Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zajecc

Dobre słuchawki nauszne w okolicy 150zł

Rekomendowane odpowiedzi

Gość EvilKillaruna

Dokładnie.

 

Co do opinii że UR40 gniotą do 200zł.. cóż.. jeśli masz na myśli rozwiązania otwarte to może i bym się zgodził.. ale jest wiele dobrych słuchawek które przynajmniej na jakości wykonania sobie z nimi zrobią co chcą - to najsłabsza strona tych KOSSów. Nadrabiają za to z nawiązką jakością dźwięku i ceną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedna recenzja wiosny nie czyni, do tego mam poważne wątpliwości co do kompetencji recenzenta. Innymi słowy, taki opis można sobie włożyć w...między bajki ;)

 

ja podałem tylko link do jednej z opinii jakie można w necie na temat tych pionieerków znaleźć, ale ale.. jutro wyskoczę do Saturna lub jeżeli nie będzie tam i U44/77 i tych pionieerków to do innych sklepów, wrzucę na uszy po kolei modele ocenie i dam sprawozdanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja podałem tylko link do jednej z opinii jakie można w necie na temat tych pionieerków znaleźć, ale ale.. jutro wyskoczę do Saturna lub jeżeli nie będzie tam i U44/77 i tych pionieerków to do innych sklepów, wrzucę na uszy po kolei modele ocenie i dam sprawozdanie :)

Takie porównanie też jest prawie że do niczego, bo te słuchawki są podpinane do kiepskiego źródła. A czym lepsze słuchawki tym bardziej wady źródła obnażają. Do tego droższe słuchawki są zazwyczaj trudniejsze do napędzenia. I jeszcze na dobitkę: skąd będziesz wiedział że dane źródło pasuje do konkretnych słuchawek?

 

Słuchałem Audio-techniki W5000 na źle dobranym torze i brzmiały jak pchełki za 5zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ważne że zmierzam już ku wyborowi :) walka toczy się pomiędzy Pioneer SE-390 a AKG 518DJ które będą hulać na player'ku Sansa Fuze i laptopie (karta dźwiękowa Asus Xonar)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość EvilKillaruna

Jak dla mnie DJ-ki. Pytanie czemu. Raz za izolację - w podróży naprawdę się przydają, dwa za bass - znów jadąc np. rozklekotanym Autosanem wszystko można usłyszeć z tego zakresu spokojnie, trzy za modowanie - zawsze można je nieco "docustomizować" pod swoje wymagania, jest ugniatanie, jest G-shock mod, jest też klasyczny rekablikng i zmiana ear padów..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość EvilKillaruna
Tylko, że cisną jak imadło? :D

Bo takie jest ich zadanie? Bo są dociskowe? Bo mają izolować? ;)

Zaś z imadłem nie przesadzaj - nie jest źle :P. Bardzo łatwo się wyrabiają, sam mam dużą głowę i potrafię w nich siedzieć 8-10h non stop.

 

To nie są typowe słuchawki i trzeba mieć to na uwadze. W pewnych sytuacjach są lepsze modele, w innych z kolei DJ-ki się bardzo ładnie sprawują.

 

A co powiedzielibyście o tych słuchawkach nikt nawet o nich nie wspomniał (...)

Nic dziwnego. :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładna ironia Evil:) No dobra więc wypada kupić DJ'ki 518, powiedzcie tylko czy warto szukać ich w komisach, czy kupić funkiel nówki ? a! i jak będą współgrać z Sansa Fuze ? (rzecz jasna kawałki bezstratne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo takie jest ich zadanie?

To dziwne zadanie jak na słuchawki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mam takie pytanko czym się różnią słuchawki zamknięte od otwartych? albo półotwartych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość EvilKillaruna
To dziwne zadanie jak na słuchawki :)

Niekoniecznie Switch. Teoretycznie ile jest zastosowań, tyle może być słuchawek. Popatrz na DJ-ki - one mają przeznaczenie wypisane już w nazwie i dlatego grają tak a nie inaczej. Sam znalazłem dla nich najlepsze zastosowanie w grach, filmach oraz przede wszystkim w podróży. Izolacja + mocniejszy bass się wtedy przydają, jako że to właśnie on lubi być zagłuszany czy to w pociągu czy autobusie.

