Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

KR16

Sony Ericsson C510

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od tygodnia jestem posiadaczem Sony Ericssona C510 tel nabyłem nowy w Erze. Telefon jak to w "Erze" nie ma simlocka używam go w sieci Play.

Zestaw jest trochę ubogi w pudełku znajduje się:

 

- telefon

- ładowarka CST-60

- słuchawki HPM -60

- instrukcja Pl

- płyta PC Suite Media Menager

 

i to tyle no właśnie czegoś brakuje... a brakuje kabla usb z tego co wiem to w zestawach z Play się on znajduje tu Era nam się nie postarała w pudełku jest tylko mała karteczka o braku kabla...

 

Wykonanie:

 

Telefon sprawia bardzo dobre wrażenie odnośnie jakości wykonania. Nic nie trzeszczy plastiki sa bardzo dobrze spasowane nic nie odstaje itd.

C510 jest płaski dobrze leży w dłoni jego tylna część jest "podgumowana". Fajnie jest zaprojektowana tylna część C510 zasłonka aparatu jest na równi z obudową nic nie odstaje itd. Ekran ma 2.2 cala wg mnie w zupełności wystarczający co ważne jest dość dobrze widoczny na zewnątrz pomieszczeń.

 

20090519.jpg

 

20090519002.jpg

 

20090519003x.jpg

 

 

Aparat:

Odnośnie aparatu to mamy tu matrycę 3.2 mpix i dwie diody Led. Niestety (miałem wcześniej K800i) mimo tej samej ilości mpix zdjęcia znacznie odbiegają od tego co prezentuje np. K800. Zobaczymy co przyniesie nowy soft aktualizowałem w sobotę i sterownik aparatu jest nowszy może dziś sprawdzę. Aparat umożliwia nagrywanie filmów 320x256 30 klatek na sekundę. Posiada opcję Smile Shutter która wykrywa uśmiech i wtedy samoczynnie wykonuje zdjęcia opcję tą można oczywiście wyłączyć.

 

Przykładowa fotka :

dsc00013v.th.jpg

 

Menu:

 

Telefon posiada znane już użytkownikom SE menu poddane małym korekcjom wizualnym. Wg mnie jest bardzo przejrzyste i co najważniejsze szybko działa na pewno szybciej niż w C702. Telefon ma czujnik ruchu, który działa w niektórych programach oraz w "podmenu". Telefon ma kilka motywów do wybory i tu uwaga ERA zablokowała nam Flash Menu co jest dość widowiskowe w porównaniu ze zwykłym motywem.

Telefon posiada zainstalowanych kilka aplikacji:

Klient YouTube chyba nie muszę pisać co to jest :)

AccuWeather do sprawdzania pogody

EraGG - komunikator :)

Walk Mate - "liczy" kroki aplikacja chyba korzysta z czujnika ruchu.

Standby World - czas na świecie

Są również zainstalowane 3 gry:

BubbleTown

Sudoku

Nitro street Racing

 

Ja sobie doinstalowałem tylko Operę Mini fajna przeglądarka i mało pobiera danych.

 

Jakość dźwięku:

 

w komplecie są raczej mizernej jakości słuchawki zamówiłem HPM-70 jak dojdą to opiszę wrażenia. W ustawieniach odtwarzacza jest equalizer i co ciekawe opcja znana z walkmana MegaBass.

Na głośniku dzwonki brzmią bardzo dobrze są wyraźne i głośne.

 

Bateria:

 

bateria to oczywiście Li-Ion 930 mAh przy kilku telefonach i sms dziennie bateria trzyma spokojnie ok 4 dni.

 

To chyba na tyle z obcowania na chwilę dość krótkiego z C510. Ja jestem bardzo zadowolony nie potrzebowałem multimedialnego "potwora" jest mały posiada dużo opcji wszystko jest przejrzyste i szybko działa. Do wad bym zaliczył brak kabla USB ale to wina Ery nie SE zablokowane Flash Menu również wina Ery. Słabą jakość zdjęć w porównaniu z np. K800i to chyba tyle co mogę napisać po paru dniach użytkowania. Zdjęcia postaram się jakieś wrzucić jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak ta bateria sprawowała by się przy 200 sms-ach dziennie i 2 godzinach rozmowy...a co do kabla to faktycznie jest przesada to wchodzi w zestaw telefonu i powinien być...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałem kilka zdjęć niestety złabej raczej jakości robione Nokią E51.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarły nowe słuchawki? Bo sam przymierzam się do kupna tego telefonu, i ciekawi mnie jakość dźwięku na hpm-70 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dotarły nowe słuchawki? Bo sam przymierzam się do kupna tego telefonu, i ciekawi mnie jakość dźwięku na hpm-70 :)

