Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Nioki

Podkrecenie procka w moim nowym komputere

Rekomendowane odpowiedzi

http://allegro.pl/item628946095_phenom_ii_...4890_dvdrw.html

 

Witam! Jestem nowy i dosyć ciemny w sprawach komputerów itd. Mój komputer ma już 3 lata i do najnowszych nie należy, więc przyszedł czas zakupu nowego.

Ten link na górze to właśnie link do interesującego mnie sprzętu. I tu me pytanie-jaki kupić zasilacz i dodatkowe chłodzenie,żeby wyciagnąć z tego procka tak ze 3.6ghz. Może być wiecej wazne jest aby wszystko chodziło normalnie po podkręceniu i stabilnie. Głównie potrzebuje jak największej wydajności w grach. Jak już mówiłem nie znam się zbytnio na tym, a więc te parametry chłodzeń i zasilaczy za duzo mi nie daly. Prosiłbym również w miare możliwości o jakieś linki. Oraz najważniejsze firma i moc zasilacza. Nie wiem co może być w chłodzeniu, a więc zdaje się na waszą wiedzę. Ważne by jak najlepiej chłodziło i zeby nic sie nie spalilo. I zeby mogl osiagnac jak najwyzsze wyniki.

 

Pozdrawiam i proszę o jak najdokładniejszą pomoc. Postaram się odpowiedzieć na wszystkie dodatkowe zadane przez was pytania.

 

PS. Czy ten phenom 2 955 w tym piecu to black edition?

 

Nie wiem czy to pytanie nie powinno byc w dziale podkrecanie,takze gdybym popelnil blad prosze modow o przeniesienie tego pytania.

 

Ps.2 I jakbym mogł prosić o DOKŁADNĄ i prostą instrukcję krop po kroku jak to zrobić. Wiem,że jest mnóstwo na necie tutoriali ale tam jest zbyt profesjonalnie, a ja nie czaje jakis tam napiec i wogóle nigdy w biosie nie grzebalem.

Z góry dziękuje!

 

Pisze to drugi raz,bo nie jestem pewien w ktorym dziale umieścić to pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 1- nigdy nie kupuj gotowych zestawów, z media marktów, sklepów komp, czy allegro. nigdy.

 

za identyczną kwotę złożysz sobie lepszy zestaw. z markowymi wnętrznościami a nie najtanszymi substytutami które sie tak samo nazywają.

 

wiec generalnie to chyba trzeba by zacząć od tego ile masz kasy na kompa. bo że do gier to już wiemy. i wtedy topic ląduje w podforum zestawy.

 

no to ile kasy? to coś ci sie wymodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cpu - AMD Phenom II X4 940 Quad-Core /3.0GHz, 2MB L2, 6MB L3, 125W, BOX, AM2+/ 795zł

Ram - G.Skill 4GB (2x2GB) 800MHz CL4 PK 210zł

Zasilacz - OCZ StealthXStream 500W SLI rev.2 240zł

Mobo - AsRock A780GXH/128M /AMD 780G/ 279zł

Gpu - PowerColor Radeon HD4890 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out 969zł

Chlodziwo na cpu - Pentagram Freezone HP-120 ALCu Karakorum 79zł

Nagrywarka - Pioneer DVR-216D SATA (black) 110zł

Obudowa - Cooler Master Elite 331 (Black) 149zł

Dysk - Seagate 500GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 7200.12 220zł

