Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mib

Liquid Cooling by MiB

Rekomendowane odpowiedzi

W zeszłe wakacje nabyłem CM Stacker ST01 wersję Black z przeznaczeniem na WC/LC.

Zaczęło się niewinnie.

 

dscf1414.jpg

 

33076278.jpg

 

 

W całości wyglądało to tak:

31214980.jpg

 

Sprzecik to:

DFI P35T2R, e6300@3GHz, 4GB D9, X1950pro

Bloki by RN, LIang i chlodnica 2*120mm

Dawało to radę i calkiem ładnie śmigało.

 

Jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia wiec Stacker przeszedł szereg modyfikacji :]

Rev2 polegała na wycieciu otworu na chłodnica 3*120mm, pomalowaniu budy na czarno.

 

Przymiarka

przymiarka.jpg

 

Szkic

szkica.jpg

 

Nastepnie było cięcie.... i tu się zaczeły problemy. Otwór wyszedł średnio, ale i tak w planach był grill.

topciecie.jpg

 

grills.jpg

 

 

Następnym etapem było malowanie.

mal1n.jpg

mal2.jpg

 

Tak zakończyła się rewizja numer 2.

Niestety w międzyczasie padła mobo, zmiana grafy potem procka wygrana innej mobo i tak jakoś Stacker stał w osamotnieniu czakjąc na lepsze czasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość menshealth

No już każdego zdjęcia nie musiałeś podpisywać ;) Ogólnie to nic szczególnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a właśnie, że zapowiada się ciekawie, jestem ciekaw rozwoju sytuacji :glodny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko następne zmiany w budzie powinny być ciekawsze :]

 

W tej chwili zrobiłem lub zrobię:

 

1. Fillport.

2. Malowanie part 2. :]

3. Oploty na kable.

4. Cięcie i gięcie (dosłownie).

5. Zmiana wyglądu bloków.

 

Fotki części wrzucę niedługo.

Sprzęcik też się zmienił (DFI X48 T3R, Q6600, 4850)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No zapowiada się ładne LC :)

 

Mam taką nadzieję. :)

 

A czy kolega malował tą bude w domu? :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też się podoba ;) Ale ja nie zniósłbym tak wyglądającej po cięciu blachy (pod chłodnicę) nawet pomimo zakrycia.Estetyka wszędzie,nawet tam gdzie nie widać.W końcu na pewno zdarzy się ją rozebrać,na zewnątrz będzie jak ta lala (żeby Ci się udało życzę) a jak się zdejmie grilla zonk... :( Mogłeś na wodę pójść z tą blachą,zapłaciłbyś trochę ale byłoby pięknie :P No,ale jeszcze może być i będzie nie? :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy kolega malował tą bude w domu? :o

 

Tak bylo to malowane w domu a dokładniej w garażu z pylącą podłogą. Niestety powłoka byla dość miękka i sie na maxa rysowała. W tej chwili na budzie jest inny patent :]

 

Taka mała próbka. :]

22227423.jpg

 

Mi też się podoba ;) Ale ja nie zniósłbym tak wyglądającej po cięciu blachy (pod chłodnicę) nawet pomimo zakrycia.Estetyka wszędzie,nawet tam gdzie nie widać.W końcu na pewno zdarzy się ją rozebrać,na zewnątrz będzie jak ta lala (żeby Ci się udało życzę) a jak się zdejmie grilla zonk... :( Mogłeś na wodę pójść z tą blachą,zapłaciłbyś trochę ale byłoby pięknie :P No,ale jeszcze może być i będzie nie? :thumbup:

 

W tej chwili góra wygląda dużo lepiej. Poprawiłem na ile się dało krawędzie. Lepeij to wygląda. Od początku i tak wiedziałem że na góre dam grill. A co do cięcia wodą to jakoś nie mogłem znalezdz zakładu który by to zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta próbka wygląda strasznie. Mam nadzieję, że dobrze myślę i tak tego nie zostawisz. To mi przypomina jakąś zardzewiałą blachę pomalowaną na czarno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ta próbka wygląda strasznie. Mam nadzieję, że dobrze myślę i tak tego nie zostawisz. To mi przypomina jakąś zardzewiałą blachę pomalowaną na czarno.

 

Hmmmmmmm.......

chciałem uzyskać taki efekt (zdjęcie z XS temat SNiiPE'a

flow1512.jpg

 

Efekt jest fajny. BTW to blacha pokryta rdza kompletnie inaczej wygląda :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja skojarzyłem to sobie z lekką rdzą. Na tym zasilaczu wygląda to troszkę lepiej lecz i tak do mnie to nie trafia. Kwestia gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że ten Stacker zemści się na Tobie za to w jaki sposób wypatroszyłeś mu tę dziurę na topie :mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję, że ten Stacker zemści się na Tobie za to w jaki sposób wypatroszyłeś mu tę dziurę na topie :mad2:

Łoj przeżywasz :E . Co do tego malowania, to mam mieszane uczucia. Chyba bym pomalował normalnie i się nie bawił :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Łoj przeżywasz :E . Co do tego malowania, to mam mieszane uczucia. Chyba bym pomalował normalnie i się nie bawił :D .

