Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Puku

Problem z doładowaniem - Plus

Rekomendowane odpowiedzi

A w Kielcach nie nadal jest zonk i padaka sztraszna , ludzie tyle płaca za telefony , doładowania i abonamenty po to zeby przez 2 dni jak nie dluzej nie mogli doładowac konta po co maja ta stronke po to zeby tylko promocje ogłaszac i nic wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem z doładowaniem, a ze pracuje w jedej z rozgłośni radiowych postanowiłem zadzwonić z redakcji w tej sprawie, jak sie okazało problem dotyczy tylko niektórych taryf (mixPlus, 36,6) awaria ma być usunięta jeszcze dziś e ciągu kilku godzin, osoby mające wiążące umowy z plusem nie poniosą żadnych konsekwencji za brak zasilenia w czasie trwania awarii... konsultant jednak chyba mówił co mu kazali bo nie potrafił nawet określić na jakiej płaszczyźnie jest to problem(usterka techniczna, czy kłopot wewnętrzny systemu) ale nie każdy musi wszystko wiedzieć... pozostaje czekać i dzielnie trzymać w dłoni kod zasilający... pzdr:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka,widze ze mam ten sam problem z siecią plus... zrobiłem jak kolega i zapisałem ten kod do listy kontaktow i próbuje ale bez skutków...na dodatek wczoraj mi wysłali wiadomos o pilnym dołądowaniu konta bo zostane obciążony kara umowy...wiec chyba nie wyrobie z nerwów,chce doładowac a oni tego nie przyjmują..pozdro dla wszystkich no i jak ktos bedzie cos wiedziałto piszczie ;) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mixplus, Toruń - wszystko działa poprawnie.

 

 

 

Wsyzstko działa poprawnie?! To ciekawe jakim cudem ludzie posiadajacy numer w "waszej" sieci nie moga dołatowac konta ;/

Na chwile obecna wyglada to tak jakbysmy wywalili kase w bloto ;/

Ciekawe jak długo jeszcze trzeba bd czekac az szanownie ktos wezmie sie za NAPRAWE ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już ponad setny raz próbuję i nic ;/

ale to jest jak konkurs tele:) kumpela trafiła na "otwartą linię " i jej zasiliło konto ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem dotyczy tylko niektórych taryf (mixPlus, 36,6) awaria ma być usunięta jeszcze dziś e ciągu kilku godzin, osoby mające wiążące umowy z plusem nie poniosą żadnych konsekwencji za brak zasilenia w czasie trwania awarii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde, skoro sa strony internetowe powinni podawac jakies informacje o awariach itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To by chociaż wysłali jakiegoś esa informacyjnego, napisali coś na stronie, a nie. Za to powinni mnie na kolanach błagać, żebym został w ich sieci.

 

 

Ten kod to ja już na pamięć znam od ilości wpisywania... Ale jest pewien sposób: dodanie kodu do kontaktów i ustawienie pod klawisz szybkiego wybierania.

To jest właśnie Plus - awaria się może zdarzyć każdemu - ok. Ale zamist wysyłać mi smsy żebym doładował konto, oraz takie że wczoraj skończyła mi się taryfa 19 gr/Plus bo nie doładowałem to by mogłi wysłać sms że mają problemy! Troszczą się o klienta, nie ma co... Jak mi nie przywrócą tej taryfy to sie mocno zdenerwuję i kupię wreszcie kartę w Play'u. Niby tylko 1,50zł - ale nie będą mnie okradać...

