Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pawlo023

Instalacja radia w samochodzie

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem zmienić w samochodzie oryginalne radio na nowe. I po wyjęciu nie wiem co dalej robić. Po wyjęciu radia pozostała kostka z kabelkami, a do nowego radia dołączona jest podobna kostka z kabelkami. Czy takie ich połączenie, jakie zrobiłem, jest poprawne?

a7db30c8e83f102emed.jpg

Z kabelkami do głośników większych problemów nie mam, gorzej z zasilaniem. Takie jest rozstawienie kabelków na starej kostce:

1a28596432b0003dm.jpg

Do podłączenia mam czerwony (zapłon), żółty (akumulator (+) ), niebieski (zasilanie anteny), różowy (ściemniacz), czarny (masa (-) ), wydaje mi się że pierwszy kabelek podłączyłem dobrze, a nad czerwonym powienien być czarny, czy tak? Prosiłbym o odpowiedzi i wyrozumiałość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na samym początku przyznam się, że jestem całkiem zielony. Postanowiłem zmienić w samochodzie oryginalne radio na nowe. I po wyjęciu nie wiem co dalej robić. Po wyjęciu radia pozostała kostka z kabelkami, a do nowego radia dołączona jest podobna kostka z kabelkami. Czy takie ich połączenie, jakie zrobiłem, jest poprawne?

a7db30c8e83f102emed.jpg

Z kabelkami do głośników większych problemów nie mam, gorzej z zasilaniem. Takie jest rozstawienie kabelków na starej kostce:

1a28596432b0003dm.jpg

Do podłączenia mam czerwony (zapłon), żółty (akumulator (+) ), niebieski (zasilanie anteny), różowy (ściemniacz), czarny (masa (-) ), wydaje mi się że pierwszy kabelek podłączyłem dobrze, a nad czerwonym powienien być czarny, czy tak? Prosiłbym o odpowiedzi i wyrozumiałość

czarny masa,dokladnie tak i jesli na kostce gdzie masz przewody z inst.samochodowej jest wszystko ok to powinno hulac.najwyzej przygotuj nowy bezpiecznik..:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ten dział. To raczej do działu Motoryzacja się nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A stara kostka nie pasuje do nowego radia? Napisz mi jaką masz kostke w radiu a jaką w samochodzie, to damy radę, a jak nie wiesz to poszukaj w instrukcji radia, a jeśli chodzi o kostkę w samochodzie zrób fotkę, najlepiej 2 z kablami ;])

 

pzdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, udało się podłączyć w sposób jaki opisałem :D Jest jeszcze tylko problem z podłączeniem anteny (dwa różne wejścia).

Postaram się zrobić zdjęcia i przesłać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie, są do tego mniej więcej takie przelotki jak wysłałeś linka, najlepiej podjedź do jakiegoś sklepu z car audio i przymierz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą przejściówkę aby podłączyć antenę dostaniesz w każdym sklepie z akcesoriami elektronicznymi, osobiście płaciłem za nią 4zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja osobiście taką dostałem z radiem, popatrz może też masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny problem z radiem. Po każdym włożeniu i wyłożeniu kluczyka ze stacyjki radio ulega zresetowaniu. Jaki może być tego powód?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolejny problem z radiem. Po każdym włożeniu i wyłożeniu kluczyka ze stacyjki radio ulega zresetowaniu. Jaki może być tego powód?

masz nie podłączony BackUp, czyli stałe 12V na radiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem wyżej ale mnie nie posłuchałeś , zmostkuj czerwony przewód z żółtym i będzie ci pamiętać stacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj napięcie od aku na żólty kabel i ma być git! A n czerwony napięcie po przekręceniu kluczyka. Chyba że masz tylko jeden kabel doprwadzony, wtedy nie wykorzystujesz opcji grania radia po przekreceniu, tylko mostkujesz jak pisze kolega @Up i gra Ci nawet na postoju.

 

pzdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak jak pisałem wyżej ale mnie nie posłuchałeś , zmostkuj czerwony przewód z żółtym i będzie ci pamiętać stacje

 

Co masz na myśli, mówiąc, żebym zmostkował czerwony z żółtym. Podłączyć oba tam, gdzie powinien być czerwony czy tam gdzie powinien być żółty? Czy wtedy jak pisze kolega RaQ będzie grał nawet bez kluczyka w stacyjce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie Pawlo023 tak jak piszą wyżej koledzy , zmostkuj te dwa przewody a radio będzie grało bez kluczyka w stacyjce i będzie pamiętało stacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolejny problem z radiem. Po każdym włożeniu i wyłożeniu kluczyka ze stacyjki radio ulega zresetowaniu. Jaki może być tego powód?

Mam to samo w swoim pionku :P Muszę w końcu go wyciągnąć i zmostkować te kable ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dokładnie Pawlo023 tak jak piszą wyżej koledzy , zmostkuj te dwa przewody a radio będzie grało bez kluczyka w stacyjce i będzie pamiętało stacje

 

Ok, tylko powiedzcie mi w jaki sposób to zrobić. Na początku tematu zaznaczyłem, że nie za bardzo się w tych sprawach orientuje :) Zmaostkować znaczy połączy razem żółty i czerwony kabel tam gdzie powinien być tylko czerwony, czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok, tylko powiedzcie mi w jaki sposób to zrobić. Na początku tematu zaznaczyłem, że nie za bardzo się w tych sprawach orientuje :) Zmaostkować znaczy połączy razem żółty i czerwony kabel tam gdzie powinien być tylko czerwony, czy jak?

bierzesz 3 przewody...czarny, żółty, czerwony i miernik...no i sprawdzasz teraz na którym (żółtym, czy czerwonym) jest stałe napięcie z akumulatora a na którym pojawia się ono po przekręceniu kluczyka...oczywiście każdy z nich badasz w parze z czarnym (masą). W znakomitej większości instalacji radiowych kable są opisane na izolacji...12V oznacza zasilanie po zapłonie, natomiast BAT oznacza zasilanie stałe bezpośrednio z akumulatora.

 

Teraz musisz już wg własnego uznania połączyć 12V z 12V i BAT z BAT jeżeli chcesz mieć podtrzymanie, ale radio grające wyłącznie po zapłonie, lub BAT+12V od strony instalacji w radiu łączysz razem i podłączasz pod BAT od strony auta. Wtedy masz radio zasilone na stałe bez uzależnienia od pozycji stacyjki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mostkowanie podziałało. Radio włącza się bez kluczyka oraz stacje się zapisują. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cieszymy się razem z Tobą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...