Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Azgaroth

Intel Core 2 Duo e8400 + Scythe Katana 2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. Procesor który chciałem przedstawić, jest już doskonale znany, ale ta skromna recenzja może niektórym rozwiać ewentualne dylematy dotyczące jego zakupu, stąd to opracowanie. Bohaterem tej recenzji będzie więc :

 

Intel Core 2 Duo e8400

 

Kilka istotnych informacji charakteryzujących ten procesor :

 

- socket 775

 

- 2 rdzenie

 

- częstotliwość procesora : 3000 Mhz ( 3 Ghz )

 

- częstotliwość magistrali : 1333 Mhz

 

- wydzielana moc : 65W

 

- technologia wykonania : 0,045

 

- 6 Mb cache L2

 

- napięcie zalecane : 0,85 - 1,3625 V

 

- mnożnik - 9x

 

- obsługiwane instrukcje : EM64T, MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSE 4,1

 

- wspomaganie technologii wirtualizacji

 

- architektura 64-bitowa, 410 milinów tranzystorów,

 

- maksymalna temperatura działania - 72.4 stopnie Celsjusza

 

 

Procesor zastąpił mojego wysłużonego już Athlona X2 5600+ który służył mi naprawdę długi czas, no ale na wszystko kiedyś przychodzi kolej - zwłaszcza gdy nadchodzi planowany czas zmian

:) Procesor kupiłem tuż przed drastycznymi podwyżkami cen za 609 zł, teraz bez problemu można go dostać w cenach około 650 - 700 zł. Do procesora dostarczone jest standardowe chłodzenie BOX, ale od samego początku zostało zamontowane chłodzenie Scythe Katana 2 ( przesmarowane pastą Arctic Silver MX 2 ) z uwagi na z góry planowane podkręcanie. Kilka zdjęć na sam początek :

 

Pudełko

 

sn851631.jpg

 

Sygnatura na opakowaniu procesora :

sn851632.jpg

 

Zakupiony przeze mnie procesor ma rewizję E0. Prócz rewizji E0 w obrocie handlowym istnieje także wersja C0 ale charakteryzuje się relatywnie niższymi wynikami podkręcania.

Kody procesorów poszczególnych rewizji ( źródło www.intel.com )

 

E0

 

BXC80570E8400........SPEC : SLB9J

 

BX80570E8400..........SPEC : SLB9J

 

AT80570PJ0806M.......SPEC : SLB9J

 

C0

 

EU80570PJ0806M.......SPEC : SLAPL

 

BXC80570E8400........SPEC : SLAPL ( wycofany )

 

BX80570E8400..........SPEC : SLAPL ( wycofany )

 

BX80570E8400..........SPEC : SLAPL ( wycofany )

 

BX80570E8400A........SPEC : SLAPL ( wycofany )

 

Zamontowany już procesor

 

sn851656.jpg

 

sn851660.jpg

 

Chłodzenie - Scythe Katana 2

 

sn851662.jpg

 

sn851663.jpg

 

Użyta pasta termoprzewodząca - Arcitc Silver MX - 2

 

sn851665.jpg

 

Procesor z zamontowanym już chłodzeniem w pełnej krasie :

 

sn851667.jpg

 

 

TESTY

 

Podkręcanie

 

Procesor pracuje na standardowym taktowaniu ( 3000 Mhz ), FSB 333 Mhz ( 1333 Mhz ) z nominalnym napięciem 1.25V. Procesor bez problemu podkręca się do okolic 4 Ghz a nawet powyżej. W moim przypadku, procesor stabilnie działa na napięciu 1.4V z taktowaniem 4230 Mhz z FSB 470 Mhz ( 1880 Mhz ). Procesor podkręcałem na płycie ABIT IP35 PRO oraz z pamięciami Patriot 2x1 GB 667 Mhz CL5

. Niżej podaję ustawienia dzięki którym osiągnąłem poniższy wynik :

 

- FSB 470 Mhz ( 1880 Mhz )

 

- dzielnik pamięci 1:1 ( pamięci pracują dzięki temu na 940 Mhz CL5 ) z napięciem 2.2V

