Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Cage21

Telefon z WIFI, co polecacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Ostatnio zastanawiam się nad kupnem telefonu z obsługą WIFI

 

Najlepiej żeby był to telefon marki NOKIA, gdyż dużo już ich jest dostępnych obecnie na rynku, a więc łatwiej będzie kupić.

 

Zależy mi na telefonie z WIFI, żeby nie zrywał połączenia, który będzie się łączył bez problemu z Hotspot'ami oraz z domowym stacjonarnym PC z którego będzie udostępniane łącze internetowe, czyli jedna osoba korzysta w domu z stacjonarnego komputera PC, a druga osoba korzysta z internetu w telefonie za free.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5800 najwygodniejszy do wifi bo duzy dotykowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz telefon do przeglądania internetu to tylko G1 i iPhone. Najwygodniejsze i najlepsze mobilne przeglądarki (z lekką przewagą iPhone'a ze względu na multi-touch)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebuje "dotykowego" telefonu wcale, tylko może być starszy oczywiście model.

 

G1 i iPhone, też całkowicie odpada za drogo obecnie wychodzi.

 

Jeszcze, może ktoś z Was coś doradzi :question: najlepiej trochę starsza NOKIA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samsung i550w . Polecam sam osobiscie mam i naprawde swietnie sie spisuje . Symbianik taki jak w n95 , duzy wyswietlacz i cena ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rob1N

To napisz w jakiej kwocie. Coś z wi-fi można wyrwać w cenie 300-3000zł tak więc wiesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nokia n80:)) sam mialem i posiada wifi.. przegladanie internetu na niej boskie xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
samsung i550w . Polecam sam osobiscie mam i naprawde swietnie sie spisuje . Symbianik taki jak w n95 , duzy wyswietlacz i cena ok

Dokladnie jak kolega napisał.. Ale uwazaj bo ten samsung jest takze bez WiFi a o tym czy dany model ma WiFi czy nie kapniesz sie po literce "w" na koncu - jak jej nie ma to nie ma WiFi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
samsung i550w . Polecam sam osobiscie mam i naprawde swietnie sie spisuje . Symbianik taki jak w n95 , duzy wyswietlacz i cena ok

 

Samsung nawet też mi by pasował ... ale jednak bardziej szybciej i łatwiej znajdę Nokie z WIFI, gdyż ten i555 mało jest popularny i będzie trochę ciężko go "wychaczyć" taniej używanego :kwasny:

 

To napisz w jakiej kwocie. Coś z wi-fi można wyrwać w cenie 300-3000zł tak więc wiesz...

 

Potrzebuje jednak kupić używany telefon z WIFI ale w 100% sprawny ... cena to nawet może być i do 300zł gdyż planuje kupić okazyjnie w lombardzie lub w komisie GSM, ale prędzej w lombardzie ,gdyż jeszcze taniej się kupi.

 

Nokia n80:)) sam mialem i posiada wifi.. przegladanie internetu na niej boskie xD

 

Faktycznie na dobry początek to NOKIA N80 spokojnie powinna mi wystarczyć ... tylko mam pytanie, czy nie zrywa połączenia ta właśnie nokia n80 :question:

 

może jeszcze, ktoś z Was mi doradzi inny model Nokii z WIFI :hmm: na razie mój faworyt to Nokia N80 i jaka inna jeszcze :question:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toshiba G810, G900, IPhone 2G/3G. Niestety muszę Cię zmartwić. Widziałem wydajność WiFi w wielu nokiach min. N80, N95 8GB i jest ona strasznie niska (pewnie w 5800 jest podobnie). Porównywałem z Toshibą G810.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi nic nigdy nie zrywało zadnego połaczenia a mialem ją pół roku i zawsze łazilem do mc donalda by cos posciagac bo tam darmowe hotspoty i bez zadnego problemu mi sie udawało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakres cenowy?

 

Ja bym polecił raczej Samsunga SGH-i600 albo SGH-i620 (chociaż ten drugi ma dosyć mały ekran).

