Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

neq

P5K-e problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kombinuje i nic nie mogę wykombinować. Jak wystartować płytę przy napięciu dla NB >1,4 tak, aby PCIe nie przestawiało się do poziomu X1.. Bug ten uniemożliwia kompletnie przeprowadzenie testów graficznych po podkręceniu procesora... :(. Zmiana taktowania szyny nic nie daje, zmiany opcji PCI spread spectrum również

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat z poradnika w dziale "podkręcanie" (copyright by JMKS ;))

(...)

Z tego co wyczytałem, to najprawdopodbniejszą przyczyną jest napięcie na NB 1,65V (nawet przy ustawieniu na auto). Czyli trzeba zmniejszyć to napięcie ręcznie max do 1,55V (albo niżej jeśli zachowamy stabilność oczywiście).

Inne metody, które niektórym pomogły: V na SB 1,7V i PCI-E na 102.

Update: Wygląda na to, że właśnie kluczowe jest napięcie na NB, musi być mniejsze niż 1,65V.

Update 2: Czasami się tak głupio zablokuje na x1 nawet przy niskim V_NB (ale ustawionym po wykrywciu problemu). Wtedy po pierwsze wracamy na pełen default. Jak będzie znowu x16, to podkręcamy do poprzedniego poziomu, tylko już z V_NB niższym odpowiednio. A jeśli NIE wróci na x16, to pozostaje zabawa z wyjmowaniem baterii / load defults / nawet wyjmowaniem grafiki ze slotu smilies/wink.gif.

Wygląda na buga typowego dla Asusów (Gigabyte FTW :E)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat z poradnika w dziale "podkręcanie" (copyright by JMKS ;))

 

Wygląda na buga typowego dla Asusów (Gigabyte FTW :E)

 

Nie widzę tu innej metody niż obniżenie napięcia, a to mnie specjalnie nie ratuje bo zależy mi właśnie na napięciu NB >1,40V i PCIE x16 jednocześnie ;).

 

 

Z tego co czytałem na gigabytach występuje podobny problem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...