Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kszyrztow

Nintendo Wii

Rekomendowane odpowiedzi

451px-Wii_Wiimotea.png

Wii (wym. jak ang. we;) - konsola gier wideo zaprojektowana i produkowana przez japońską firmę Nintendo. Początkowo znana pod nazwą Revolution jest następczynią Nintendo GameCube.

 

Konsola znana jest głównie ze swojego bezprzewodowego kontrolera, pilota Wii, który może być używany jako urządzenie wskazuące i może wykrywać ruch w trzech wymiarach. Ważnym elementem konsoli jest również usługa WiiConnect24, która pozwala na otrzymywanie wiadomości i uaktualnień za pośrednictwem Internetu jednocześnie zużywając bardzo małą ilość energii elektrycznej.

 

Nintendo pierwszy raz wspomniało o konsoli w 2004 na konferencji prasowej przed E3, a pokazało ją po raz pierwszy publicznie na tych samych targach w 2005. W sierpniu 2005 podczas Tokyo Game Show Saturo Iwata pokazał prototyp kontrolera konsoli. Na E3 w 2006 konsola wygrała jedną z przyznawanych nagród.Do dnia 8 grudnia 2006 konsola była dostępna na trzech kluczowych rynkach gier.

 

Konsola Wii jest aktualnie najmniejszym stacjonarnym systemem Nintendo, mierząc 44 mm szerokości, 157 mm wysokości i 215,4 mm długości w ustawieniu poziomym bez dołączonego stojaka (z którym mierzy 55,4 mm szerokości, 44 mm wysokości i 225,6 mm szerokości). Są to wymiary podobne do trzech standardowych pudełek DVD położonych obok siebie. Konsola waży 1,2 kg, co oznacza, że jest najlżejszą spośród trzech konsol siódmej generacji. Konsola może stać zarówno w pozycji poziomej, jak i pionowej. Prefiks oznaczeń części konsoli i jej akcesoriów to "RVL-" wzięty z pierwotnej nazwy konsoli, "Revolution".

 

Z przodu konsoli dostępny jest świecący slot, w którym umieszcza się dyski z grami (zarówno 12 cm z grami na Wii i 8 cm z grami na Nintendo GameCube. Niebieskie światło w slocie oznacza, że konsola jest włączona, natomiast jego pulsowanie oznacza, że otrzymano nowe dane, na przykład wiadomości, przez usługę WiiConnect24. W przypadku grania lub w każdym innym przypadku światło jest wyłączone. Na tyle dostępne są dwa porty USB, a czytnik kart SD schowany jest pod pokrywą na przedzie konsoli. Karta SD może być używana do przechowywania zdjęć, zaposywania oraz ściągniętych na Virtual Console gier. Dane Virtual Console nie mogą być odczytane na żadnej konsoli poza tą, z której zostały ściągnięte.

 

Nintendo dostarcza konsolę i Pilota Wii w różnych kolorach, włączając w to czarny, srebrny, zielony i czerwony, lecz początkowo konsola dostępna była jedynie w kolorze białym. Podczas E3 w 2006 r. pokazany został Pilot Wii w kolorze jasnoniebieskim. W porównaniu z aktualną wersją pilota, ta pokazywana na targach różniła się kilkoma szczegółami, jak na przykład rozmieszczeniem przycisków.

 

W pudełku z konsolą znaleźć można dodatkowo stojak, dzięki któremu można umieścić konsolę w pozycji pionowej, podkładkę stabilizującą, jeden Pilot Wii, jeden dołączany Nunchuk, jeden czujnik ruchu, wyjmowalną podstawkę pod czujnik ruchu, jeden zasilacz, dwie baterie AA, jeden kabel composite AV z wtyczkamiRCA (component wideo i inne typy kabli dostępne są oddzielnie) i (wszędzie oprócz Japonii) kopia gry Wii Sports.

 

Wikipedia.pl

Specyfikacja techniczna:

Nintendo samo podało częściową specyfikację konsoli, natomiast niektóre kluczowe fakty najpierw przedostały się do prasy.

 

Procesory:

  • CPU: bazujący na PowerPC procesor "Broadway" wykonany w technologii 90 nm, prawdopodobnie o szybkości 729 MHz

  • GPU: ATI "Hoolywood" GPU wykonany w technologii 90 nm prawdopodobnie* taktowany na 243 MHz

Broadwaycpu.JPGHollywood_gpu.png

 

Pamięć główna:

  • 88 MB głównej pamięci (24 MB "wewnętrznej" 1T-SRAM zintegrowanej z układem graficznym, 64 MB "zewnętrznej" GDDR3 SDRAM)
  • 3 MB pamięci na tekstury

Porty i możliwości peryferyjne:

  • Podłączenie czterech Pilotów Wii (za pomocą Bluetooth) - możliwość gry w pięć osób, używając czterech Pilotów Wii i jednego kontrolera konsoli Nintendo GameCube
  • Jeden slot na karty SD
  • Dwa porty USB 2.0
  • Jeden port na sensorbar (diody led)
  • Jeden port na dołączenie akcesoriów pod Pilotem Wii
  • Cztery porty na kontrolery Nintendo GameCube
  • Dwa porty na karty pamięci Nintendo GameCube
  • Moduł bezprzewodowy Mitsumi DWM-W004 WiFi 802.11b/g
  • Kompatybilny z sieciami: lokalną Ethernet po podłączeniu adaptera do portu USB

 

Pamięć:

  • 512 MB wbudowanej pamięć flash NAND
  • Rozszerzenie możliwe przez karty SD o maksymalnym rozmiarze 32 GB
  • Karty pamięci Nintendo GameCube (do zapisywania stanu gier z Nintendo GameCube)
  • Slot na dyski optyczne kompatybilny z 8 cm dyskami GameCube i 12 cm dyski Wii
  • Mask ROM firmy Macronix

 

Wideo:

  • Do 480p (PAL/NTSC) lub 576i (PAL/SECAM), proporcje 4:3 i 16:9
  • Component (włączając skanowanie progresywne), RGB SCART (jedynie w PAL), S-Video (jedynie w NTSC), wyjście composite lub D-Terminal

 

Dźwięk:

  • Konsola: Stereo - kompatybilny z Dolby Pro Logic II
  • Kontroler: Wbudowany głośnik

 

Wbudowane systemy oceniania treści:

  • BBFC, CERO, ESRB, OFLC, OFLC(NZ), PEGI,USK

Najwyżej oceniane gry według serwisu Metacritic.com i Gamerankings.com

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Najnowsza, stacjonarna konsola Nintendo. Jak do tej pory osiągneła najlepszy wynik sprzedaży spośród konsol nowej generacji. Choć głównie ludzie widzą w niej sprzęt dla casuali (poniekąd tak jest, Nintendo samo określa, że to konsola dla wszystkich niezależnie od wieku) to znajdzie się na niej wiele gier, które zmuszą niejedną osobe do kupna tej maszynki. Choćby świetna seria Metroid Prime czy kolejne odsłony Zeldy, nie mówię już o Marianie, królu grywalności. Konsole wyróżnia innowacyjne sterowanie, które odwzorowuje ruchy naszej ręki, dzięki temu konsola jest chyba najbardziej rozpoznawalna. Graficznie to nie ta liga co PS3 albo X360, ale nie w tą półkę celowało Nintendo, które od początku podkreślało, że nie bierze udziału w wyścigu zbrojeń z Sony i Microsoftem. Podsumowując. Świetna konsola do gry w towarzystwie (Wii Sports itp.). Wiele popierdółek dla niedzielnych graczy, choć i wiele wybitnych gier, dla których warto kupić konsolę (Super Mario Galaxy ze średnią ocen 97,8%, czy wybitny Metroid Prime 3: Corruption, ukoronowanie świetnej serii). Darzę Nintendo wielkim szacunkiem i w przyszłości, jak tylko będe miał nadmiar gotówki, to chętnie się w Wii zaopatrzę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O nareszcie temat główny o Wii, imho konsola również udana jak xbox i ps, jednak z innymi trochę grami :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yep.Konsola jest troche niedoceniana.Większość widzi w niej zabawke dla dzieci,ale to na prawde świetna konsola z grami,których próżno szukać na innych platformach.Choć mogłoby być więcej gier od deweloperów third party.Bo gry od Nintendo zawsze się miodne :);)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zmień nazwę tematu na: Dyskusje na temat Nintendo Wii? Będzie wiadomo co to za temat, bo wchodząc, nie miałem zielonego pojęcia o czym to ma być ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo wzorem tego, co jest w działach Sony i Microsoftu - "Wszystko na temat Nintendo Wii " ;)

 

Dobra robota z tym tematem. Mam nadzieje, że się rozrośnie.

Sam mam wielką ochotę na "Wii" i gdyby nie ta zaporowa cena, to pewnie już dawno bym był jej posiadaczem...choć kto wie ;)

Mimo wszystko jest kilka bardzo ciekawych pozycji na tą platformę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może zmień nazwę tematu na: Dyskusje na temat Nintendo Wii? Będzie wiadomo co to za temat, bo wchodząc, nie miałem zielonego pojęcia o czym to ma być ;)
Albo wzorem tego, co jest w działach Sony i Microsoftu - "Wszystko na temat Nintendo Wii " ;)

Poprawione ;)

 

Dobra robota z tym tematem. Mam nadzieje, że się rozrośnie.

