Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rozbity_Bezel

ile wody powinno sie pic w ciagu dnia?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość myszGT

ja pije ze 2-2,5 litry wody + herbaty, jakies cocacole itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rzeczywiscie kiepsko w tych szkolach, skoro nie nauczyli Cie jak niezdrowa jest coca cola ; )

 

Wiesz...o coca coli nie uczyli faktycznie, ale picie jej to u mnie w klasie standart, jakby nie mówić-rytuał :) Idę do sklepu, mówię: "buzona poproszę" i sklepowa odrazu wie że o cole chodzi:) A jakoś coca cole lubie bo reguluje moje wypróżnianie się :D Bez coca coli to nie mogę iść na toalete codziennie a z jest już ok :)

 

Diagnoza:

Masz krzywe szprychy w rowerze. :E

 

 

Odłóż coca colę! 2 puszki dziennie to bardzo dużo.

A ja się potem dziwie, że jak chce sobie kupić cole w automacie to jest pusto...

 

Akurat szprychy w rowerku mam proste :)

 

To co z gazowanych napojów polecacie?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiesz...o coca coli nie uczyli faktycznie, ale picie jej to u mnie w klasie standart, jakby nie mówić-rytuał :) Idę do sklepu, mówię: "buzona poproszę" i sklepowa odrazu wie że o cole chodzi:) A jakoś coca cole lubie bo reguluje moje wypróżnianie się :D Bez coca coli to nie mogę iść na toalete codziennie a z jest już ok :)

 

 

 

Akurat szprychy w rowerku mam proste :)

 

To co z gazowanych napojów polecacie?:)

 

Mineralna ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman
Wiesz...o coca coli nie uczyli faktycznie, ale picie jej to u mnie w klasie standart, jakby nie mówić-rytuał :) Idę do sklepu, mówię: "buzona poproszę" i sklepowa odrazu wie że o cole chodzi:) A jakoś coca cole lubie bo reguluje moje wypróżnianie się :D Bez coca coli to nie mogę iść na toalete codziennie a z jest już ok :)

 

 

 

Akurat szprychy w rowerku mam proste :)

 

To co z gazowanych napojów polecacie?:)

 

Jasne pełne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jasne pełne?

 

Do szkoły chyba nie :P Wywalili by mnie z technikum, a i tak rewelacyjnie się nie uczę to tym bardziej :)

 

A mineralna...hmm...nie smakuje, w gimnazjum piłem tymbarka jabłko mięta w szklanej butelce z lodówy, to mi smakowało, teraz w sklepiku mam tylko w plastikowych, to już nie ten smak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno się pić 1-1,5ml na 1kcal. Czyli mężczyzna jedzący 3000kcal powinien pić 3-4,5l. Oczywiście to już z wodą w pożywieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiesz...o coca coli nie uczyli faktycznie, ale picie jej to u mnie w klasie standart

trzysta miliardow much tez ma zywieniowy standard, tego nie masz ochoty nasladowac? ; )

 

ja przynajmniej tylko dobrze Ci radze. coca cola jest chyba najbardziej niezdrowym napojem, jaki mozna sobie wypic. najzabawniejsze jest to, ze nie gasi pragnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powinno się pić 1-1,5ml na 1kcal. Czyli mężczyzna jedzący 3000kcal powinien pić 3-4,5l. Oczywiście to już z wodą w pożywieniu.

 

No fajnie, tylko jak wyliczyć zawartość wody w pokarmach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, niektórzy się dali nabrać, że cola to idealny środek antykoncepcyjny a mieli potem zonk :E

 

Więc bezpieczna cola to nie jest, chociaż oprócz dodatku do whisky nadaje się do puszczania zardzewiałych, zapieczonych śrub itp ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No niestety, niektórzy się dali nabrać, że cola to idealny środek antykoncepcyjny a mieli potem zonk :E

 

Więc bezpieczna cola to nie jest, chociaż oprócz dodatku do whisky nadaje się do puszczania zardzewiałych, zapieczonych śrub itp ;)

 

czasem dobrze jest sie odrdzewić :E

 

ja pije z 1,5l, przewaznie zywiec niegazowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

staram się pić co najmniej 2 litry płynów dziennie, ale woda mi słabo wchodzi, bo nei ma smaku. Staram się ją doprawić dla koloru lub smaku jakimś sokiem, bo nie jestem w stanie z własnej woli wypić więcej jak 1,5 litra dziennie jak nie ma smaku. Coli staram się nie pić, bo to świństwo, ale za to piwkiem nie pogardzę, pijam 2-3 puszki tygodniowo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
staram się pić co najmniej 2 litry płynów dziennie, ale woda mi słabo wchodzi, bo nei ma smaku. Staram się ją doprawić dla koloru lub smaku jakimś sokiem, bo nie jestem w stanie z własnej woli wypić więcej jak 1,5 litra dziennie jak nie ma smaku. Coli staram się nie pić, bo to świństwo, ale za to piwkiem nie pogardzę, pijam 2-3 puszki tygodniowo...