 

Przeglądanie internetu bez QWERTY mija się z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rob1N

Ogólnie nokie mają dość słabe nadajniki. Ze zrywaniem też nie miałem problemów ale z zasięgiem jak najbardziej. Tam gdzie iphone łapie mój router bez problemu tam nokia nie widzi sieci ^^

Jednak z tego co widzę szukasz jak najtańszego telefonu. Możesz próbować kupić n93.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do Samsunga i550w to trackball jest średni i trzeba korzystać z aplikacji magic key. lepszym rozwiązaniem byłby joystick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Toshiba G810, G900, IPhone 2G/3G. Niestety muszę Cię zmartwić. Widziałem wydajność WiFi w wielu nokiach min. N80, N95 8GB i jest ona strasznie niska (pewnie w 5800 jest podobnie). Porównywałem z Toshibą G810.

 

Według mnie, to jednak Toshiba odpada z prostego dość względu, gdyż te telefony posiadają sim locka z sieci PLAY ,mój kuzyn posiada Toshibe G500 i tylko trzeba iść do salonu PLAY i tylko oni potrafią ściągnąć sim locka z Toshiby.

 

 

Zakres cenowy?

 

Już podałem, czyli używany telefon tak do max 300zł ,ale kupując okazyjnie w np. w lombardzie do tej kwoty naprawdę można coś dobrego "wychaczyć" czyli cena w lombardzie zawsze będzie dużo niższa niż sklepie, czy komisie GSM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już podałem, czyli używany telefon tak do max 300zł ,ale kupując okazyjnie w np. w lombardzie do tej kwoty naprawdę można coś dobrego "wychaczyć" czyli cena w lombardzie zawsze będzie dużo niższa niż sklepie, czy komisie GSM.

Jeżeli chcesz czegoś z naprawdę sensownym WiFi, tzn. nie gubiącym co 5 sekund zasięgu i stabilnym, to nic lepszego jak SGH-i600 nie znajdziesz.

 

http://allegro.pl/item643026538_smartphone..._vat_marza.html

http://allegro.pl/item641935698_samsung_i6..._starogard.html

 

Sieć bezprzewodowa to największy plus tego modelu - korzystanie z niej to sama przyjemność ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze być np nokia e51. Co do zasięgu wifi to może w starszych modelach był słaby ale obecnie jest bardzo dobry. Dla porównania: D-Link Wireless N USB Adapter DWA-140 wykrywa mi 3 sieci, moja Nokia 5800XM równiez wykrywa mi te same 3 sieci w tym samym miejscu co ten adapter i to w całym domu. A według progamu monitorujacego 2 znich mają tylko 10% mocy. Więc chyba jest dobrze. Nokia e51 równiez łapała mi te 3 sieci

 

Jeśli chodzi o starsze modele to nie wiem czy to dobry sens pchać się w nie. W starszych modelach nokii jak i innych firm nadajnik wifi rzeczywiście nie jest najlepszy. Były to poczatki wifi w telefonie i nie były to za dobrze działajace moduły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chcesz czegoś z naprawdę sensownym WiFi, tzn. nie gubiącym co 5 sekund zasięgu i stabilnym, to nic lepszego jak SGH-i600 nie znajdziesz.

 

Sieć bezprzewodowa to największy plus tego modelu - korzystanie z niej to sama przyjemność ;).

 

Tak prawdę mówiąc, to już kiedyś widziałem ten telefon, tylko wiadomo że posiada Windows Mobile ,a telefony NOKIA posiadają Symbian według mnie, to lepiej mieć jednak telefon z Symbian'em, to jest oczywiście moje osobiste tylko zdanie, gdyż mając telefon z Symbian'em można wgrać różne dodatkowe aplikacje z których też można korzystać.