-------------------------------------------------------------------------

Razem: 3051zł w esc.pl, zostaje 200 zl za ktore mozesz kupic phenom'a 955, chciaz jesli bedziesz krecic wydaje mi sie ze ladowanie 200 w 0,2ghz to glupi pomysl lub dokupienie kolejnych 4gb ram, takze imao idiotyczny pomysl, w tym zestawie nic nie musisz wymieniaz zeby krecic, w tym z allegro z gory do wymiany jest zasilacz ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dokładniej co w tym kompie jest nie tak? Bo on mi się bardzo podoba. Poza tym jezeli wymienie zasilacz i chłodzenie to nie dałoby się go jakoś podkręcić? Ogólnie dla mnie wytarczy taki niepodkrecony ale zawsze mozna jakas wydajność zyskać. A jeżeli chodzi o kasę no to mniej więcej 3200 zl za kompa + chłodzenie lepsze + zasilacz (to juz tak ze 400 zl) no i do tego viste home premium 64bit tak ze 430zl. Nie potrzebuje Bog wie czego po prostu porządny sprzęt do grania na dosyć długi okres czasu. Gdybym wymieniał go szybko nie chciałbym tych 8gb ramu i czterordzeniowego procka, ale nie chcę popełnić tego błędu co kiedyś, a mianowicie kupiłem kompa chciałem zaoszczędzić i zamiast 2 gb ramu i core 2 duo kupilem 1 gb ramu i pentium d. I za miesiąc oblivion juz się ciął i wogóle. A składać nie chcę bo sam tego nie zrobię a za usługę trzeba (chyba) jeszcze dodatkowo zapłacić. Po prostu chcę kupić ten komputer i podkręcić procka do 3.6 ghz badz wiecej ( no chyba że potrzebne będzie jakieś super chłodzenie za full kasy no to wtedy mniej)

 

Pozdrawiam i dziekuje.

 

Nioki

 

Ps.Pwnt to że zasilacz to wiem właśnie oto pytaam jaki, jakie chłodzenie i ile da się wyciągnąć,żeby nie było zadnego wariowania spadu stabilności itd.

 

Ps.2I czy ten komp z allegro dobrze bedzie się sprawował w grach takich jaki crysis, gta, 4 far cry, 2 supreme commander,Cod 4 i 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podoba to ci sie obudowa, bo ma wyswietlacz elcede. W tym komputerze sa: kiepskie ramy, zasilacz, obudowa. Goodram to jednak nie sa swietne ramy do gier, zasilacz - no comment. Obudowa - imo jeden z wazniejszych elementow. Co z tego, ze kupisz Mugena na proca, jezeli buda nie bedzie wentylowana (pomijam fakt, ze i tak sie nie zmiesci) jak cale cieplo bedzie siedziec w kompie.

Zreszta w kompach z allegro, sklepow komp czy mm sa same niesprzedajace sie podzespoly. A i cena bardzo wygorowana. PwnT podal bardzo dobry zestaw, nie trzeba doplacac do chlodzenia i zasilacza wiec za 3200 masz kompa na ktorym przez najblizsze pol roku pograsz na full etalach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz to co ci kolega"Pwnt" napisał wyjdzie taniej a będziesz miał porządny zestaw i niczego nie będziesz musiał wymieniać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej kupic tego z allegro i kupic lepsza obudowe do tego zasilacz oraz chłodzenie? Z chłodzenia myśle,że to wystarczy:

 

http://allegro.pl/item634022858_zalman_cnp...40_am2_am3.html

 

I do tego zasilacz:

 

http://allegro.pl/item634791292_zasilacz_l...per_silent.html

 

albo:

 

http://allegro.pl/item623711877_matravers_..._12cm_nowy.html

 

a obudowa ta co jest o ona ma z boku takie otwory, więc chyba ciepło się nie bedzie kumulowalo w obudowie.Chodzi mi o tą drugą ze zdjęcia a nie o tą z niebieskim wyświetlaczem.

 

A może lepiej dać więcej za zasilacz a mniej za chlodzenie. Nie znam się na tym.

 

Pozdrawiam!

 

Nioki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie lepiej. Chlodzenie: Pentagram Karakorum - 80 zl (wliczone w zestaw Pwnt'a). A te zasilacze co dales - jedyne czym sie roznia od tego tracera to nazwa i kolorem ;). Ten zasilacz co podal PwnT jest naprawde duzo lepszy. Jesli chodzi o marke zasilacza to suzkaj Be quiet, Pentagram, Tagan, Enermax, Cooler Master, Corsair, Chieftec i jest jeszcze wiele innych, ktorych nazw sobie nie moge przypoomniec. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem jeśli kolega chce 955 to nie warto jej wpychać na mobo am2+ bo te procki kopniaka dostają na ddr3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok no to kupie te cześci za 3051 i dodatkowo jescze 2 gb takiego samego ramu czyli 3051+210 no i phenoma 2 955 czyli 3051+200+210 oraz jeszce ten dysk:

 

http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...oducts_id=14479

 

Czyli 3051+210+200+125=3586 zl

 

 

A orientujecie się gdzie można jak najtaniej złożyć komputer w Szczecinie?

