ze chcialbym isc dalej z OC tylko ze mam straszne obawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
juz nie mam BOX'a kupilem KARAKORUM:)

 

ale nie wiem juz sam czy krecic dalej...mam 3Ghz i jakos boje sie przejsc te granice bo moja plyta ma FSB 1600 (ta inforacja widnieje tylko na stronie gigabyte wszedzie indziej pisze tylko 1333-i to tez mnie martwi) ale MA TYLKO 3 FAZY...nie ukrywam ze chcialbym isc dalej z OC tylko ze mam straszne obawy

 

Chłodzenie niby dobre, ciekawe czy 3,6 GHz by poszło stabilnie :E Co do zasilania masz 4fazowe, u mnie jest 8fazowe, ale 3,2 GHz z lekką zmianą napięć powinno być ok, ja jeszcze nie kręciłem na ponad 3,2 GHz bo mam boxa i czekam na nowa pastę, bo bez niej nie będę zakładał chodzenia wodnego. :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie wiedzilem ze mam 4 fazy no ale to nie zmienia faktu ze to i tak dosc malo...ale mniejsza za jakis czas podniose zegar na wiecej niz 3Ghz i zobaczymy jak to bedzie........

 

 

aha czym to sie moze skonczyc ze za mocno wykrece proca na 4 fazach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być procek niestabilny, może Ci płyta zdechnąć. Zapytaj szklanej kuli, a serio, jak nie wiesz jak się brać za większe kręcenie to się nie bierz tylko najpierw poczytaj solidnie o tym, a Quada zostaw na 3,0 GHz. To Ci i tak wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Płyta niby jest solidna ale ma 3 fazy i kręcić na tym Quada?

4 proszę Ciebię.. I nie złą jak na ten przedział cenowy.

Do Autora: Zapuść Orthosa na tych 3ghzi po chwili (ze 2-3 minuty) zobacz czy mosfety w sekcji zasilania są bardzo ciepłe (wiesz co to mosfet?).. Jeżeli są gorące lub parzą to zakup radiatorki jakieś http://www.allegro.pl/item612882541_25x_th...y_heatsink.html i próbuj dalej kręcić..

 

Edit: Jak wygląda reszta kompa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...