- napięcie procesora : 1.4V

 

- napięcie ICH 1.5V - 1.5V

 

- napięcie ICH 1.12V

 

- napięcie MCH 1.37V

- CPU VTT - 1.27V

Może komuś te ustawienia się przydadzą :)

 

 

Temperatury

 

Poniżej przedstawiam temperatury procesora w spoczynku ( idle ) i stresie ( stress ) z procesorem nie podkręconym ( 3 Ghz , 1.25V ) i podkręconym ( 3.6 Ghz , 1.3V oraz 4.23 Ghz , 1.4V ). Temperatury zostały zmierzone programem Core Temp. Do warunków stresowych użyty został program Orthos - blend test z priority 9. Wyniki temperatur zostały zebrane po 30 minutach każdego z testów.

 

Temperatur ze spoczynku nie warto pokazywać, zostały one pokazane w zbiorczym wykresie.

 

temperaturaidle.jpg

 

Oto screeny z warunków stresowych :

 

temperatura - e8400 3.0 Ghz, 1.25V , othos blend test - priority 9

 

stresstemp30ghz.jpg

 

temperatura - e8400 3.6 Ghz, 1.3V , othos blend test - priority 9

 

stresstemp36ghzfullscre.jpg

 

temperatura - e8400 4.23 Ghz, 1.4V , othos blend test - priority 9

 

stresstemp42ghzfullscre.jpg

 

Zestawienie temperatur w stresie ( orthos , 30 minut )

 

tempstress.jpg

 

Jak widać Scythe Katana 2 radzi sobie naprawdę nieźle. Przy wysokim taktowaniu procesora i wysokim napięciem rzędu 1.4V, procesor wydala bardzo dużo ciepła, ale i tak jego temperatura jest o 10 stopni niższa od maksymalnej dopuszczalnej dla e8400 ( 42.4 stopnia ).

 

 

TESTY

 

Syntetyki

 

 

SuperPi 1M

 

e8400 3.0 Ghz

 

superpi30ghzfullscreen.jpg

 

e8400 3.6 Ghz

 

superpi36ghzfullscreen.jpg

 

e8400 4.23 Ghz

 

superpi42ghzfullscreen.jpg

 

Zestawienie wyników SuperPi 1M :

 

superpilka.jpg

 

Widać, że wynik SuperPi 1M po podkręceniu procesora do 4230 Mhz jest lepszy o ponad 30%.

 

 

SiSoft Sandra 2009

 

 

Arithmetics test

 

sisoftarithmeticwindowu.jpg

 

Multimedia test

 

sisoftmultimedia.jpg

Oba testy potwierdziły około 30% większą wydajność procesora podkręconego na 4.23 Ghz względem standardowo taktowanego.

 

 

3dmark 06

Testy 3dmark 06 i gier są testowane z udziałem Gainward GTX 260 216 SP 896 MB z podkręconymi taktowaniami 700 / 1509 / 2400

 

e8400 3.0 Ghz

 

3dmark30ghzfullscreen.jpg

 

e8400 3.6 Ghz

 

3dmark36ghzfullscreen.jpg

 

e8400 4.23 Ghz

 

3dmark42ghzfullscreen.jpg

 

Zestawienie wyników :

 

3dmark06windowundercurs.jpg

 

 

Pomimo, że 3dmark 06 kocha wysoko taktowane procesory to po wyniku widać, że procesor e8400 taktowany 3.0 Ghz nie wykorzystuje w pełni mocy karty GTX 260. Różnica ponad 4000 punktów do wyniku 3dmark 06 z podkręconym procesorem mówią same za siebie ( choć tak naprawdę można traktować je trochę z przymrużeniem oka o czym później ).

 

 

Gry zostały przetestowane przy użyciu programu FRAPS.

 

Race Driver GRID

 

grido.jpg

 

Test został wykonany w 3 ustawieniach graficznych, każdy został przetestowany 3 taktowaniami procesora e8400. Test polegał na przeprowadzeniu wyścigu na torze Washington ( 3 pełne okrążenia ) - dane były zbierane od startu do zakończenia wyścigu.

