Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mahjong_21

Zakup taniego sportowego samochodu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam się do zakupu samochodu, środki finansowe to 9000pln, zalerzy mi na tym by był to japoniec, Silnik max do 2 litrów pojemności, Dynamiczny i ''na pierwszy rzut oka sportowy''. Tak więc mysałem o nissanie SX200 z silnikiem CA18DET (1.8 + turbo). Co o tym samochodzie myślicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Przymierzam się do zakupu samochodu, środki finansowe to 9000pln, zalerzy mi na tym by był to japoniec, Silnik max do 2 litrów pojemności, Dynamiczny i ''na pierwszy rzut oka sportowy''. Tak więc mysałem o nissanie SX200 z silnikiem CA18DET (1.8 + turbo). Co o tym samochodzie myślicie??

 

Jeśli uzbierałeś tylko 9k to niestety nie wyrobisz przy nim finansowo. Jeśli chcesz coś "w miarę" sportowego a niedrogiego to wydać się to może śmieszne ale Calibra nie jest głupim pomysłem. Ładne auto a przy okazji na tyle pospolite że części do niego rozdają za free na rogu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może madzia mx-5, słodziutkie autko i do tego kabriolet, będziesz wyrywał na producenta filmowego z kalifornii ;O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli uzbierałeś tylko 9k to niestety nie wyrobisz przy nim finansowo. Jeśli chcesz coś "w miarę" sportowego a niedrogiego to wydać się to może śmieszne ale Calibra nie jest głupim pomysłem. Ładne auto a przy okazji na tyle pospolite że części do niego rozdają za free na rogu...

Domyślam się że utrzymanie samochodu z turbiną kosztuje (SX200 przy cięższej nodze spali ok 18litrów) ale calibra nie pali mniej niz 10l a nie ma turbosprężarki a tak nawiasem to ciężko o egzemplarz nie ''bity'' bo ze względu na jego popularność większość typów szukających wrażeń w niskich pieniądzach się nimi tłucze i pozostaje jeszcze awaryjność tego modelu opla, głównie zawieszenie...

 

Może madzia mx-5, słodziutkie autko i do tego kabriolet, będziesz wyrywał na producenta filmowego z kalifornii ;O

 

Wóz ok ale nie mój gust.

 

 

 

 

nie może być BMW E-36 1.8 silnik

Miałem E-36 coupe 1.8 z silnikiem IS i szczeże przyznam że mocą nie powalała za to spalaniem często tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o samo spalanie, 18det wywija panewki, zresztą 200sx jest jeszcze bardziej katowane od Calibry ze względu na napęd. Twój wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mazda MX3 1.8V6 :)

 

Japoniec czystej krwi :P

Na pierwszy rzut oka wygląd sportowy, bardzo przyciągający wzrok...

Dynamiczny (8.5s do 100) i ten dżwięk V6 :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chodzi mi o samo spalanie, 18det wywija panewki, zresztą 200sx jest jeszcze bardziej katowane od Calibry ze względu na napęd. Twój wybór.

 

Dodam tylko ze celowo zaznaczyłem w temacie że szukam ''japońca'' ze względu na to iż mam dobry dostęp do części (nissan głównie) oraz zważając na ogólne opinie samochodów z kraju kwitnącej wiśni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mazda MX3 1.8V6 :)

 

Japoniec czystej krwi :P

Na pierwszy rzut oka wygląd sportowy, bardzo przyciągający wzrok...

Dynamiczny (8.5s do 100) i ten dżwięk V6 :cool:

Pozostaje tylko kwestia gustu, a wmoim przypadku ta bryła jest mało ciekawa (małe i za krótkie).

 

Jakieś inne propos..??

 

 

Moze ktoś zopiniuję na podstawie własnych doświadczeń w.w. nissana??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pozostaje tylko kwestia gustu, a wmoim przypadku ta bryła jest mało ciekawa (małe i za krótkie).

 

Jakieś inne propos..??

 

 

Moze ktoś zopiniuję na podstawie własnych doświadczeń w.w. nissana??

 

 

Nissan 200SX za 9k pln będzie glutem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nissan 200SX za 9k pln będzie glutem.

 

Nie koniecznie, myślę kupić go za granicą (taniej i większa szansa na trafienie pierwszego właściciela). Pozatym w Pl dobrą sztukę kupimy za około 10tys lecz w rocznikach 90, 91, a nawet starszych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może Mazda mx-6 2.5 V6. Tylko trzeba dobrze poszukać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To może Mazda mx-6 2.5 V6. Tylko trzeba dobrze poszukać :)

Przeczytałeś chociaż 1 post ? - silnik do 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 9k to możesz kupić dojechaną Hondę prelude lub Toyotę celice, musisz się jeszcze liczyć z tym że samochód będzie w takim super stanie że będziesz musiał zaliczyć postój u mechanika za minimum 1000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za 9k to możesz kupić dojechaną Hondę prelude lub Toyotę celice, musisz się jeszcze liczyć z tym że samochód będzie w takim super stanie że będziesz musiał zaliczyć postój u mechanika za minimum 1000zł.

 

To ryzyko przy zakupie niemal karzdego urzywanego samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ryzyko przy zakupie niemal karzdego urzywanego samochodu.

Tylko, że przy popularnym aucie to będzie 1000zł, a przy takim Nissanie to będzie 3000zł, a jeszcze części się naszukasz. z takimi funduszami to ja bym do takiego samochodu w ogóle nie podchodził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w większości tego typu tematów, autor pyta się o auta w danej cenie... tylko, że już opatrzył sobie autko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie koniecznie, myślę kupić go za granicą (taniej i większa szansa na trafienie pierwszego właściciela).

 

Za granicą taniej? Pierwsze słyszę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jak w większości tego typu tematów, autor pyta się o auta w danej cenie... tylko, że już opatrzył sobie autko :)

 

To moja propozycja, a waszych jakoś nie wiele, a argumentów juz wcale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To moja propozycja, a waszych jakoś nie wiele, a argumentów juz wcale...

 

Jeśli to że Nismo zeżre Cię z butami nie jest argumentem to ja postoję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli to że Nismo zeżre Cię z butami nie jest argumentem to ja postoję.

 

Przedstawiłem model samochodu który rozwarzam i argumentuje,a dla przykładu np. ty mozesz podać swój model i go z argumentować , bo narazie nikt podając model nie napisał dlaczego akurat ten, prawie nikt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To moja propozycja, a waszych jakoś nie wiele, a argumentów juz wcale...

 

Za kwotę 9 tys. zeta chcesz długie "szportowe" coupe z silnikiem max 2litrowym i najlepiej z turbiną... ile Ty byś chciał tych propozycji? setki? Propozycjami to można Cie zarzucić gdybyś chciał zwykłe rodzinne autko za 9 tysiaków.

 

Bierze tego nissana i szerokiej drogi między warsztatami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za kwotę 9 tys. zeta chcesz długie "szportowe" coupe z silnikiem max 2litrowym i najlepiej z turbiną... ile Ty byś chciał tych propozycji? setki? Propozycjami to można Cie zarzucić gdybyś chciał zwykłe rodzinne autko za 9 tysiaków.

 

Bierze tego nissana i szerokiej drogi między warsztatami :)

A czytałeś wogóle pierwszy post?? Gdzie tam pisze że ma być:''Za kwotę 9 tys. zeta chcesz długie "szportowe" coupe z silnikiem max 2litrowym i najlepiej z turbiną''

 

:Up_to_s: Bez komentarza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...