 

Mam nadzieje,że zrobiłem dobry wybór.

 

Acha i jeszcze jedno jak będzie się ten procek kręcił z tym zasilaczem i chłodzeniem?

 

No i czy mógłby prosić o jakąś instrukcję jak podkręca się procka w tej płycie głównej?

 

 

Z góry dziękuję za kolejne porady a teraz Wielkie THX za ten zestaw szczególnie dla PWNT za złożenie mi prwie całego kompa.

 

Pozdrawiam!

 

Nioki

 

Edit: Myślałem jescze o tym dysku:

 

http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...roducts_id=9900

Zły link ten jest dobry

 

Z parametrów lepszy i troche tańszy no ima 1 tb.

 

Jak myślicie dobry jest?

 

Edit 2 :

 

Jeszcze myślałem o jakimś jeszcze lepszym chłodzeniu, a mianowicie:

 

http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...oducts_id=17054

 

I czy jeżeli będę miał lepsze podzespoły to zasilcz będzie bardziej obciążony? Czy po kupieniu tego mugena zasilacz może mieć jakiś problem? Pomóżcie bo nie wiem co daje wogóle lepszy zasilacz oprócz tego,że można lepiej kręcić procek.

 

No i w tedy około 100 zł więcej ale za to jakies 15 zl zaoszczędze na dysku,więc niecłe 100zł. I czy przy takim zestawie podkrece tego phenoma 2 955 black edition do 3.6 ghz bądź więcej?

 

Z góry THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mugen 2 powiadasz... W stusunku do 1 zmienili mocowanie i dodali uchwyt pod i7. Nie oplaca sie, bo wydajnosc znikoma. Zewnetrzne dyski maja gorsza wydajnosc, jesli nie potrzebujesz - odradzam. Co do zasilacza - lepsze (majace wieksze tpd) podzespoly zjadaja wiecej pradu i bardziej obciazaja poszczegolne linie (glownie 12). Wiekszosc lepszych zasilaczy posiada bardzo duzo zabezpieczen przed przeciazeniem, spaleniem etc. Byc moze wiesz, ze kiepski zasilacz (taki tracer np) mimo iz ma teoretycznie wystarczajaca ilosc Watow (teoretycznie - czesto jest to zawyzane), ma tendencje do tzw. spalania sie. Jak ci sie spali taki tracer to istnieje duze prawdopodobienstwo, ze spala ci sie tez inne podzespoly, a tego nie chcesz. Nieoznacza to jednak, ze markowy ci sie nie spali - wszystko mozliwe. Jednak w takim przypadku masz pewnosc, ze nie spala ci sie inne podzespoly. Zasilacz obciazaja glownie procesory i karty graficzne, w mniejszym stopniu pozostale elementy. Z mugenem jedyne problemy mozesz miec podczas montazu, bo to kolos jest. Jesli chcesz sie dowiedziec wiecej o roznicach miedzy lepszym a gorszymi zasilaczami odwiedz techfanatyk.com.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat wszystko będzie instalował mi ktoś kto się zna na tym więc nie do mnie z tym ze jest duży czy coś. Ale czy zmieści się w tej obudowie? A ten samsung to zewnętrzny dysk? Bo się nie doczytałem. A co mam rozumieć przez to,że mają gorszą wydajność? Zresztą jeszcze poszukam jakiegoś dysku, a jak nie to zostaje ten 640 gb seagate.

 

Dzięki

 

 

Pozdr.

 

 

Nioki.

 

Edit:

 

Zmieniłem link chodziło o tego samsunga z 1tb. On jest dobry?