 

 

Moze być np nokia e51. Co do zasięgu wifi to może w starszych modelach był słaby ale obecnie jest bardzo dobry. Dla porównania: D-Link Wireless N USB Adapter DWA-140 wykrywa mi 3 sieci, moja Nokia 5800XM równiez wykrywa mi te same 3 sieci w tym samym miejscu co ten adapter i to w całym domu. A według progamu monitorujacego 2 znich mają tylko 10% mocy. Więc chyba jest dobrze. Nokia e51 równiez łapała mi te 3 sieci

 

Jeśli chodzi o starsze modele to nie wiem czy to dobry sens pchać się w nie. W starszych modelach nokii jak i innych firm nadajnik wifi rzeczywiście nie jest najlepszy. Były to poczatki wifi w telefonie i nie były to za dobrze działajace moduły

 

Bardzo trafnie i dobitnie to opisałeś, że za bardzo nie ma co się pchać w starsze modele ... to jest tak ... jak ze stacjonarnym PC w którym jest starsza karta WIFI PCI która wykrywa mniej sieci i pokazuje słabszy sygnał ,a gdy wymieni się na nową kartę WIFI z innym nowym zaawansowanym technologicznie chipsetem, to od razu widać różnice, którą sam opisałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak prawdę mówiąc, to już kiedyś widziałem ten telefon, tylko wiadomo że posiada Windows Mobile ,a telefony NOKIA posiadają Symbian według mnie, to lepiej mieć jednak telefon z Symbian'em, to jest oczywiście moje osobiste tylko zdanie, gdyż mając telefon z Symbian'em można wgrać różne dodatkowe aplikacje z których też można korzystać.

Jak patrzysz na ilość aplikacji - tych Symbianowych w porównaniu z dostępnymi na Windows Mobile jest tyle, co kot napłakał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak prawdę mówiąc, to już kiedyś widziałem ten telefon, tylko wiadomo że posiada Windows Mobile ,a telefony NOKIA posiadają Symbian według mnie, to lepiej mieć jednak telefon z Symbian'em, to jest oczywiście moje osobiste tylko zdanie, gdyż mając telefon z Symbian'em można wgrać różne dodatkowe aplikacje z których też można korzystać.
WM ma znaaacznie większe możliwości niż Symbian...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak patrzysz na ilość aplikacji - tych Symbianowych w porównaniu z dostępnymi na Windows Mobile jest tyle, co kot napłakał.

 

Bardziej miałem na myśli co potrafią takie aplikacje, a nie o ich dostępną aktualną ilość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardziej miałem na myśli co potrafią takie aplikacje, a nie o ich dostępną aktualną ilość.

To niby aplikacje na WM potrafią mniej? Wszystko zależy od ich specyfiki.

 

A doskonała większość programów z jednej platformy jest tożsama z tymi z drugiej platformy :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To niby aplikacje na WM potrafią mniej? Wszystko zależy od ich specyfiki.

 

A doskonała większość programów z jednej platformy jest tożsama z tymi z drugiej platformy :).

 

Oczywiście, że to jest prawda jeżeli chodzi o większość programów na te dwie platformy.

 

Powiedziałem już w tym temacie wcześniej ,że według mnie, to lepiej mieć jednak telefon z Symbian'em, to jest oczywiście moje osobiste tylko zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toshiby nie posiadają SimLock'a (przynajmniej G810 albo G900 nie z salonu Playa). Nawet jeśli go mają to co za problem pójść do salonu go ściągnąć? Play robi to za darmo, chociaż jeśli trafi się na mało rozgarniętych pracowników (co w przypadku tej sieci jest dość częste) to może to dłużej potrwać. W kwestii WM i Symbiana to widziałem sporo telefonów zarówno z jednym jak i drugim systemem i bardziej spodobała mi się mobilna Winda. Poza tym telefony z symbianem (czytaj: Nokie z serii N) mają koszmarny moduł WiFi. W dodatku programy na Symbiana są mniej funkcjonalne niż na WM. Takie jest moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedziałem już w tym temacie wcześniej ,że według mnie, to lepiej mieć jednak telefon z Symbian'em, to jest oczywiście moje osobiste tylko zdanie.

Heh, kurcze, tylko problem w tym, że nie widziałem żadnego sensownego telefonu na Symbianie z dobrym WiFi :).

 

Może n80? Ale to już dosyć stary model...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...