Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zajecc

Dobre słuchawki nauszne w okolicy 150zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Na szybko. Potrzebuję słuchawek w pewien sposób uniwersalnych z większym naciskiem na muzykę. Szukam jakiś interesujących nausznych słuchawek, z racji wstrętu jaki pojawił się u mnie z biegiem czasu do pchełek. Dodam że często będą mi służyć w mieście w drodze na uczelnie pracy itd. więc wypadałoby co by nie tylko dobrze grały, ale również dawały dobrą izolację otoczenia. cena w okolicach 150 zł , ewentualnie mogę się sprężyć i coś dołożyć (rozumiecie tanie życia studenta :) )

 

Szukam trochę i znalazłem takie fanty chciałbym żebyście je ocenili i pomogli wybrać najlepsze lub też dorzućcie coś od siebie:

 

KOSS UR40 http://www.allegro.pl/item610956354_koss_u...ncja_f_vat.html

 

Sony MDR-Q68LWB http://www.euro.com.pl/sluchawki2/sony-mdr-q68lwb.bhtml

 

SENNHEISER PMX60 http://www.sklep.devilnet.pl/go/_info/?id=...16fea97420cd885

 

Sennheiser HD-201 http://www.allegro.pl/item608039492_sennhe..._pl_dealer.html

 

SENNHEISER HD 457 http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=39685

 

Nie jestem pewien tak patrząc kolejny raz na te słuchawki czy będą się nadawać do śmigania z nimi wśród miejskiego turkotu, może coś dorzucie swojego.

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość EvilKillaruna

Ja dokładnie tak samo uczynię. ;)

UR40. Dźwięk extra, choć izolacji u nich nie uświadczysz jako że to konstrukcja otwarta.

 

W tej cenie z izolacją pod Twoje wymagania dostaniesz AKG K414P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawialbym na senki HD - 202

mam i jestem bardzo zadowolny :)

W porownaniu do HD 201 gdzie jak chciales miec bass to nie miałeś :)

w 202 jest podbity. Wszyscy mowia, że za bardzo a ja uwazam, ze czasem za malo a w wiekszosci jest idealnie.

W saturnie chodza po 140, ale na allegro nowki z gwara sa po 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reasumując w stawce mamy:

 

Sennheiser HD-202

AKG K512

i Pioneer SE-290

 

które z tych modeli były by dobre i do słuchania muzyki w drodze (tłumienie dźwięków z zewnątrz) i czasami podpiąć pod kompa i coś obejrzeć/posłuchać. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD202 to słuchawki bijące basem na prawo i lewo - nie polecam. Swój głos oddaje na UR40.

 

Edit: jeżeli Ci zależy na tłumieniu, to K512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stawialbym na senki HD - 202

mam i jestem bardzo zadowolny :)

W porownaniu do HD 201 gdzie jak chciales miec bass to nie miałeś :)

w 202 jest podbity. Wszyscy mowia, że za bardzo a ja uwazam, ze czasem za malo a w wiekszosci jest idealnie.

W saturnie chodza po 140, ale na allegro nowki z gwara sa po 100.

Bo integra nie gra ani basem głębokim, ani mocnym. Stąd mogą się brać rozbieżne opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość EvilKillaruna
Nikt nie wspomniał nawet o AKG K512, które IMO będą najlepsze.

Na miasto? [:|]

Zastanawiałbym się (łaziłem z K142HD..) gdybym chciał zwracać na siebie uwagę, tak szczerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na miasto? [:|]

Zastanawiałbym się (łaziłem z K142HD..) gdybym chciał zwracać na siebie uwagę, tak szczerze.

Tak przy okazji, jak jest z tłumieniem w tych K142HD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość EvilKillaruna

Półotwarte + welurowe pady + przeciętny docisk = słabo. Lepiej co prawda niż na UR40 ale oczywiście gorzej niż nawet takie K44 za 100zł. Choć plusem jest tu w konsekwencji baaaardzo pozytywne odbicie się tego na jakości dźwięku.

