Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jajopolak

Nie działa klawiatura na komputerze...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem dziś komputer. Oto jego parametry:

Płyta: MicroStar P31 Neo-F

Procesor: Pentium Core Duo E5200 BOX

 

I chciałem zainstalować windowsa. Włozyłem płytke do napedu. Resetuje, ale płytki nie chce bootować. Pogrzebałem w biosie ustawiłem by tylko bootował CD ale nic ani rusz. Pozmieniałem kilka tam opcji ale chyba coś sknociłem ;/ i teraz w ogole nie działa mi klawiatura i nie moge wejść do biosu. Cały czas wyświetla sie ekran powitalny plyty głownej. Co w takim wypadku zrobić? Myslałem by wyciagnąć baterie ale jakos jej nie da się wyciągnać. Poradzicie jak to zrobic by wejsc do biosu ( by klawiatura zaczeła działać na nowo :( ) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie coś namieszałeś w biosie, wyłącz komputer z zasilania i następnie wyciągnij zowrke clear CMOS ( u ciebie znajduje się obok baterii) i włóż ją ponownie po ok 5s. Włącz komputer i wejdz do biosu i poszukaj opcji z USB kaybord i daj ją na Enabled. Jeśli jednak masz klawiature pod PS2 to raczej klawiatura ci padła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na USB mam. Ale dziś sprobuje z klawiatura na PS2 i moze bedzie działac. :) A jak zrobic by mi czytało bootowanie z CD? Skoro ustawilem w biosie by mi to bootowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Klawiatura ci nie działa i nie możesz wejść do biosu, to nie uruchomisz instalacji windowsa bez nacisnięcia jakiegokolwiek klawisza, sprawdziłeś już z tym clear cmos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem narazie w robocie. No na USB mi nie dziala. sprawdze dzis jak wroce do domu z klawiatura na PS2 i zobaczymy czy bedzie dzialac. ale chyba powinna ta na PS2 dzialac nie? A jak by nie działała to co zrobic ? Jak zresetowac biosa :P czy przez ten Clear CMOS ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C_MOS i wszystko powinno grac. Inna sprawa, jak nie wiesz co zmieniasz to po kiego grzyba grzebac w tych ustawieniach ? o.O

 

EDIT: Zworka od C_MOS jest na lewo od baterii. Wyjmij ja na chwilke i wloz spowrotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
C_MOS i wszystko powinno grac. Inna sprawa, jak nie wiesz co zmieniasz to po kiego grzyba grzebac w tych ustawieniach ? o.O

 

EDIT: Zworka od C_MOS jest na lewo od baterii. Wyjmij ja na chwilke i wloz spowrotem.

 

Heh być może chce się czegoś nauczyć, usamodzielnić? i po co mnie powtarzasz, już o tym pisałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i po co mnie powtarzasz, już o tym pisałem...

po to:

A jak by nie działała to co zrobic ? Jak zresetowac biosa czy przez ten Clear CMOS ?

 

Moze i chce sie czegos nauczyc, ale nie musi od razu edytowac wszystkich opcji skoro szuka tylko tych zwiazanych z USB/Keyboard ewentualnie BOOT Sequence... >.<.

 

'Jak jestem na obcym terytorium to robie male kroczki a nie O/C na czuja...'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra klwiatura na PS2 dziala. ale nie moge uruchomic bootowanie plyty ;| ,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows rozumiem oryginalny? Musiałeś coś sknocić w tej sekcji botowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak oryginalny. No nic. Przywrociłem ustawienia domysle no i dupa.. poustawiałem 1st na CD 2nd CD i 3rd CD ;/ i dupa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu płyta cd siadła.. sprawdź na innym kompie jak możesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi, czemu trzymasz ta klawiature na komputerze? Poloz na biurku, miejsca brak?

 

Teraz powaga:

Przy probie bootowania - co sie dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawia sie wogole ten komunikat: "Dowolny klawisz powoduje rozruch z dysku CD..." ? Jezeli nie to namieszales w tasmach albo biosie. Innej opcji nie widze. Skoro plyta bootuje na innym kompie to i boot sector ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Składali mi kompa w PcProjekcie

2. Dałem zeby wczytało mi ustawienia domysle w biosie.

3. Ten komunikat sie w ogole nie wyswietla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Składali mi kompa w PcProjekcie

2. Dałem zeby wczytało mi ustawienia domysle w biosie.

3. Ten komunikat sie w ogole nie wyswietla

Jeśli ustawiłeś domyślne to niekoniecznie musi się przestawić na bootowanie z CD-romu, najlepiej zrób zdjęcia z opcji biosu to ci powiemy co i gdzie zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • 3,5" będą wymagać dodatkowego zasilania (jeżeli ci to nie przeszkadza) z samego usb nie zasilisz takiego dysku w kieszeni, mam dwa telewizory które mają ponad 10 lat i dyski przenośne 500/1000/2000gb normalnie działają więc raczej w tym przypadku pojemność nie ma znaczenia.
    • ja mam płytę za 400zł od kilku lat i nic złego się z nią nie dzieje. Nie zmieniam sprzętu właśnie dlatego, że działa bezproblemowo. Mam inne podejście. Jako, że mam jakąś tam wiedzę komputerową to kupuje to co potrzebuje. Nie potrzebuje super karty dźwiękowej, sieciowej,  2 kart sieciowych, 2 dźwiękowych, 20 portów USB z tyłu i sata, najlepszej sekcji zasilania. To wszystko mocno podnosi koszta i nagle robi się 2k zł za płytę lub więcej a tych dodatków nigdy nie wykorzystam wręcz będą przeszkadzać bo to dodatkowe coś co może się popsuć i coś co będzie się ładowało przy starcie systemu więc sam system będzie startował dłużej. Wydajnościowo nic się nie zmieni czy to płyta za 500zł czy za 3000zł. Ta płyta za 500zł jest dobra a jak trzeba będzie wymienić płytę bo  to nie będzie szkoda bo dużo nie kosztowała. Przydałoby się wbudowane wifi i 4 banki pamięci ale w przyszłości pamięć pewnie pójdzie do zmiany na jakąś 8000-10000Mhz z większą pojemnością więc obecna pójdzie na sprzedaż.  
    • Szczerze to wydawało mi się że kilka plików, bardziej tak z pamięci napisałem. Jak będę miał chwilę to zassam jakiś film i sprawdzę.
    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...