Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

R4zen

Asus P5B Premium/Vista - Ważne informacje/FAQ <Aktualizacja 17.11.2009>

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcem tego dodawać ponieważ sądze, że każdy kto kupował P5B Premium wie o tym, że na stronie producenta w dziale download od tej płyty będą znajdować się instrukcje, sterowniki, najnowszy bios (bo tylko on jest potrzebny) itp., poza tym na tym FTP'ie instrukcje są niejasno ponazywane, więc lepszym rozwiązaniem byłby już po prostu link do dzialu download.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te, no a używa ktoś tego mikrofonu na karcie innej niż zintegrowana ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam goodramy 2x2gb 1066mhz, chodzą na 860mhz. Na moim c2d e6300 fsb na poziomie 430mhz co daje 3.01ghz. Temp. bez obciążenia - 54°C.

 

Mam dwa pytania dotyczące napięcia:

-Moje pamięci pracują na 2.0V - 2.2V, tak pisze na kościach. Dlaczego jak ustawiam 2.0V to jest zaznaczone na różowo a powyżej 2.0V na czerwono?

-Czy napięcie 1.336V (według cpu-z) nie jest dla mojego proca za duże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios zawsze pokazuje czerwoną wartość wyższych napięć niż standardowych, niezależnie od tego czy fabrycznie pamięci mają je standardowo wysokie.

 

Dla procesorów core 2 duo w technologii 65nm dopuszczalne napięcie zalecane przez intela jest do 1.5v, więc twoje jest jak najbardziej w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem nastepujacy,działa u mnie zmiana mnoznika ale napiecia nie spadają,da sie cos z tym zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizowałem FAQ dodajnąc najnowsze sterowniki dla windows 7/Vista do karty dźwiękowej AD1988B ( czyli dla P5B Premum / Vista i nietylko) oraz opisałem sposób instalacji sterowników trybu SATA AHCI dla Windows 7 i Vista.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby ktoś dojżał w necie jakieś oferty tej płytki, to niech tutaj zamieści, bo to wg. mnie dalej smakowy kąsek, na który sam poluje od pewnego czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś pobrać sterowniki do Chipset i wrzucić na jakiś inny serwer, bo nie wiem dlaczego, ale nie mogę pobrać ze strony Intela...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mógłby ktoś pobrać sterowniki do Chipset i wrzucić na jakiś inny serwer, bo nie wiem dlaczego, ale nie mogę pobrać ze strony Intela...

użyj innej przeglądarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor FAQ powinien odnieść się do RAIDu (0) na Viscie (na 100%) i być może 7-ce...Ano jest on NIEMOŻLIWY na płytach z ICH8R (chyba,że kogoś bawią kombinacje alpejskie ze zmianą portów SATA,albo jakieś inne sposoby,które 'niby' działają) - system niby się instaluje,natomiast po pierwszym restarcie albo w ogóle nie wstaje albo ciągle się restartuje podczas loga Windy...Zainteresowani niech wpiszą w google "vista asus p5b raid problem" albo np. tu http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=...amp;pid=5861123...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Autor FAQ powinien odnieść się do RAIDu (0) na Viscie (na 100%) i być może 7-ce...Ano jest on NIEMOŻLIWY na płytach z ICH8R (chyba,że kogoś bawią kombinacje alpejskie ze zmianą portów SATA,albo jakieś inne sposoby,które 'niby' działają) - system niby się instaluje,natomiast po pierwszym restarcie albo w ogóle nie wstaje albo ciągle się restartuje podczas loga Windy...Zainteresowani niech wpiszą w google "vista asus p5b raid problem" albo np. tu http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=...amp;pid=5861123...

Nie wydaje mi się aby było to niemożliwe, a próbowałęś zintegrować sterowniki do raid w vlite'cie? Poza tym nie mam możliwości tego osobiście sprawdzić dlatego nie będe nic spekulować na ten temat. Wypadało by abyś też wpierw sprawdził jak ma się do tego win 7 RTM 7600 64bit i 32 bit nim postawisz krzyżyk na raid na tym chipsecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić do płyty p5b deluxe pamięci 4x2gb 1066mhz kingston hyperx. Czy ktoś juz działał na tej płycie z pamięciami 4x2?