Często zabieram je też na miasto - fajnie grzeją w uszy i robią mi za czapkę :E

 

a mam takie pytanko czym się różnią słuchawki zamknięte od otwartych? albo półotwartych.

http://sluchawki.info/podzial.htm

 

ładna ironia Evil:) No dobra więc wypada kupić DJ'ki 518, powiedzcie tylko czy warto szukać ich w komisach, czy kupić funkiel nówki ? a! i jak będą współgrać z Sansa Fuze ? (rzecz jasna kawałki bezstratne)

Mimo wszystko rozsądek nakazuje iść za nówkami.

Jeśli z takim E100 uznawanym za "badziewie" zgrywają się nader sprawnie to podejrzewam że nie powinno być problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niekoniecznie Switch. Teoretycznie ile jest zastosowań, tyle może być słuchawek. Popatrz na DJ-ki - one mają przeznaczenie wypisane już w nazwie i dlatego grają tak a nie inaczej. Sam znalazłem dla nich najlepsze zastosowanie w grach, filmach oraz przede wszystkim w podróży. Izolacja + mocniejszy bass się wtedy przydają, jako że to właśnie on lubi być zagłuszany czy to w pociągu czy autobusie.

Często zabieram je też na miasto - fajnie grzeją w uszy i robią mi za czapkę :E

Chwila, chwila, zadaniem słuchawek jest ciśnięcie w uszy jak imadło, czy reprodukcja dźwięku? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli wychodzi że półotwarte są najlepsze :)a mam ostatnie pytanie czy otwarte od zamkniętych różnią się też tym że w otwartych dźwięk wydostaje się na zewnątrz a w zamkniętych nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli wychodzi że półotwarte są najlepsze :)a mam ostatnie pytanie czy otwarte od zamkniętych różnią się też tym że w otwartych dźwięk wydostaje się na zewnątrz a w zamkniętych nie ?

W każdych się wydostaje, ale w otwartych zdecydowanie więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha :) właśnie o taka odpowiedź mi chodziło, dzięki :) więc dla mnie lepsze będą zamknięte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli wychodzi że półotwarte są najlepsze :)

W praktyce, hi-endy są najczęściej zamknięte albo otwarte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość EvilKillaruna
Chwila, chwila, zadaniem słuchawek jest ciśnięcie w uszy jak imadło, czy reprodukcja dźwięku? :D

1. jedno nie wyklucza przecież drugiego,

2. przesadzasz z tym imadłem i to ostro. To raz, dwa.. jeśli mają mocno izolować to w przypadku nausznych w wydaniu kompaktowym - muszą swój docisk do głowy mieć. W większych modelach masz za to czasami patent jak ze słuchawek technicznych.

 

 

W praktyce, hi-endy są najczęściej zamknięte albo otwarte.

Hmm.. myślałem że właśnie półotwarte.. no ale mniejsza..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. jedno nie wyklucza przecież drugiego,

2. przesadzasz z tym imadłem i to ostro. To raz, dwa.. jeśli mają mocno izolować to w przypadku nausznych w wydaniu kompaktowym - muszą swój docisk do głowy mieć. W większych modelach masz za to czasami patent jak ze słuchawek technicznych.

Ja tak całkowicie żartobliwie o tym, bo wkradł się tam dość śmieszny chochlik

Hmm.. myślałem że właśnie półotwarte.. no ale mniejsza..

HD800 są otwarte, (PS)GS-1000 są otwarte, W5000 zamknięte, E9 zamknięte, E8 zamknięte, K701 otwarte (choć tutaj hi-end mocno wątpliwy), AKG K1000 otwarte, D7000 zamknięte, R10 zamknięte

 

Jeśli coś jest źle to poprawić.

 

Półotwarte to DT-880 pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...