Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Arcziy

OC QX6700

Rekomendowane odpowiedzi

Kręce mojego proca na mobo ASUS P5Q-SE miałem 3,3Ghz Dalej nie szło za nic :( Orthos i odrazu reset albo po minucie. Zmieniłem FSB termination voltage na 1,3V , NB voltage na 1,2V , PCIE Frequency na 100 , PCI Frequency na 33 Poszło Procek chodzi na 3,4Ghz 10x340 Ale po kilku minutach wywala błędy :( (postęp że się nie restartuje) Napięcie procka to 1,375V pamięci idą na 816mhz CL5 1,9V (Czy pamięci samsunga bez radiatorów w dobrze chłodzonej budzie mogą się uszkodzić na podwyższonym napięciu 1,9V ?(nie są to pamięci do OC) )Nie wiem co robić temperatury w stresie nie przekraczają 61C (Orthos priority 9) Zwiększać napięcia na NB? Nie ruszałem napięć na SB tylko tam jest na auto ale wydało mi się dziwne żeby nastawiać tam na 1,5V bo to jest 1 w kolejce...

 

Podbiłem napięcie na procu do 1,38750V i na NB do 1,3V Lekko się poprawiło ale po 8 minutach restart [:|] Nie wiem co zrobić nie chce mu dawać 1,4V na 3,4Ghz... Temperatury na 1,38750V to MAX w orthosie 64C. Jestem dopiero na 3,3Ghz a ja planowałem 4Ghz na wodzie :o Może to wina pamięci? I tak myślałem nad Corsair Dominator+AirFlow http://www.allegro.pl/item624899155_corsai...r2_airflow.html bo moich aktualnych pamięci to o 30Mhz nie idzie podkręcić na podbitym napięciu :mad: Co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kruwa łaciata... Masz procesor z odblokowanym mnożnikiem. Domyśl się, jak zorientować się, czy to procek, czy pamięci. I jak zorientować się, do ilu ten procek da się wykręcić. Trzeba być idiotą, by na to nie wpaść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zmieniam mnożnik w góre to restarty odrazu po załadowaniu systemu :kwasny: albo jest to samo :o Więc raczej pamięci ale mi chodzi też o to czy mogę go jakoś jeszcze wystabilizować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowal mu napięć. To w sumie Q6600 z odblokowanym mnożnikiem. Te procki domagają się 1,45V na 3,5-3,6GHz i nic z tym nie zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest plyta na ukladzie nForce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę z tym napięciem a co do płyty to to nie jest płyta na układzie NForce To jest P45 Asus P5Q-SE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zobaczę z tym napięciem a co do płyty to to nie jest płyta na układzie NForce To jest P45 Asus P5Q-SE

 

Końcówka SE nie wróży niczego dobrego ;P. Nie jestem pewien, ale ta płytka ma 3 fazy zasilania. Do OC quadów się nie nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci nie mają tu nic do rzeczy skoro nie zwiększasz aż tak FSB tylko mnożnik. ustaw daną wartość FSB jaką chcesz osiągnąć i mnożnik procesora na x6. jedziesz z testem stabilności. Jeśli będzie stabilnie minimum 1h podnosisz mnożnik do 10 i robisz nadal testy, wiadomo zonk podnosisz v na prosku przy tym kontrolując temp procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:o Widziałem na tej płycie quady kręcone powyżej 4Ghz :) A tak przy okazji co mi da zwiększenie magistrali PCIE?

 

 

P.S. Co może mi dać Upgrade Biosu? :D Jakoś nigdy tego nie robiłem... :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:o Widziałem na tej płycie quady kręcone powyżej 4Ghz :)

 

Żaden z nich za pewne nie chodził stabilnie. Może pomyliłeś P5Q-SE z P5Q-E ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytać jeszcze umiem ale mniejsza z tym odpowiesz mi na moje 2 pytania? Zwłaszcza to 2 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy podkręcaniu tak wiekowego procka zmiana biosu raczej nie przyniesie imo żadnych efektów. Chodź zawsze można spróbować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiekowego procka

Hej no bez przesady on nie jest zły :cool: Zmieniać dopiero będe na coś po I7 oczywiście nie I5 bo to tańsza odmiana I7 Ale na coś nowego jak wyjdzie a wyjdzie :P :P W każdym razie dzięki jeszcze chciałbym poznać odpowiedź na moje 1 pytanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 fazy zasilania, ale do Q6600/6700 niskobudżet od Asusa może nie wystarczyć. Choć Phenomy i Phenomy II na 4 fazach (które musiały też IMC zasilać) wcale źle się nie kręciły. Do Q6600 poleca się 6 dobrych faz i więcej.

