Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

straznik teksasu

Mysz dla gracza

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam dobrej myszy dla gracza za około 50 zł. Po przeczytaniu przyklejonego tematu wybrałbym optyczną mysz o normalnych rozmiarach (nie za dużą, nie za małą), z przyzwoitą liczbą DPI. Zastanawiam się nad A4Tech X-750BF lub A4Tech X-718BF.

Co o nich sądzicie, a może polecicie jakąś inną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A4tech X-718BF będzie dobry, możesz jeszcze wziąć zamiast tego X-748K albo X-718BK. Te dwie trochę droższe, ale lepsze. Jest jeszcze X-710FS/Extra Fire, który jest poniekąd tym samym co X-718BF, ale w normalniejszej cenie.

 

I z pewnością NIE bierz myszek laserowych od a4techa, tylko optyczne. I nie daj się nabrać, na jakieś wielkie ilości DPI, sięgające paru tysięcy albo "srylionów". Lasery a4techa są sporo gorsze od myszek optycznych, więc X-750, X-740 i X-730 sobie odpuść.

 

Edi: A, jeszcze AK-47 (też a4tech...) jest ponoć niezła, choć jest ona raczej mniejszych rozmiarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A są jakieś dobre myszy Logitech'a albo Razera'a w tej cenie :question: (lepsze od A4tech X-718BF)

 

P.S

A co myślicie o tej myszce :question:

 

w zyciu by, czegos takiego nie kupil :)

 

razer w tej cenie?

moze salmosa, krait albo diamondback... ale musialbys miec szczescie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bugguy

Nie ma szans raczej, kolo 100zl musialbys wydac na razera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli jak, tylko A4tech X-710FS/Extra Fire mi zostaje :question:

 

Albo X-718BK/BF i X-748K. Jeszcze AK-47 (myszka ofc).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli jak, tylko A4tech X-710FS/Extra Fire mi zostaje :question:

Nie nie tylko.

Są duzo lepsze myszki w tej cenie a nawet tańsze.

Od myszek A4Tech trzymaj się z daleka.

Moje dwie propozycje to mysz za 29zł TA

albo drożej bo za 45 zł TA.

Wybierz sobie jedną z nich albo szukaj używanych myszek Razera czy Logitecha , obserwuj licytacje nowych(może uda ci się wylicytować nową myszkę) byle z daleka od myszek A4tech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie nie tylko.

Są duzo lepsze myszki w tej cenie a nawet tańsze.

Od myszek A4Tech trzymaj się z daleka.

Moje dwie propozycje to mysz za 29zł TA

albo drożej bo za 45 zł TA.

Wybierz sobie jedną z nich albo szukaj używanych myszek Razera czy Logitecha , obserwuj licytacje nowych(może uda ci się wylicytować nową myszkę) byle z daleka od myszek A4tech.

 

Kłóciłbym się, czy te dwie myszki są lepsze. Ta pierwsza w stylu Logitecha może być jeszcze niezła, poza tym Nietopyrz jeszcze coś o niej wspominał. Ponadto wątpię, czy te dwie myszki są lepiej wykonane od a4techów. Bo optyką niemal z pewnością są sporo gorsze. Za 29 złotych też bym boskiego wykonania nie oczekiwał, tak samo jak przy większości produktów Modecomu :E

 

Używany Logitech albo Razer by nie był zły, zwłaszcza jak ktoś nie ma wstrętu do rzeczy używanych. Tylko na jakąś okazję trzeba trochę doczekać i budżet 50 zł pewnie i tak przekroczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą drugą to chyba żarty sobie p1et robisz. Przecież nie od dziś wiadomo, że lasery od a4tech to crap, a Ty tu jeszcze linkami do nich zarzucasz :E

 

Edit: Znowu założyciel aukcji nie wie co sprzedaje, bo ta myszka to X-738 czyli optyk, a mea culpa. Nie wiem co za idiota zaznacza, że myszka jest laserowa a potem kopiuje opis w którym jak byk jest napisane, że to optyk (diodówka).