Sam mam wielką ochotę na "Wii" i gdyby nie ta zaporowa cena, to pewnie już dawno bym był jej posiadaczem...choć kto wie ;)

Mimo wszystko jest kilka bardzo ciekawych pozycji na tą platformę.

 

No fakt.Cena,za którą można mieć z powodzeniem Xbox'a 360 czy nawet PS3 odstrasza potencjalnych klientów.Klient w Polsce jest raczej nauczony,że jak wyda sporo kasy na konsole,to dostanie hipermega sprzęt,którego możliwości są adekwatne do ceny.A przy Wii niestety tak nie jest.Ktoś wyda 1k na konsole i potem jest zawiedziony,że grafika to nie standart X360/PS3 i wogóle sprzęt to taka "zabawka",nie wiedzą z czym to się je ;) Na zachodzie są nieco inne standardy(zarobki np.)i takie Wii z powodzeniem stoi obok plazmy w salonie przy PS3 czy Xbox'ie 360.Ale ogólnie Nintendo na Polskim rynku to raczej zaścianek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość osób grafika pewnie potrafiłaby odepchnąć od Wii, ale na szczęście dla mnie liczy się co innego i przede wszystkim patrzę na to co ma do zaoferowania dana konsola ( w temacie gier oczywiście )

Dla samej Zeldy, czy Metroida byłbym w stanie kupić tą konsole, ale gdyby cena nie przekraczała 700- 750 zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie.Cena troche odstrasza :kwasny: Dlatego poluje cięgle na jakieś okazje na Allgro,żeby kupić konsole w "przyjaznej" cenie ;)

 

A wracając do Wii.Mnie bardzo cieszy funkcja Virtual Console.Dzięki VC można kupić za pomocą specjalnych punktów Nintendo gry ze starych,poczciwych konsol(NES,SNES,N64,Sega Master System,Mega Drive/Genesis czy nawet TurboGrafx)które potem odpalamy z pamięci flash konsoli.Świetna sprawa :D Dla mnie ta funkcja to jedna z większych zalet tej konsoli(tu wielki ukłon dla Nintendo).Jestem takim retro graczem,lubie klasyke ;) Nie ma to jak pograć w Super Mario Bros czy pierwszego Metroida.Ta funkcja daje mase frajdy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko....kusi ;)

Posiadam PSP, to teraz brakuje mi tylko jakiejś jednej stacjonarki. W większość gier z X-a mogę zagrać na komputerze, więc odpada. PS3 - bardzo fajne, ale zdecydowanie za drogie ( jeszcze, choć mam nadzieje na obniżkę ), no i "Wii" - świetne gry dla kilku osób , gdy zbierze się rodzina, czy grupa przyjaciół. Do tego wiele odświeżonych klasyków + możliwość grania w tytuły z "Gacka".

 

Tylko by mi w sumie brakowało GTA i mozna kupować :P

Tym bardziej, że też gram tak w sumie z doskoku, takie półgodzinne , max godzinne sesje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej.Powiem więcej.Ma nawet ładniejszą od old-genów.Wii ma mocniejsze bebechy,więc teoretycznie gry powinny być ładniejsze.To coś pomiędzy obecną,a poprzednią generacją.Zobacz sobie filmiki z Metroid Prime 3(jedna z łaniejszych gier na Wii),Super Mario Galaxy czy The Conduit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no konsolka naprawde fajna, sam ja mam. Sa i gry da casuali i dla hardcorowcow. I oczywiscie cos pomiedzy. Najwiecej jest chyba gier imprezowych - oczywiscie mozna w nie grac tez samemu. Ale zdazaja sie tez perełki dla 1 gracza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pyatnie czy kabel component od wii pasuje go gacka? bo zdobycie takiego kabla do gc graniczy z cudem, a na zdjęciu wtyczki wyglądają podobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu paru gameplay'ów z "The Legend of Zelda: Twilight Princess" jeszcze bardziej się na Wii napaliłem :D

Świetna gra i podobno wystarczająca na baaaardzo długo. Do tego recenzje jeszcze bardziej nakręcają mnie na kupno tej konsoli :)

Tylko, że dla tej jednej gry to raczej nie opłacalne ( choć znając życie, to na jednej tylko Zeldzie moja przygoda z Wii by sie nie skończyła )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnia ocen Twilight Princess to 95%,więc to jedna z lepszych gier ever.Zobacz sobie jeszcze gameplaye z Metroid Prime 3,może Ci się spodoba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metroid też jak najbardziej.

