Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Krzychofcb

Błąd Nullsoft

Rekomendowane odpowiedzi

Mój laptop: Acer Aspire 5535

 

Mam mały problem z dzwiękiem w tym lapku mianowicie instaluje stery z płytki nowego directa i ciagle wywala mi ten blad jak chce posłuchaj muzy przez winampa. A dokłądnie

Błąd Nullsoft: Wyjście DirectSound v2.47 (d)

Nieprawidłowy sterownik DirectSound. Zainstaluj odpowiednie sterowniki lub wybierz inne urządzenie w konfiguracji.

Kod błędu: 88780078

 

Moze mi ktoś pomóc rozwiązać ten problem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a próbowałeś zajrzeć do preferencji wtyczki Wyjście DirectSound v2.47 (d)? wystarczy, że zamiast domyślnego urządzenia dźwiękowego wybierzesz z listy swoją dźwiękówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i by to pomogło ale na tej liście jest tylko 1 opcja właśnie ta domyślna tylko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze i by to pomogło ale na tej liście jest tylko 1 opcja właśnie ta domyślna tylko...
to znaczy że masz problem ze sterownikami od karty muzycznej... co to za laptop, i jaki na nim postawiony system?

 

edit: właśnie zobaczyłem nazwę laptopa :) a jaki system?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
xp z sp 3

a sterowniki najnowsze ze strony producenta instalowałeś? nigdzie się nie mogę doczytać jaka dźwiękówka w tym laptopie siedzi... Realtek, SoundMAX, CMedia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak stery najnowsze najstarsze wszystkie mozliwe próbowalem. Realtek HD Audio Driver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak stery najnowsze najstarsze wszystkie mozliwe próbowalem. Realtek HD Audio Driver
na 100% jest w systemie zainstalowany update KB888111 (Microsoft UAA)?

no i czy poza Winampem wszędzie dźwięk działa?

czy w ustawieniach dźwięku w panelu sterowania jest widoczna karta dźwiękowa zamiast domyślnego urządzenia dźwiękowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pierwsze pytanie odpowiem ze na pewno TAK.

na drugie że nigdzie dzwięk nie działa nawet ten przy starcie systemu..

a na 3: nie jest widoczna, a w menagerze urządzen sa jakies dekodery i kodery video, audio i jakies pierdoly na temat dzwieku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na pierwsze pytanie odpowiem ze na pewno TAK.

na drugie że nigdzie dzwięk nie działa nawet ten przy starcie systemu..

a na 3: nie jest widoczna, a w menagerze urządzen sa jakies dekodery i kodery video, audio i jakies pierdoly na temat dzwieku...

a w menedżerze urządzeń jest karta dźwiękowe Realteka lub jakiekolwiek niezidentyfikowane urządzenie...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie

to a) karta dźwiękowa jest w BIOSie wyłączona (w laptopach rzadko się na coś takiego w ogóle pozwala... ale może)

b) karta dźwiękowa jest martwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no raczej w biosie opcji takiej nie ma aby wyłączyć ta karte, a co do 2 opcji to komp wydaje te wkurzajace dziwne dzwieki jak naprzykład gdy się źle kliknie coś i wogóle....

 

 

Moze to kwestia chpsetu lub płyty głównej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no raczej w biosie opcji takiej nie ma aby wyłączyć ta karte, a co do 2 opcji to komp wydaje te wkurzajace dziwne dzwieki jak naprzykład gdy się źle kliknie coś i wogóle....
jeśli jest na gwarancji, skorzystaj. bo to wygląda na uwaloną integrę. jeśli gwarancji nie ma... krzyżyk na nim postaw ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej jest dobre.. Jestem o tym przekonany.. Kwestia tylko instalacji bo moge to urządzenie wykryć silą... Poprzez dodanie urzadzenia tylko podczas instalacji wymaga zbyt wielu plikow które nie sa dostepne na plycie ani ze sterownikami.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...