Mam nadzieję że wszystko będzie ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam zamiar kupić do płyty p5b deluxe pamięci 4x2gb 1066mhz kingston hyperx. Czy ktoś juz działał na tej płycie z pamięciami 4x2?

Mam nadzieję że wszystko będzie ok?

z 2x2GB są spore problemy,z 4x2GB to płyta moze nawe nie wstac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po czym wnosisz? :) Miałeś taki zestaw? Ja miałem problemy z 2x2 i 4x1 ale to na starym biosie. Najnowszy bios zlikwidowal wieszanie sie kompa przy POST screenie, gdy jest 4gb pamieci. Co jest stwierdzone bo teraz mam 4x1 i jest ok, a wczesniej sprawdzalem przy 4x1 i 2x2 i byla zawieszka. A teraz nie wiem jakby bylo przy 2x2 lub 4x2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z 2x2GB są spore problemy,z 4x2GB to płyta moze nawe nie wstac.

Z tego co zauważyłęm to większość występujących problemów są z pamięciami od OCZ, przypadki z innymi pamięciami innych producentów są przeważnie spowodowane złymi ustawieniami w biosie, ja nie mam najmniejszych problemów z Patriotami 2x2GB LLk CL4 i tak samo nie powinno być z kingstonami hyperx 2x2GB. Dlatego też 4x2GB też musi bezproblemowo działać, jednak mogą one wystąpić po przekroczeniem taktowania pamięci 1000+Mhz (z takim taktowaniem są niekiedy problemy w pamięciach 2x2GB), ale wystarczy obniżyć troche częstotliwość i już problem zniknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

mam wlasnie na warsztacie kompa z mobasem p5b-e , pentium D 805, gf6600, zasilacz fortron 350W mdn i problem jest dziwny... po wcisnieciu power`a wentylatory ruszają a z glosniczka systemowego wydobywaja się bardzo szybkie i krtokie piski i na tym koniec, nic wiecej sie nie dzieje, clear cmos nie pomaga

 

moj temat o tym problemie : http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=...p;#entry7140341

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, nie będzie problemów z q9550 na tej płycie? i da radę go wykręcić do ok. 4Ghz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co zauważyłęm to większość występujących problemów są z pamięciami od OCZ, przypadki z innymi pamięciami innych producentów są przeważnie spowodowane złymi ustawieniami w biosie, ja nie mam najmniejszych problemów z Patriotami 2x2GB LLk CL4 i tak samo nie powinno być z kingstonami hyperx 2x2GB. Dlatego też 4x2GB też musi bezproblemowo działać, jednak mogą one wystąpić po przekroczeniem taktowania pamięci 1000+Mhz (z takim taktowaniem są niekiedy problemy w pamięciach 2x2GB), ale wystarczy obniżyć troche częstotliwość i już problem zniknie.

 

U mnie działają bez problemu OCZ 2x2gb 800MHz CL4 Titanium Edition , wykręcone na 915MHz 5-5-5-15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak składałem kompa to wziąłem OCZ 2x 2GB 800MHz CL5 Special OPS Edition i.... nie działały :( Wysłałem je do grala i poprosiłem o wymianę za dopłatą na G.Skille 1066mhz CL6 i się zgodzili, ramy przyszły i..... hulają jak pijany baca na weselu! Z 1066MHz CL6 zrobiłem 5-5-5-15 :) E5200 po zażegnaniu problemu z napięciem na auto (mam R0) podkręcił się do 3.5GHz przy napięciu 1.3 (Vid mam 1.2875 więc jakoś drastycznie nie podniosłem napięcia) :) Nie wiecie do ilu mniej więcej pójdzie mój egzemplarz procka? Bo nie wiem czy kręcić dalej czy dać sobie siana :)

Pack Date: 04/24/09
Made in Costa Rica
S-spec: SLB9T
FPO/Batch #: 3905A68

Robi 3.5 przy napięciu 1.3 (wg biosu jest 1.35 ale podobno p5b premium ma dropa w biosie o 0.05v więc powinno być 1.3v, tyle też pokazują programy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

jutro ide kupic szklaną kule to sie dowiem jakie masz chlodzenie i czy mozna cos jeszcze wycisnac... :E a tak serio to napisz jaki masz zasilacz, chlodzenie na proca i tempy to bedize wiadomo mniej wiecej ale jak sam nie sprobujesz to sie nie przekonasz czy jeszcze jakies MHz`ty wycisniesz z niego, kazdy egzemplarz jest inny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PSU: Antec NeoPower 650W Blue