 

Osobiście gdybym chciał w przypadku K1xx izolację, to bym brał K171 MKII. Tyle że to konstrukcja zamknięta a więc mniejszej przestrzeni bym raczej nie zdzierżył ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a hd202 jak izoluja? nadaja sie do cichego sluchania muzyki z telefonu? (nokii 5800) glownie punk, rock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość EvilKillaruna

Pozwolę sobie i tu zabrać głos choć nie w sprawie HD202 a izolacji. W tym względzie najlepsze by były K518 / K81 ale i są to dosyć drogie rozwiązania (250zł / 220zł). Jednak zauważyłem podczas testów K315 że są bardzo dobrym wyjściem w przypadku chęci nadrobienia niedoskonałości playera/źródła pod który zostały podpięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Półotwarte + welurowe pady + przeciętny docisk = słabo. Lepiej co prawda niż na UR40 ale oczywiście gorzej niż nawet takie K44 za 100zł. Choć plusem jest tu w konsekwencji baaaardzo pozytywne odbicie się tego na jakości dźwięku.

 

Osobiście gdybym chciał w przypadku K1xx izolację, to bym brał K171 MKII. Tyle że to konstrukcja zamknięta a więc mniejszej przestrzeni bym raczej nie zdzierżył ;)

Więc moje pytanie jest nie na miejscu. Myślałem K142 że są zamknięte.

 

a hd202 jak izoluja? nadaja sie do cichego sluchania muzyki z telefonu? (nokii 5800) glownie punk, rock

HD-202 bardzo dobrze izolują.

 

Tyle że to konstrukcja zamknięta a więc mniejszej przestrzeni bym raczej nie zdzierżył ;)

 

Na dobrym źródle + takie zamknięte K171 przestrzeń może być większa niż słabe źródło i K142.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o wygode - Sennhaiser HD202 - dobrze wytlumiaja i sa dosc ladnego designu (jesli chodzi o miasto). Na pewno lepsze od nich sa KOSS UR40 i w przedziale do 150zł nie maja praktycznie konkurencji (bylo juz o tym). Ja niestety nabylem senki, bo akurat jak kupowalem to sie skonczyly kossy :kwasny: a na mus potrzebowalem jakichs sluchawek. Jesli bym teraz kupowal to oczywiscie KOSS :P

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość EvilKillaruna
Więc moje pytanie jest nie na miejscu. Myślałem K142 że są zamknięte.

A tymczasem są półotwarte :). Szczerze.. zastanawiałem się nad 172HD ale że jakiś czas temu zaskoczyły mnie swoją charakterystyką UR40 oraz słucham muzyki która z przestrzeni robi bardzo duży użytek, w zasadzie nie mogło inaczej być.

 

 

Na dobrym źródle + takie zamknięte K171 przestrzeń może być większa niż słabe źródło i K142.

... za to z kolei mocny source + K142 = omg ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... za to z kolei mocny source + K142 = omg ;)

 

To prawda, ale jeśli wystarcza Ci przestrzeń, która masz dotychczas to wcale nie musisz się cofać w tej kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś napisał że UR40 nie ma w cenie do 200zł sobie równych , a totalnie pomijacie Pioneer SE-M290/Pioneer SE-M390 , toczę dyskusję na jeszcze jednym forum (typowe na temat sprzętu audio) czytam opinie na temat właśnie tych Pionieerów i są w/g użytkowników zaskakująco dobre, TU ZNAJDZIECIĘ trochę zdjęć, ZAŚ TU jedną z recenzji. Może ktoś z was na tym forum miał z nimi styczność i mógłby coś powiedzieć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktoś napisał że UR40 nie ma w cenie do 200zł sobie równych , a totalnie pomijacie Pioneer SE-M290/Pioneer SE-M390 , toczę dyskusję na jeszcze jednym forum (typowe na temat sprzętu audio) czytam opinie na temat właśnie tych Pionieerów i są w/g użytkowników zaskakująco dobre, TU ZNAJDZIECIĘ trochę zdjęć, ZAŚ TU jedną z recenzji. Może ktoś z was na tym forum miał z nimi styczność i mógłby coś powiedzieć ?