Browca mówisz że zdrowiej? :) Muszę sobie skrzynkę zakupić bo tak to piję tylko w weekendy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman
czasem dobrze jest sie odrdzewić :E

 

ja pije z 1,5l, przewaznie zywiec niegazowany

 

Niegazowany? To jakiś bezalkoholowy jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niegazowany? To jakiś bezalkoholowy jest?

 

Żywiec Zdrój :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość myszGT
Niegazowany? To jakiś bezalkoholowy jest?

pewnie chodzi o:

5900541000000.jpg

 

ja wlasnie taka najczesciej pije ; p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman
Żywiec Zdrój :E

 

 

pewnie chodzi o:

5900541000000.jpg

 

Eh, następnym razem wstawię szczerbola. Będzie jaśniej (pełniej?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zauwazylem, ze ostatnimi czasy zaczalem pic duze jak na mnie ilosci niegazowanej wody mineralnej. srednio co 3 dni wedruje do sklepu po 5 litrowy baniak. nigdy wczesniej nie mialem takiego nawyku, dlatego zaczalem sie nad tym zastanawiac. raz dziennie jedna szklanke mieszam z tabletka 'plusz', inaczej jest to sama woda. czy jej nadmiar odklada sie w organizmie?

 

pewno. naodklada sie, a pozniej bedziesz mial wodoglowie :o

 

 

:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żywiec Zdrój? Też szkodzi! :D

 

Ma tak mało minerałów, że wypłukuje z organizmu i jest kłopot. Lepiej brać wodę mineralną (ale nie źródlaną!) niskonasyconą z jak największą zawartością minerałów.

 

Na przykład Muszyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do picias najlepsza jest jakaś woda, najlepiej nie gazowana i niezbyt zmineralizowana. Picie wody wysokozmineralizowanej w dużych ilościach może się przczynić do kamieni w nerkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Robi się cieplej to i woda odparowuje, grunt to uzupełniać sole mineralne.

A ilości nie jest jakaś straszna, ja w pracy przez 6 godzin wypijam trzy, czasem i cztery litry...

 

Byle nie wodami mineralnymi. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byle nie wodami mineralnymi. :thumbup:

A co innego proponujesz? :Up_to_s:

 

:P

 

Ja pijam "domowe" soczki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o matko.to ja chyba jakis patologiczny jestem O.o zawyczaj nie pije wiecej jak 1l dzinnie. :-O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co innego proponujesz? :Up_to_s:

 

:P

 

Ja pijam "domowe" soczki :)

Wątrobe masz całą? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @pawlooo @Rico650 @Nequrix Ryzen7600X negative curve PBO + Gigabyte 4080 Super Gaming OC Superpositon 1920x1080 Extreme: Stock Silent BIOS: 16 089 pkt @316 W UV 2700Mhz@950mV + 500 VRAM: 16 665 @ 253W TimeSpy: Stock Silent BIOS: 28 388 Graphic score @319,50 W UV 2700Mhz@950mV + 500 VRAM 27 894 Graphic score @267,4 W W moim egzemplarzu stock Silent BIOS zegary max 2730 Mhz przy max 1075 mV więc średnio. Przy UV na 950mV stabilne max 2700 Mhz i ani hz więcej. Dlatego też myślę o podmianie Biosu OC na ten Silent od Suprima i sprawdzenie limitów przy UV na napięciach: 925/950/975/1000/1075. W ten sposób – podejrzewam sprawdzę, czy trafił mi się średniej jakości krzem (kasztan), czy faktycznie MSI ma lepiej dopracowane krzywe w Biosie. Ma to sens czysto akademicki bo wymiernych zwrotów nie oczekuję. Jeżeli jestem w błędzie przy tych założeniach to mnie skorygujcie. https://imgur.com/a/JgABqJQ
    • https://videocardz.com/newz/amd-demos-fully-gpu-driven-rendering-through-work-graphs-on-radeon-rx-7900-xtx-with-39-improvement
    • Ja ostatnio wróciłem do AC z pompki ddc mocowanej właśnie na sztywno do socketu. Mimo że schodziła na 10%, 1000rpm, to jednak różnica jak między dniem a nocą, wentyle na 450rpm, zero terkotu, nic nie słychać a i buczenia/bzyczenia pompki też nie ma. Jedyne chłodzenie wodą w jakiejkolwiek formie jakie miałem, i którego faktycznie nie słyszałem do była skręcona pompka magicoola skręcona na minimum, w kartonie wypełnionym gąbką, za meblami, 3m od stanowiska A mimo to czasem wydawało mi się że ją słyszę.
    • Nie u Ciebie Marek  u kolegi wyżej zaobserwano drobiny 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...