Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Żarówa

Wywalanie Wiedźmina do pulpitu w losowych momentach

Rekomendowane odpowiedzi

Od niedawna Wiedźmin zaczął od tak wywalać do pulpitu - nie pomógł ani format, ani nowe stery, ani zmiana systemu. Ram katowałem 1.50h Memtestem - wszystko ok. Gra oryginalna, mogę dać foto. Temp w porządku - proc w stressie ok 55stopni, karta 90. OS - Win XP SP3/Win7 RC 7100. Dysk badów nie ma.

Komp:

Gigabyte EP35C-DS3R

A-Data EE 2GB

c2d E7200

Radeon HD4850

Zasiłka - Tacens Radix 410w

Dysk: Samsung F1 320gb

 

Pomóżcie, bo naprawdę nie wiem co robić. Wszystkie pakiety poinstalowane, mail do pomocy był, kazali mi sprawdzić ram, bo reszta poinstalowana, tylko to zostało. Ale ram sprawny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z patchem jak, najnowszy?

Sprawdź też podgląd zdarzeń (Panel Sterowania>Narzędzia Administracyjne>Podgląd zdarzeń)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem bez żadnego patcha - i co jakiś czas wywalało mnie do Windowsa. Ratowałem się tylko częstym "sejwowaniem" :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja grałem bez żadnego patcha - i co jakiś czas wywalało mnie do Windowsa. Ratowałem się tylko częstym "sejwowaniem" :szczerbaty:

Problem w tym że to nie jest rozwiązanie.

Co do autora tematu, ile masz pamięci wirtualnej?

Ile Wiedźmin zabiera pamięci a ile masz dostępnej, może spróbuj powyłączać wszystkie programy działające w tle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm dziwne, bo u mnie nawet przy ostrych sesjach(4h) w Wiedźminie nigdy nie wywalało mnie do pulpitu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci wirtualnej 4gb, Ramu zajęte 1.5gb z dwóch. Mam Wersję Rozszerzoną więc już spatchowaną. Log z podglądu zdarzeń po wywaleniu Wiedźmina (śmieszne jest to, że na XP go wywalało, teraz go zwiesza, na jedno wychodzi w sumie...)

 

Faulting application name: witcher.exe, version: 1.4.5.1282, time stamp: 0x489d12ce

Faulting module name: witcher.exe, version: 1.4.5.1282, time stamp: 0x489d12ce

Exception code: 0xc0000005

Fault offset: 0x003e95d2

Faulting process id: 0x64c

Faulting application start time: 0x01c9e85f506a1fc2

Faulting application path: D:\Grywin7\Wiedźmin Edycja Rozszerzona\System\witcher.exe

Faulting module path: D:\Grywin7\Wiedźmin Edycja Rozszerzona\System\witcher.exe

Report Id: 0458fbe1-5459-11de-9bba-001d7d0587f4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gre instalowałeś z poziomu XP czy Windows 7?

Jak już pisałem powyłączaj wszystkie niepotrzebne programy (te z Ctrl + Alt + Del też) i sprawdź czy będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z poziomu Win7, odpalałem też z poziomu XP. Wcześniej miałem samo XP i też tak robiło. Ale od pewnego momentu, nie przypominam sobie bym cokolwiek wtedy instalował/zmieniał. Przez tą grę robiłem 2 formaty - zawsze próbowałem odpalić ją na "czysto". Bez skutku.

 

Bartass - 4h to nie ostre sesje :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chodzi o to na jakim systemie odpalałeś tylko na jakim instalowałeś?

Czy po formacie robiłeś reinstalke?

Może spróbuj coś z opcjami w grze pozmieniać?

Wymuszasz coś z poziomu sterów (typu AA)?

Spróbuj wywalić wszystkie pliki gry (zrób kopie zapasowe) i klucze z rejestru i dopiero na to zainstalować grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem format całego dysku twardego, odpalić nawet bez CCC próbowałem, Wiedźmin instalowany zarówno z poziomu XP (dazyn łork) jak i z Win7 (działa!). Próbowałem w sterach wszystkie możliwe ustawienia, jak mówiłem wcześniej miałem czysty XP i też problem występował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy czasami nie wywala ci sterownika grafiki. Jego za wiecha często kończy się także za wiechą gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zobacz czy czasami nie wywala ci sterownika grafiki. Jego za wiecha często kończy się także za wiechą gry.

Nie. Nie wywala. Sterowniki z resztą zmieniałem kilka razy na próbę - zarówno na Xp jak i Win7. To samo ze sterami od innych komponentów - instalowałem z płyty i każdą wersję jaką znalazłem na necie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że to problem nie do rozwiązania. Cóż, przechodzę więc 2 raz ze zwiechami itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to wina gry, czy moze raczej niedopracowania jej przez twórców. Ot, taka ma przypadłość. Lubi się wywalać na róznych sprzetów i trudno będzie coś z tym zrobić.

 

Ja przeszedłem dwukrotnie na 1.1.a i 1.2. i w obu przypadkach wywalalo mnie przez cala gre jakies kilkadziesiat razy (losowo). Wraz z kazdym wydana latka mialo być lepiej... sam nie przechodzilem na wyższych numerkach, wiec brak mi porownania. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...