 

Ustawienia :

 

1. 1600x1200, AAx4, Ultra

2. 1280x1024, AAx0, medium

3. 1024x768., AAx0, low

 

gridhigh.jpg

 

gridmediumwindowundercu.jpg

 

gridlowwindowundercurso.jpg

 

W ustawieniach ultra, wyniki na poszczególnych konfiguracjach są w miarę podobne co wynika z limitowania liczby klatek przez kartę graficzną. W niższych ustawieniach graficznych widać stosunkowo podobną wydajność karty z procesorem 3.6 Ghz i 4.23 Ghz odstając wyraźnie od procesora bez OC ( różnica średniego FPS na niskich ustawieniach ( low ) między procesorem 3.0 Ghz a 4.23 Ghz to prawie 40 klatek. Na ustawieniach najwyższych ta różnica zmniejsza się do 9 klatek.

 

 

GTA IV

 

gtaiva.jpg

 

 

Test został przeprowadzony w 3 ustawieniach graficznych na 3 różnych taktowaniach procesora. Test polegał na wykonaniu "przejażdżki" po mieście w ciągu dnia, tą samą, odgórnie zaplanowaną trasą.

 

Ustawienia :

 

1. 1280x1024, detale high ( water i texture filter - very high ), suwaki 30/60/60/5

2. 1280x1024, detale medium, suwaki 20/30/30/5

3. 1024x768, detale low, suwaki 0/1/1/1

 

gta4high.jpg

 

gta4medium.jpg

 

gta4lowwindowundercurso.jpg

 

Do najwyższych, testowanych przeze mnie ustawień i pełnej płynności podczas grania, wymagany jest procesor w okolicach 4.0 Ghz. Przy 3.6 Ghz, gdzie minimalny FPS spada do 31 klatek odczuwalne są już okresowe zwolnienia. Przy standardowo taktowanym e8400, zwolnienia na tych ustawieniach są już niestety częste, a także nawet na ustawieniach medium co widać na wykresach. Na pełną płynność gry, procesor 3.0 Ghz pozwala dopiero na niskich detalach. Jak widać, GTA 4 bardzo mocno korzysta z zasobów procesora - różnica w średnim FPS między standardowo taktowanym prockiem ( 3.0 Ghz ) a podkręconym ( 4.23 Ghz ) to 26 klatek w ustawieniach low, 22.5 w ustawieniach medium i 18.5 w ustawieniach high. Te wyniki pokazują, że bez wydajnego procesora nie uświadczymy w tej grze pełnej płynności.

 

 

Crysis 1.2

crysis12.jpg

 

w toku

 

 

Stalker - Clear Sky

 

xrengine200906011515395.jpg

 

w toku

 

 

PODSUMOWANIE :

Procesor jest niezwykle wydajny, w tandemie z dobrą kartą graficzną daje komfort płynnego grania w praktycznie każdej grze przy wysokich ustawieniach jakości obrazu. Jest niezwykle podatny na podkręcanie, według opinii internautów większość z nich bez problemu osiąga magiczne 4.0 Ghz. Dużym atutem procesora jest spora ilość pamięci cache L2 co objawia się wysoką wydajnością w grach. Po podkręceniu, procesor dość mocno się grzeje co wymaga wydajnego chłodzenia odprowadzającego nadmiar ciepła. Jedynym jego minusem jest jego cena - gdyby procesor kosztował w okolicach 500-550 zł byłby bardzo atrakcyjną pozycją, za cenę około 700 zł staje się już średnio opłacalny ( w obliczu tanich i wydajnych Phenomów II X3 i X4 ). Pomimo to, procesor polecam bardzo serdecznie. Jest idealny dla gracza i żaden z nich nie powinien się na tym produkcie zawieść :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajna recenzja :thumbup: ale brakuje mi tutaj i uwazam ze koniecznie powinno sie znalezc rowniez porownanie do OC ale na poziom 3,6GHz , czyli 3,0 i 3,6 oraz 4,14 i byloby wtedy juz wszsystko klarownie. Nalezy zaznaczyc ze mimo wszystko wbrew pozorom w tych grach ktore testowales ta roznica w MHz jest niestety nieduza :P jedynie w GTA 4 jest dosyc spora, ale reszta , głownie od grafiki zalezna ,bardzo zalezna. Pozdrawiam !! jeszcze raz gratuluje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) W następny weekend postaram się więc coś takiego tutaj zamieścić. Zastanawiam się jakie gry tutaj dać jeszcze i co najważniejsze jakie ustawienia grafiki w nich zastosować. Im mniejsza rozdzielczość itd to powinno być szybciej wraz z dodatkowymi megaherzami procka ale nikt przecież nie gra w gry poniżej 1280x1024, byłby to więc raczej test dla testu. Czekam na propozycję i rady które posłużą udoskonaleniu tej recenzji. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do rozdzialki to przeciez ma byc test w grach pokazujacy wplyw CPU przy normalnej grze czyli przy normalnej rozdzialce :P czyli nie ma sensu cudowac z rozdzialkami , 12x10 i wyzej. A co do gier to np Fallout 3 , CoD 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzja super :E

