Forum PCLab.pl: Jak zwolnić miejsce na dysku C? - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Jak zwolnić miejsce na dysku C? Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   Destroy Ikona

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 11 Maj 2009 - 15:01

Mam dwie partycje. Partycja C zajmuje 10 GB i jest na niej system. Niestety ilosc wolnego miejsca to 1,67 MB :/ Na pasku ciagle wyskakuje mi komunikat ze malo miejsca na dysku C. Co ja mam zrobic zeby to miejsce zwolnic, szukam po folderach i nie widze nic co mozna by usunac:/ Prosze o pomoc!

#2 Użytkownik jest niedostępny   mcks Ikona

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 11 Maj 2009 - 15:03

Zobacz postDestroy, o 11 Maj 2009, 15:01, napisał(a):

Mam dwie partycje. Partycja C zajmuje 10 GB i jest na niej system. Niestety ilosc wolnego miejsca to 1,67 MB :/ Na pasku ciagle wyskakuje mi komunikat ze malo miejsca na dysku C. Co ja mam zrobic zeby to miejsce zwolnic, szukam po folderach i nie widze nic co mozna by usunac:/ Prosze o pomoc!

10GB to za mało na system... Chociaż zależy jaki masz. Na XP to jeszcze by może jakoś dało rade, ale na Viste to zdecydowanie za mało.

Tempy usunięte?

#3 Użytkownik jest niedostępny   Miles_z_Taletu Ikona

• They Are Here
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Maj 2009 - 15:07

http://forum.pclab.p...p;#entry6695885

#4 Użytkownik jest niedostępny   badman Ikona

• A for Anarchy
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Maj 2009 - 15:11

Format C: ;-)

...a tak na poważnie to CCleaner :]

#5 Użytkownik jest niedostępny   bobobox Ikona

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 11 Maj 2009 - 15:59

Nie wiem jaki masz dysk, ale radziłbym, żeby w wolnej chwili zmienić układ partycji. Na sam system bez instalek powinno wystarczyć 15-20gb, ale moim zdaniem takie rozwiązania są mimo wszystko niepraktyczne i najlepiej jest instalować WSZYSTKO na dysku C a na D trzymać jakieś dokumenty i to czego nie chcemy stracić. W moim przypadku na dysku 200GB: 50GB przypada na dysk C (zainstalowane wszystkie programy, gry i system) a reszta na D (dokumenty, filmy, mp3, instalki). Polecam takie rozwiązania!

A tymczasowo najlepiej usunąć wszystkie TEMPY (C:\Windows\Temp ; C:\Documents and Settings\[nazwa użytkownika]\Ustawienia lokalne\Temp), wszystkie foldery z katalogu 'C:\Windows' zaczynające się na $ ; wszystko z folderu 'C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\Download', wszystkie tymczasowe pliki przeglądarek internetowych. Poza tym warto wyłączyć przywracanie systemu i hibernację. Na koniec można skorzystać z jakichś czyszczących programów jak podał badman.

#6 Użytkownik jest niedostępny   Destroy Ikona

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Maj 2009 - 20:33

W koszu nie mam nic, w katalogu temp nie ma nic. CCleaner uzywam od dawna. Mam Windows XP. Jak wchodze w panel sterowania->opcje zasilania->hibernacja, to jest do zaznaczenia wlacz hibernacje, czyli jest ona wylaczona. Pisze ze aby ja wlaczyc nalezy posiadac 512 MB wolnego miejsca, a ja posiadam.. 0MB :/ Co ja mam zrobic nie kumam tego.

#7 Użytkownik jest niedostępny   pwkam Ikona

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 12 Maj 2009 - 19:24

Zobacz postDestroy, o 11 Maj 2009, 21:33, napisał(a):

W koszu nie mam nic, w katalogu temp nie ma nic. CCleaner uzywam od dawna. Mam Windows XP. Jak wchodze w panel sterowania->opcje zasilania->hibernacja, to jest do zaznaczenia wlacz hibernacje, czyli jest ona wylaczona. Pisze ze aby ja wlaczyc nalezy posiadac 512 MB wolnego miejsca, a ja posiadam.. 0MB :/ Co ja mam zrobic nie kumam tego.

Możesz wyłączyć przywracanie systemu na wszystkich dyskach.

#8 Użytkownik jest niedostępny   Colicab Ikona

• Congratulations forever
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 Maj 2009 - 19:29

Zobacz postpwkam, o 12 Maj 2009, 20:24, napisał(a):

Możesz wyłączyć przywracanie systemu na wszystkich dyskach.

moze pomoc, ale to ryzykowne w razie awarii. Lepiej usunac istniejace punkty przywracania

#9 Użytkownik jest niedostępny   kwik001 Ikona

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 12 Maj 2009 - 19:36

Możesz wyłączyć tworzenie się kopi systemu (przywracanie systemu), możesz również pousuwać katalogi ukryte po aktualizacjach Windowsa (w katalogu Windows pliki typu $KBUninstall.... czy $UninstallKB ... nie pamiętam dokładnie ich nazw). Wyczyścić tempy z Windowsa oraz katalogu użytkownika w Ustawieniach lokalnych. Możesz też zwiększyć partycje C kosztem tej drugiej o której wspomniałeś.

#10 Użytkownik jest niedostępny   anglik666 Ikona

• Zawsze gotowy do RAPORTU
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 Maj 2009 - 23:34

Możesz też przenieść plik stronicowania... No i nowy CC pozwoli ci usunąc punkty przywracania z przed roku...

#11 Użytkownik jest niedostępny   Frank Horrgian Ikona

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 13 Maj 2009 - 13:46

Jeśli masz trochę wolnego miejsca na innych partycjach, a możesz je wykorzystać to polecam w ostateczności zainstalowanie jakiegoś Partition Manager`a i przypisanie wolnego miejsca partycji "C". Zabieg trochę trwa... ale jak dorzucisz dużo wolnego miejsca to będziesz miał święty spokój.

Ten post był edytowany przez Frank Horrgian dnia: 13 Maj 2009 - 13:46

Strona 1 z 1