Forum PCLab.pl: Telefon z WIFI, co polecacie? - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Dodaj obrazek

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (3 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Telefon z WIFI, co polecacie? Najlepiej NOKIA używana, tylko jaka NOKIA dość stabilna? Oceń temat: ***** 1 Głosów

#1 Użytkownik jest niedostępny   Cage21 Ikona

• Napis ćwiczebny ...
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 28 Maj 2009 - 12:33

Witam.

Ostatnio zastanawiam się nad kupnem telefonu z obsługą WIFI

Najlepiej żeby był to telefon marki NOKIA, gdyż dużo już ich jest dostępnych obecnie na rynku, a więc łatwiej będzie kupić.

Zależy mi na telefonie z WIFI, żeby nie zrywał połączenia, który będzie się łączył bez problemu z Hotspot'ami oraz z domowym stacjonarnym PC z którego będzie udostępniane łącze internetowe, czyli jedna osoba korzysta w domu z stacjonarnego komputera PC, a druga osoba korzysta z internetu w telefonie za free.

#2 Użytkownik jest niedostępny   Begrin Ikona

• PipPipPipPipPip

Napisany 28 Maj 2009 - 13:06

5800 najwygodniejszy do wifi bo duzy dotykowiec

#3 Użytkownik jest niedostępny   MSQ. Ikona

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 28 Maj 2009 - 13:24

Jak chcesz telefon do przeglądania internetu to tylko G1 i iPhone. Najwygodniejsze i najlepsze mobilne przeglądarki (z lekką przewagą iPhone'a ze względu na multi-touch)

#4 Użytkownik jest niedostępny   Cage21 Ikona

• Napis ćwiczebny ...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 28 Maj 2009 - 13:35

Nie potrzebuje "dotykowego" telefonu wcale, tylko może być starszy oczywiście model.

G1 i iPhone, też całkowicie odpada za drogo obecnie wychodzi.

Jeszcze, może ktoś z Was coś doradzi :question: najlepiej trochę starsza NOKIA.

#5 Użytkownik jest niedostępny   cyb3rm4n Ikona

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 28 Maj 2009 - 13:40

samsung i550w . Polecam sam osobiscie mam i naprawde swietnie sie spisuje . Symbianik taki jak w n95 , duzy wyswietlacz i cena ok

#6 Gość_Rob1N_*

• Grupa: Goście

Napisany 28 Maj 2009 - 13:42

To napisz w jakiej kwocie. Coś z wi-fi można wyrwać w cenie 300-3000zł tak więc wiesz...

#7 Użytkownik jest niedostępny   Celinator Ikona

• <<<<DJ M@X>>>>
  • PipPipPipPip

Napisany 28 Maj 2009 - 16:04

Nokia n80:)) sam mialem i posiada wifi.. przegladanie internetu na niej boskie xD

#8 Użytkownik jest niedostępny   xadrian Ikona

• (O.o)
  • PipPipPipPipPip

Napisany 28 Maj 2009 - 16:21

Zobacz postcyb3rm4n, o 28 Maj 2009, 14:40, napisał(a):

samsung i550w . Polecam sam osobiscie mam i naprawde swietnie sie spisuje . Symbianik taki jak w n95 , duzy wyswietlacz i cena ok

Dokladnie jak kolega napisał.. Ale uwazaj bo ten samsung jest takze bez WiFi a o tym czy dany model ma WiFi czy nie kapniesz sie po literce "w" na koncu - jak jej nie ma to nie ma WiFi

#9 Użytkownik jest niedostępny   Cage21 Ikona

• Napis ćwiczebny ...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 28 Maj 2009 - 16:38

Zobacz postcyb3rm4n, o 28 Maj 2009, 14:40, napisał(a):

Samsung nawet też mi by pasował ... ale jednak bardziej szybciej i łatwiej znajdę Nokie z WIFI, gdyż ten i555 mało jest popularny i będzie trochę ciężko go "wychaczyć" taniej używanego :kwasny:

Zobacz postRob1N, o 28 Maj 2009, 14:42, napisał(a):

To napisz w jakiej kwocie. Coś z wi-fi można wyrwać w cenie 300-3000zł tak więc wiesz...

Potrzebuje jednak kupić używany telefon z WIFI ale w 100% sprawny ... cena to nawet może być i do 300zł gdyż planuje kupić okazyjnie w lombardzie lub w komisie GSM, ale prędzej w lombardzie ,gdyż jeszcze taniej się kupi.

