Forum PCLab.pl: Jak dobrze przygotować się do zdania prawa jazdy? - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (3 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Jak dobrze przygotować się do zdania prawa jazdy? Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   ARTURRO$$ Ikona

• artystom wolno więcej
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 03 Maj 2009 - 11:13

Witam!
Za około pół roku będę mógł zdawać prawo jazdy. Czy należy się do niego jakoś specjalnie przygotowywać i już rozpocząć naukę czy lepiej na razie olać sprawę a na kursie mnie wszystkiego czego trzeba nauczą :question: Mój problem polega na tym, że moi rodzice nie mają samochodu. Szczerze mówiąc mam marne pojęcie o samochodach, o tym jak odpalić furę itd. Czy to, że nigdy nie siedziałem za kółkiem przed pójściem do szkoły jazdy bardzo utrudni mi zdanie? Moi kumple z którymi rozmawiałem przyznają, że nie są mistrzami kierownicy ale jakieś podstawy posiadają, potrafią ruszyć autem, zaparkować itp.

Aha i jeszcze jedno pytanie czy to prawda, że trudniej zdać egzamin praktyczny zimą? To też zasłyszana opinia nie wiem ile ma wspólnego z rzeczywistością.
Proszę o odpowiedzi.

#2 Użytkownik jest niedostępny   davidtsw Ikona

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 03 Maj 2009 - 11:19

Zobacz postARTURRO$$, o 3 Maj 2009, 11:13, napisał(a):

Czy to, że nigdy nie siedziałem za kółkiem przed pójściem do szkoły jazdy bardzo utrudni mi zdanie?

Pewnie, ze utrudni. A jak bardzo, to juz zalezy od Ciebie. Na poczatku, zamiast skupiac sie na przepisach, bedziesz myslal o zmianie biegow, plynnym ruszeniu itp. Wiec najlepiej pocwicz sobie z jakims zmotoryzowanym kumplem.

A co do zimy, czy ja wiem. Mowia, ze trudniej, bo gorsze warunki. Ale z drugiej strony bedziesz mogl wolniej jechac :)

Ten post był edytowany przez davidtsw dnia: 03 Maj 2009 - 11:20

#3 Użytkownik jest niedostępny   Tienna Ikona

• Dyskutantka
  • PipPipPipPip

Napisany 03 Maj 2009 - 11:23

Niekoniecznie utrudni. Nie asz żadnych złych nawyków, a to plus.

#4 Użytkownik jest niedostępny   Price Ikona

• ...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Maj 2009 - 11:24

Zobacz postARTURRO$$, o 3 Maj 2009, 12:13, napisał(a):

Szczerze mówiąc mam marne pojęcie o samochodach, o tym jak odpalić furę itd. Czy to, że nigdy nie siedziałem za kółkiem przed pójściem do szkoły jazdy bardzo utrudni mi zdanie?

To nie jest duży problem. Wsiądziesz po raz pierwszy do samochodu, to i tak Ci wszystko szczegółowo wyjaśnią.

#5 Użytkownik jest niedostępny   Camil666 Ikona

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 03 Maj 2009 - 11:25

Jeśli nigdy wcześniej nie jeździłeś to przynajmniej nie masz złych nawyków, których bardzo trudno się pozbyć. Jeśli zapiszesz się do dobrego OSK to nauczą Cię wszystkiego i przygotują do egzaminu. A co do zimy, moim zdaniem zdaje się lepiej, w moim przypadku egzaminator nie zwracał uwagi na wolniejsza jazdę i wydaje mi się, że przymykał oczy na zasypane linie ;)

#6 Użytkownik jest niedostępny   davidtsw Ikona

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 03 Maj 2009 - 11:26

Nie wydaje mi sie, zeby taki osobnik, ktory umie jechac, ale nie ma prawka, mogl wyrobic sobie zle nawyki. Bo bez prawka to za dlugo i za daleko nie mozna raczej jechac. No, chyba, ze ktos jezdzi :)

#7 Użytkownik jest niedostępny   Silence87pl Ikona

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 03 Maj 2009 - 11:29

Nie wiem jak to teraz jest, ale za mojej kadencji standardowy kurs wystarczył. ew. dokupienie kilku godzin jazdy przed samym egzaminem. A o teorię nie musisz się teraz martwić, zanim skończysz kurs minie trochę czasu. Oczywiście radzę z teorii przed egzaminem się przygotować. Ja miałem tą nieprzyjemność zrobienia trzech błędów na teorii przy wykupionym egzaminie praktycznym.

