Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rozbity_Bezel

ile wody powinno sie pic w ciagu dnia?

Rekomendowane odpowiedzi

zauwazylem, ze ostatnimi czasy zaczalem pic duze jak na mnie ilosci niegazowanej wody mineralnej. srednio co 3 dni wedruje do sklepu po 5 litrowy baniak. nigdy wczesniej nie mialem takiego nawyku, dlatego zaczalem sie nad tym zastanawiac. raz dziennie jedna szklanke mieszam z tabletka 'plusz', inaczej jest to sama woda. czy jej nadmiar odklada sie w organizmie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam wypijam dziennie po 2 litry mineralnej niegazowanej, więc chyba z Tobą jest wszystko w porządku. ;) Ale np. dzisiaj było wyjątkowo ciepło i wypiłem ~3.5l. :D W dni w których chodzę na siłownie potrafię łącznie wyżłopać z 4 litry... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi się cieplej to i woda odparowuje, grunt to uzupełniać sole mineralne.

A ilości nie jest jakaś straszna, ja w pracy przez 6 godzin wypijam trzy, czasem i cztery litry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jesz niezdrowe jedzenie, skoro organizm potrzebuje wody do wypłukania syfu z Ciebie? Może duży wysiłek fizyczny?

 

Cholera, zaczynam się czuć jak House :E A tu się okaże, że za dużo słonego żarcia wszamasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy temperatura otoczenia znacząco się podniosła, to pewnie więcej wypacasz i wydalasz - na twoim miejscu uznałabym, że organizm sam sobie reguluje dostawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ludzie piją mniej niż się powinno i jakoś się utarło że tak jest prawidłowo. 3l dziennie to chyba tak optymalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a nie rosnie od tego miesien piwny? :E

 

 

 

Ekhem,Twój brak elementarnej wiedzy mnie zadziwia :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byle nie przesadzać z piciem soków , coli etc bo jak wiadomo to zbędny cukier :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a nie rosnie od tego miesien piwny? :E

 

Jak sama nazwa wskazuje - mięsień piwny rośnie od piwa! :P

 

edit:

4 posty w ciągu jednej minuty - nieźle :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ogólnie jest zalecane żeby pić około 1,5 litra dziennie :]

 

Ogólnie przez kogo ? ja na dobę wypijam 5 - 6 litrów i jeszcze żyję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość qazman

W szkołach rzeczywiście poziom opadł i to bardzo, z tego co pamiętam jak chodziłem do podstawówki to na bilogii miałem coś na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z prawidłowym BMI wystarczy 1,5L-2L dziennie.

 

Ale większa ilość Ci raczej nie zaszkodzi, wręcz pomoże nerkom w filtrowaniu, rozcieńczając dodatkowo to co do nich "wpada" ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w szkołach to kiepsko, ja to piję w szkole 2 puszki coca coli, przed szkołą herbatę, po szkole herbatę, później jeszcze jedną herbatę i na kolację herbatę, i to by było na tyle- no chyba że bardzo mi się chce pić to jeszcze ze 2 szklanki wody. Nawet jak na rower idę to za dużo nie piję. Mi tam starcza to właściwie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a nie rosnie od tego miesien piwny? :E

:rotfl:

 

Ciekawe czy rośnie mięsień coli-sty od picia Coca-Cola? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No w szkołach to kiepsko, ja to piję w szkole 2 puszki coca coli

rzeczywiscie kiepsko w tych szkolach, skoro nie nauczyli Cie jak niezdrowa jest coca cola ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jest tak, im więcej wody wypijesz tym więcej podlewania pod drzewa ;)

 

rzeczywiscie kiepsko w tych szkolach, skoro nie nauczyli Cie jak niezdrowa jest coca cola ; )

Bardzo niezdrowa. Idealna do whisky ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Generalnie jest tak, im więcej wody wypijesz tym więcej podlewania pod drzewa ;)

 

To nie jest reguła, ja większość wypacam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman
No w szkołach to kiepsko, ja to piję w szkole 2 puszki coca coli, przed szkołą herbatę, po szkole herbatę, później jeszcze jedną herbatę i na kolację herbatę, i to by było na tyle- no chyba że bardzo mi się chce pić to jeszcze ze 2 szklanki wody. Nawet jak na rower idę to za dużo nie piję. Mi tam starcza to właściwie :)

 

Diagnoza:

Masz krzywe szprychy w rowerze. :E

 

 

Odłóż coca colę! 2 puszki dziennie to bardzo dużo.

