Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

prabab

Wielkoszczur

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio sobie przeglądałem internet i znalazłem coś takiego: http://www.pouchedrats.co.uk

 

Jak później się dowiedziałem, Wielkoszczury są udomowione i hodowane, jednak nie za bardzo orientuję się, skąd takowego można by sobie "wytrzasnąć" na terenie polski.

 

Cricetomys-gambianus.jpg

 

A wygląda na to, że to świetne zwierzaki ;).

 

Trainers_and_HeroRAT.jpg

 

Ktoś coś może wie? Może jakaś przydomowa hodowla? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosztują około 200 euro i na sprzedaż w Polsce bywają sporadycznie; tak nawiasem, jestem zdania, że jeśli to nie zachcianka, to sam potrafisz znaleźć informacje. Nie jest to gatunek chroniony, ale wymaga sporo opieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kosztują około 200 euro i na sprzedaż w Polsce bywają sporadycznie; tak nawiasem, jestem zdania, że jeśli to nie zachcianka, to sam potrafisz znaleźć informacje.

Już znalazłem wszystko chyba co potrzebuję ;). Jak się okazało nawet widziałem te dziady w sklepie zoologicznym w pasażu Grunwaldzkim, tylko cuś ich skojarzyć nie potrafiłem.

 

Ciekaw byłem (i wciąż jestem), czy w Polsce nie występuje jakaś hodowla, albo ktoś z Pisilaby nie ma przypadkiem zamiaru mnożyć swoich milusińskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekaw byłem (i wciąż jestem), czy w Polsce nie występuje jakaś hodowla, albo ktoś z Pisilaby nie ma przypadkiem zamiaru mnożyć swoich milusińskich.

Hodowli chyba nie ma. Założę się, że powód zgadniesz. Na żywo widzialem je dwa razy: w zoo w Dortmundzie i w sklepie w centrum handlowym w Katowicach. Najbliższe hodowle są w Niemczech. Ale czuj się ostrzeżony od wieloletnio żyjącego ze zwierzętami: blok to nie jest dobre miejsce, a czasu będziesz musiał poświęcić sporo, w dodatku w razie choroby będą problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hodowli chyba nie ma. Założę się, że powód zgadniesz. Na żywo widzialem je dwa razy: w zoo w Dortmundzie i w sklepie w centrum handlowym w Katowicach. Najbliższe hodowle są w Niemczech. Ale czuj się ostrzeżony od wieloletnio żyjącego ze zwierzętami: blok to nie jest dobre miejsce, a czasu będziesz musiał poświęcić sporo, w dodatku w razie choroby będą problemy.

Nie mieszkam w bloku, a czasu do poświęcenia (zwłaszcza dla zwierzaków :)) mam sporo.

 

Tylko martwią mnie choroby, bo, jako że to zwierzęta egzotyczne, to i na egzotyczne schorzenia zapadają. I weterynarz będzie mógł jedynie rękoma wzruszyć.

 

Zresztą plan przygarnięcia wielkoszczura i tak uskutecznię najprędzej za kilka lat. Może to zabrzmi głupio, ale najpierw muszę być pewien, że kieruje mną prawdziwa chęć "adopcji", a nie zwykła zachcianka - odróżnić jedno od drugiego równie trudno jak zauroczenie od zakochania ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz, to Ci złapie jednego z tych, które kreca sie koło smietnika u mnie na osiedlu. Takie bestie się tam krecą, że są tylko minimalnie mniejsze od tych na zdjeciach wyzej. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może lygrysa lepiej? Też egzotyczny a i większy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Christopher91
Może lygrysa lepiej? Też egzotyczny a i większy :E

Złap tego co go cała polska szuka :P Chociaż to chyba puma była ale w końcu też egzotyczny zwierzaczek :P I słynny będziesz :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mówisz o tej?

 

 

kiepsko bo zaraz jak zobaczylem "PUMA" drukowanymi to skojarzyłem markę a potem to już nie trudno się domyślić, że pokażą buta :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Christopher91

Dokładnie ;] Myśle że autorowi tematu by sie jeszcze bardziej spodobała niż ten szczur i mniej roboty bo raz na jakiś czas wrzucasz jej kota sąsiadki lub jakiegoś małego pieska i jest spokój :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prab poczytaj na jakie choroby zapadają szczury w indiach i co przenoszą. Na pewno pomoże Ci w rozstrzygnięciu sprawy i ewentualnym przygotowaniu do posiadania.

 

 

OT:

Szczury kanałowe :whee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Christopher91

Zapraszam na łowy w mojej piwnicy :P Nietoperze, szczyry wielkosci kotów, czasami sie sowa znajdzie :E A jeśli tamto to "wielkoszczur" to moje szczury to "gigantoszczur" xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:o [cenzura] zwierzątko , jeśli wiesz gdzie i za ile można dostać pisz mi na pw , w tej chwili mam 3 samce i chyba 6 samiczek :D ,a takiego pierwszy raz w życiu widzę . Musze takiego mieć ;) - uwielbiam takie gryzonie ;) to taki u mnie by miał dobrze :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i szczury to mądre zwierzęta (tak mówią), może i sa udomowione ale jednak pomimo iż nie mam wstrętu do gryzoni (a wręcz lubię) to takiego wielkiego szczura bym nie chciał mieć jako zwierzątka domowego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prabab ty go masz? Jak tak to opowiedz coś o nim. Możliwe, że bym się na takie cuś skusił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prabab ty go masz? Jak tak to opowiedz coś o nim. Możliwe, że bym się na takie cuś skusił.

Nie, nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co by kot zrobił jakby takiego szczura zobaczył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

600 zł. :o

 

To nie lepiej kupić sobie świnkę morską, albo królika za kilkadziesiąt złotych? Zwłaszcza króliki są o wiele ładniejsze i przyjemniejsze od tych szczurów i żyją dłużej. Mój znajomy miał królika, to zdechł w wieku 12 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może i szczury to mądre zwierzęta (tak mówią), może i sa udomowione ale jednak pomimo iż nie mam wstrętu do gryzoni (a wręcz lubię) to takiego wielkiego szczura bym nie chciał mieć jako zwierzątka domowego...

 

hmm.. czemu?

 

@Fajny..

Królika mam.. ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa :P jak nie czyścisz klatki ,a tak nic nie czuć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...