Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mahjong_21

Zakup taniego sportowego samochodu

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiłem model samochodu który rozwarzam i argumentuje,a dla przykładu np. ty mozesz podać swój model i go z argumentować , bo narazie nikt podając model nie napisał dlaczego akurat ten, prawie nikt...

 

:E bo kazdy wie jak to sie skonczy, masz/miales juz jakis sportowy samochod? utrzymanie zwyklego(czyt. bez turbo i w miare pospolitego) nie jest wcale takie tanie, po prostu nie wyrobisz na utrzymanie jesli na sam zakup chcesz wyrzucic 9k za 200sx E: ...mi sie tez marza r34 albo s15 ale wiem realnie, ze utrzymanie takiego auta to masakra (moze dlatego nie ma ich az tyle na drogach?) doloz drugie tyle i szukaj albo kup jakiegos trupa i sie mecz. Byl juz kiedys na Labie watek kogos kto sie napalal na Supre mk2 bodajze...szybko wrocil z placzem. Rozejrzyj sie za czyms normalnym i doloz jeszcze troche grosza, Preluda 2,2 Vtec IVg jest fajnym rozwiazaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czytałeś wogóle pierwszy post?? Gdzie tam pisze że ma być:''Za kwotę 9 tys. zeta chcesz długie "szportowe" coupe z silnikiem max 2litrowym i najlepiej z turbiną''

 

:Up_to_s: Bez komentarza...

 

ciekawe

 

Witam. Przymierzam się do zakupu samochodu, środki finansowe to 9000pln, zalerzy mi na tym by był to japoniec, Silnik max do 2 litrów pojemności, Dynamiczny i ''na pierwszy rzut oka sportowy''. Tak więc mysałem o nissanie SX200 z silnikiem CA18DET (1.8 + turbo). Co o tym samochodzie myślicie??

 

Pozostaje tylko kwestia gustu, a wmoim przypadku ta bryła jest mało ciekawa (małe i za krótkie).

 

Pogrubiłem odpowiednie słowa

 

I teraz mi powiedz, czego ja... kurna... nie zrozumiałem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze jeszcze pierdnąć w oponkę? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zakładałem podobny temat... "Sportowe auto do 9tyś" ale z założenia miałem na uwadze MX3 1.8V i wszystkie propozycje mi się nie podobały... Autor tego tematu postępuje podobnie...

Faktem jest, że do dnia dzisiejszego nie jeżdżę MX3 (ale to tylko do wtorku :Up_to_s: )

Radzę koledze przemyśleć intensywnie tego Nissana!!! Tam gdzie większość w warsztacie zapłaci 1k Ty wyłożysz 3k... Licz się z tym... Choć jeżeli masz dostęp do części to ryzykuj... Ja ryzykuje!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś zakładałem podobny temat... "Sportowe auto do 9tyś" ale z założenia miałem na uwadze MX3 1.8V i wszystkie propozycje mi się nie podobały... Autor tego tematu postępuje podobnie...

Faktem jest, że do dnia dzisiejszego nie jeżdżę MX3 (ale to tylko do wtorku :Up_to_s: )

Radzę koledze przemyśleć intensywnie tego Nissana!!! Tam gdzie większość w warsztacie zapłaci 1k Ty wyłożysz 3k... Licz się z tym... Choć jeżeli masz dostęp do części to ryzykuj... Ja ryzykuje!!!

 

o kurka, chcialbym miec takie nerwy ze stalyyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o kurka, chcialbym miec takie nerwy ze stalyyy

Brakło 6 :) V6 oczywiście jednak nie 1.8 a coś większego :devil:

Nawiasem "pisząc" nie cytuje się osoby piszącej nad Nami!!! Regulamin się kłania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oho, nissan i sport - hehehe...

 

Pierwsze primo - Nissany serii S oraz Z (200SX i 300ZX) sa na zachodzi znacznie drozsze niz w Polsce. To widac juz po Allegro - ilosc aut niezarejestrowanych w kraju jest mikroskopijna.

 

 

 

Drugie primo - S13 jest samochodem bardzo specyficznym - aby kupic zdrowy egzemplarz wymagane jest przynajmniej ok 12 000zl - jesli kupisz taniej, to z reguly do przynajmniej tej sumy i tak szybko dobijesz.

 

Wiekszosc aut na naszym rynku ma za soba wiecej lub mniej przygod w historii wypadkowej - latwiej znalezc nietluczona Calibre.

 

Silnik CA18DET cierpi od zawsze na niewydolnosc ukladu smarowania co objawia sie padami panewek i turbiny (pomaga zalozenie T28, zamiast T25 ale to kosztowna zabawa) i wymaga smarowania dobrym olejem syntetycznym. Porzadny remont to okolice 5000zl.

 

Jednostki z silnikiem SR20DET z konca produkcji modelu, sa duzo drozsze i znacznie trudniej dostepne.

 

W przypadku 200SX rowniez problemy sa ze stanem zawieszenia - dobrze byc mechanikiem, miec spawarke, dobre znajomosci u tokarzy i co najmniej jeden egzemplarz jeszcze na czesci.