 

Whatever, zapewne X-738 to ta sama optyka co w X-718BK i X-748K, więc też można brać. Zresztą, chyba wcześniej o X-738 też pisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kłóciłbym się, czy te dwie myszki są lepsze. Ta pierwsza w stylu Logitecha może być jeszcze niezła, poza tym Nietopyrz jeszcze coś o niej wspominał. Ponadto wątpię, czy te dwie myszki są lepiej wykonane od a4techów. Bo optyką niemal z pewnością są sporo gorsze. Za 29 złotych też bym boskiego wykonania nie oczekiwał, tak samo jak przy większości produktów Modecomu :E

 

Używany Logitech albo Razer by nie był zły, zwłaszcza jak ktoś nie ma wstrętu do rzeczy używanych. Tylko na jakąś okazję trzeba trochę doczekać i budżet 50 zł pewnie i tak przekroczy.

Ten Modecom w testach na PcLabie wypadł o wiele lepiej niż seria myszek X-718/750 i okazało się że Modecom ma lepszy laserowy sensor a na dodatek nieźle się nim gra.

Jej częstotliwość raportowania wynosi 500 Hz a u A4Tech-a 125 Hz choć producent podaje inne wartości i tym samym wprowadza potencjalnych klientów a w błąd.

Co do drugiej myszki to w necie można znaleźć opinie użytkowników i są one pozytywne ale mysz ma tylko trzy przyciski co niektórym może przeszkadzać.

Moim zdaniem te myszki mogą z powodzeniem konkurować z myszkami A4Tech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten Modecom w testach na PcLabie wypadł o wiele lepiej niż seria myszek X-718/750 i okazało się że Modecom ma lepszy laserowy sensor a na dodatek nieźle się nim gra.

Jej częstotliwość raportowania wynosi 500 Hz a u A4Tech-a 125 Hz choć producent podaje inne wartości i tym samym wprowadza potencjalnych klientów a w błąd.

Co do drugiej myszki to w necie można znaleźć opinie użytkowników i są one pozytywne ale mysz ma tylko trzy przyciski co niektórym może przeszkadzać.

Moim zdaniem te myszki mogą z powodzeniem konkurować z myszkami A4Tech.

 

Pod jakim względem wypadł lepiej (mówię o X-718)? Bo jeśli chodzi o częstotliwość raportowania, to we wszystkich nowszych myszkach a4techa można je już luzem ustawić na 1000 hz. Jeśli chodzi o wytrzymałość i jakość wykonania/materiałów to zapewne jest ta sama, bo za 50 zł nie można oczekiwać zbyt wiele. Z tą akceleracją wsteczną to też powinno się patrzeć z przymrużeniem oka, bo z tego co wiem to w X-718 używa się 800 i 1600 DPI, bo inne wartości są "z dupy wzięte, gówno warte".

 

Chociaż nie przeczę, że ten modecom może być całkiem ciekawy, podobnie jak ta myszka z wyglądem G1, chociaż szkoda że ma tylko 3 przyciski. Ja osobiście bym brał a4techa, ale tu już autor tematu musi zdecydować co chce brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tą drugą to chyba żarty sobie p1et robisz. Przecież nie od dziś wiadomo, że lasery od a4tech to crap, a Ty tu jeszcze linkami do nich zarzucasz :E

 

Edit: Znowu założyciel aukcji nie wie co sprzedaje, bo ta myszka to X-738 czyli optyk, a mea culpa. Nie wiem co za idiota zaznacza, że myszka jest laserowa a potem kopiuje opis w którym jak byk jest napisane, że to optyk (diodówka).

 

Whatever, zapewne X-738 to ta sama optyka co w X-718BK i X-748K, więc też można brać. Zresztą, chyba wcześniej o X-738 też pisałem.

 

Nie wiem jak sie ma sprawa z ta druga, dalem ja poniewaz jest podobno do x-748k wiec raczej tez jets dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pod jakim względem wypadł lepiej (mówię o X-718)? Bo jeśli chodzi o częstotliwość raportowania, to we wszystkich nowszych myszkach a4techa można je już luzem ustawić na 1000 hz. atu musi zdecydować co chce brać.

W nowszych myszkach tak ale w modelu X-718/750 jest to niewykonalne,jest na forum poświęcony temu problemowi temat założony przez Ciebie LINK :o

Jeśli chodzi o wytrzymałość i jakość wykonania/materiałów to zapewne jest ta sama, bo za 50 zł nie można oczekiwać zbyt .

Choć nie miałem w ręku żadnej myszki Modecoma,za to A4tech masę,to mam do niej w tej kwestii przekonanie że wypadnie lepiej niż mój X-718F.

