Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kszyrztow

Nintendo Wii

Rekomendowane odpowiedzi

Ja już wiele razy pisałem, że pad od Gacka to jest małe mistrzostwo, świetna konstrukcja. Super leży w łapach i jest naprawdę bardzo wygodny, ergonomiczny :thumbup:

 

Jedyne do czego można mieć jakieś zastrzeżenia, to C-Stick, czyli prawy analog. Niektórym może trochę przeszkadzać, dla mnie osobiście jest OK. Choć jeśli dla kogoś jest to wielki problem, to wystarczy sobie załatwić jakiegoś starego pada na dawcę organów, wykazać się podstawową obsługą śrubokręta i przy odrobinie wysiłku po prostu zamienić gałki :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=Nqt4prklwwA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie również jest spoko, a poza tym pozbywać się jednej z wielu charakterystycznych rzeczy? Fajnie jedna gałka inna i druga inna.

Poza tym za wygodnie jej się używa w łapaniu duchów w Luigim żeby zmieniać.

 

Rozkręcić może i tak będę chciał w przyszłości, żeby wypucować wszystko starannie, ale pad ori, to i śrubokręt potrzebny, a na razie już i tak trochę zainwestowałem w Wii. Następnym razem jak będę chciał jeszcze trochę powrzucać w nie kasy, to wezmę :).

 

W sumie też myślałem nad rozkręceniem samej konsoli i wymianie termopadów na procesorach. Konsola 9 lat, to może by się przydało, choć nie wiem jak termopady się zużywają. Może jedynie jakiej były jakości nowe.

Z drugiej strony skoro działa, to chyba nie ma co być nadgorliwym, szczególnie że do łatwych operacji by to nie należało, wiem też że konsola była rozkręcana więc kto wie wie jak to było roz/skręcane, a skoro działa elegancko to nie ma co grzebać 8:E.

I jeszcze nie wiem jakiej grubości byłyby te pady, posiada ktoś może taką wiedzę? Myślałem może jeszcze nad kupnem jakiegoś padalca Wii i na nim się "uczyć" :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest mowa o gacku, a skoro nie ma chyba zbiorczego od niego, to wkleję tutaj.

Czytałem sobie wczoraj o konsolach i wpadłem na coś takiego ciekawego:

gcn.jpg

 

Panasonic Q - gamecube z odtwarzaczem dvd. Ale czad normalnie :E. Szkoda że wszystkie takie wynalazki lądują tylko w Japonii. I to samo z PSX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest mowa o gacku, a skoro nie ma chyba zbiorczego od niego, to wkleję tutaj.

Czytałem sobie wczoraj o konsolach i wpadłem na coś takiego ciekawego:

gcn.jpg

 

Panasonic Q - gamecube z odtwarzaczem dvd. Ale czad normalnie :E. Szkoda że wszystkie takie wynalazki lądują tylko w Japonii. I to samo z PSX.

 

To tylko jeden z wielu przykładów współpracy obu firm. Napędy do Wii U są Panasonica, wszędzie na jakichś targach typu E3 itp. Nintendo używa telewizorów Panasonica :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie. Jak był chyba pierwszy pokaz z Zeldy, co grał Shigeru i ktoś tam jeszcze, to rozpoznałem model Panasa podobny do mojego.

No i fajnie, tak powinny trzymać sztamę firmy z jednego kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z trzymaniem sztamy u Nintendo bywało różnie, że tak przytoczę przykład pierwszego PSa :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wii, i już mam pierwszy problem. Rączka w menu lata jak szalona, pilot czasami wibruje i rączka znika. Walnięty jest sensor bar czy pilot ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilot i czujnik oryginalne? Jak rączka przeskakuje to zazwyczaj jak czujnik widzi go tak na pograniczu.

 

Btw. to co było rewolucją, teraz może być udręką. Co nieco pograłem na wii, dokończył bym w końcu smg2, ale pograłbym "normalnie", a jak pomyślę że mam machać tym pilotem to nie chce mi się. Zeldę tak samo zacząłem i leży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj są 11 urodziny Wii. Premiera miała miejsce 19 listopada 2006.

 

Edit: (A przez "dzisiaj" mam na myśli wczoraj, bo jest już po północy ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani pomóżcie ! Sprawa jest nietypowa i męcząca. Kupiłem parę dni temu synowi używane Wii. Kilka gier było w zestawie i działało jednak on jest fanem MARIO. kupiliśmy Mario Party 9 i tu zaczęły się problemy. Konsola chce update systemu. Ktoś mi podpowiedział, ze taki update będzie na tej płycie. Jednak przy próbie zainstalowanie następuje "fail". Podłączyłem konsole do Wi-Fi i tez nie chce się zaktualizować bo serwery już nie działają. Dodam, że na na konsoli jest wersja 4.1E.

Zrobiłem reset pamięci w urządzeniu ale nic to nie dało. Zależy mi na tym, żeby to Mario działało.

 

Ja jestem z Poznania ale nie mogę znaleźć serwisu, który mi to ogarnie, Jest gość w Gnieźnie ale on mi radzi kupić inne Wii. Już na to trochę wydałem bo z kilkoma grami dodatkowymi i jednym nunchukiem to ok. 300 zł. Nie chcę za kolejne 200 kupować następnej konsoli.

 

POMOCY !