A w ogóle to dobra szkoła Cię nie wypuści bez przygotowania.

Co do spróbowania jazdy czyimś samochodem przed kursem to może pomóc, bądź zaszkodzić. Wyrobisz sobie nawyk "przejmowania" się autem, ale można to drogo przypłacić w postaci spalonego sprzęgła, zniszczonej skrz. biegów lub kolizją z drzewem/płotem...

Ogólnie rzecz biorąc na kursie wszystkiego Cię nauczą ;)

Co do zimy nie wiem, ale egzamin w lecie w 40st upale w nieklimatyzowanym aucie (corsa) też nie jest zaletą...

Ten post był edytowany przez Silence87pl dnia: 03 Maj 2009 - 11:31

#8 Użytkownik jest niedostępny   sonio Ikona

• Wierny swoim ideałom...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Maj 2009 - 11:31

pierwsze godziny mogą być trudne-ale wszystkiego się nauczysz -godzin na poćwiczenie jest na tyle dużo że dobry instruktor może Cię dokładnie przemaglować. Gorzej jak się będziesz uczył u jakiegoś niekompetenta....

a jeśli chodzi o teorie to masz dużo czasu (ja osobiście zrobiłem wszystkie 480pytań czy ile tam ich jest dwa razy i teoria na 0 bł.-wg mnie tak najlepiej się uczyć teorii-robisz pytania z CD i po każdym zrobionym pytaniu sprawdzasz odpowiedzi)

Ten post był edytowany przez sonio dnia: 03 Maj 2009 - 11:33

#9 Użytkownik jest niedostępny   Majeranek Ikona

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Zobacz postCamil666, o 3 Maj 2009, 12:25, napisał(a):

Jeśli nigdy wcześniej nie jeździłeś to przynajmniej nie masz złych nawyków, których bardzo trudno się pozbyć. Jeśli zapiszesz się do dobrego OSK to nauczą Cię wszystkiego i przygotują do egzaminu. A co do zimy, moim zdaniem zdaje się lepiej, w moim przypadku egzaminator nie zwracał uwagi na wolniejsza jazdę i wydaje mi się, że przymykał oczy na zasypane linie ;)

Heh a mnie oblał zimą za zbyt wolną jazdę ,mimo że warunki i auta jadące przede mną pozwalały osiągnąć max prędkość 30 km

#10 Użytkownik jest niedostępny   moonraker Ikona

• ask me if i sparkle
  • PipPipPipPipPip

Zobacz postARTURRO$$, o 3 Maj 2009, 12:13, napisał(a):

Aha i jeszcze jedno pytanie czy to prawda, że trudniej zdać egzamin praktyczny zimą? To też zasłyszana opinia nie wiem ile ma wspólnego z rzeczywistością.
Proszę o odpowiedzi.

ja zdałem swoje prawko 19 stycznia - za 5 razem.

jestem nawet za twierdzeniem, że w zimie łatwiej :P

#11 Użytkownik jest niedostępny   pawel1710 Ikona

• Pij piwo, będziesz wielki...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Maj 2009 - 11:37

Co z tego, że nigdy wczesniej nie jeździłeś autem. Po to idziesz na kurs, żeby tam sie nauczyć jak obsugiwać auto i jak jeździć. W szkole jazdy Ci wszystko wytłumaczą co i jak, po to ona jest i nie martw się. :)

#12 Użytkownik jest niedostępny   Price Ikona

• ...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Maj 2009 - 11:38

Zobacz postMajeranek, o 3 Maj 2009, 12:31, napisał(a):

Heh a mnie oblał zimą za zbyt wolną jazdę ,mimo że warunki i auta jadące przede mną pozwalały osiągnąć max prędkość 30 km

Widocznie egzaminator miał zły dzień.

Ja też dobrze wspominam swój egzamin w zimie. Jak porządnie sypnie, to nawet znaki potrafią być słabo widoczne. Już pominę odcinki, na których znak pokryty jest grubą warstwą puchu. Egzaminator nie truje d*upy i nie męczy nas pytaniami w stylu - "jaki znak minęliśmy?"