 

Jedna recenzja wiosny nie czyni, do tego mam poważne wątpliwości co do kompetencji recenzenta. Innymi słowy, taki opis można sobie włożyć w...między bajki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ja tam wychodzę z założenia, żeby trochę dołożyć do mobo i nie kupować tych najtańszych, jak ktoś siedzi trochę dłużej na podstawce, żeby poniżej jak zajdzie potrzeba móc tam wsadzić coś naprawdę mocnego, mimo że na ten moment kupujemy coś pokroju 7500F. Nie raz widziałem, że ktoś na słabszej płycie, która była tylko 150-200zł tańsza od dużo lepszej, po latach wsadził coś mocniejszego z większą ilością rdzeni i nagle sekcja zamiast 50 stopni ma ponad 80. Więc jak już ktoś się przenosi z AM4 na AM4 to niech aż tak bardzo nie oszczędza na tej płycie, bo później sobie tam wsadzi jakiegoś 8800X3D i nie będzie miał żadnych problemów.  Sam też jak Ty kupiłem 4 lata temu MSI Gaming Plus z tym, że X570 i był to jeden z tańszych X570 z sekcją pewnie gorszą niż wypasione B550 i dałem za nią równo 725zł, ale miała już ALC1220. Siedziałem tam do niedawna na starym Ryzenie 3700X i też mnie trochę kusiło przejście na AM5. Ale do mojego grania stwierdziłem, że wykrzesam jeszcze co się da z AM4, pewnie mnie co niektórzy zjecie, ale kupiłem 5800X3D chyba niecałe dwa tygodnie temu. Na starego 3700X już jest chętny za 450zł na wtorek po świętach, więc potraktujmy to, że dopłata to 750zł. Temperatury na sekcji podczas Cinebenchu mam w okolicach 49-50 stopni, w grach to nawet nie mówię, a widziałem jak niektórzy na płytach 200zł tańszych mieli ponad 80 i jestem zadowolony. Tak więc jak na pewno nie ma co dzisiaj polecać komuś "martwej" podstawki jak ktoś składa zestaw od nowa, ale nie do końca za wszelką cenę trzeba od razu iść w AM5, gdy komuś zależy żeby tanio zrobić upgrade samego procka, no i wszystko zalezy ile ta dopłata wyniesie. Ten 5800X3D w rozdzielczości i fpsach jakich gram starczy mi jeszcze na dość dług, mimo, że ma dwa lata jest naprawdę spoko i dopiero jak mi zacznie brakować mocy ze strony CPU zmienię na AM5 i jakiegoś dobrego X3D. Na ten moment przesiadka z dopłatą 750zł moim zdaniem całkiem w porządku, patrząc na ile zyskałem w grach.
    • Ja się dziwie tym młodym PiSiorom, co dostali posadki w ministerstwach. Ja rozumiem, że jak się kradnie to tak aby nikt nie mógł nas połączyć z tym faktem. Oni podpisywali różne dokumenty swoim nazwiskiem, łamali własne regulaminu/ustawy itd. Przecież te wałki z tym funduszem są tak oczywiste, że głowa mała. Taki Woś czy ten śmieszny Harry Potter z MF byli tylko pionkami w grze.
    • Czemu od razu zakładasz że biogaz ma pokryć zapotrzebowanie niemalże 1:1 a nie zakładasz masy innych inwestycji, które mają zmniejszyć zapotrzebowanie np. na ciepło, czyli termomodernizacje i wspominane nie raz podwyższanie klas energetycznych budynków. Do tego jak najbardziej istnieje możliwość rozbudowy mniejszych źródeł ciepła instalowanych lokalnie.  
    • @Rico650  Rdr 2 potrafi wywalić grę na pulpit bez modyfikacji grafiki. Co do programu to  Speed Way jest dość czuły na UV . Inne benchmerki u mnie przechodzą po kilka razy a Speed Way już nie.  Rdr 2  ostatnio nie chce mi się za każdym razem ładować i pokazuje mi błąd  że mam za mało pamięci.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...