Możesz grzebać przy PCi-e ale to da ci wyższe FSB. Maksimum proca jak już mówiłem ocenia się grzebiąc mnożnikiem do oporu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Silvatrez

jeśli nie da wyższych napięć to sobie może rolety podkręcić co najwyżej.. jeśli chodzi o "Maksimum proca jak już mówiłem ocenia się grzebiąc mnożnikiem do oporu." - bzdura/ poczytaj na xtremesystems trochę a nie zamęt siejesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc wystrzelił na 3,5Ghz Jak mu dałem 1,4V :D Ale temparatury to 65C Orthos :) Czekam na LC wtedy zobaczymy. A co do PCIE to mam ustawione na sztywno na 100 i mam nie ruszać :) (podobno)

 

P.S. to słabsze zasilanie CPU nadrabiam w jakimś stopniu dobrym zasilaczem :P Myślałem może nad ASUS Maximus II Formula ale chyba już nie warto inwestować w tego proca S775 jak i tak chce zmienić jak wyjdzie coś nowego od intela :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Silvatrez ekspercie, tak się składa, że mnożnikiem można uzyskać praktycznie maks proca +/- koło 50MHz. Na XS kręcą przez FSB bo podnosi to wydajność. Phenomy też kręcili mnożnikiem. Ale ty oczywiście wiesz lepiej. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • W Fermi to był problem sprzętowy zbyt niskie ustawione napięcie na GPU dla niektórych sztuk. Problem dotyczył głównie kart z niskim ASIC. W momencie kiedy NV mocno poprawiła stery to była dosłownie plaga w przypadku podkręconych modeli.
    • Dobra zaraz spróbuje i coś naskrobie.
    • Nie no to już jest po prostu dramat myślowy... Chłopskiego rozumu opartego o szczątkowe informacje nic nie pokona. Bo przecież walić dziesiątki lat globalnych pomiarów satelitarnych na podstawie których zweryfikowano poprawność wielu danych. Walić w ogóle całą metrologię, a rozpatrywanie 70 lat (nie 50) to przecież za krótki okres czasu by wychwycić w ogóle trendy jak zmienia się lokalny klimat w wyniku rozwoju przemysłowego na danym terenie i jak pewne zjawiska globalne również na niego wpływają całościowo   Po czym samemu dać wykres, w którym widać znacznie szybszą linię wzrostu po tak zwanej małej epoce lodowcowej, niż po wszystkich pozostałych, po których często były różne dość poważne zjawiska naturalne, a po małej epoce lodowcowej w zasadzie głównym czynnikiem jest rozwój przemysłowy... Ponadto kwestionujesz pomiary pokazując jednocześnie model oparty o badania słojów drzew skorygowany obliczeniowo pochodzący z 2005 roku, który na przestrzeni 20 lat został dopracowany, a przede wszystkim zaczęto szukać informacji co spowodowało tak zwany średniowieczny okres cieplny. Tylko zestaw to sobie z danymi aktywności wuklanicznej i promieniowania słonecznego w tym okresie. Znów wyjdzie że przyczyna była naturalna. Co więcej drugi wykres który to sugerujesz jako ten dla zwolenników teorii o globalnym ociepleniu, uwzględniał wyłącznie badania słojów drzew i został dawno odrzucony... No ale tak, miarka z dokładnością do dziesiątych części milimetra w ciągu 50 lat zmieniła się nie do poznania, tak jak pomiary temperatury z dokładnością do dziesiątych części stopnia Celsjusza, więc pomiary należy wywalić   Ile jeszcze wygibasów tutaj się odwali, których przyczyną będzie niekompletność informacji lub brak chęci do poszukania a jedynie wyszukiwanie tego co pasuje?    
    • Złapanie i odesłanie to nie takie proste. Estonia to sobie mówiła i szybko się z tego wycofała dlatego dziwi mnie wypowiedź polskiego ministra. Zobaczymy.
    • Przecież na lolegro masz tego w pyte od 10pln wzwyż
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...