 

PS. Chyba, że znacie kogoś blisko Poznania kto moe rozwiązać ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani pomóżcie ! Sprawa jest nietypowa i męcząca. Kupiłem parę dni temu synowi używane Wii. Kilka gier było w zestawie i działało jednak on jest fanem MARIO. kupiliśmy Mario Party 9 i tu zaczęły się problemy. Konsola chce update systemu. Ktoś mi podpowiedział, ze taki update będzie na tej płycie. Jednak przy próbie zainstalowanie następuje "fail". Podłączyłem konsole do Wi-Fi i tez nie chce się zaktualizować bo serwery już nie działają. Dodam, że na na konsoli jest wersja 4.1E.

Zrobiłem reset pamięci w urządzeniu ale nic to nie dało. Zależy mi na tym, żeby to Mario działało.

 

Ja jestem z Poznania ale nie mogę znaleźć serwisu, który mi to ogarnie, Jest gość w Gnieźnie ale on mi radzi kupić inne Wii. Już na to trochę wydałem bo z kilkoma grami dodatkowymi i jednym nunchukiem to ok. 300 zł. Nie chcę za kolejne 200 kupować następnej konsoli.

 

POMOCY !

 

PS. Chyba, że znacie kogoś blisko Poznania kto moe rozwiązać ten problem.

A pełen format konsoli i od nowa próbowałeś? Albo z karty SD zrobić update?

Konsola nie była modowana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i by dało tylko nie mogę nic znaleźć w sieci. Wszystko po wygasało.

 

Ktoś rzucił mi temat, ze może ta konsola miała ingerencję w system i teraz jest coś zblokowane (zbanowane). No ale ogólnie poza tym Mario wszystko działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zawsze pełen reset konsoli spróbować ( ale wtedy zapisy gier się skasują jak ich nie zgrasz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jakiś reset ale nie wiem czym jest pełen?

Obawiam się, że ktoś ingerował w konsolę i dlatego nie można zaktualizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o przywrócenie konsoli do ustawień fabrycznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem Wii Format System Menory. Ale to nie pomogło.

 

Dałem konsolę do gościa w Jarocinie. Mówił, że spróbuję się tym zająć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic nada się zrobić z tym Wii. Konsola była przerabiana i Jest zbanowana a z informacji uzyskanych nie idzie odzyskać klucza , żeby wszystko przywrócić.

 

Mam też inny problem. Udało mi się kupić za ieszne pieniądze samą konsolę bez okablowania.

Jest w niej system 4.3E, który nawet odpalił mi grę Mario Party 9.

Jest tylko wjeden problem. Kiedy włożę płytę to często ona nie startuje a jak wystaruje to strasznie coś skacze w środku i w pewnym momencie przerywa odtwarzanie płyty.

 

Czy istnieje możliwość zrobienia mixu tych dwóch konsol?

Z jednej wyjąć napęd i dać do tej z dobrym systemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można.

A tamto wii przerób i sobie zostaw :E. Albo pogoń dalej. Zawsze coś odzyskasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpisał mi ktoś z mojego miasta,że idzie to zrobić ale trzeba później sparować napęd.

Czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewykluczone choć wątpię. Na szybko nic nie znalazłem, nigdy o tym nie słyszałem i nawet w sklepach piszą że tylko wymienić i voila!

Tym bardziej gdzie z zaawansowaniem takiego wii do ps3 gdzie tam już istnieje coś takiego.

Żeby ktoś cię nie skasował za nic. Nie wiadomo co ten magik kombinuje. Może jakieś przeszczepy wewnętrznych płytek? :E.

Konsole są z jednego regionu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsole (raczej) są z jednego regionu. Mój dobry kumpel co grzebie w elektronice m.in. stare rarytasy jak Atari i AMIGA też potwierdził mi o oblokadach Nintendo.

 

Mam dzisiaj do gościa pojechać. Sprawdzi co da się zrobić i wyceni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewykluczone choć wątpię. Na szybko nic nie znalazłem, nigdy o tym nie słyszałem i nawet w sklepach piszą że tylko wymienić i voila!

Tym bardziej gdzie z zaawansowaniem takiego wii do ps3 gdzie tam już istnieje coś takiego.

Żeby ktoś cię nie skasował za nic. Nie wiadomo co ten magik kombinuje. Może jakieś przeszczepy wewnętrznych płytek? :E.

Konsole są z jednego regionu?

 

Facet podjął próbę podmiany laserów. Nic to nie dało.

Mówił, że niestety sama wymiana napędów nic nie da.

Tak jak pisałem wcześniej wymaga to później sparowania do konsoli.

Jestem w stanie w to uwierzyć gdyż on tego nie robi. Konsole mi zwróci i nie kasuje nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tz że konsola nie czyta płyty z tego wii po zmianię napędu, czy jaki jest efekt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam z konsolą nic nie zrobię. Nie mam do tego narzędzi i ogólnie nie chce zepsuć.

 

Dałem konsolę gościowi, który twierdzi że po zamianie napędów trzeba je sparować.

On się tym nie zajmuje. Dlatego gość podmienił jedynie lasery.

To też nie pomoglo.

Następnie przestawił lasery z powrotem.

Nie skasował mnie za to w ogóle.

 

On twierdzi, że w tej konsoli z dobrym systemem napęd jest totalnie skopany.

Natomiast ten w tej drugiej zbanowanej gość twierdzi, że napęd działa ale też nie wygląda za dobrze. Ale póki co mi działa.

 

Dlatego jestem w punkcie wyjścia.

 

Mam konsole zbanowaną ale czytającą płyty do wersji 4.1 oraz drugą z "wymarzonym" systemem ale nieczytającą płyt.

Tzn. trochę czyta ale potem jest dość error.

Tu filmik https://youtu.be/3Xw9LO-G1WI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...