Mam zasilacz tej firmy i jest to jeden z lepszych produktów w swojej klasie wiec chyba nie ryzykowali by pogorszenia opinii firmy wypuszczając badziewne myszki choć za tą cenę rzeczywiście cudów nie mozna oczekiwać.

Z tą akceleracją wsteczną to też powinno się patrzeć z przymrużeniem oka, bo z tego co wiem to w X-718 używa się 800 i 1600 DPI, bo inne wartości są "z dupy wzięte, gówno warte".

Właśnie pod wzgl.interpolacji X-718 najmocniej przegrywa z Modecomem.

Ja w swojej myszce(w zależności od gry) używam najczęściej rozdz. 600,800,2000 dpi więc dla niektórych osób jest to ważna sprawa aby myszka jak najdokładniej przenosiła ruch dłoni na ekranie monitora.

Ppodobnie jak ta myszka z wyglądem G1, chociaż szkoda że ma tylko 3 przyciski. Ja osobiście bym brał a4techa, ale tu już autor tematu musi zdecydować co chce brać.

Co do myszki POL-Team SC 1600dpi swego czasu sam miałem ją kupić zamiast obecnej,pisałem o tym na forum i wszyscy czekali na recenzję ale były problemy z jej dostępnościa i nic z tego nie wyszło a jest to chyba niedoceniona konstrukcja w sprawdzonej obudowie(logitech G3 bez bocznych przycisków).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do myszki POL-Team SC 1600dpi swego czasu sam miałem ją kupić zamiast obecnej,pisałem o tym na forum i wszyscy czekali na recenzję ale były problemy z jej dostępnościa i nic z tego nie wyszło a jest to chyba niedoceniona konstrukcja w sprawdzonej obudowie(logitech G3 bez bocznych przycisków).

 

Ta obudowa to G1, a nie G3, jest chyba nawet identyczna. Tak czy siak, myszka może być też dobra, ale ja bym brał a4techa. A o tym temacie wiem, bo jak sam napisałeś to ja go zakładałem. I rzeczywiście, nie da się. Ale weź pod uwagę, że polecałem głównie te nowsze modele, aczkolwiek przyznaję, mogłem zaznaczyć że X-718BF to tylko 125 Hz.

 

Yatashi - Cicho tam kolego, sam się pytasz w innym temacie jaka myszka do 150 zł, a mi tu działkę kradniesz ;)

Poza tym, stwierdzenie "X-7" jest dobra, to jak stwierdzenie "mercedes jest dobry". Prawda jest taka, że X-7 jest dobre, jak się weźmie odpowiedni model. Bo jak weźmiesz X-750, to dobry wybór to raczej nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ta obudowa to G1, a nie G3, jest chyba nawet identyczna. Tak czy siak, myszka może być też dobra, ale ja bym brał a4techa. A o tym temacie wiem, bo jak sam napisałeś to ja go zakładałem. I rzeczywiście, nie da się. Ale weź pod uwagę, że polecałem głównie te nowsze modele, aczkolwiek przyznaję, mogłem zaznaczyć że X-718BF to tylko 125 Hz.

 

Yatashi - Cicho tam kolego, sam się pytasz w innym temacie jaka myszka do 150 zł, a mi tu działkę kradniesz ;)

Poza tym, stwierdzenie "X-7" jest dobra, to jak stwierdzenie "mercedes jest dobry". Prawda jest taka, że X-7 jest dobre, jak się weźmie odpowiedni model. Bo jak weźmiesz X-750, to dobry wybór to raczej nie jest.

Ano G1 ale G1 czy G3 to prawie to samo.

Ja na miejscu autora próbował licytować jakiegoś Razera.

w zyciu by, czegos takiego nie kupil :)

 

razer w tej cenie?

moze salmosa, krait albo diamondback... ale musialbys miec szczescie...

Nie ma szans raczej, kolo 100zl musialbys wydac na razera.

A jednak można kupić nowego Razera w cenie 50zł i to z podkładką oraz smyczą RAZER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj, w 2009 nie będzie grał myszą "kulkową"... To już niech lepiej bierze tego Modecoma i klona G1, choć rzecz jasna cały czas sądzę, że a4tech lepszy. Ale tu już nie ma się co kłócić, bo to w stylu "AMD vs Intel" albo "ATI/AMD vs Nvidia".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez jaj, w 2009 nie będzie grał myszą "kulkową"... To już niech lepiej bierze tego Modecoma i klona G1, choć rzecz jasna cały czas sądzę, że a4tech lepszy. Ale tu już nie ma się co kłócić, bo to w stylu "AMD vs Intel" albo "ATI/AMD vs Nvidia".

