Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

R4zen

Asus P5B Premium/Vista - Ważne informacje/FAQ <Aktualizacja 17.11.2009>

Rekomendowane odpowiedzi

żeby system wykorzystywal cale 4gb to zmien dgo na cp 64bit albo viste.

 

Wiem, ale na starej płycie miałem 3,25gb a teraz pisze 3gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem, ale na starej płycie miałem 3,25gb a teraz pisze 3gb.

Po prostu XP 32bit na tym chipsecie/płycie nie wykrywa więcej niż 3GB ramu, mi na P31 wykrywal 3.5GB, ale i tak xp potrafi wykorzystać maksymalnie jedynie 3.25GB. Wiec jeśli posiadasz 4 GB ramu, to aż wskazane jest zmienić system na 64 bit, najlepiej windows 7 RC. Nie ma z nim żadnych problemów ze sterownikami na tej płycie, a sterowniki do karty dźwiękowej i sam dzwięk jest o niebo lepszy na Viście i win 7 niż na XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym się róznic premium od deluxe i ktora jest lepsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ta płytę P5B Premium. Polecam. Tylko już jest ciężko dostępna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czym się róznic premium od deluxe i ktora jest lepsza?

Premium bo ma nieco lepszą sekcje zasilania (nie chodzi o ilość faz) i posiada wbydowana pamięć flash 512mb ASAP. A tak to nie ma żadnych innych różnic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z złą współpracą pamięci OCZ Technology, otóż posiadam taki model: OCZ Technology 2x2GB CL5 800mhz Vista Upgrade, oraz płytkę Asus P5B Premium...

 

Współpraca jest tragiczna, dlaczego?

Pamięci w ogóle nie chcą się kręcić! Mogłem kupic jakieś GoodRamy!

Próbowałem juz podwyższać napięcie z 1,8V na 2,0V. Częstotliwość na 960mhz. NIC, płytka nie wstaje.

Próbowałem timingi zmienić (w lekkim stopniu) i NIC, płytka wstaje lecz przy boot`owaniu nastepuje zwis, na komunikacie "Initializing USB devices..." (również nie mogę sobie z tym poradzić).

 

Aj, załuje, że kupiłem akurat te pamięci, nie miałem pojęcia o tak złej współpracy tych podzespołów wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W związku z złą współpracą pamięci OCZ Technology, otóż posiadam taki model: OCZ Technology 2x2GB CL5 800mhz Vista Upgrade, oraz płytkę Asus P5B Premium[/

Próbowałem juz podwyższać napięcie z 1,8V na 2,0V. Częstotliwość na 960mhz. NIC, płytka nie wstaje.

z wziązku z tym, że są CL5 800Mhz to zapewne potrzebują dużo większego napięcia niż 2.0v, sprawdź na napięciu 2.2v i 2.3v. częstotliwość 950-960Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, potrzebuje szybko alternatywy dla p5b premium - we wszystkich sklepach wyprzedane, produkcja zakonczona, a dotychczas bylem zdecydowany wlasnie na nią. Najlepiej zeby mobas byl z esc, ale nie koniecznie, oczywiscie w zblizonej cenie. CPU to e8400 i docelowo kręcony do okolo 4GHz, 2x2gb OCZ reaper, hd4830

 

Witam

Mam taki sam problem. Zależy mi na płycie głównej do 250 zł którą będę mógł w miarę dobrze rozbudować. Chciałem dziś kupować p5b premium ale wcześniej źle spojrzałem na stronę sklepu internetowego i było już wyprzedane.

Proszę o pilną pomoc !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam taki sam problem. Zależy mi na płycie głównej do 250 zł którą będę mógł w miarę dobrze rozbudować. Chciałem dziś kupować p5b premium ale wcześniej źle spojrzałem na stronę sklepu internetowego i było już wyprzedane.

Proszę o pilną pomoc !!!

 

Musisz polować na Allegro na używkę P5B Deluxe, bo alternatywy w tej cenie po prostu nie ma i nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żałuje potwornie że nie zdecydowałem sie na zakup premiuma bo płyta bdobra a i cena wspaniała, teraz tylko patroluje allegro i inne serwisy w poszukiwaniu używki ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem właśnie P5B-Premium i mam pytanie płyta ma starszy bios niż 1102 w którym dodano obsługę e5200 i chciałbym wiedzieć co się stanie jeśli zainstaluje tego proca na starszym biosie? :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czym się róznic premium od deluxe i ktora jest lepsza?

