Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

flash87

domowe wifi łamanie WPA , WPA2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam w domu router z siecią wifi posiadam także laptopa firmy Fujitsu-siemens z kartą Atheros AR5007EG Wireless Network chciałbym powiększyć swoją wiedze o bezpieczeństwie sieci chciałbym w przyszłości zapobiec włamaniu się do mojej sieci :D:D:D:D Czy ktoś mógł by mi pomóc nauczyć się tej techniki łamania kluczy WPA i WPA2 wiem że są do tego specjalne programy tylko nie za bardzo wiem jakie i nie wiem czy obsługują moją kartę Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm chcesz się zabezpieczyć dlatego chcesz się nauczyć zapuścić program i włamać do sieci? średnio wierzę...

No ale, WEP ma w sobie poważny bląd dlatego można go złamać, WPA jest już znacznie trudniejsze do złamania, WPA2 jest moim zdaniem bardzo bezpiecznym standardem szyfrowania i tego nie złamiesz...

Generalnie jak chcesz się włamać do jakiejś sieci to wyszukuj sieci zabezpieczone WEP'em programy jest tak łatwo znaleźć że nie podam konkretnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://pl.wikipedia.org/wiki/BackTrack

http://aircrack-ng.org/

 

na windę mogą być ci potrzebne specjalne stery (gdzieś są do zdobycia), które umożliwiają monitoring

podobno packet-injection (wstrzykiwanie pakietów) nie działa na żadnych sterach pod windowsem

 

na szczęście na linuxie na niektórych kartach działa jedno i drugie :) możesz albo korzystać z livecd, albo na windowsie wirtualną machinę mieć z linuxem, a kartę wifi na usb i polecić jej używanie wirtualnej maszynie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, jak złamiesz wkońcu zabezpieczenia, twoja wiedza się powiekszy to co wtedy zrobisz?? WPA3???? Bo nie rozumiem jak miało by ci to pomóc w zabezpieczeniu własnej sieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aby nauczyć się np jak dobrze zabezpieczyć komputer trzeba znać dobrze techniki włamań i tym podobnych a mnie bardzo interesują te tematy więc proszę o pomoc. Dzięki bardzo dalej sam sobie poradzę chodziło mi o punkt zaczepienia dzięki i pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pobaw się aircrackiem to raz

dwa pobaw się linuxem bo tam jest sporo narzędzi

 

to że WPA jest lepsze niż WEP który się łamie paroma poleceniami to już chyba wiesz

 

możesz się pobawić w pptp, pppoe, vpn'y (openvpn, ipsec)

 

to wygląda na bardzo fajne (potrafi zasymulować obecność kilku tysięcy access-pointów [fałszywych, ale o tym to wiesz ty])

http://www.blackalchemy.to/project/fakeap/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aby nauczyć się np jak dobrze zabezpieczyć komputer trzeba znać dobrze techniki włamań i tym podobnych a mnie bardzo interesują te tematy więc proszę o pomoc. Dzięki bardzo dalej sam sobie poradzę chodziło mi o punkt zaczepienia dzięki i pozdrawiam wszystkich

no zabezpieczenie sieci bezprzewodowej wg. mnie ma niewiele wspólnego z jej łamaniem.

Trzeba użyć najsilniejszego szyfrowania dostępnego, wyłączyć rozgłaszanie SSID, używać niestandardowych SSID, i jeśli jest taka możliwość to ograniczyć zasięg sygnału, no i wiadomo całkowicie losowe silne hasło zmieniane co 3 miesiące+filtrowanie adresów MAC... Nie wiem czy jeszcze o czymś zapomniałem ale sądzę że już to wystarczy żeby uchronić domową sieć...

Kliknięcie przechwytuj pakiety a potem wyszukiwanie hasła nie nauczy Cię tego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz sie gdzies wlamywac zaopatrz sie w linuxa backtrack on ma w sobie praktycznie wszystkie narzedzia potrzebne do takich rzeczy. a co do WPA i WPA2 to na WPA na zajeciach by sie wlamac potrzebowalismy okolo 40 minu ta WPA2 z tego co mi wiadomo chyba jeszcze nikt nie zlamal.

a i potrzebujesz karte Wi-Fi ktora moze dzialas w trybie nasluchu. a co do Twojej teori o tym ze ze chcesz sie zabezpieczyc wiec chcesz sie nauczyc lamac to nasz gosciu z bezpieczenstwa tez taka wymyslil chcac sie przed czyms bronic musisz znac wroga. ale szczerze mowiac w tej sytuaci mysle ze poprostu chcesz sie nauczyc wlamywac do sieci a nie ja zabezpieczac a nie chciales takiego tematu napisac bo wiedziales ze duzo osob po Tobie zjedzie a nawet mozliwe ze moderatorzy usuna temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Man w kwesti zabezpieczenia faktycznie nic nie zrobisz, zresztą mam wrażenie że naprawde nie chodzi ci o to. Używaj firewalla, najlepszego szyfrowania, filtruj ip, filtruj mac'e, zmniejsz moc nadawania anteny na najniższa jak tylko możesz ( oczywiście zależy to od tego czy mieszkasz w mieszkaniu, czy w domku paropietrowym). To wszystko co mozesz zrobic w kwestii zabezpieczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...