Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Arecki279

Diagnoza Lan@Asus P5B-E

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym poradzic się w tytułowej sprawie.

Zakupiłem używaną P5B-E rev.1.01g, wg sprzedawcy sprawną. Tymczasem nie udaje mi się doprowadzic do zaistnienia w Menadżerze Urządzeń XP karty sieciowej onboard - nie ma tam ani nierozpoznanego urządzenia, ani oczekiwanego w Kartach Sieciowych (wg instrukcji) Attansic'a. Chciałbym upewnic się na czym stoję: usterka czy brak umiejętności ? (nie chodzi o decyzję: oddac płytę, czy włożyc jakiegoś 3Com'a na PCI ?).

Jak dotąd spędziłem 2 wieczory nad reinstalacjami XP, kilkoma wersjami biosu i kombinacjami ustawień w setup'ie (w tym oczywiste włączenie karty Gbit jak i wyłączanie wszystkiego innego), przekładaniem grafik (eliminacja ew. konfliktów) i zasilaczy, poszukiwaniem w necie rozwiązania podobnego problemu - postępów wciąż brak.

Czy jest jakaś metoda odpytania urządzeń dostępnych w systemie, coś a'la Everest pod DOS ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie wykryło ci karty sieciowej przy instalacji sterowników do chipsetu to prawdopodobnie jest niesprawna ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że w BIOSie karta uruchomiona...

polecam zbior narzędzi działających pod kontrolą DOSa: Hiren's Boot CD. jest tam też coś a la Everest... ale obawiam się, że sieciówka jest martwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówkę,

w międzyczasie jeszcze podpowiedziano mi użycie DOS'owego PCISCAN.EXE. Niestety na innych maszynach raportuje urządzenia z subclass'y "network", a u mnie - nie. Hmm... chyba przesądzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...