 

imo commando>p5b deluxe>p5b premium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem. Zakupiłem P5B Premium (bios: 1102 - default) + E8400 + Goodram Pro 1100 2x2GB i od samego początku są ostre problemy ze stabilnością komputera. Potrafi zawiesić się nawet podczas majstrowania w biosie nie wspominając już o dłuższych próbach zabawy w Win7(x64). Czasami łapie freeza, a innym razem sypnie niebieskim ekranem.

Będę wdzięczny za jakieś wskazówki i uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam mały problem. Zakupiłem P5B Premium (bios: 1102 - default) + E8400 + Goodram Pro 1100 2x2GB i od samego początku są ostre problemy ze stabilnością komputera. Potrafi zawiesić się nawet podczas majstrowania w biosie nie wspominając już o dłuższych próbach zabawy w Win7(x64). Czasami łapie freeza, a innym razem sypnie niebieskim ekranem.

Będę wdzięczny za jakieś wskazówki i uwagi.

Ostatnio kupiłem tą płyte i mialem ten sam problem,po kilku minutach pracy w windowsie komputer sie wylaczał,potem nawet nie dało sie wejsc do biosu,płyta w serwisie :mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@naxt

Nie mam w tej chwili jak tego sprawdzić, ale dostałem cynk, że w moim przypadku chodzi o zgrzyt z pamięciami Goodram Pro 1100. Na dniach wrzucę na próbę coś innego 2x2GB lub 4x1GB i zobaczymy ile w tym prawdy.

Dodatkowo zapomniałem w biosie ustawić: Advanced - North Bridge Configuration - Memory Remap Feature - /Enabled/ - podobno też poprawia stabilność jeśli chodzi o memy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@naxt

Nie mam w tej chwili jak tego sprawdzić, ale dostałem cynk, że w moim przypadku chodzi o zgrzyt z pamięciami Goodram Pro 1100. Na dniach wrzucę na próbę coś innego 2x2GB lub 4x1GB i zobaczymy ile w tym prawdy.

 

Ciekawe,wiem ze z Oczami są problemy ,daj znac czy to rzeczywiscie wina pamieci.PZDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kupiłem właśnie P5B-Premium i mam pytanie płyta ma starszy bios niż 1102 w którym dodano obsługę e5200 i chciałbym wiedzieć co się stanie jeśli zainstaluje tego proca na starszym biosie? :Up_to_s:

Nic się nie stanie, albo po prostu nie uruchomisz płyty z tym procesorem, albo płyta będzie się co chwile włączać i wyłączać, albo uruchomi się lecz nic więcej się nie będzie dziać (bios się nie odpali), albo uruchomi się ale wykryje procesor jako jedno-rdzeniowca i umożliwi ci swobodną aktualizacje przez ASUS EZ Flash 2, sam musisz to sprawdzić, jednak najlepiej jeśli masz możliwość to zakualizuj bios na starszym procesorze w 65nm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najnowszy bios to 1102?

Tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=...t=0&start=0

 

Czy ktoś stosował już tą metodę aby poprawić dźwięk w P5B premium i czy jest to możliwe na tej płycie.

Można kontrolować obroty wentylatorów podłączonych do gniazda 3pinowego na płycie głównej ? (są oznaczone chyba fan, ale to raczej bez znaczenia)

Watpie aby ta metoda działała gdyż nawet nie u każdego z tym realtekiem to działa, ale mi się nie chce tego sprawdzać =P, ale możesz sam spróbować i zdać relacje =)

W biosie w Power--> Hardware Monitor --> Chassis Q-Fan control musisz dać na enabled i tam wybierać odpowiednie dla siebie ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bajer z tym ASAP, nie wiedziałem wcześniej o tym :)

 

Wiecie może co zrobić aby ten mikrofon stereo działał prawidłowo na Sb Live (CT4830) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pilotem sie bawicie??:) jak wrazenia?? a ma moze ktos wersje vista z tym wyswietlaczem?? jak sie sprawdza to cudenko:P??

 

 

skladam sobie drugi zestaw, przeznaczony do zabawy na co dzien i nie widze sensu kupowania czegos drozszego skoro dyski sata i ssd moge podlaczyc, 4 gb ramu mi odpali procek z serii e8xxx tez odpali, bajer z pilotem cieszy:P ale ciezka sprawa plyt juz nigdzie nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilot świetna sprawa do filmów, z tym że ta bateria lubi często nie stykać i trzeba czasem kilka razy wyjąć i włożyć. Pierwszego dnia myślałem że to tak szybko ta bateria się wyczerpała ;-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...