Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Adrian90

Dołożenie ramu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam laptop Acer Aspire 5720ZG i chciałbym dołożyć do niego 2Gb pamięci, korzystanie z Visty nie jest przyjemne na 1GB.

Procesor : T2310

Grafika : 8400gs

Pamięć : 1Gb ram DDR2 Samsung (PC2-5300) (333) | Tak podane mam w CPU-Z SPD, a w memory 266 (DRAM Frequency) | FSB:DRAM 1:2

 

Chłabym dołożyć 2GB ramu. W związku z tym mam pytania:

 

1. Czy ram musi być tej samej firmy?

2. Różne taktowania pamięci w CPU-Z związane są z dzielnikami pamięci czy to jakiś błąd?

3. Jezeli pamięci nie muszą być tego samego producenta to jaki ram polecacie?

4. Brać w takim bądź razie ram 533 czy 667?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięć ram do laptopa koniecznie musi być takiej samej prędkości, co obecna pamięć ram w tym laptopie, czyli dwie kości muszą być tej samej prędkości.

 

Oczywiście, że każda z tych pamięci może być od innego producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak dla pewności, ram mam kupić 667?

 

ramx.jpg

 

Goodramy wystarczą? Bo chce jak najtaniej :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja tam mam jedna kosc 667 a druga 800 i jakos dziala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie to nie za bardzo wiem czy musi tak byc aby byly obie jednakowej predkosci na co to wplywa?? bo nie rozumiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja w sumie to nie za bardzo wiem czy musi tak byc aby byly obie jednakowej predkosci na co to wplywa?? bo nie rozumiem

 

Kilkakrotnie już były posty na tym forum o dokładaniu pamięci RAM do laptopa.

Laptop, to nie to samo co stacjonarny komputer PC, gdyż w laptopie jest bardzo okrojony dostęp do funkcji Biosu.

Jak będą dwie kości o różnej prędkości, to zdarza się tak przeważnie, że laptop nie rozpoznaje pamięci i wcale nie startuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup tej samej prędkości, bo może być ZONK.

Lepiej nie kombinuj, bo to gra nie warta świeczki...

Z resztą dziwię się, że ACER do procka na FSB533 dał 667MHz kości, bo pamięć w lapach Intela jest synchroniczna do szyny procesora...

Inna sprawa, że pierwszy raz spotykam się z kościami Samsunga w ACERze... No ale czasami coś musi mnie zaskoczyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zasady powinno sie dodawac taką samą co do taktowania pamięć. Czasem jednak łamie się te zasady z jakiś wzgledów. Ja w Lenovo 500 miałem 2x1 GB Samsung 667 ale to dla Visty wg mnie było za mało. Wyjałem 1 GB i wsadziłem 2 GB Kingston 800 Mhz. No i juz 4 miesiace działa wszystko bez problemu na 3 GB mieszanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...