Zobacz postCelinator, o 28 Maj 2009, 17:04, napisał(a):

Nokia n80:)) sam mialem i posiada wifi.. przegladanie internetu na niej boskie xD

Faktycznie na dobry początek to NOKIA N80 spokojnie powinna mi wystarczyć ... tylko mam pytanie, czy nie zrywa połączenia ta właśnie nokia n80 :question:

może jeszcze, ktoś z Was mi doradzi inny model Nokii z WIFI :hmm: na razie mój faworyt to Nokia N80 i jaka inna jeszcze :question:

Ten post był edytowany przez Cage21 dnia: 28 Maj 2009 - 16:38

#10 Użytkownik jest niedostępny   eeeee(myg500.pl) Ikona

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 28 Maj 2009 - 16:43

Toshiba G810, G900, IPhone 2G/3G. Niestety muszę Cię zmartwić. Widziałem wydajność WiFi w wielu nokiach min. N80, N95 8GB i jest ona strasznie niska (pewnie w 5800 jest podobnie). Porównywałem z Toshibą G810.

#11 Użytkownik jest niedostępny   Celinator Ikona

• <<<<DJ M@X>>>>
  • PipPipPipPip

Napisany 28 Maj 2009 - 16:53

mi nic nigdy nie zrywało zadnego połaczenia a mialem ją pół roku i zawsze łazilem do mc donalda by cos posciagac bo tam darmowe hotspoty i bez zadnego problemu mi sie udawało

#12 Użytkownik jest niedostępny   prabab Ikona

• Tenchovo.
  • Ikona
  • Grupa: Moderatorzy

Napisany 28 Maj 2009 - 16:56

Zakres cenowy?

Ja bym polecił raczej Samsunga SGH-i600 albo SGH-i620 (chociaż ten drugi ma dosyć mały ekran).

Przeglądanie internetu bez QWERTY mija się z celem.

#13 Gość_Rob1N_*

• Grupa: Goście

Napisany 28 Maj 2009 - 16:58

Ogólnie nokie mają dość słabe nadajniki. Ze zrywaniem też nie miałem problemów ale z zasięgiem jak najbardziej. Tam gdzie iphone łapie mój router bez problemu tam nokia nie widzi sieci ^^
Jednak z tego co widzę szukasz jak najtańszego telefonu. Możesz próbować kupić n93.

#14 Użytkownik jest niedostępny   Lifehouse Ikona

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 28 Maj 2009 - 18:35

co do Samsunga i550w to trackball jest średni i trzeba korzystać z aplikacji magic key. lepszym rozwiązaniem byłby joystick

#15 Użytkownik jest niedostępny   Cage21 Ikona

• Napis ćwiczebny ...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 28 Maj 2009 - 18:48

Zobacz posteeeee(myg500.pl), o 28 Maj 2009, 17:43, napisał(a):

Toshiba G810, G900, IPhone 2G/3G. Niestety muszę Cię zmartwić. Widziałem wydajność WiFi w wielu nokiach min. N80, N95 8GB i jest ona strasznie niska (pewnie w 5800 jest podobnie). Porównywałem z Toshibą G810.

Według mnie, to jednak Toshiba odpada z prostego dość względu, gdyż te telefony posiadają sim locka z sieci PLAY ,mój kuzyn posiada Toshibe G500 i tylko trzeba iść do salonu PLAY i tylko oni potrafią ściągnąć sim locka z Toshiby.

Zobacz postprabab, o 28 Maj 2009, 17:56, napisał(a):

Zakres cenowy?

Już podałem, czyli używany telefon tak do max 300zł ,ale kupując okazyjnie w np. w lombardzie do tej kwoty naprawdę można coś dobrego "wychaczyć" czyli cena w lombardzie zawsze będzie dużo niższa niż sklepie, czy komisie GSM.

#16 Użytkownik jest niedostępny   prabab Ikona

• Tenchovo.
  • Ikona

Napisany 28 Maj 2009 - 18:50

Zobacz postCage21, o 28 Maj 2009, 19:48, napisał(a):

Już podałem, czyli używany telefon tak do max 300zł ,ale kupując okazyjnie w np. w lombardzie do tej kwoty naprawdę można coś dobrego "wychaczyć" czyli cena w lombardzie zawsze będzie dużo niższa niż sklepie, czy komisie GSM.