Nie przeżywam, tylko nie lubię fuszerek. Gdyby to jeszcze na jakimś Tracerze robił to pół biedy. Ogólnie po pewnych doświadczeniach mam takie założenie, żę jeżeli się zabierasz do jakiś przeróbek to najpierw zaopatrz się w odpowiednie narzędzia, bo otwieraczem do puszek i nożyczkami za dużo się zdziałać nie da ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do tego malowania, to mam mieszane uczucia. Chyba bym pomalował normalnie i się nie bawił :D .

Znam co najmniej 2-3 Stackery pomalowane na czarny kolor proszkowo. Co to za radocha oddać do zakładu i tyle. Właśnie w tej zabawie jest zabawa. Efekt który wyszedl jest naprawdę ciekawy.

 

Nie przeżywam, tylko nie lubię fuszerek. Gdyby to jeszcze na jakimś Tracerze robił to pół biedy. Ogólnie po pewnych doświadczeniach mam takie założenie, żę jeżeli się zabierasz do jakiś przeróbek to najpierw zaopatrz się w odpowiednie narzędzia, bo otwieraczem do puszek i nożyczkami za dużo się zdziałać nie da ;)

 

No cóż bałem się tego ciąć bo wiedziałem że będą problemy. Teraz mam troszkę pewniejszą rękę w robieniu takich rzeczy.

Teraz wiem jak to zrobić. Zainwestowałbym w piłe włośnicową albo wyżynarkę. Poza tym i tak jest to niewidoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No cóż bałem się tego ciąć bo wiedziałem że będą problemy. Teraz mam troszkę pewniejszą rękę w robieniu takich rzeczy.

Teraz wiem jak to zrobić. Zainwestowałbym w piłe włośnicową albo wyżynarkę. Poza tym i tak jest to niewidoczne.

Kółka pięknie się wycina otwornicą do metalu ... + WD40 jako środek smarny. Ja w swoim Kandalfie zrobiłem parę w tacce na mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kółka pięknie się wycina otwornicą do metalu ... + WD40 jako środek smarny. Ja w swoim Kandalfie zrobiłem parę w tacce na mobo.

 

Kółka 120mm też?? Pokaż mi otwornicę o takiej średnicy.

Ja to zrobilem w taki sposób i tyle.

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kółka 120mm też?? Pokaż mi otwornicę o takiej średnicy.

W Castoramie są otwornice marki DEDRA o średnicach bodajże od 16mm do 140mm. Podałbym Ci link do ich strony z katalogiem, ale chwilowo nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Castoramie są otwornice marki DEDRA o średnicach bodajże od 16mm do 140mm. Podałbym Ci link do ich strony z katalogiem, ale chwilowo nie działa.

 

Tak mają o ile dobrze pamiętam 125mm i kosztuje to całkiem niemałą kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie przeżywam, tylko nie lubię fuszerek. Gdyby to jeszcze na jakimś Tracerze robił to pół biedy. Ogólnie po pewnych doświadczeniach mam takie założenie, żę jeżeli się zabierasz do jakiś przeróbek to najpierw zaopatrz się w odpowiednie narzędzia, bo otwieraczem do puszek i nożyczkami za dużo się zdziałać nie da ;)

Spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak mają o ile dobrze pamiętam 125mm i kosztuje to całkiem niemałą kasę.

Jak chcesz ładny efekt trzeba trochę wydać na narzędzia. Wiem, że za uchwyt + otwornicę 60mm płaciłem niecałe 50zł. Za 121mm + uchwyt trzeba by pewnie dać ok. 75zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak chcesz ładny efekt trzeba trochę wydać na narzędzia. Wiem, że za uchwyt + otwornicę 60mm płaciłem niecałe 50zł. Za 121mm + uchwyt trzeba by pewnie dać ok. 75zł.

 

Aby zrobić tego moda zainwestowalem sporo w narzędzia. Nie mówiąc o pierdółkach typu śrubki, nakręteczki i puszki z farbami. Dla mnie otwornica była zbędna wolalem dremelem to zrobić skoro i tak na to grill przyjdzie.

 

w blasze grubości 1mm takim czymś nie dałoby rady, jednorazowo? :szczerbaty:

 

http://allegro.pl/item644795945_otwornica_...tylko_12zl.html

Wątpie spróbować zawszę można.

 

Proszę o nie robienie mi tu offtopa!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada sie ciekawie, czekam na dalszą modyfikacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki soon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...