Jeszcze może z 1-2 gry które również wykorzystują 4 jajka :E

 

 

@btw.

Moja sztuka na dobrym chłodzeniue 4.5 GHz wyciągnęła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@btw.

Moja sztuka na dobrym chłodzeniue 4.5 GHz wyciągnęła

 

A jakie mu dałeś napięcie ? U mnie niestety już memki nie wyrabiają, na 4.3 Ghz musiałbym dać pamięciiom 2.2V i prockowi ponad 1.4V a nie chce go już katować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no miła recka :thumbup:

ale... czemu chłodzenie jest założone na odwrót??

no i testy z gier są bez sensu, testowałeś proca czy grafę? powinieneś dać ustawienia detali na średnie/niskie żeby można było zobaczyć faktyczny przyrost mocy bo jak na razie to widzimy że karta nie wyrabia :P

 

ps. jak poprawisz chłodzenie to zrobił byś ze 2 fotki bo jestem ciekawy jak się prezentuje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no miła recka :thumbup:

ale... czemu chłodzenie jest założone na odwrót??

no i testy z gier są bez sensu, testowałeś proca czy grafę? powinieneś dać ustawienia detali na średnie/niskie żeby można było zobaczyć faktyczny przyrost mocy bo jak na razie to widzimy że karta nie wyrabia :P

 

ps. jak poprawisz chłodzenie to zrobił byś ze 2 fotki bo jestem ciekawy jak się prezentuje :P

 

Dlaczego na odwrót ? :hmm: Przecież można je założyć w każdą stronę, a dzięki takiemu ustawieniu ciepłe powietrze z proca jest od razu skierowane na wylot obudowy...

 

No dzięki za rady, o coś takiego mi właśnie chodziło, chciałem po prostu przetestować ustawienia na których powinno się grać mając taki sprzęt :) Zatem przetestować ustawienia low czy medium ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie super recka , a raczej test. Chcialbym zobaczyć jeszcze testy z Crysis Warhead i Far Cry 2 jeśli jest możliwość.

 

Jeśli wszystko dobrze pójdzie to za tydzień powinienem być szczęśliwym posiadaczem QX6850 i zrobię testy porównawcze Q6600 @ 3,00GHz vs. QX6850 @ 3,00GHz a następnie może coś po małym OC tego Extreme :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem że mimo że radiator jest na odwrót to wentyl wieje do tyłu. Tylko w tedy jest mniejszy przepływ powietrza między finami = większa temp, jak byś go odwrócił i dodatkowo na tył budy dał 2x92mm wolno obrotowe to temp były by niższe na pewno. No ale to sam musisz spr :E

Co do testów to nie wiem, daj najpierw na średnie i wyłącz AA i zobacz czy będzie większa różnica, powinna być, ostatecznie ustawisz na niskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli rozumiem że mimo że radiator jest na odwrót to wentyl wieje do tyłu. Tylko w tedy jest mniejszy przepływ powietrza między finami = większa temp, jak byś go odwrócił i dodatkowo na tył budy dał 2x92mm wolno obrotowe to temp były by niższe na pewno. No ale to sam musisz spr :E

Co do testów to nie wiem, daj najpierw na średnie i wyłącz AA i zobacz czy będzie większa różnica, powinna być, ostatecznie ustawisz na niskie.

