Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

XGwizdekX

Biostar TA790GXB A2+

Rekomendowane odpowiedzi

Specyfikacja Biostar TA790GXB A2+

 

Jak wiecie zakupiłem nowe MOBO (Biostar TA790GXB A2+) za okazyjną cene 319zł + 19zł przesyłką, razem 338zł. :E

 

Więc jak to było, namawiałem Mamę ^^ przez całe święta na zakup nowej MOBO, jak możecie się domyślać zgodziła się. xD

Podekscytowany pozwoleniem mamy na zakup od razu wbiłem na alledrogo.pl i kupiłem, no to sobie czekam, czekam...

 

20 kwietnia 2009 roku.

Jak zawsze w poniedziałek idę na 8:40 do obozu, tzn. szkoły oczywiście podekscytowany tym, że przyjdzie nowe MOBO nie mogłem pracować na lekcji, ani ćwiczyć na w-f'ie czekałem te 6 godzin aż skończy się męczarnia na matmie i wrócę do domu. :E:E

Przychodzę do domu oczywiście zmieniam ubranie i tak wchodzę do pokoju i patrzę paczka...~!!!!!!111!!!!

 

Otaka... :)

402324897b857d50med.jpg

 

Noto zabrałem się za rozpakowywanie i oto co mi się ukazało. :D

259b9085264fe105med.jpg

 

A tu tył.

ea2ec53331064a99med.jpg

 

Tutaj mamy takie "dźwiczki" z przegrodą. :]

6919417eaa5e21e7med.jpg

 

Zawartość pudełka, czyli: 2 kable SATA (jeden krótki, drugi dłuższy), zaślepka na tył, kabel ATA, przejściówka z molex'a na zasilanie dysku SATA i instrukcja MOBO, płyta ze sterownikami (do mobo).

f869233ff8e165c1med.jpg

 

Tutaj bohater recki. :P

e5d04ce0e92e61b2med.jpg

 

Poza przytulnym pudełeczkiem. ^^

eaa459c63d51ce77med.jpg

 

Tył MOBO.

86e8fd03485f950dmed.jpg

 

 

To teraz montaż. :D Brakuje chłodzenia na sekcję zasilania, na płytę intela by to dali. Phi...~!!!!11!!1! ;<

72e8b24b93495f9fmed.jpg

 

Tutaj już zamontowany procek z Karakiem i ramami. :)

3f8a84e9ae98b994med.jpg

 

Tutaj już całość zamontowana.

3ab7686d7c343561med.jpg

 

Jak zrobić Clear CMOS i jak włączyć komputer bez metod naciśnięcia guzika na obudowie i metodą śrubokręt i piny. :E

wad.th.jpg (Uwaga rozdzielczość jak dla NASA :E )

 

Plusy:

+ Nie wadzi chłodzenie o ramy i chłodzenie NB

+ Dobre umiejscowienie baterii

+ Dobre umiejscowienie wejść SATA i diody sygnalizujące działanie dysku, ale tylko pierwszego i drugiego. :(

+ Regulacja obrotów wiatraczka od CPU w BIOS'ie

+ 2x PCI-E x1

+ Power Switch i Reset Switch, dla tych którzy nie posiadają obudowy

+ Zintegrowana karta graficzna

 

 

Minusy:

- Karta dźwiękowa, max tam można podłączyć zestaw 2.1. :(

- Brak chłodzenia na sekcję zasilania, może to i niepotrzebne ale fajnie by było gdyby je dali. :/

- BIOS trochę pogmatwany, ale da się dojść co do czego.

 

 

Wynik w podkręcaniu mojego Athlona 6000+ jaki mi się stabilnie udało uzyskać to 3.22GHz

552773.png

 

Tutaj drugi wynik, podkręcanie AMD Phenom II X3 720 Black Edition napięcie 1.40V, a jak na razie udało mi się uzyskać 3.5GHz

585066.png

 

Odpowiedzi na Wasze pytania:

1. Jak zmienimy tak powiedzmy ze 4 opcje i damy F10 to komputer uruchamia się ponownie i jak nie zapamiętał to informuje nas o tym i jeszcze raz resetuje się. (wszystkie opcję są poprawnie zachowane)

2. Temperatury dobrze wskazuje, ale napięcia źle chyba pokazuje, bo np. w CPU-Z pisze 1.36V a mam ustawione 1.40V, a taki np. Core Temp pokazuje już te 1.40V.

3. Zworka jest podpisana JCMOS1, koło baterii.

4. Sprawdzę jak będę mieć czas. :]

5. Zrobię jak kupię nowego procka, bo teraz one są "schowane"

6. Ok, jak będę mieć więcej czasu. :D

 

Generalnie jestem zadowolony z zakupu, tym bardziej że kosztowała 319zł i to nie ja płaciłem. :E

Płyta nie robi żadnych "cyrków", jest stabilna ale to okaże się jak zakupię nowy procesor (AMD Phenom II X3 720 BE), w miarę zimna i dość dobrze poukładane elementy na MOBO tak że sobie nie przeszkadzają.

