Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DjXbeat

Jaka płyta główna LGA 775

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie.

 

Nie jestem za bardzo obeznany w temacie płyt głównych z obsługą Croosfire/SLI. Poszukuję jakiejś dobrej płyty specjalnie do połączenia dwóch Radeonów 4770/4850.

Płyta musi działać stabilnie przy 500-540FSB ponieważ posiadam E8200.

Czy dużo stratne będzie połączenie tych kart w trybie 8/8 bądż 16/4?????

Prosił bym o radę posiadaczy takich rozwiązań.

 

Od razu wszystkim dziękuję za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do 2 pytania połączenie dwóch kart (crossfire/SLI) 4770/4850 w trybie 8/8 będzie wydajne, choć nie da się ukryć że optimum jest dopiero gdy obie karty są podłączone pod złącza x16. Natomiast gdy choć jedna z kart jest podłączona pod złącze x4 to traci dużo na wydajności , tak więc albo 2x16/2x8 ale nie x16 i x4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

~400 zł DFI LanParty DK X38-T2RB chyba na esc można ją dostać. CF 16x/16x :) mało tego płyta bardzo dobra do kręcenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
~400 zł DFI LanParty DK X38-T2RB chyba na esc można ją dostać. CF 16x/16x :) mało tego płyta bardzo dobra do kręcenia :)

Wielkie dzięki dla wszystkich :)

Właśnie takiej mi potrzeba :P Idealna...

 

Dziękuję!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj jeszcze tylko testów czy aby na pewno jest w stanie osiągnąć tak wysokie FSB, to że to DFI to nie znaczy że jeszcze bardzo wysokie możliwości OC, upewnij się. Ale fakt faktem za taką cenę taka płyta (szkoda że tylko 4 fazowe zasilanie) to okazja!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poszukaj jeszcze tylko testów czy aby na pewno jest w stanie osiągnąć tak wysokie FSB, to że to DFI to nie znaczy że jeszcze bardzo wysokie możliwości OC, upewnij się. Ale fakt faktem za taką cenę taka płyta (szkoda że tylko 4 fazowe zasilanie) to okazja!

na forach widziałem jak ludzie spokojnie osiągają FSB na poziomie 480 520 na c2d! oczywiście wszystko potwierdzone zrzutami z CPU-Z. a jeden farciarz osiągnął nawet 571 :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że mój Abit IP35 nie ma obsługi CF :/ Idzie jak burza stabilnie na 550FSB...

 

Jedną wadą tej DFI jest słaba jakość karty muzycznej :( ALC885 ma słabą jakość a obecnie na Abicie mam ALC888...

Co do OC to znalazłem testy i 500 robi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wychodzę z założenia że zintegrowany dźwięk to zło. szukaj na allegro sound blaster audigy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt, jeżeli ktoś chce mieć dobry dźwięk to musi mieć osobna kartę Audigy co najmniej, pomijam płyty do których dołączone jest X-Fi, choć i wtedy zdaj się dają niby X-Fi ale to faktycznie Audigy z nową nalepką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Sound Blaster Audigy od kumpla i pomiędzy Intergrą na Abicie IP35 (ALC888) różnicy w jakości dzwięku nie uświadczyłem. Ta integra jest na prawdę bardzo dobra.

Niestety będę zmuszony nabyć jakąś kartę muzyczną bo ta na DFI jest bardzo słaba :/

 

Znalazłem kolejny minus tej płyty a mianowicie zasilanie dla złącz PCI-x16. Są to złącza takie jak do stacji dyskietek :/ w dodatku bardzo żle umieszczone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

?? jakto zasilanie do złaczy PCIe z płyty? prąd jest podawany przez samo złacze (maks 75w) a reszta idzie z zasilacza 6pin lub 8pin. a zasilanie płyty (czyli ogółu) jest pewnie 20 pin czy tam ile tam potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
~400 zł DFI LanParty DK X38-T2RB chyba na esc można ją dostać. CF 16x/16x :) mało tego płyta bardzo dobra do kręcenia :)

 

Czy do tej płyty pasuje Mugen 2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy do tej płyty pasuje Mugen 2?

radiatory są względnie niskie więc powinno pasować. zapytaj DFI to dostaniesz bardziej konkretną odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
?? jakto zasilanie do złaczy PCIe z płyty? prąd jest podawany przez samo złacze (maks 75w) a reszta idzie z zasilacza 6pin lub 8pin. a zasilanie płyty (czyli ogółu) jest pewnie 20 pin czy tam ile tam potrzeba.

 

Tutaj cytuję fragment z recenzji tej płyty

 

"Na koniec warto wspomnieć o dokuczającym serii LanParty od lat problemie ? dodatkowe zasilania portów kart grafiki są umieszczone dosłownie tuż przy slotach, i na dodatek są to złącza zasilające takie jak stosuje się do zasilania stacji dyskietek. Pomijając już fakt, że niewiele zasilaczy posiada dziś 3

takie złącza, to konieczność prowadzenia dodatkowych przewodów zasilacza jest mocno frustrująca. "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tutaj cytuję fragment z recenzji tej płyty

 

"Na koniec warto wspomnieć o dokuczającym serii LanParty od lat problemie ? dodatkowe zasilania portów kart grafiki są umieszczone dosłownie tuż przy slotach, i na dodatek są to złącza zasilające takie jak stosuje się do zasilania stacji dyskietek. Pomijając już fakt, że niewiele zasilaczy posiada dziś 3

takie złącza, to konieczność prowadzenia dodatkowych przewodów zasilacza jest mocno frustrująca. "

lol a tego to się nie spodziewałem :E zawsze przyda się takie info :)

 

mimo wszystko decydujesz się na zakup tej płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...