Chłodzenie: Pentagram HP-120 Karakorum + AS5, jak dobrze pójdzie to w tym tygodniu będzie zmiana wentylka na TACENS Ventus ICE

Buda: NZXT Apollo Crafted Series Black (jeden wentyl z tyłu, jeden z boku, jeden dołożyłem z przodu i planuję w najbliższym czasie zrobić z czegoś konstrukcję dzięki której wejdzie wentyl 12cm w trzy zatoki 5.25 cala :))

 

Temp. w stresie nie przekracza 41*C na procu i 45*C na rdzeniach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jak masz ustawione opcje w AB ? Zrobiłem od nowa UV 1785mhz/875mV, ale na gorącym GPU (maxymalna temperatura GPU, która już się nie podnosi pod obciążeniem)  Chodzi o to, że jak pisał Sideband, sterownik podnosi taktowanie GPU, gdy karta wchodzi na wyższe temperatury. Po wychłodzeniu GPU uruchomiłem Fury Cube (futerko) obciążając GPU do 90% TDP i do osiągnięcia magicznej wartości 53-54stC taktowanie wynosi 1785mhz, a powyżej 53-54stC taktowanie wskakuje na 1800mhz i trzyma się aż do 70stC - wymuszone poprzez zatrzymanie wentylatora w FC Taka metoda u mnie wydaje się najlepsza - jak na razie, bo to dopiero świeże ustawienia. Przetestowane w godzinnej rozgrywce w HFW. Po restarcie gry profil trzyma ustawienia. Może warto właśnie na gorącej karcie robić UV i taką krzywą wprowadzić jako profil  Spróbuj  
    • Też tak myślałem, a nowa burmistrz okazała się lekko 15 razy gorsza od starego układu XDD  Zresztą podobnie było z wymianą PO na PiS. Zmiana dla zmiany nie ma sensu.
    • Ty patrzysz na fora i Discordy, ja patrzę na faktyczne dane dla wcześniejszej odsłony. https://www.statista.com/statistics/1311559/final-fantasy-15-lifetime-unit-sales/ Zobacz sobie kiedy wyszła wersja PC i ile się sprzedało kopii w ciągu kilku miesięcy w porównaniu do konsol.
    • Jeśli terapia nie pomaga, to najlepiej zmienić pracę. Jestem w podobnej sytuacji - 7 lat pracy w firmie, która dała mi ogromnego kopa jeśli chodzi o rozwój, doświadczenie itd., ale presja z roku na rok jest coraz większa, stres powoli mnie zabija. Nerwica, bóle stawów, mięśni, bezsenne noce, bo komuś się w excelu kolorki i cyfry nie zgadzają Cytując Wheelera Walkera Jr. - F*** This Job (polecam utwór swoją drogą) Mam dość branży home appliance i automotive, nigdy więcej.
    • To tym bardziej rx6600 wystarczy z promocji na nowego  Ewentualnie ten rtx4060.  Procesor ryzen 7500f jest niby najtańszym na AM5 w tej chwili, ale to poziom w okolicach ryzena 5800x3d na AM4, więc wystarczy na długo i jest przerostem formy na treścią do starszych tytułów w 60fps (lepszy od starych i9 10900k) Jeśli planujesz kiedyś ulepszać komputer o nowy procesor, zamiast kupować nowego, to jak najbardziej AM5 jest na miejscu. Tak to wystarczy Ci ryzen 5600 z b550m lub ryzen 5500 z A520m / b450m i 16 gb ramu ddr4, który jest tani jak barszcz w promocji ~150 zł lub nawet i3 12100f, ale już nie będę mieszał w głowie mocnym 4 rdzeniowcem   Sam czekam ze zmianą komputera na Half Life 3 lub grę Kojimy, ale jeśli będą pierwsze na konsoli to ją kupię. Tak to jest jeszcze wiele mniej wymagających gier wartych uwagi. Hollow Knight:Silksong pójdzie nawet na switchu, a jest bardziej wyczekiwana przeze mnie, niż porty z PS5...  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...