 

No z tego co czuje palcami to wentyl wywiewa ciepło z radiatora więc nakierowuje je w tym momencie na tył budy. A na tyle obudowy jest nisko-obrotowy wiatrak który wywiewa to wszystko na zewnątrz :) Dodatkowo spróbuję dać wentyl 9mm na drugą stronę Katany żeby tłoczył powietrze przez radiator w stronę wyjścia. Wtedy obieg powietrza będzie ukierunkowany :) Dziwi mnie tylko tak wielki wzorst temperatury po OC ( 18 stopni to naprawdę sporo wg mnie ). W weekend na pewno się pobawię testami na niskich ustawieniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro masz z tyłu budy wentyl wytłaczający to daj katane jak przystało ( http://www.owebu.cz/obrazky/ScytheKatana2.jpg ) tak aby powietrze przechodziło przez cały radiator do wentyla z tyłu budy. Jak się będziesz bawił na weekend to możesz spr czy temp się zmienią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skoro masz z tyłu budy wentyl wytłaczający to daj katane jak przystało ( http://www.owebu.cz/obrazky/ScytheKatana2.jpg ) tak aby powietrze przechodziło przez cały radiator do wentyla z tyłu budy. Jak się będziesz bawił na weekend to możesz spr czy temp się zmienią.

 

 

Ehhh :cool: O tym nie pomyślałem, sierota ze mnie :) Cóż człowiek uczy się na błędach, rzeczywiście prezentowane przez Ciebie ustawienie jest poprawne :) Może nawet jeszcze dziś to zmienię jak starczy czasu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

treściwa recka, bez zbednego lukru, podoba mi się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ehhh :cool: O tym nie pomyślałem, sierota ze mnie :) Cóż człowiek uczy się na błędach, rzeczywiście prezentowane przez Ciebie ustawienie jest poprawne :) Może nawet jeszcze dziś to zmienię jak starczy czasu :)

lol no co Ty :E :E to ja myslalem ze Ty tak specjalnie ustawiles ( i tak gorzej w zasadzie) coby to wiatrak z katany bral powietrze od tyłu obudowy i tloczym cieple na przod (dziwne) a Ty mowisz ze on mimo to byl skierowany zeby dmuchac na tył i w ogole .... :E co najmniej dziwne podejscie :D popraw sie :E;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesmarowałem raz jeszcze procesor i chłodzenie założyłem w drugą stronę ( czyli to poprawne ustawienie ) :

 

idle : 34 stopnie ( było 36 stopni - 2 stopnie różnicy )

stress : 58 stopni ( było 69 stopni - 11 stopni różnicy !!!!!!!!!! )

 

Jeszcze raz dziękuję za cenna poradę, aż mi wstyd że zrobiłem taką gafę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodano aktualne zdjęcia :) Aktualizacja testów w weekend ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widzisz :E

to teraz zaktualizuj pierwszy post i zmień temperatury :] no i możesz spróbować jeszcze podkręcić proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor powinien polecieć wyżej.

Do testów max napięcie możesz dać 1.4v nic się nie stanie.

Nawet przy 1.45v nic się nie stanie na okres testów ale chłodzenie trochę słabe dla takiego napięcia bo temp będą powyżej 75*C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Azgaroth jakie obroty ma ten wentylator na Katanie? Pod obciażeniem oczywiście. Bo ja mam u siebie Thermalright Ultra-120 Extreme, które według testów jest bardzo wydajnym chłodzeniem (takie http://gallery.myff.org/gallery/220499/The...120+Extreme.jpg ) i do tego Acutake, który kręci się stale 1200rpm. Proca mam na kapkę niższym napięciu i 4157MHz, ale w stresie też okolice 67-69*C jak u Ciebie poprzednio. Chłodzenie prawidłowo zamontowane.