Przyszedł więc mój nowy procesor AMD Phenom II X3 720 Black Edition 2.8GHz Heka C2 45nm, jak on "chodzi" na tej MOBO powiem wam jak zakupię nowy procesor graficzny (Sapphire Radeon 4870 1GB VAPOR-X). Będą testy w grach, sMarkach i takie tam inne.

Jako że moje MOBO potrzebowalo updatu BIOSU, to powiem wam że bardzo łatwo to zrobić z poziomu systemu, ja korzystałem z Windows XP SP3. Zrobiłem to za pomocą programu BIOS Flash Utylity, który znajdował się na płycie z oprogramowaniem do MOBO.

 

To tyle, jak przyjdzie karta graficzna na pewno zaktualizuje recke.

 

Recęzja będzie aktualizowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, widzę ze przynajmniej backplate jest z porządnego plastiku i na śrubki - tak mi się wydaje.

Chłodzenie na sekcje mało potrzebne to nie intele gdzie trzeba miliona faz i chłodzenia ich ciekłym helem... (taki żarcik)

Mógłbyś zrobić kilka rzeczy:

1) Zmiana wieeeelu opcji w biosie na raz i zapisanie tego - nie które płyty lubię się zawieszać wtedy lub nie zapisywać ustawień.

2) Wzkazania temepratur różnymi programami + trzymanie napięć (czy dorbze wzkazuje)

3) Gdzie jest zworka do resetu dokładnie?

4) max tzw FSB (Bus speed, jak kto woli - wiadomo o co chodzi) czyli obniżasz mnożnik proca do minimum, ram do 1:1 i wszystko jak najmniej i kręcisz... i czy dobije 300 czy 350 czy 400 ;]

5) zdjęcia biosu i jakie tam są funkcje

6) ogólnie trochę więcej tekstu pisanego - jak się sprawuje, jakie zrobiła problemy, co ci się nie podoba, dlaczego, jak ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ładnie kolorystyczna płyta.

Zalatuje mi tu trochę Gigabytem.

 

Recka OK, ale trochę mało informacji ;). Osobiście nie jestem w temacie AMD, także nie będę zbędnie truł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recka jak najbardziej OK :thumbup:

Krótka , zwięzła i na temat , napisana miłym , luźnym językiem , good job Gwizdunia :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zalatuje mi tu trochę Gigabytem.

 

Recka OK, ale trochę mało informacji ;) . Osobiście nie jestem w temacie AMD, także nie będę zbędnie truł.

 

Tutaj raczej zalatuje Asusem, Gigabyte i trochę MSI ten BIOS tak trochę dziwnie wygląda.

Poukrywane opcje np. FSB procesora tzn. pod inną nazwą jest. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tutaj raczej zalatuje Asusem, Gigabyte i trochę MSI ten BIOS tak trochę dziwnie wygląda.

Poukrywane opcje np. FSB procesora tzn. pod inną nazwą jest. :P

 

:-) dobry plagiat nie jest zły :-)

 

mi ostatnio się layout przestał super-podobać, bo ani zalman-owski radiator na mostek południowy nie wejdzie, ani pod ręką miałem tylko długie śruby...

chodzi o umiejscowienie SB względem slotu PCI-e - u mnie jest zupełnie w linii tego złącza, Biostar jest lepiej co do tego aspektu zaprojektowany :D

 

ja swoją recenzję nadal szlifuję/aktualizuję/uzupełniam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- Brak ACC. :(
Skąd wiesz, skoro nie testowałeś na Phenomie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skąd wiesz, skoro nie testowałeś na Phenomie?

 

Hmm... Prawdopodobnie przez stary BIOS i nic nie było na necie o ACC w tej MOBO, no chyba że źle szukałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że bardzo dużo ludzi interesuje się moją recką. :E :E :E

W czerwcu wrzucę próby podkręcania AMD Phenom II X3 720 BE i może jak mi się uda to wrzucę coś na temat AMD Fusion (Platforma Dragon). :)

 

PS. Chcecie coś na temat integry Radeon HD3300? :E

 

EDIT. Recka została już zaktualizowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do plyty jest ok

 

tylko te oc phenoma to nie jest zadawalajace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co do plyty jest ok

 

tylko te oc phenoma to nie jest zadawalajace

 

No wiem, ale to jeszcze nie koniec SAVA. :)

Jak przyjdzie Radzio to zrobię formatka, wgram Viste i pobawię się w OC. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No muszę przyznać, że ładnie wykręciłeś tego Penka ;D Graty Gwizdunia i życzę 4ghz !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3.5GHz. Oj slabo coś slabo bym rzekł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...