Jeżeli chcesz czegoś z naprawdę sensownym WiFi, tzn. nie gubiącym co 5 sekund zasięgu i stabilnym, to nic lepszego jak SGH-i600 nie znajdziesz.

http://allegro.pl/it..._vat_marza.html
http://allegro.pl/it..._starogard.html

Sieć bezprzewodowa to największy plus tego modelu - korzystanie z niej to sama przyjemność ;).

#17 Użytkownik jest niedostępny   Riddick1500 Ikona

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 28 Maj 2009 - 18:51

Moze być np nokia e51. Co do zasięgu wifi to może w starszych modelach był słaby ale obecnie jest bardzo dobry. Dla porównania: D-Link Wireless N USB Adapter DWA-140 wykrywa mi 3 sieci, moja Nokia 5800XM równiez wykrywa mi te same 3 sieci w tym samym miejscu co ten adapter i to w całym domu. A według progamu monitorujacego 2 znich mają tylko 10% mocy. Więc chyba jest dobrze. Nokia e51 równiez łapała mi te 3 sieci

Jeśli chodzi o starsze modele to nie wiem czy to dobry sens pchać się w nie. W starszych modelach nokii jak i innych firm nadajnik wifi rzeczywiście nie jest najlepszy. Były to poczatki wifi w telefonie i nie były to za dobrze działajace moduły

Ten post był edytowany przez Riddick1500 dnia: 28 Maj 2009 - 18:55

#18 Użytkownik jest niedostępny   Cage21 Ikona

• Napis ćwiczebny ...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 28 Maj 2009 - 19:28

Zobacz postprabab, o 28 Maj 2009, 19:50, napisał(a):

Jeżeli chcesz czegoś z naprawdę sensownym WiFi, tzn. nie gubiącym co 5 sekund zasięgu i stabilnym, to nic lepszego jak SGH-i600 nie znajdziesz.

Sieć bezprzewodowa to największy plus tego modelu - korzystanie z niej to sama przyjemność ;).

Tak prawdę mówiąc, to już kiedyś widziałem ten telefon, tylko wiadomo że posiada Windows Mobile ,a telefony NOKIA posiadają Symbian według mnie, to lepiej mieć jednak telefon z Symbian'em, to jest oczywiście moje osobiste tylko zdanie, gdyż mając telefon z Symbian'em można wgrać różne dodatkowe aplikacje z których też można korzystać.

Zobacz postRiddick1500, o 28 Maj 2009, 19:51, napisał(a):

Moze być np nokia e51. Co do zasięgu wifi to może w starszych modelach był słaby ale obecnie jest bardzo dobry. Dla porównania: D-Link Wireless N USB Adapter DWA-140 wykrywa mi 3 sieci, moja Nokia 5800XM równiez wykrywa mi te same 3 sieci w tym samym miejscu co ten adapter i to w całym domu. A według progamu monitorujacego 2 znich mają tylko 10% mocy. Więc chyba jest dobrze. Nokia e51 równiez łapała mi te 3 sieci

Jeśli chodzi o starsze modele to nie wiem czy to dobry sens pchać się w nie. W starszych modelach nokii jak i innych firm nadajnik wifi rzeczywiście nie jest najlepszy. Były to poczatki wifi w telefonie i nie były to za dobrze działajace moduły

Bardzo trafnie i dobitnie to opisałeś, że za bardzo nie ma co się pchać w starsze modele ... to jest tak ... jak ze stacjonarnym PC w którym jest starsza karta WIFI PCI która wykrywa mniej sieci i pokazuje słabszy sygnał ,a gdy wymieni się na nową kartę WIFI z innym nowym zaawansowanym technologicznie chipsetem, to od razu widać różnice, którą sam opisałeś.

#19 Użytkownik jest niedostępny   prabab Ikona

• Tenchovo.
  • Ikona

Napisany 28 Maj 2009 - 19:30

Zobacz postCage21, o 28 Maj 2009, 20:28, napisał(a):

Tak prawdę mówiąc, to już kiedyś widziałem ten telefon, tylko wiadomo że posiada Windows Mobile ,a telefony NOKIA posiadają Symbian według mnie, to lepiej mieć jednak telefon z Symbian'em, to jest oczywiście moje osobiste tylko zdanie, gdyż mając telefon z Symbian'em można wgrać różne dodatkowe aplikacje z których też można korzystać.

Jak patrzysz na ilość aplikacji - tych Symbianowych w porównaniu z dostępnymi na Windows Mobile jest tyle, co kot napłakał.

#20 Użytkownik jest niedostępny   MSQ. Ikona

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 28 Maj 2009 - 19:31

WM ma znaaacznie większe możliwości niż Symbian...

• (3 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3