#13 Użytkownik jest niedostępny   showman Ikona

• Sratatata :E
  • PipPipPipPip

Napisany 03 Maj 2009 - 11:40

Ja teraz uczestniczę w kursie prawa jazdy.
Wcześniej trochę jeździłem i dużymi i małymi i trochę nawyków zdążyłem załapać.
Teraz jak jeżdżę eLką to przy skręcie mam jedną rękę na kierownicy a drugą na lewarku skrzyni biegów i zawsze dostaje zjebke, że mam dwie ręce na kierownicy trzymać. Podczas normalnej jazdy również, tylko że trzymam kierownicę jedną ręką :E

#14 Użytkownik jest niedostępny   rob62 Ikona

• tępić szali...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Maj 2009 - 11:44

Mozesz jechac na jakas polna droge i pocwiczyc przynamniej ruszanie i zmiane biegow zeby miec takie podstawowe obycie z samochodem bo jak sie pierwszy raz siada to zawsze jest duzy szok w przeciwienstwie jak sie siedzi obok. Na kursie to roznie moze byc, a poza tym kazda godzina jest cenna i jak stracisz pierwsze 10 na poznawanie samochodu to mniej pocwiczysz sobie rzezy na miescie a to tez jest wazne.

#15 Użytkownik jest niedostępny   ARTURRO$$ Ikona

• artystom wolno więcej
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Maj 2009 - 11:52

Widzę, że w sumie nie jest tak źle. Zarówno brak jazdy jak i zima ma swoje plusy i minusy i ciężko rozpatrywać co byłoby lepsze. Podniosłem się na duchu i jestem dobrej myśli :P

#16 Użytkownik jest niedostępny   skee Ikona

• Don't Forget to Breathe
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Maj 2009 - 12:28

Zobacz postpawel1710, o 3 Maj 2009, 11:37, napisał(a):

Co z tego, że nigdy wczesniej nie jeździłeś autem. Po to idziesz na kurs, żeby tam sie nauczyć jak obsugiwać auto i jak jeździć. W szkole jazdy Ci wszystko wytłumaczą co i jak, po to ona jest i nie martw się. :)

To z tego że pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć. Im wcześniej zacznie jeździć tym lepiej.

#17 Użytkownik jest niedostępny   trocha6 Ikona

• Uniezależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Maj 2009 - 12:31

Zobacz postskee, o 3 Maj 2009, 13:28, napisał(a):

To z tego że pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć. Im wcześniej zacznie jeździć tym lepiej.

Ja też nigdy przed rozpoczęciem kursu nie jeździłem, więc nie wiem czy to taki wielki problem. Od tego jest kurs, żeby nauczyć.

#18 Użytkownik jest niedostępny   skee Ikona

• Don't Forget to Breathe
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Maj 2009 - 12:34

Zobacz posttrocha6, o 3 Maj 2009, 13:31, napisał(a):

Ja też nigdy przed rozpoczęciem kursu nie jeździłem, więc nie wiem czy to taki wielki problem. Od tego jest kurs, żeby nauczyć.

Oczywiście, po kursie na prawko będziesz umiał jeździć ;)

#19 Użytkownik jest niedostępny   balcp Ikona

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Maj 2009 - 12:50

Na początku i tak przez 2/3 kursu się praktycznie tylko jeździ. Po to, żeby obyć się z samochodem, wyjść ze złych nawyków, itp.. Kurs jest po to, żeby się nauczyć jeździć, bez podstaw spokojnie już po 3h jazdy z instruktorem, człowiek czuje się w aucie w miarę dobrze (pewność nabywa się z czasem).

#20 Użytkownik jest niedostępny   junior Ikona

• PipPipPipPipPip

Napisany 03 Maj 2009 - 12:51

W życiu autem nie jeździłem przed kursem (no raz z bratem po polnych drogach 30 minut się uczyłem ruszać i biegi zmieniać, znaczy to się chyba ma we krwi jak się jest facetem bo wiedziałem na czym to polega :E), zdałem za pierwszy razem 16 grudnia... fakt że śniegu nie było ale było ciemno :D Moim zdaniem to plus bo dobrze znaki widać (odbija się światło).

• (3 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3