 

 

Majac 9k powinienes sie rozejrzec za jakims innym autem - zdecydowanie :]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BTW Na marginesie - sprzedaje swojego 100NX-a :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie koniecznie, myślę kupić go za granicą (taniej i większa szansa na trafienie pierwszego właściciela). Pozatym w Pl dobrą sztukę kupimy za około 10tys lecz w rocznikach 90, 91, a nawet starszych...

za 10k to sredniak bedzie, jak kupisz za 7-9 to szykuj drugie tyle na doprowadzanie go do znosnego stanu, egzeplarz "lać i jechać" to 15k minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Majac 9k powinienes sie rozejrzec za jakims innym autem - zdecydowanie :]
Każdy, kto choć odrobinę zna sie na samochodach to powie. Zmień target bo auta sportowego w tej cenie szybko będziesz żałował :)
BTW Na marginesie - sprzedaje swojego 100NX-a :E
Brat miał swego czasu 100NX i też masę pieniędzy szło na zawieszenie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dziwne bo w 100NX to wyjatkowo mocna strona - widac trupa kupil i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[...]

 

Nie wymagam od samochodu kupionego za 9000pln by ''lać i jeździć '' tylko, wiem ile kosztuje utrzymanie takiego auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybys zdawal sobie sprawe nad tym utrzymaniem to wlasnie 200SX-a bys akurat skreslil z tej listy na samym poczatku.

 

Taniej wychodzi utrzymac wolnossace Z32 :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciekawe

 

 

 

 

 

Pogrubiłem odpowiednie słowa

 

I teraz mi powiedz, czego ja... kurna... nie zrozumiałem??

 

Nie rozumiesz po pierwsze kwesti gustu (o której się nie dyskutuje, a ty wmawiasz ciągle tę mazde), po drugie wmawiasz mi ze koniecznie chce samochód z turbosprężarką, gdy tak wcale nie jest (post nr1 mówi jedynie o przykładzie sportowego samchodu).

 

 

 

 

 

 

Wiem ile kosztje utrzymanie samochodu, a nawet z zaznaczeniem sportowego samochodu, bo nawet taki miałem okazję przez dłuższy okres eksploatować.

 

pozatym nie musicie się martwić ile będę wydawał na przyszły nabytek bo kwota wymieniona przezemnie mówi jedynie o stanie obecnym, a poza tym stanem mam pracę z'' normalnymi'' zarobkami.

 

Będę zastanawiał się na Hondą CRX i ewentualnie starszą celicą. Prelude w dobrym stanie ciężko trafić za 9000p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jakim stanie technicznym byl ten sportowy samochod?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BTW Na marginesie - sprzedaje swojego 100NX-a :E

sprzedajesz swojego za 9? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem ile kosztje utrzymanie samochodu, a nawet z zaznaczeniem sportowego samochodu, bo nawet taki miałem okazję przez dłuższy okres eksploatować.

 

pozatym nie musicie się martwić ile będę wydawał na przyszły nabytek bo kwota wymieniona przezemnie mówi jedynie o stanie obecnym, a poza tym stanem mam pracę z'' normalnymi'' zarobkami.

 

Będę zastanawiał się na Hondą CRX i ewentualnie starszą celicą. Prelude w dobrym stanie ciężko trafić za 9000p.

 

startujesz z 200sx a konczysz na CRX i Celica (FWD vs RWD :E ) :rotfl: czyli wszyscy mieli racje...co do Preli to IV mozna wyrwac za 9k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprzedajesz swojego za 9? :P

 

za mniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem ludzi którzy zakładają temat żeby się doradzić na temat zakupu (nie tylko samochodu ale ogólnie), a gdy ktoś faktycznie daje logiczne rady to go jedzie bo mówi nie po jego myśli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Przymierzam się do zakupu samochodu, środki finansowe to 9000pln, zalerzy mi na tym by był to japoniec, Silnik max do 2 litrów pojemności, Dynamiczny i ''na pierwszy rzut oka sportowy''. Tak więc mysałem o nissanie SX200 z silnikiem CA18DET (1.8 + turbo). Co o tym samochodzie myślicie??

 

 

długi post Quattro.

 

 

Wiem ile kosztje utrzymanie samochodu, a nawet z zaznaczeniem sportowego samochodu, bo nawet taki miałem okazję przez dłuższy okres eksploatować.

 

pozatym nie musicie się martwić ile będę wydawał na przyszły nabytek bo kwota wymieniona przezemnie mówi jedynie o stanie obecnym, a poza tym stanem mam pracę z'' normalnymi'' zarobkami.

To powiedz mi po kiego założyłeś ten temat? Dostałeś odpowiedzi, że samochód nie jest taki bezproblemowy, dobrą sztukę ciężko znaleźć, a utrzymanie jest drogie, o cześci nie ma tak lekko. Stwierdzasz, że wiesz o tym i masz fundusze żeby taki samochód utrzymać, no to kupuj, nie wiem w czym problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kowal i wlasnie dlatego bardzo rzadko odpisuje w takich watkach, a nawet rzadko kiedy je czytam. Jak ktos pozada mojej opinii - w profilu jest ogolnodostepne GG. Instrukcji obslugi trzeba?

 

A autorowi watku - niech kupi S13, ja mu mowie "z Bogiem" - co mnie to obchodzi i tak nie bede go naprawiac raczej, wiec w czym tu problem? Dla mnie w niczym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kowal i wlasnie dlatego bardzo rzadko odpisuje w takich watkach, a nawet rzadko kiedy je czytam. Jak ktos pozada mojej opinii - w profilu jest ogolnodostepne GG. Instrukcji obslugi trzeba?

 

A autorowi watku - niech kupi S13, ja mu mowie "z Bogiem" - co mnie to obchodzi i tak nie bede go naprawiac raczej, wiec w czym tu problem? Dla mnie w niczym.

 

Otóż to. Zachorowałem na S80, przeleciałem wszelkie dostępne fora o tym modelu jakie udało mi się znaleźć, wymęczyłem nawet jutjuba i wiem że to jest moje następne auto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...