 

Wsyzstko działa poprawnie?! To ciekawe jakim cudem ludzie posiadajacy numer w "waszej" sieci nie moga dołatowac konta ;/

Na chwile obecna wyglada to tak jakbysmy wywalili kase w bloto ;/

Ciekawe jak długo jeszcze trzeba bd czekac az szanownie ktos wezmie sie za NAPRAWE ;/

 

Panikować nie ma co, na pewno pieniądze nie przepadną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne, gadają że tylko mixplus i 36,6, a ja mam simplusa i też nie chce się doładować. Myślałam, że to problem z kodem, a jak widzę nie tylko ja się z tym borykam. No cóż, jak tak dalej pójdzie to simplus już nie będzie na plusie. pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dodzwoniłam się do BOK. Z tym też było ciężko, ale udało się:)

Powiedzieli, że to awaria ich systemu prawdopodobnie z przesilenia i że powinno zacząć funkcjonować już jutro albo próbować do skutku.

Co prawda ja próbuję stale i nic, ale może komuś z Was się uda...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie dodzwoniłam się do BOK. Z tym też było ciężko, ale udało się:)

Powiedzieli, że to awaria ich systemu prawdopodobnie z przesilenia i że powinno zacząć funkcjonować już jutro albo próbować do skutku.

Co prawda ja próbuję stale i nic, ale może komuś z Was się uda...:)

 

 

 

Yhym czyli 2 dzien bez funduszy na koncie ;]

Dzieki za info. Pozdrawiam ;* :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponad 5lat temu miałam numer w plusie:) już wtedy oszukiwali jak mogli - potem przeszłam na heyah i miałam przez 4 lata

jednak zmieniłam na 36i6 bo koleżanka mówiła, że super bo za darmo smsy i gadka szmatka<której już i tak nie ma>

cały dzisiejszy dzień chodzę z kodem doładowywującym i ....

MAM 54 WIADOMOŚCI TYPU : BILLING SYSTEM NOT AVAILABLE

wiem jedno : już nigdy nie będę mieć NUMERU W PLUSIE

 

"Ile cię trzeba dotknąć razy, żeby się człowiek poparzył?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tylko ty czekasz aż naprawią sieć... problemy z siecią są uciążliwe ale do wytrzymania (choć mam zablokowane konto) moze się doczekamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszyscy cierpią;/

jeszcze parę doładowań w umowie i też się przerzucam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wsyzstko działa poprawnie?!

Tak, nie mam żadnych problemów. Ani z doładowywaniem, ani ze sprawdzaniem aktywnych pakietów.

To ciekawe jakim cudem ludzie posiadajacy numer w "waszej" sieci nie moga dołatowac konta ;/

Na chwile obecna wyglada to tak jakbysmy wywalili kase w bloto ;/

Ciekawe jak długo jeszcze trzeba bd czekac az szanownie ktos wezmie sie za NAPRAWE ;/

Niby skąd mam to wiedzieć? -,-

I jakiej znowu ,,naszej'' sieci? Chyba źle mnie zrozumiałaś. :E

Jestem normalnym, mixplusowym użytkownikiem i - jak już mówiłem - na nic narzekać nie mogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krude pomozcie mi co mam zrobic

wpisuje telekod za 30 zl (tez mialem ten blad billing system not avaible nie mam mixa 36,6 mam)

no i porboje jeszcze raz i nagle wyskakuje ze ten telekod wykorzystany

a kasy nie ma co mam zrobic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dokładnie to samo...

ale poczekam troche może wpłyną pieniądze na konto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
krude pomozcie mi co mam zrobic

wpisuje telekod za 30 zl (tez mialem ten blad billing system not avaible nie mam mixa 36,6 mam)

no i porboje jeszcze raz i nagle wyskakuje ze ten telekod wykorzystany

a kasy nie ma co mam zrobic ?

 

 

teraz też mi tak wyskakuje :P buhaha

pewnie temu, że tyle razy wpisałam

i za pare godzin może mi w końcu zasilą :}

więc nie bój żaby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
krude pomozcie mi co mam zrobic

wpisuje telekod za 30 zl (tez mialem ten blad billing system not avaible nie mam mixa 36,6 mam)

no i porboje jeszcze raz i nagle wyskakuje ze ten telekod wykorzystany

a kasy nie ma co mam zrobic ?

 

 

Mam to samo ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...