sluchawki dotarly jakosc dzwieku bez porownania duzo lepsza w komplecie 3 pary gumek :) graja na c510 dosc glosno bas jest dosc gleboki choc nie tak jak w creativach ep-630 nie wypadaja z uszu wg mnie sluchawki. idealnie sie nadaja do c510 tylko uwaga na podrobki ktorych pelno na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe ile będzie "nówka" kosztowała na allegro? Jeszcze tego modelu tam nie ma

 

Telefony na aukcjach są już od dawna tylko jeszcze nie ma kategorii c510 wystarczy wpisać w wyszukiwarce allegro c510 i pojawią ci się aukcje. Ceny to od ok 450zł do 600zł za nówkę z PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Movieman84

Tel fajny, lecz po zobaczeniu tego zdjecia, mój c905 robi o niebo lepsze. Soft zauktualizowany do najnowszego i ta funkcja uśmiechu też teraz się u mnie znajduje. Szczerze wcale ona potrzebna nie jest(bezsens). Ogólnie recka fajna. Sam bym zrobił ale boje się, że coś spale i mnie wyśmieją.

 

Dzięki, nie zauważyłem :D

Według Ciebie warto brać ten czy C 702 ? Ceny podobne

 

C702 lepszym wyborem. m,niejszy, fardziej funkcjonalny, po za tym zdjęcia jeśli chodzi o jakość lepsze w c702. Tańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C905 jest klasą samą w sobie:) zdjęcia z c510 raczej są słabej jakości mam nadzieję że następne softy coś poprawią a jak nie to zawsze można wgrać modyfikowane stery do aparatu zresztą już są ale szkoda mi gwarancji. c702 mi nie podchodzi wyglądem ma GPS kolega korzysta z naviexpert jest bardzo zadowolony nawet mało pobiera danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że się tak wtrącę :D

też mam właśnie dylemat co do SE C510 i C702,

zależy mi głównie na odtwarzaczu no i ogólnie, żeby telefon się nie ciął, w miarę długo bateria trzymała,

myślałam jeszcze o Nokii E51, jest symbian, jest WI-FI..

co waszym zdaniem lepsze? ;>

bo lustrzankę i tak sobie kupuję,

zresztą cudów się po aparacie w telefonie nie można przecież spodziewać..

jakby ktoś miał porównanie i mógłby mi jakoś pomóc to proszę o odpowiedź ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telefon taki sobie ale stanowczo za drogi. W życiu bym za niego nie dał 500zł ( a tyle kosztuje na allegro), Dawniej dużym atutem Se był aparat, ale teraz gdy inni producenci mają już telefony z lepszymi aparatami Se powoli bankrutuje (kc910, innov8,n82). Telefon nie jest zły ale powiedzmy 300 zł za taki telefon to maks :)

Ps: ciekawe kiedy SE zrobi coś z tymi filmami bo 320x240 w fonie za 500zł to porażka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no, ja za gotówkę go nie kupuję ;P

w playu przedłużam umowę i nowy telefon biorę

i mam mały problem..

pierwszym wariantem była Nokia N73,

jak dla mnie.. idealna.

niestety w PLAYu, pomimo tego, że na stronie głównej jest niby dostępna

nigdzie nie ma możliwości jej zakupienia, jakby ktoś wiedział jak mogę to zrobić w PLAYu to bardzo proszę powiedzieć mi jak ;P

byłabym bardzo wdzięczna.. ;)

więc muszę wybrać coś innego..

samsunga już nie wezmę, bo mam obecnie

poza tym każdy, kogo znam i kto ma szajsunga

ma problemy z usb, to jest chyba jedna z największych wad w telefonach samsunga.

więc moje rozważania dotyczą

Sony Ericssona C702 lub C510

Nokii E51 , ale to już trooszkę z innej bajki ;P

ewentualnie Nokia E63, chociaż raczej w kieszeni się nie zmieści

lub Samsung -_- i550W

jeśli ktoś zna się bardziej niż ja i może mi jakoś pomóc wybrać to czekam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widzę, że masz ten sam problem co ja. Też miałem w Playu wybrać Nokie N73 ale podzwoniłem po salonach i tego telefonu już nie ma od 5 miesięcy, chyba, że wezmę go na firmę to jakoś go sprowadzą ;] Ale ja nie prowadzę firmy ;) Także mój wybór padł na C510 i C702. Po dłuższym namyślaniu, "badaniach" zostałem przy C510. Dlaczego?