 

Tu też dam ten link:

 

http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...roducts_id=9900

 

Mugen 2 powiadasz... W stusunku do 1 zmienili mocowanie i dodali uchwyt pod i7. Nie oplaca sie, bo wydajnosc znikoma.

Chodzi ci o wogóle wydajność czy o zmianę (na lepsze) w wydajności względem jedynki?

 

Nie wiem czy ta obudowa nie będzie za mała więc znalazłem o taką:

 

http://allegro.pl/item626511358_najtaniej_...bel_wys24h.html

 

Tu są zdjęcia z środka dzięki czemu łatwiej ocenić ile jest miejsca. Nie miałem styczności z tym Mugenem,a więc wy bardziej doświadczeni oceńcie.

 

A i jest jeden wentylator.

 

Chyba,że obydwa pomieszczą to wtedy tego tracera głównie za wygląd ito że jest troszkę tańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o wzrost wydajnosci wzgledem jedynki ;). Samsung wewnetrzny, i jego bym ci polecal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i weź szerszą budę. mugen ma 16 cm, a ten cały tracer ma 19 w szerokość. po zamontowaniu mobo może być tam dość ciasno. nie wydziwiaj tylko weź cma 335, który ma 20,3 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wezme tego elite 331, ale czy to mniejsze chłodzenie jest o wiele gorsze? Bo jeżeli nie to ógłbym kupić to tańsze i mniejszą obudowę na przykład tą:

http://www.allegro.pl/item627747522_uwaga_...cd_express.html

 

Cena tak sama jest obudowa minimalnie węższa trochę wyższa i krótsza. Skoro ma 16cm mugen a ten mniejszy ma 8 cm no to miejsca zostanie trohe. I t shinobi ładna jest. A więc czy mugen będzie dużo bardziej wydajny? Co się bardziej opłaca? Ten tańszy ma regulator obrotów do 1800rpm, a mugen ma 1200rpm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daje rade tamto chłodzenie. no to możesz je wziąć i tą budę, skoro tak ci się podoba, choć gwarantuję ci że na ten ekranik to spojrzysz moze raz, może dwa :) no i drzwiczki to dość ryzykowna rzecz, chwila nieuwagi i już może być "kabrio" bo sie wyłamią :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy lepiej obudowe z zasilaczem czy bez? Bo tej Shinobi są dwie wersje. Ten zasilacz osobno zasila ten ekranik czy jak? Wogóle po co jest w obudowie potrzebny zasilacz? Czy on może działać z tym drugim co kupuje? Bo mi się wydaje że ten zasilacz w obudowie jest do obudowy czyli do ekranika, wiatraczka i tych diod, a ten drugi który kupuje to do procka ramu grafy itp. Czy mam rację?

 

 

Z góry dziękuje!

 

Pozdrawiam!

 

Nioki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie masz. w takich obudowach zazwyczja są gówniane zasiłki. zawsze kupuj bude bez zasilacza. wszystkie te diodki ekranik i inne bajery bedą zasilane z zasilacza który kupisz osobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Wielkie THX. Czyli rozumiem,że kupuje:

 

Phenomx4 2 955 3.2 ghz-970zł

 

Ram - G.Skill 8GB (4x2GB) 800MHz CL4 PK 420zł

 

Zasilacz - OCZ StealthXStream 500W SLI rev.2 240zł

 

Mobo - AsRock A780GXH/128M /AMD 780G/ 279zł

 

Grafa - MSI Radeon HD4890 OC 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out

[R4890-T2D1G-OC]-1049zł

 

Chlodziwo na cpu - Tacens Gelus Extreme (12dB, 12cm Fan)-139 zł

 

Nagrywarka - Pioneer DVR-216D SATA (black) 110zł

 

Obudowa - FEVER SHINOBI (czyli ta z allegro)-149.99zł

 

Dysk - Samsung 1TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F1

[HD103UJ]-339zł

 

I jeszcze do tej obudowy wmontuje jeden wiatraczek 120mm:

 

Arctic-Cooling 12025 PWM (12mc)-25zł

(ewntualnie dwa,choć to raczej niepotrzebne bo jest chłodzenie na procek i jeden już w obudowie fabrycznie zainstalowany)

 

Razem 3720 zł

 

Rozumiem,że z tym zasilaczem,z tym chłodzeniem i dwoma wiatraczkami uda mi się podkręcić procka tak jak wyżej pisałem.