No i oczywiście wszelkiej maści Marianek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o platformery to Marian nie ma sobie równych,a Super Mario Galaxy zbiera same 10 w recenzjach.Dla mnie Galaxy to gra wręcz wybitna(tak śmiejcie się)tylu pomysłów,patentów i miejscówek nie ma chyba żadna ina gra.Tytuł daje po prostu mase świetnej zabawy,a o to w grach chyba chodzi.Jedna z najlepszych(najlepsza?)gier na Wii.Ja mam zamiar kiedyś sprawdzić Super Mario Sunshine na moim GC,bo o tej grze również słyszałem wiele ciepłych słów ;):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super Mario tak, świetna gra :) . Prosta a jakże grywalna ( z tego co przynajmniej widziałem )

A tu już szykuje się druga część niedługo ;)

 

Muszę też przyznać, że nie ciągnie mnie do tych wielkich "holywoodzkich" produkcji, a raczej do takich prostych platformerów i gier , które przede wszystkim wciągają swoim znakomitym klimatem ( grafika na dalszym miejscu ). I jak tu teraz nie myśleć, że Wii jest właśnie dla mnie ? :D Gdyby tylko cena była na nieco niższym, akceptowalnym poziomie, to już dawno bym nabył tą konsolkę. W szczególności, że taka Zelda potrafi podobno pochłonąć jakieś 60 godzin z życia, a jako ,że aż tak wiele czasu na granie nie mam, to pewnie ten jeden tytuł by mi na dość długo wystarczył :D

 

PS. Aaa, no i jest jeszcze seria WARIO - czyli kolejna bardzo ciekawa pozycja w kolekcji.

PS2. Planujesz zakup Wii w najbliższym czasie ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Wii i powiem najlepszy fan jest wtedy gdy grasz całą rodzinką albo z przyjaciółmi wtedy jest cool samemu trochę tak inaczej już nie ma tego ubawu i tak dalej. Zelda jest to chyba jedna z lepszy gier jakie w ogóle grałem.Wii ma takie cukierkowe gry których nie uświadczysz na innych konsolach, na niej nawet moja mama grała w boks a jak już mama grała to cud bo raczej nigdy elektroniki nie lubiła nawet TV rzadko ogląda a co dopiero gra na czymś to było coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po części jest w tym trochę prawdy, ale nie brakuje też takich gier, przy których można się bawić samemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Planujesz zakup Wii w najbliższym czasie ? ;)

 

Ciągle odwiedzam Allegro i sobie patrze,czy może znajdzie się jakaś okazja do kupna ;) Poluje oczywiście na używke,bo cena nówki mnie odstrasza.Choć różnie to bywa,raz się napalam na konsole strasznie,a potem mi przechodzi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak ja. Czasami mam duży zapał żeby kupić daną konsolkę a potem następnego dnia mi mija, żeby potem po jakimś czasie wrócić ze zdwojoną siłą :P

 

Jeśli będzie w cenie 800 zł to biorę bez wahania ( najlepiej nówka, choć używaną, ale zadbaną nie pogardzę )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dużo grałem w Red Steel dobra gra ale już w tego Resident Evil na Wii nie zagrałem bo sprzedałem Wii a chętnie bym w to za grał

Wii sprzedałem za 1k w stanie idealnym z Wii Fit ,Red Steel,i Zeldą ale w tamtym roku więc teraz myślę że za 800-900zł można coś znaleźć choć tych konsol u nas jest nie wiele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podobnie jak ja. Czasami mam duży zapał żeby kupić daną konsolkę a potem następnego dnia mi mija, żeby potem po jakimś czasie wrócić ze zdwojoną siłą :P

 

Jeśli będzie w cenie 800 zł to biorę bez wahania ( najlepiej nówka, choć używaną, ale zadbaną nie pogardzę )

To Ci powiem,że masz spore szanse na kupno konsoli.Za 800zł powinieneś coś spokojnie znaleźć.

 

Ja dużo grałem w Red Steel dobra gra ale już w tego Resident Evil na Wii nie zagrałem bo sprzedałem Wii a chętnie bym w to za grał

Wii sprzedałem za 1k w stanie idealnym z Wii Fit ,Red Steel,i Zeldą ale w tamtym roku więc teraz myślę że za 800-900zł można coś znaleźć choć tych konsol u nas jest nie wiele

Mi się bardzo podoba Red Steel 2.Premiery jeszcze nie było,ale po tych wszystkich trailerch i gameplayach gra wygląda na ciekawą.No i w Resident Evil 4 Wii Edition też bym sobie zagrał :) Resident Evil:The Umbrella Chronicles teżjest świetny(typowy "celowniczek").Zobaczcie jeszcze MadWorld,świetny styl graficzny(mówią,że na Wii nie ma krwawych gier :P ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku , to nówkę można było dostać nawet za 700 zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
    • kupiłem se kołpaki (ze wzgledow praktycznych - psy mi sikaja na tarcze) i tak, wiem ze bieda, ale oryginały były w tej samej cenie a te mi sie podobaja bardziej - i TAK, wiem ze jestem w mniejszosci bo wiekszosci sie nie podobaja
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...