A ja się potem dziwie, że jak chce sobie kupić cole w automacie to jest pusto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie jest reguła, ja większość wypacam :P

A potem się dziewczyny dziwią czemu tak śmierdzimy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie, ze idealna - ale co innego raz na jakis czas 75-100ml do whiskey, a co innego 2 puszki dziennie w szkole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A potem się dziewczyny dziwią czemu tak śmierdzimy :E

 

Mów za siebie :terefere:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez pije duzo. 5l to normalka w całym roku.

Slyszałem kiedyś, ze jeśli pije sie duzo napojów, to moze to byc oznaka cukrzycy (:hmm:) Na szczęscie nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tak, tylko do dzisiaj naukowcy nie mogą zlokalizować bardzo dużej erupcji wulkanu z okolic 1463 roku (początkowo szacowano 1540, ale odnaleziono jakieś szczątkowe informacje na ten temat, stąd dokładniejsza data). Erupcja ta mogła wywołać ochłodzenie i ulewy pod koniec XV wieku. Stąd po latach zimnych i ulewnych mogły nastąpić lata ekstremalnie suche. To samo z resztą miało miejsce kilka dekad później bo pod koniec XVI wieku znów było trochę erupcji wulkanów, które przyczynił się do tak zwanej "małej epoki lodowcowej" która nawiedziła Europę. Pisałem już wielokrotnie, że to wszystko do bardzo złożony mechanizm i od układu i zbiegu wielu czynników zależą pewne zjawiska. Nie zawsze jest tak, że jak kiedyś wybuch wulkanu przyczynił się do powstania czegoś, to tak będzie za każdym razem. Nie, bo to zależy od układu innych zjawisk jakie były w tym czasie.  Tylko wtedy były to tylko konsekwencje zjawisk przyrodniczych. Obecnie działalność człowieka również wpływa na ten mechanizm i to jest główny problem, którego niektórzy tutaj nie rozumieją. Tak jak tutaj, dalej mylona jest pogoda z klimatem... Tak, bywało, ale to nie były aż tak regularne zjawiska jakie zaczynają być obecnie. Do tego dochodzi regularny okresowy wzrost średniomiesięcznych temperatur. 
    • pytanie o ilość w kolejnych transzach...  
    • Coś w tym jest. a) W HDR Game kalibrator Windows pokazuje 465 nitów, a w HDR default można ustawić w Win 1000+.  ALE b) jak mierzę światłomierzem z telefonu (okienko 1%), to w HDR default mam 800 luxów, w HDR Game 1750 luxów.     @PiPoLiNiO Zmierz oczami  to okienko w HDR i HDR Game z tego filmu. Bez problemu widać, że jest jaśniejsze w HDR Game.   Dodane: Tylko jest efekt uboczny, razem z jasnością są trochę podniesione szarości i czernie. 
    • @galakty co ty będziesz że  handel ze wschodem nie istnieje https://www.tirsped.com.pl/blog/polska-wymiana-handlowa-z-innymi-krajami/ Skąd najwięcej importuje Polska? Dane narastająco od początku roku  Niemcy – wartość: 222,1 mld PLN – 21,9% udziału Chiny – 146,6 mld PLN – 14,4% Włochy – 52,2 mld PLN – 5,1% Rosja – 45,1 mld PLN – 4,4% Holandia – 40,4 mld PLN – 4% Francja – 35 mld PLN – 3,5% Czechy – 32,3 mld PLN – 3,2% USA – 24,3 mld PLN – 3,1% Korea Południowa – 24,3 mld PLN – 2,4% Belgia – 23,2 mld PLN – 2,3% @Camis mentzen wolnościowiec który mówi o przymusie , dzięki za link @Spl97 po co to pisanie o kucach i debilne ogólniki ? Nie lepiej przekonywać konkretnymi  argumentami do pozostania w UE ? Tak się naśmiewasz z PiSu i jego elektoratu a sam robisz to samo co oni @lukadd do dziś ludzie myślą że Polska jest krajem suwerennym, mamy największą wymianę handlową z Niemcami więc narazie musimy pozostać w UE nawet jak ktoś tego nie chce , trzeba tylko przekonywać rządzących UE że likwidacja pieca gazowego itd nie jest dobrym pomysłem , z pozycji wasala ciężko coś ugrać ale próbować trzeba   
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...