 

 

BARDZO DZIĘKUJĘ.

 

Pozdrawiam!

 

Nioki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OK. Wielkie THX. Czyli rozumiem,że kupuje:

 

Phenomx4 2 955 3.2 ghz-970zł

 

Ram - G.Skill 8GB (4x2GB) 800MHz CL4 PK 420zł

 

Zasilacz - OCZ StealthXStream 500W SLI rev.2 240zł

 

Mobo - AsRock A780GXH/128M /AMD 780G/ 279zł

 

Grafa - MSI Radeon HD4890 OC 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out

[R4890-T2D1G-OC]-1049zł

 

Chlodziwo na cpu - Tacens Gelus Extreme (12dB, 12cm Fan)-139 zł

 

Nagrywarka - Pioneer DVR-216D SATA (black) 110zł

 

Obudowa - FEVER SHINOBI (czyli ta z allegro)-149.99zł

 

Dysk - Samsung 1TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F1

[HD103UJ]-339zł

 

I jeszcze do tej obudowy wmontuje jeden wiatraczek 120mm:

 

Arctic-Cooling 12025 PWM (12mc)-25zł

(ewntualnie dwa,choć to raczej niepotrzebne bo jest chłodzenie na procek i jeden już w obudowie fabrycznie zainstalowany)

 

Razem 3720 zł

 

Rozumiem,że z tym zasilaczem,z tym chłodzeniem i dwoma wiatraczkami uda mi się podkręcić procka tak jak wyżej pisałem.

 

 

BARDZO DZIĘKUJĘ.

 

Pozdrawiam!

 

Nioki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OK. Wielkie THX. Czyli rozumiem,że kupuje:

 

Phenomx4 2 955 3.2 ghz-970zł

 

Ram - G.Skill 8GB (4x2GB) 800MHz CL4 PK 420zł

 

Zasilacz - OCZ StealthXStream 500W SLI rev.2 240zł

 

Mobo - AsRock A780GXH/128M /AMD 780G/ 279zł

 

Grafa - MSI Radeon HD4890 OC 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out

[R4890-T2D1G-OC]-1049zł

 

Chlodziwo na cpu - Tacens Gelus Extreme (12dB, 12cm Fan)-139 zł

 

Nagrywarka - Pioneer DVR-216D SATA (black) 110zł

 

Obudowa - FEVER SHINOBI (czyli ta z allegro)-149.99zł

 

Dysk - Samsung 1TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F1

[HD103UJ]-339zł

 

I jeszcze do tej obudowy wmontuje jeden wiatraczek 120mm:

 

Arctic-Cooling 12025 PWM (12mc)-25zł

(ewntualnie dwa,choć to raczej niepotrzebne bo jest chłodzenie na procek i jeden już w obudowie fabrycznie zainstalowany)

 

Razem 3720 zł

 

Rozumiem,że z tym zasilaczem,z tym chłodzeniem i dwoma wiatraczkami uda mi się podkręcić procka tak jak wyżej pisałem.

 

 

BARDZO DZIĘKUJĘ.

 

Pozdrawiam!

 

Nioki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i po co mu 8gb ddr2? :D

 

nioki, trochę cie sie zaciął ctrl+v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mow mi, ze nie wykorzysta 8 gb. Ja o tym doskonale wiem. Jedank nioki chce miec 8 gb to mu polecilem dual channel z 2x4gb. A ajlepiej to wziac 2x2gb ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to zwracam honor w tym jego klejeniu gdzieś mi umknęło że chce 8gb.

 

więc @nioki- po kiego licho ci 8gb? bierz 2x2gb i nie wariuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 gb chcę, ponieważ lepiej zawsze mieć zapas w przyszłości może się przydać. A czemu lepiej 2x4gb,a nie 4x2gb? Będzie szybsze czy coś?

 

Z góry THX

 

Pozdrawiam

 

Nioki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...