Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

robert_76_pl

Ile watów po OCx2 6000+o10%@125W+10%=137,5W?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Komp w sygnaturce, pytam bo niby płyta jest przeznaczona do procków do 140W i co dalszym OC bo niechce spalić płyty głównej 137,5W po OC to dużo i dalej trochę strach.

Co o tym sądzicie. Volty na procek po OC to 1,45V i maksymalnie ile mogę dać na ten procek. Procek ma L2 2x1M i 125W poboru prądu na default. Czy proporcjonalnie wzrasta pobór prądu po OC do prędkości procka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak w temacie. Komp w sygnaturce, pytam bo niby płyta jest przeznaczona do procków do 140W i co dalszym OC bo niechce spalić płyty głównej 137,5W po OC to dużo i dalej trochę strach.

Co o tym sądzicie. Volty na procek po OC to 1,45V i maksymalnie ile mogę dać na ten procek. Procek ma L2 2x1M i 125W poboru prądu na default. Czy proporcjonalnie wzrasta pobór prądu po OC do prędkości procka?

 

z tego co wiem to nie...

zauwaz, ze podnosiles jeszcze napiecie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procka nie przekaraczały 46 stopni w teście Super Pi 32m, to dużo? Test 3dmark też przechodził prawidłowo. Robiłem tylko dwa testy póżniej grałem 4 godz. I wszystko w normie. Do ilu bezpiecznie ten procek może się grzać. Właściwie to chodzi mi o płytę główną czy nie spalę, bo już woltów dużo daje ok 140w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie ryzykowałbym

ten Athlon to windsor?

mi dzisiaj udało się podkręcić swojęgo proca, tylko niestabilnie a na przeciętnej płycie

krcenie.jpg

w1680.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Windsora płyta główna w sygnaturce. Próbowałem dalej ale nie idzie. Myśle że 3,3 Ghz do 8800Gt w zupełności wystarczy jak zmnienie na phenoma II to bedę kręcił grafike jeszcze ale teraz myśle że nie ma co się mścić dla cyferek ale 3,5 to ładnie u Ciebie, mi startował na 3,45 ale nie ładował się windows. Z poziomu windowsa i programu do podkręcania od płyty przeszedł testy na 1m w super pi na 3,45.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zaleca sie przekraczac 1,45V na codzien.

Dla mnie 1,40V to juz duzo a tyle daje do stabilnej pracy przy 3300mhz

 

EDIT: Sprzedaj swojego proca za jakies 250zł doloz drugie tyle i masz PII 710. Płyte glowną masz pasowną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
EDIT: Sprzedaj swojego proca za jakies 250zł doloz drugie tyle i masz PII 710. Płyte glowną masz pasowną

 

:thumbup:

Ale Ja właśnie przesiadłem się z s939 na am2+ i już do płyty dołożyłem 200zł starą sprzedałem za 100zł a procek miałem x2 3800+ który sprzedałem za 300zł i za to kupiłem tego x2 6000 na am2 nie miałem już kasy na dołożenie 300zł do phenoma II x3 720 a do takiego sie przymierzałem. Pomyśle w przyszłym roku A może już x4 920 zależy ile bądzie kasy bo jak też nie bedzie na grafikę to bez sensu to zmienianie jak jedno bedzie blokować drugie a 8800gt to już nowa karta nie jest a już mój proc jej nie blokuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...