Mój kolega ma C702 i powiem, że nie za bardzo mi się podoba. Wygląd taki sobie, przyciski takie jakieś dziwne, i co najgorsze, to się zacina, zamula wchodząc do menu. I to nie wcale wina karty pamięci. Bez karty jest tak samo. To mnie od razu odstraszyło ;) Mniej ma funkcji C702, i ten zryty GPS co wyciąga kase ;) Ogólnie ten telefon jest tak nastawiony, aby wyciągnąć kasę, tak wszystko poustawiane, że gdzie nie klikniesz, tam cie z internetem łączy, i co najgorsze nie można tego zmienić. Mój wybór padł na C510 i myślę, że w najbliższym czasie go kupię.

 

P.S. Ja nie przepadam za Samsungami, jakoś to do mnie nie przemawia ;) Najbardziej lubię Sony Ericssony, oprogramowanie (szkoda tylko, że nie instalują Symbiana :/)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to cieszę się, że nie jestem z tym sama ;P

i dzięki wielkie za przybliżenie troszkę tego c702.

no to chyba też pozostaje mi wybrać c510

myślę jeszcze nad nokią e51, chociaż to całkiem inna bajka

no ale cena ta sama

symbian, wi-fi, bardzo dobra jakość dźwięku w nagrywanych filmach,

ogólnie dobry telefon, bo brat ma i bardzo sobie chwali ;)

zdjęcia jak na 2 megapiksele przeciętne,

mam samsunga z400 i muszę przyznać, że aparat jest jego jedyną dobrą stroną..

bo jak na 2 megapiksele robi dosyć dobre zdjęcia.

więc teraz mam dylemat

nokia e51 czy se c510 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy, do czego Ci jest ten telefon potrzebny. Seria Nokii "E" jest bardziej biznesowa ;) Ale duży plus to Wi-Fi, ale coś kosztem czegoś ;) Aparat trochę słaby :/ Ja osobiście pozostaje przy C510 i już złożyłem zamówienie ;) Lubię posłuchać muzyki, ale też chcę mieć przyzwoite zdjęcia :) Jak dla mnie C510 spełnia wszystkie moje wymagania.

 

P.S. Kiedy dostanę C510 to się pochwalę ;) Napiszę Ci wady i zalety ;)

Pozdrawiam Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, ja właśnie dzisiaj też się spodziewam, ma mi wujek przywieźć, bo był tam zamawiany, ale nawet nie wiem czy był na sklepie, czy go dzisiaj przywiezie :) zobaczy się ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sie 3mam swojej K750i@ W800i i nie widzę sensu zmiany. Po co??. Bo większy aparat ma C510?? Do tego kupię np. jakąś tanią używkę która zje te 3.2mpx na starcie :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak, telefonik przyjechał do mnie :D Jestem bardzo zadowolony i nie żałuję zakupu :D Wszystko się zgadza, nie zamula, no i ten piękny wygląd. Zdjęcia bardzo ładne, tylko szkoda, że w zestawie nie było karty pamięci. Gorąco polecam ten telefon!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ha i ja również już mam :D

i no muszę powiedzieć, że jak narazie też jestem bardzo zadowolona ;P

zdjęcia bardzo fajne,

telefon dobrze, szybko przede wszystkim chodzi..

czysty, dość głośny dźwięk.

jest tak, jak miało być..

czyli dobrze ;)

też żałuję braku karty pamięci, ale no cóż trzeba będzie dokupić ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ha i ja również już mam :D

i no muszę powiedzieć, że jak narazie też jestem bardzo zadowolona ;P

zdjęcia bardzo fajne,

telefon dobrze, szybko przede wszystkim chodzi..

czysty, dość głośny dźwięk.

jest tak, jak miało być..

czyli dobrze ;)

też żałuję braku karty pamięci, ale no cóż trzeba będzie dokupić ;P

 

W poównaniu do zmodowanego na wszelkie sposoby na W800i K750i to ten C510 gra cicho :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...