Ten Razer to mysz hybrydowa a nie czysty optyk ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten Razer to mysz hybrydowa a nie czysty optyk ;)

 

Dlatego napisałem kulkową w cudzysłowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego napisałem kulkową w cudzysłowie.

Ano nie zauważyłem,ale Razer nowy i za 50zł :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Yatashi - Cicho tam kolego, sam się pytasz w innym temacie jaka myszka do 150 zł, a mi tu działkę kradniesz

Bo to jest myszka za 50zł sam ją posiadam dokłądnie X-718F działa znakomicie gdyby nie rolka do przewijania no ale myszka ma już swoje wysłużone lata 2 czy 3. Co tu chcieć od myszki za 50zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Modecom'ie się zawiodłem (MC-617) - po roku ledwo działa lewy przycisk myszy (czyli trzeba go naprawdę mocno przycisnąć) przez to takie gry jak cs denerwują mnie. A obudowa z odbiornika wszadzanego do komputera, schodzi jak próbuję wyciągnąć odbiornik z usb.

 

Oczywiście sprawdzam aukcje, ale wątpię żebym coś znalazł.

 

Namieszaliście mi trochę w głowie tą dyskusją, ale jak nic nie znajdę na licytacji, to zdecyduję się na X-748K.

 

Ten kulkowo - optyczny Razer nie mnie przekonuje.

 

A co sądzicie o Media - Tech'u :question:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Choć nie miałem w ręku żadnej myszki Modecoma, za to A4tech masę,to mam do niej w tej kwestii przekonanie że wypadnie lepiej niż mój X-718F.

Mam zasilacz tej firmy i jest to jeden z lepszych produktów w swojej klasie wiec chyba nie ryzykowali by pogorszenia opinii firmy wypuszczając badziewne myszki choć za tą cenę rzeczywiście cudów nie mozna oczekiwać.

 

Właśnie pod wzgl.interpolacji X-718 najmocniej przegrywa z Modecomem.

Ja w swojej myszce(w zależności od gry) używam najczęściej rozdz. 600,800,2000 dpi więc dla niektórych osób jest to ważna sprawa aby myszka jak najdokładniej przenosiła ruch dłoni na ekranie monitora.

 

Co do myszki POL-Team SC 1600dpi swego czasu sam miałem ją kupić zamiast obecnej,pisałem o tym na forum i wszyscy czekali na recenzję ale były problemy z jej dostępnościa i nic z tego nie wyszło a jest to chyba niedoceniona konstrukcja w sprawdzonej obudowie(logitech G3 bez bocznych przycisków).

Sytuacja z tym MC może być trochę podobna do Kone. W recenzji robionej na szybko wszystko pięknie, a w życiu i normalnym użytkowaniu okazuję się, że coś nie trybi.

Co ma ciastko do turbiny wiatrowej? Zasilacze to po piwerwsze inny typ urządzenia. Po drugie to, że konkretna rodzina, w tym wypadku mc-xxx, jest dobra nie oznacza, iż reszta taka jest. Swoją drogą MC nie ma w mojej ocenie renomy, którą możnaby zszargać :P

 

Takie osoby powinny celować w droższe myszki.

Pisałeś też o 125Hz- Większość osób nie zauważy różnicy między 8ms a 2ms reakcji, więc nie jest to priorytetowy parametr na który należy zwracać uwagę.

 

To jest okazja. Wygląda na tani i dobry produkt. Obudowa od G1 i sensor Agilent -mam problemy z określeniem, który dokładnie, pewnie coś z Agilent 30xx (DB, Krait) albo 60xx? BTW w takiej cenie powinny być sprzedawane a4techy 750 :> wtedy też byłyby opłacalne.

 

A jednak można kupić nowego Razera w cenie 50zł i to z podkładką oraz smyczą RAZER.
Nawet fajny lecz nie wiadomo czego się spodziewać.
Bez jaj, w 2009 nie będzie grał myszą "kulkową".
Ta kulka może być lepsza od konkurencji w tej cenie :P

 

Ten kulkowo - optyczny Razer nie mnie przekonuje.

 

A co sądzicie o Media - Tech'u :question:

Mnie z kolei bardziej przekonuje kulka Razera niż Media-Tech, w którym nie wiadomo co siedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...