 

Odnoszę wrażenie, że chłodzenie słabo odbiera ciepło z procesora bo się nie nagrzewa za bardzo, a do tego proc był przesmarowany 10msc. temu pastą silikonową dołączoną do Thermalrighta (Arctic Silver 5 mi się wtedy zapodziało gdzieś :( ) Plan mam taki żeby kupić MX-2, a wentylator zmienić na Noiseblockera takiego ( http://proline.pl/sklep.php?prodid=NBL+XLP+120mm ) On się kręci do 2000 obr. Ustawię w biosie na płycie żeby utrzymywała temp. proca w okolicach 60*C i jak będzie podchodzić pod ta temperaturę to sobie będzie sama obroty zwiększać, a idle będzie cicho. Może się coś wyciśnie jeszcze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Azgaroth jakie obroty ma ten wentylator na Katanie? Pod obciażeniem oczywiście. Bo ja mam u siebie Thermalright Ultra-120 Extreme, które według testów jest bardzo wydajnym chłodzeniem (takie http://gallery.myff.org/gallery/220499/The...120+Extreme.jpg ) i do tego Acutake, który kręci się stale 1200rpm. Proca mam na kapkę niższym napięciu i 4157MHz, ale w stresie też okolice 67-69*C jak u Ciebie poprzednio. Chłodzenie prawidłowo zamontowane.

 

Odnoszę wrażenie, że chłodzenie słabo odbiera ciepło z procesora bo się nie nagrzewa za bardzo, a do tego proc był przesmarowany 10msc. temu pastą silikonową dołączoną do Thermalrighta (Arctic Silver 5 mi się wtedy zapodziało gdzieś :( ) Plan mam taki żeby kupić MX-2, a wentylator zmienić na Noiseblockera takiego ( http://proline.pl/sklep.php?prodid=NBL+XLP+120mm ) On się kręci do 2000 obr. Ustawię w biosie na płycie żeby utrzymywała temp. proca w okolicach 60*C i jak będzie podchodzić pod ta temperaturę to sobie będzie sama obroty zwiększać, a idle będzie cicho. Może się coś wyciśnie jeszcze :D

 

Z tego co widzę po czujniku to ma jakieś 1650-1700 obrotów. Dodatkowo z drugiej strony dołożyłem wentylator 9mm który wypompowuje ciepłe powietrze przechodzące przez wentylator no i w idle mam teraz jakieś 34 stopnie, w orthosie mam max 58 stopni. W grach nie widziałem, żeby było wyżej niż 55.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć ile maxymalnie można podkręcić procesor E8400 z tej starszej rewizji CO bo właśnie taki mam.

Stabilnie chodzi mi na 3,6 Ghz jak chce dać więcej to Orthos od razu wywala błedy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Azgaroth, a tego wentyla AC z tyłu nie wolałbyś dać wyżej ? Tzn tak, żeby był na równo z Kataną (bo widze ze masz taką możliwość). Myslę, że wtedy będzie lepiej wyciągał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Azgaroth, a tego wentyla AC z tyłu nie wolałbyś dać wyżej ? Tzn tak, żeby był na równo z Kataną (bo widze ze masz taką możliwość). Myslę, że wtedy będzie lepiej wyciągał :)

 

No tak go już właśnie ustawiłem :) Teraz 3 wentyle wieją w jednej linii :)

 

Może mi ktoś powiedzieć ile maxymalnie można podkręcić procesor E8400 z tej starszej rewizji CO bo właśnie taki mam.

Stabilnie chodzi mi na 3,6 Ghz jak chce dać więcej to Orthos od razu wywala błedy :(

 

jakie mu dałeś napięcie ? Jaka płyta ? Jaki dzielnik pamięci ? Jakie napięcia na mch i vtt, ramach itd ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak go już właśnie ustawiłem :) Teraz 3 wentyle wieją w jednej linii :)

 

I spadła coś temperatura ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...